اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

دسته بندی

عایق کاری

تعداد ارائه دهنده ها

۲۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
گروه مهندسی آبنوس

گروه مهندسی آبنوس

۱

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

پوشش گستر قشم

پوشش گستر قشم

۱

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۲

کلینیک بتن ایران

کلینیک بتن ایران

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۵

اکسیر صنعت ایستا

اکسیر صنعت ایستا

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

ارگ سازه آریا مهر

ارگ سازه آریا مهر

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۷

پایدار سازان جاوید البرز

پایدار سازان جاوید البرز

۴

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۲

ایده پوشش جوان

ایده پوشش جوان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

سازه های مقاوم ایرانیان

سازه های مقاوم ایرانیان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

بهسازان توسعه آرمان

بهسازان توسعه آرمان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۹۶

آتش پاد سازه ایرانیان

آتش پاد سازه ایرانیان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

غرب پیشرفت

غرب پیشرفت

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

صهبا آشیان

صهبا آشیان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

تدبیر پوشش فرانو

تدبیر پوشش فرانو

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

کسری ساختمان اکسین

کسری ساختمان اکسین

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۷

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی به منظور محافظت بتن و فولاد در برابر حریق استفاده می گردد. این پوشش های ضد حریق سبب مقاوم سازی سازه در برابر آتش شده و مدت زمان بیشتری را برای مهار آتش و انجام عملیات نجات افراد محبوس در ساختمان فراهم می نمایند. به طور کلی اجرای پوشش های ضد حریق به ویژه در ساختمان های با اهمیت بالا، همچون بیمارستان ها ، لازم و ضروری است.

برای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی از مواد و مصالحی همچون گچ و سیمان ، دولومیت ، پرلیت ، ورمیکولیت و... استفاده می گردد. هر یک از این مصالح با توجه به مدت زمان لازم برای مقاومت در برابر آتش، شکل و فرم سازه، کاربری سازه و... مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

 اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی
پوشش ضد حریق سازه فلزی

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ، بسته به نوع مواد مصرفی ، هم در سطوح داخلی و هم در سطوح خارجی سازه های فلزی و بتنی امکان پذیر است. همچنین می توان از آن برای مقاوم سازی اجزای چوبی در برابر آتش نیز استفاده کرد. این پوشش چه در سازه های قابل احداث و چه در سازه های قدیمی قابل اجرا می باشد.

از کاربردهای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی می توان به تقویت سازه های مسکونی، پمپ بنزین، مراکز آموزشی، پالایشگاه نفت و گاز، سالن های سینمایی، انبارها و سیلوها، نیروگاه های برق، بیمارستان و ... در برابر آتش اشاره نمود.

 

پوشش ضد حریق چیست؟

در پاسخ به پرسش پوشش ضد حریق چیست باید گفت که پوشش ضد حریق به موادی گفته می‌شود که روی فلزات و دیگر مصالح ساختمانی به کار رفته در ساختمان‌ها پاشیده می‌شود تا از سوختن آنها در هنگام آتش سوزی پیشگیری کرده و زمان تخریب سازه را به تعویق بیندازد.

 

انواع پوشش ضد حریق پایه معدنی

برخی از انواع پوشش های ضد حریق پایه معدنی پاششی به شرح زیر می باشند:

پوشش ضد حریق معدنی بر پایه گچ

در این پوشش ها از گچ های نسوز و سایر مواد معدنی مقاوم در برابر آتش استفاده می گردد. این پوشش تنها برای سطوح داخلی بوده و نمی توان از آن به عنوان پوشش ضد حریق سطوح خارجی استفاده نمود.

پوشش ضد حریق معدنی ورمیکولیت

ورمیکولیت از جمله مواد معدنی آبداری است که توانایی مقاومت در برابر آتش را دارد. به طوری که می تواند دمای بیش از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل نماید. اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ورمیکولیت موجب مقاومت سازه در برابر شوک اولیه ناشی از انفجار نیز می گردد.

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی
پوشش ضد حریق ورمیکولیت

 

پوشش ضد حریق پرلیت

این پوشش آبدار از موادی همچون کلسیم ، پتاسیم ، منگنز ، سدیم و... ساخته می شود و به علت آبی که در درون خود دارد عایق گرما می باشد.

 

مراحل اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

اولین مرحله از اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی که شرکت های پوشش ضد حریق سراغ آن می روند ، مش بندی سطح و اجرای پرایمر مخصوص می باشد. در واقع سطحی که قرار است بر روی آن ضد حریق پایه معدنی اجرا گردد، باید عاری از هر گونه آلودگی باشد. در صورت مناسب نبودن کیفیت سطح ، پیش از اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ، آن را مش بندی می کنند. پس از آماده سازی سطح نوبت به اجرای پوشش ضد حریق می رسد. بدین منظور، ملات مورد نظر به صورت شاتکریت بر روی سطح اجرا می شود. میزان ضخامت پوشش وابسته به عواملی همچون طراحی سازه ، نوع سازه و مدت زمان مورد نیاز برای مقاومت در برابر آتش می باشد.

پس از اجرا، پوشش ضد حریق منبسط شده و کمی ضخامت آن افزایش می یابد. این امر سبب می گردد که آتش سوزی کمترین اثر را بر روی سطح زیر پوشش ضد حریق داشته باشد. شایان ذکر است که مطابق با افزایش تعداد ساعات مقاومت ، ضخامت اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی نیز افزایش می یابد. همچنین با افزایش نسبت محیط تحت حریق به مساحت المان نیز ضخامت لازم پوشش ضد حریق ، افزایش پیدا می کند. اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی باید به تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه واگذار گردد.

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی
اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

 

مزایای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

مزایای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی به شرح زیر می باشد:

  • پوشش ضد حریق پایه معدنی از قدرت چسبندگی بالایی به سطوح فلزی برخوردار است. 
  • اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی بسیار آسان است.
  • این پوشش از چگالی کم و مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است. 
  • اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی از ایجاد دود و گازهای سمی جلوگیری می نماید.
  • اجرای این پوشش ضد حریق موجب به تاخیر انداختن فروپاشی سازه می گردد.
  • اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی نسبت به استفاده از رنگ های ضد حریق به منظور افزایش مقاومت سازه در برابر آتش ، مقرون به صرفه تر است.
  • پایه آبی بودن این نوع از ضد حریق، امکان استفاده از آن در محیط های خاص همچون بیمارستان ها که با محدودیت های خاصی رو به رو هستند را فراهم می نماید.

 

انواع پوشش ضد حریق سازه های فلزی

انواع پوشش ضد حریق اسکلت فلزی شامل رنگ ضد حریق اسکلت فلزی ، عایق های با پایه معدنی و پوشش های پایه گچی می باشد. با توجه به قیمت، کاربری سازه و زمان مورد انتظار برای مقاومت در برابر آتش سوزی، هر یک از انواع پوشش ضد حریق سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی انواع پوشش ضد حریق اسکلت فلزی پرداخته شده است.

 

رنگ ضد حریق اسکلت فلزی

رنگ ضد حریق اسکلت فلزی متورم شونده بوده و غالبا از نوع آلی می باشد. این رنگ ها در زمان اجرا ظاهری همانند رنگ های معمولی دارند، اما با وقوع آتش سوزی و در مجاورت حرارت، متورم می شوند و از سطح زیرین خود محافظت می نمایند. لایه ایجاد شده پس از آتش سوزی متخلخل بوده و ضخامتی چند برابر ضخامت اولیه پیدا می کند. از مهم ترین ویژگی های رنگ ضد حریق اسکلت فلزی ، ضخامت بسیار کم آن در زمان اجرا می باشد. البته ضخامت آن با توجه به نوع، شکل و کاربری سازه متغیر است.

 

مزایای رنگ ضد حریق اسکلت فلزی

از مزایای رنگ ضد حریق اسکلت فلزی امکان اجرای آن با ابزارهای مختلف و قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح با هر زاویه و شکستگی، می باشد. ضخامت اجرایی رنگ ضد حریق اسکلت فلزی بسیار کم بوده و فضایی را اشغال نمی کند. سرعت و سهولت اجرای آن بالا است. رنگ ضد حریق اسکلت فلزی نسبت به سایر عایق ها وزن کمتری داشته و بار مرده چندانی به سازه وارد نمی کند. ترمیم آن نیز بسیار آسان است. به طوری که در صورت آسیب بخشی از سطح پوشش به راحتی قابل ترمیم می باشد.

 

مواد ضد حریق اسکلت فلزی پایه گچی

این پوشش ضد حریق بر پایه گچ نسوز بوده و نسبت به عایق پایه سیمانی سبک تر است. در نتیجه بار مرده سازه را به میزان کمتری تغییر می دهد. از عایق ضد حریق اسکلت فلزی پایه گچی در فضاهای سرپوشیده استفاده می شود. به عبارتی نمی توان از آن برای ضد حریق ساختن اجزایی که در معرض رطوبت دائمی و هوازدگی قرار دارند، استفاده کرد. این ملات همچون فایرپروف اسکلت فلزی پایه معدنی ، به صورت پاششی قابل اجرا می باشد. همچنین می توان با ماله هم آن را اجرا کرد. قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی پایه گچی نسبت به پایه سیمانی ارزان تر است.

 

عایق ضد حریق اسکلت فلزی پایه معدنی

این عایق ضد حریق اسکلت فلزی به صورت پاششی اجرا می شود. این پوشش حاوی مواد معدنی نسوز و منبسط شونده می باشد. از ترکیبات این نوع پوشش ضد حریق سازه فلزی می توان به دولومیت، پرلیت، سیمان و مواد کفزا اشاره کرد. مواد ضد حریق اسکلت فلزی با پایه معدنی هم برای محیط های داخلی و هم برای محیط های خارجی قابل اجرا است. پس از اجرای پوشش ضد حریق اسکلت فلزی با پایه سیمانی ، حجم آن تا حدودی افزایش می یابد.

 

پوشش ضد حریق پایه معدنی

ضد حریق پایه معدنی

 

قیمت اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

قیمت اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی وابسته به عواملی همچون مدت زمان مورد نیاز برای مقاومت در برابر آتش ، متراژ کار ، ضخامت پوشش ، نوع مواد به کار رفته به عنوان پوشش ضد حریق ، مشخصات هندسی پروفیل و... می باشد. با افزایش مدت زمان مورد نیاز برای مقاومت سازه در برابر حریق، به اجرای پوشش ضدحریق با ضخامت بیشتر نیاز خواهد بود. نوع چسباننده (گچ، سیمان و ...) نیز تعیین کننده قیمت پوشش ضد حریق پایه معدنی می باشد. به طور مثال قیمت نوع سیمانی آن بیشتر از نوع گچی است.

پوشش های ضد حریق پایه معدنی به دو صورت وارداتی و تولید داخل، عرضه می شوند. پوشش ضد حریق وارداتی عمدتا قیمت بالاتری دارد. به طور کلی از آنجایی که در حال حاضر اغلب مواد مورد استفاده به منظور اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی تولید داخل می باشد، لذا نسبت به گذشته قیمت اجرای آن کاهش یافته و مقرون به صرفه تر از بکارگیری رنگ های ضد حریق است.

 

قیمت شرکت های پوشش ضد حریق

می توان گفت قیمت اجرای پوشش ضد حریق تابع سه پارامتر کلیدی است:

  • جدول ضخامت شرکت پوشش ضد حریق انتخاب شده
  • تعداد ساعات دوام مورد نیاز با توجه به کاربری، طبقات و متراژ ساختمان
  • مشخصات هندسی پروفیل های مورد استفاده در سازه

قیمت تمام شده پوشش ضد حریق در ابتدای امر مشخص نیست و تعیین قیمت مستلزم در اختیار داشتن نقشه های سازه است. دامنه تغییرات قیمت روز پوشش ضد حریق بسیار گسترده است.

 

شرکت های پوشش ضد حریق

پوشش ضد حریق به پوشش هایی گفته می شود که از سازه در برابر آتش محافظت می نماید. شرکت های پوشش ضد حریق موجب بالا رفتن درصد ایمنی سازه در برابر آتش شده و از وقوع حوادث جبران ناپذیر به هنگام آتش سوزی جلوگیری می نماید. ضد حریق نمودن سازه به روش های مختلفی همچون اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ، اجرای رنگ های متورم شونده ضد حریق و اجرای بورد و پنل ضد حریق امکان پذیر است. پوشش ضد حریق سازه‌ های فلزی می‌تواند به دو صورت تماسی و یا غشایی صورت گیرد. در روش تماسی پوشش ضد حریق سازه های فلزی به صورت مستقیم بر روی سطح موردنظر پاشیده می‌ شود.

 

پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

پوشش ضد حریق اسکلت فلزی به منظور افزایش مقاومت سازه در برابر حرارت و آتش سوزی اجرا می گردد. این پوشش که با عنوان فایرپروف اسکلت فلزی نیز شناخته می شود، فرصت فرار ساکنان از ساختمان را فراهم می نماید. همچنین زمان لازم برای ارائه خدمات آتش نشانی افزیش می یابد. اجرای پوشش ضد حریق اسکلت فلزی هم برای ساختمان های در حال احداث و هم ساختمان های قدیمی قابل انجام است.


قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی به نوع آن وابسته است. این پوشش ها دارای سه نوع می باشند که قیمت هر یک از آنها با هم متفاوت است. قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی به ازای هر متر مربع سطح پاشش تعیین می گردد. در بین انواع پوشش ضد حریق سازه های فلزی ، غالبا قیمت پوشش های پایه سیمانی بیشتر از رنگ های متورم شونده می باشد. از این میان، قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی مصالح بنایی ، کمتر از سایر انواع است.

در محاسبه قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی عواملی همچون زمان مورد انتظار برای مقاومت سازه در برابر آتش، کاربری ساختمان، میزان پیشرفت ساخت و ساز، نوع سقف سازه، متراژ زیربنا و محل پروژه موثر هستند. در ادامه به توضیح مختصری از هر یک از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوشش ضد حریق سازه فلزی پرداخته شده است.

تاثیر کاربری پروژه بر قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

ساختمان ها بر اساس کاربری سازه به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. از انواع کاربری های سازه می توان به ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، سوله، پتروشیمی و پالایشگاه اشاره نمود. قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی ساختمان های با کاربری مسکونی و اداری و تجاری تقریبا با هم برابر است. قیمت پوشش ضد حریق سازه های فلزی سوله بیشتر از ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری می باشد. از این بین، قیمت فایرپروف اسکلت فلزی پتروشیمی و پالایشگاه بیشتر از سایر کاربری ها است.

اثر مرحله ساخت و ساز و میزان پیشرفت پروژه

ساختمان ها از نظر اینکه سازه در چه مرحله ای است، قابل دسته بندی می باشند. ممکن است اسکلت فلزی و سقف سازه نصب شده باشد، دیوارچینی آن انجام شده باشد و یا حتی تاسیسات و نازک کاری آن نیز اجرا شده باشد. قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی برای هر یک از این مراحل متفاوت است. اگر تنها اسکلت و سقف سازه نصب شده باشد، قیمت کمتر خواهد بود. چنانچه تاسیسات و نازک کاری سازه انجام شده باشد، قیمت پوشش ضد حریق سازه فلزی بیشتر از زمانی است که سازه در مرحله دیوارچینی است.

تاثیر نوع سقف بر قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

سقف های سازه شامل عرشه فولادی، تیرچه کرومیت، تیرچه پاشنه بتنی، دال تخت و انواع دال های مرکب می باشد. قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی با سقف های عرشه فولادی، کرومیت و دال تقریبا در یک بازه بوده و قیمت فایرپروف اسکلت فلزی با سقف های تیرچه پاشنه بتنی و دال های مرکب تقریبا با هم برابر است.

اثر متراژ زیربنا بر قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی ، متراژ زیربنا می باشد. بسیاری از ارائه دهندگان این خدمت برای متراژهای بالاتر به ازای هر متر مربع فایرپروف اسکلت فلزی ، قیمت کمتری در نظر می گیرند.

 

شرکت های پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

اجرای پوشش‌ ضد حریق اسکلت فلزی توسط شرکت های پوشش ضد حریق می‌ توانند حتی به شکل رنگ و در یک لایه نازک چند میکرونی استفاده شوند. پوشش‌ ضخیم‌ تر عمدتاً به عنوان پوشش های ضد حریق برای اعضای فولادی و سایر سازه‌ها استفاده می‌شوند. این کار به طور متداول با ضخامت‌هایی بین ۱۰ تا ۵۰ میلی‌متر به دست می‌آید.

 

مزایای عایق ضد حریق اسکلت فلزی

از مهم ترین مزایای این عایق ها افزایش ایمنی سازه است. استفاده از عایق ضد حریق اسکلت فلزی از جان و مال ساکنین در برابر آتش سوزی محافظت می نماید. این موضوع با فراهم نمودن زمان بیشتر برای گریز و نجات میسر می گردد. با کمک مواد ضد حریق اسکلت فلزی ، فروپاشی سازه به تعویق می افتد. بسیاری از این عایق ها بر روی انواع سطوح داخلی و خارجی قابل اجرا می باشند. اجرای پوشش ضد حریق اسکلت فلزی به راحتی امکان پذیر بوده و سرعت اجرای آن بالا است.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

رضا خالص

سلام ، برای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی از چه مواد و مصالحی استفاده میشه؟

undefined undefined

سلام برای اجرا کفپوش پایه معدنی روی دیوار های کچی و بتنی هم میشه انجام داد؟

محمد ملایی

سلام برای اجرا کفپوش پایه معدنی روی دیوار های کچی و بتنی هم میشه انجام داد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما