اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

دسته بندی
اجرای پوشش ضد زنگ و ضد حریق
تعداد ارائه دهنده ها
۲۳ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۷

۱

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۱

location

تهران

******۰۲۱۴۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۴

location

کرج

******۰۹۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۹۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۶

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی به منظور محافظت بتن و فولاد در برابر حریق استفاده می گردد. این پوشش های ضد حریق سبب مقاوم سازی سازه در برابر آتش شده و مدت زمان بیشتری را برای مهار آتش و انجام عملیات نجات افراد محبوس در ساختمان فراهم می نمایند. به طور کلی اجرای پوشش های ضد حریق به ویژه در ساختمان های با اهمیت بالا، همچون بیمارستان ها ، لازم و ضروری است.

برای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی از مواد و مصالحی همچون گچ و سیمان ، دولومیت ، پرلیت ، ورمیکولیت و... استفاده می گردد. هر یک از این مصالح با توجه به مدت زمان لازم برای مقاومت در برابر آتش، شکل و فرم سازه، کاربری سازه و... مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

 اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی
پوشش ضد حریق سازه فلزی

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ، بسته به نوع مواد مصرفی ، هم در سطوح داخلی و هم در سطوح خارجی سازه های فلزی و بتنی امکان پذیر است. همچنین می توان از آن برای مقاوم سازی اجزای چوبی در برابر آتش نیز استفاده کرد. این پوشش چه در سازه های قابل احداث و چه در سازه های قدیمی قابل اجرا می باشد.

از کاربردهای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی می توان به تقویت سازه های مسکونی، پمپ بنزین، مراکز آموزشی، پالایشگاه نفت و گاز، سالن های سینمایی، انبارها و سیلوها، نیروگاه های برق، بیمارستان و ... در برابر آتش اشاره نمود.

 

انواع پوشش ضد حریق پایه معدنی

برخی از انواع پوشش های ضد حریق پایه معدنی پاششی به شرح زیر می باشند:

پوشش ضد حریق معدنی بر پایه گچ

در این پوشش ها از گچ های نسوز و سایر مواد معدنی مقاوم در برابر آتش استفاده می گردد. این پوشش تنها برای سطوح داخلی بوده و نمی توان از آن به عنوان پوشش ضد حریق سطوح خارجی استفاده نمود.

پوشش ضد حریق معدنی ورمیکولیت

ورمیکولیت از جمله مواد معدنی آبداری است که توانایی مقاومت در برابر آتش را دارد. به طوری که می تواند دمای بیش از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل نماید. اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ورمیکولیت موجب مقاومت سازه در برابر شوک اولیه ناشی از انفجار نیز می گردد.

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی
پوشش ضد حریق ورمیکولیت

 

پوشش ضد حریق پرلیت

این پوشش آبدار از موادی همچون کلسیم ، پتاسیم ، منگنز ، سدیم و... ساخته می شود و به علت آبی که در درون خود دارد عایق گرما می باشد.

 

مراحل اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

اولین مرحله از اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ، مش بندی سطح و اجرای پرایمر مخصوص می باشد. در واقع سطحی که قرار است بر روی آن ضد حریق پایه معدنی اجرا گردد، باید عاری از هر گونه آلودگی باشد. در صورت مناسب نبودن کیفیت سطح ، پیش از اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی ، آن را مش بندی می کنند. پس از آماده سازی سطح نوبت به اجرای پوشش ضد حریق می رسد. بدین منظور، ملات مورد نظر به صورت شاتکریت بر روی سطح اجرا می شود. میزان ضخامت پوشش وابسته به عواملی همچون طراحی سازه ، نوع سازه و مدت زمان مورد نیاز برای مقاومت در برابر آتش می باشد.

پس از اجرا، پوشش ضد حریق منبسط شده و کمی ضخامت آن افزایش می یابد. این امر سبب می گردد که آتش سوزی کمترین اثر را بر روی سطح زیر پوشش ضد حریق داشته باشد. شایان ذکر است که مطابق با افزایش تعداد ساعات مقاومت ، ضخامت اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی نیز افزایش می یابد. همچنین با افزایش نسبت محیط تحت حریق به مساحت المان نیز ضخامت لازم پوشش ضد حریق ، افزایش پیدا می کند. اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی باید به تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه واگذار گردد.

 

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی
اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

 

مزایای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

مزایای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی به شرح زیر می باشد:

  • پوشش ضد حریق پایه معدنی از قدرت چسبندگی بالایی به سطوح فلزی برخوردار است. 
  • اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی بسیار آسان است.
  • این پوشش از چگالی کم و مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است. 
  • اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی از ایجاد دود و گازهای سمی جلوگیری می نماید.
  • اجرای این پوشش ضد حریق موجب به تاخیر انداختن فروپاشی سازه می گردد.
  • اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی نسبت به استفاده از رنگ های ضد حریق به منظور افزایش مقاومت سازه در برابر آتش ، مقرون به صرفه تر است.
  • پایه آبی بودن این نوع از ضد حریق، امکان استفاده از آن در محیط های خاص همچون بیمارستان ها که با محدودیت های خاصی رو به رو هستند را فراهم می نماید.

 

پوشش ضد حریق پایه معدنی

ضد حریق پایه معدنی

 

قیمت اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی

قیمت اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی وابسته به عواملی همچون مدت زمان مورد نیاز برای مقاومت در برابر آتش ، متراژ کار ، ضخامت پوشش ، نوع مواد به کار رفته به عنوان پوشش ضد حریق ، مشخصات هندسی پروفیل و... می باشد. با افزایش مدت زمان مورد نیاز برای مقاومت سازه در برابر حریق، به اجرای پوشش ضدحریق با ضخامت بیشتر نیاز خواهد بود. نوع چسباننده (گچ، سیمان و ...) نیز تعیین کننده قیمت پوشش ضد حریق پایه معدنی می باشد. به طور مثال قیمت نوع سیمانی آن بیشتر از نوع گچی است.

پوشش های ضد حریق پایه معدنی به دو صورت وارداتی و تولید داخل، عرضه می شوند. پوشش ضد حریق وارداتی عمدتا قیمت بالاتری دارد. به طور کلی از آنجایی که در حال حاضر اغلب مواد مورد استفاده به منظور اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی تولید داخل می باشد، لذا نسبت به گذشته قیمت اجرای آن کاهش یافته و مقرون به صرفه تر از بکارگیری رنگ های ضد حریق است.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

خالد باقری

برای اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی تمام موادمثل سیمان گچ دولومیت پرلیت ورمیکولیت با هم ترکیب بشه یا میشه یکی از مواد حذف کرد

حامی

اجرای پوشش ضد حریق پایه معدنی در روی فلزات استفاده میشه یا برای دیوار و... هم قابل اجرا ست؟

تینا امجدی

پوشش ضد حریق پایه معدنی از چه موادی درست شده است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما