ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان

ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان

دسته بندی
اجرای زیرسازی سقف شیبدار
تعداد ارائه دهنده ها
۱۹ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
هزینه ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان به جنس متریال مصرفی در ساخت، طرح، متراژ کار و دستمزد نصاب وابسته است. به منظور کاهش هزینه اجرای پیشانی ساختمان بهتر است که این کار پس از اتمام اجرای نمای ساختمان انجام شود تا هزینه های مربوط به نصب دوباره داربست حذف گردد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۳۵۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان

سردرب حیاط به عنوان پوشش و حفاظی برای ورودی ساختمان اجرا می گردد. برای ساخت سردرب حیاط بهتر است از مصالح سبک و دارای مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف، استفاده کرد. سردرب حیاط غالبا از سه قسمت نمای دور کار، لمبه زیر کار و پوشش سقف تشکیل می شود. ساخت سردرب حیاط علاوه بر زیبایی، موجب مصون ماندن درب در برابر باران، برف و تابش خورشید می گردد. این امر سبب می شود که از پوسیدگی و رنگ پریدگی درب جلوگیری به عمل آمده و عمر مفید آن افزایش یابد.

 

ساخت سردرب حیاط
 سردرب حیاط

 

پیشانی ساختمان به عنوان حفاظ نما به لبه بیرونی ساختمان نصب می شود. اجرای پیشانی ساختمان موجب محافظت نمای ساختمان در برابر عوامل جوی همچون باران، برف، آفتاب و ... می گردد. به پیشانی ساختمان نمای کنسول ساختمان نیز گفته می شود. در سقف های شیب دار ، پیشانی قسمت بالایی را به قسمت پایینی متصل می کند.

 

اجرای پیشانی ساختمان
 پیشانی ساختمان

 

هزینه ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان

هزینه ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان وابسته به طرح آن می باشد. قیمت متریال مصرفی بر روی هزینه تمام شده اجرای پیشانی ساختمان و سردرب موثر است. متراژ کار عامل دیگر موثر بر هزینه ها خواهد بود. در تعیین هزینه ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان باید دستمزد نصاب را نیز مدنظر قرار داد.

 

نحوه اجرای پیشانی ساختمان و سردرب حیاط

به منظور ساخت سردرب حیاط ، در مرحله اول قاب و اسکلت سازه اجرا می گردد که در طرح های مختلفی همچون هلالی، پله ای، سینه کفتری و ... ساخته می شود. پس از آماده سازی قاب و نصب آن در جای خود، دامپای زیر سردرب اجرا می گردد. در آخرین مرحله نیز پوشش سردرب نصب می شود.

برای اجرای سردرب حیاط باید به نمای ساختمان و نیز هارمونی رنگ و طرح آن با درب توجه ویژه ای داشت. برای پوشش سردرب حیاط از ورق طرح سفال ، دکرا ، شینگل و ... استفاده می شود. ورق های طرح سفال علاوه بر وزن کم از استحکام بالایی برخوردار می باشند. پوشش دکرا به دلیل داشتن طرح سنگریزه ای، نمای زیبایی به سردرب می بخشد. شینگل نیز یکی از پرکاربردترین مصالح مصرفی برای ساخت سردرب حیاط می باشد که می توان از آن برای اجرای پیشانی ساختمان نیز استفاده کرد.

 

ساخت سردرب حیاط
 اجرای پوشش سردرب حیاط

 

برای اجرای پیشانی ساختمان ، ابتدا دور کار با استفاده از ورق های روغنی ساخته می شود. این ورق ها که ضخامتی برابر با یک میلی متر دارند به صورت جوشی به یکدیگر متصل می گردند. پس از آن لمبه یا دامپای زیر کار اجرا می شود. اتصال این ورق ها به یکدیگر با استفاده از جوش و یا پیچ های خودکار امکان پذیر است. برای اجرای این بخش از پیشانی می توان از ورق روغنی، چوب، پی وی سی و ... استفاده کرد.

آخرین مرحله نیز اجرای پوشش پیشانی می باشد. این قسمت در طرح های مختلفی همچون دوشیب، چهارشیب، طرح چینی، طرح کتابی و ... قابل پیاده سازی است. برای پوشش پیشانی می توان از مصالح مختلفی همچون ورق های طرح سفال، پرچین، دکرا، شینگل و ... استفاده نمود.

بهتر است که اجرای پیشانی ساختمان پس از اتمام اجرای نمای ساختمان انجام شود. یکی از دلایل ساخت پیشانی ساختمان در این مرحله، نیاز به نصب داربست می باشد. با اجرای پیشانی ساختمان بلافاصله بعد از اجرای نما ، هزینه های مربوط به اجاره و نصب دوباره داربست کاهش می یابد. عامل دیگر، رسیدن نما به لبه بالای ساختمان و ایجاد یکپارچگی و افزایش زیبایی نمای ساختمان می باشد.

 

اجرای پیشانی ساختمان
 اجرای پیشانی ساختمان

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

عارف غلامیان

ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان رو چه شرکت هایی انجام ميدند منظورم اینکه ساخت سردرب زیر مجموعه چه کاری به حساب میاد ، مربوط به ساخت سقف و این ها میشه؟

زاهد میرکاظمی

میشه در مورد استاندارد های ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان مثل اندازه و ابعاد اون بیشتر توضیح بدید؟

فروغی

ساخت سردرب حیاط و پیشانی ساختمان شیب دار چه مزیتی به انواع دیگه داره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما