اجرای نورپردازی نما

اجرای نورپردازی نما

اجرای نورپردازی نما

دسته بندی
نورپردازی فضای باز
تعداد ارائه دهنده ها
۵۲ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای نورپردازی نما

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۰

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۹۰۱

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۴

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای نورپردازی نما

نورپردازی نما یکی از تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی بصری ساختمان است که ویژگی ها و عظمت آن را در منظر و یا فضای شهری چند برابر می کند. اجرای نورپردازی نما در صورتی مؤثر خواهد بود که نه تنها موجب زیبایی ساختمان شود، بلکه اثر مثبتی بر زیباسازی شهر بگذارد و دو رکن اساسی روشنایی بیرونی یعنی زیبایی و کاربرد را داشته باشد. اجرای نورپردازی نما در صورت دقت به نکاتی از قبیل شدت نور، رنگ مورد استفاده و هماهنگی نورها با سبک ساختمان مؤثر است.

انتخاب شدت و رنگ نور در اجرای نورپردازی نما باید به گونه ای باشد که هماهنگی کافی را با مصالح و سبک معماری ساختمان داشته باشد. علاوه بر آن، نور انتخاب شده بایستی با فضای شهری و محیط اطراف هم خونی داشته باشد و باعث آلودگی نوری نشود. بنابراین، در صورت عدم انتخاب نور مناسب و هماهنگی آن با ساختمان مورد نظر، نورپردازی باعث آزار انسان خواهد شد و نتیجه ای عکس دارد.

 

اجرای نورپردازی نما
اجرای نورپردازی نما

 

انواع لامپ در اجرای نورپردازی نما

لامپ های مختلفی مطابق با اصول اجرای نورپردازی نما در دسترس است که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی در زاویه تابش، مصرف انرژی، رنگ و شدت تابش دارند که در ادامه شرح داده می شوند.

 

چراغ های دفنی

یکی از راه کارهای مؤثر در اجرای نورپردازی نما استفاده از سایه روشن ها برای ایجاد نورپردازی تأکیدی در یک سری از قسمت های نمای ساختمان است. چراغ های دفنی دارای کاربرد گسترده ای در این زمینه هستند؛ به طوری که در نزدیکی محل مورد نظر، در زمین اطراف نصب می شوند. شدت تابش این چراغ ها متناسب با ارتفاع متغیر است و به دلیل مقاومت آن ها در برابر شرایط جوی و ضربه، معمولاً طول عمر بالایی دارند. 

 

قیمت نورپردازی نمای ساختمان
چراغ دفنی در اجرای نورپردازی نما

 

پروژکتورها

پروژکتورها در انواع مختلف LED، SMD و COB موجود هستند که نوع LED آن نسبت به دو نوع دیگر در اجرای نورپردازی نما کاربرد بیشتری دارد. پروژکتور های LED علاوه بر قابلیت نصب در سطوح مختلف سیمانی، چوبی و گچی، قابل نصب بر روی نماهای سنگی و بتنی ساختمان و دیوارها و یا تیرهای روشنایی هستند. از دیگر مزایای این نوع چراغ ها می توان به کم بودن توان مصرفی، مقاوم بودن در برابر شرایط جوی و ضربه اشاره کرد.

 

ریسه های خطی – نوارهای ال ای دی

استفاده از این نوع چراغ ها برای اجرای نورپردازی نما در حاشیه ها و پنجره های ساختمان بسیار معمول است. نوارهای ال ای دی دارای تنوع رنگی بالایی هستند که می تواند به زیبایی ساختمان هایی با نمای معمولی کمک کند.

 

انواع اجرای نورپردازی نما

متناسب با نوع و کاربرد ساختمان، اجرای نورپردازی نما به صورت های مختلف نورپردازی کامل، تأکیدی، پس زمینه و تجاری انجام می شود. 

 

نورپردازی کامل

نورپردازی نمای ساختمان های تاریخی برای نشان دادن اهمیت بنا به صورت کامل انجام می شود. در این نوع نورپردازی ، معمولا کل بنا توسط چراغ های مختلفی جهت مشخص و متمایز بودن بنا از سایر المان های اطراف و نشان دادن اهمیت آن، نورپردازی می شود.

 

نورپردازی تأکیدی

اجرای نورپردازی تأکیدی نما معمولا توسط وال واشر ها و پروژکتورهای ال ای دی انجام می شود. هدف از این نوع نورپردازی ، برجسته کردن بخش های خاصی از ساختمان برای نشان دادن نقاط قوت و یا ایجاد زیبایی بصری در آن است.

 

نورپردازی نمای ساختمان
اجرای نورپردازی تأکیدی نما

 

نورپردازی پس زمینه

اجرای نورپردازی نما به صورت پس زمینه برای سالن های تئاتر و سینما کاربرد زیادی دارد. هدف از اجرای این نوع نورپردازی ، جدا کردن ساختمان به وسیله تابش نور از سایر المان های محیطی اطراف است. 

 

نورپردازی تجاری

نورپردازی تجاری همانطور که از نامش مشخص است، برای نمای ساختمان های تجاری، تفریحی و مراکز توریستی کاربرد دارد. علاوه بر آن، در یک سری از اماکن شهری مانند پل ها و محل تقاطع اتوبان ها نیز این نوع نورپردازی برای ایجاد تمایز و نشان دادن اهمیت، کاربرد دارد.

 

نورپردازی نما
اجرای نورپردازی نمای تجاری

 

محوطه در اجرای نورپردازی نما

نورپردازی فضای سبز، آبنما و سایر المان ها در محوطه بیرونی دارای اهمیت زیادی است و بر زیبایی نمای ساختمان تأثیرگذار است. در نورپردازی محوطه ، اغلب از چراغ های دفنی، چراغ های پارکی و چراغ های دیواری استفاده می شود.

 

اجرای نورپردازی نما
اجرای نورپردازی محوطه

 

هزینه اجرای نورپردازی نما

نورپردازی نما یکی از راه های افزایش زیبایی ساختمان است که می توان با استفاده از آن، زیبایی نمای یک ساختمان معمولی را چند برابر کرد. هزینه اجرای نورپردازی نما در مرحله اول به طراحی و سبک نما مانند رومی، مدرن و غیره و در مرحله دوم به نوع چراغ و لامپ انتخاب شده وابسته است. نوع چراغ انتخابی نه تنها در هزینه اجرای نورپردازی تأثیر دارد بلکه به دلیل استفاده زیاد در بازه زمانی طولانی مدت، در هزینه های بهره برداری نیز تأثیرگذار است.

ساختمان ها از عناصر مهم شهری هستند که نقش مهمی در ایجاد فضای شهری دارند. چرا که برخی از ساختمان ها ممکن است دورنمایی زیبا و یا حتی نمادی از یک شهر باشند. علاوه بر آن، نمای ساختمان اولین عامل ارتباطی در جذب توجه افراد است که معرف نوع و کیفیت ساختمان نیز هست؛ بنابراین بدیهی است اهمیت دیده شدن ساختمان ها در شب کمتر از روز نیست. نورپردازی نما یکی از تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی بصری ساختمان است که ویژگی ها و عظمت آن را در منظر و یا فضای شهری چند برابر می کند. نورپردازی نمای ساختمان در صورتی مؤثر است که نه تنها ظاهر زیبایی به ساختمان ببخشد، بلکه اثر مثبتی بر زیباسازی شهر و دو رکن اساسی روشنایی بیرونی یعنی زیبایی و کاربرد را داشته باشد.

به طور کلی نورپردازی نمای ساختمان ساختمان متناسب با فضای مورد نظر می تواند به وسیله چراغ، پروژکتور و وال واشر، لامپ و سایر عناصر انجام شود. این در حالی است که طراحی روشنایی هر فضا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود بوده که تجهیزات خاص خود را نیز می طلبد.

 

نورپردازی نمای ساختمان
نورپردازی نمای ساختمان

 

اصول نورپردازی نما

نورپردازی نما با اهداف مختلفی مانند برجسته کردن بخش هایی از ساختمان، روشنایی نما و یا روشنایی محیط اطراف انجام می شود که در هر یک از آن ها اصول نورپردازی بایستی رعایت شود.

 

تأثیر رنگ در نورپردازی نما

شدت نور و رنگ انتخاب شده برای افزایش زیبایی ساختمان، اولین و مهم ترین  نکته در طراحی نورپردازی نما است. هماهنگی رنگ نور با متریال انتخابی و نوع معماری در نما بایستی به نحوی باشد که در مرحله اول برای انسان آزاردهنده نبوده و چشم نواز باشد. رنگ های ملایم سفید، آبی طلایی از رنگ های پرطرفدار در نورپردازی نمای ساختمان هستند. علاوه بر رنگ نور، نحوه استفاده صحیح و هدایت درست نور برای روشنایی ساختمان اهمیت دارد. زیرا نور هایی که به شیوه نادرست نما را روشن می کنند نتیجه ای عکس داشته و باعث کاهش زیبایی ساختمان و آلودگی نوری می شود.

 

قیمت نورپردازی نمای ساختمان
شدت و رنگ نور مناسب در نورپردازی نما

 

هماهنگی با محیط

نورپردازی فضای سبز، آبنما و غیره در محوطه بیرونی دارای اهمیت زیادی است و بر زیبایی نمای ساختمان تأثیرگذار است. باید توجه داشت که نورپردازی نما تنها مربوط به فضای بیرونی بوده و نباید به فضای داخلی نفوذ کند و موجب آزار ساکنین ساختمان شود.

 

مصرف انرژی

مصرف انرژی یکی از مهم ترین موضوعات در زمینه نورپردازی نمای ساختمان است. این در حالی است که اکثر سیستم های نورپردازی باعث افزایش هزینه برق مصرفی می شوند. بنابراین بایستی از راهکاری مناسب و بصرفه برای طراحی نورپردازی نما مانند نورپردازی قسمتی از نما بجای پر کردن کل نما با چراغ استفاده شود. چرا که می توان تنها با روشنایی بخشی از نمای ساختمان بدون پرداخت هزینه های اضافه مصرف برق و تعمیر و نگه داری لامپ ها تأثیر مثبتی بر افراد داشت. معمولاً می توان از پروژکتورهای ال ای دی، وال واشرهای LED، ریسه های خطی، چراغ های دکوراتیو و جت لایت ها برای تامین روشنایی نما استفاده کرد.

 

سبک نورپردازی نمای ساختمان

تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا با استفاده از نورپردازی نمای ساختمان، در نظر گرفتن برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر، پنهان کردن منبع نور و سایر موارد از عوامل وابسته به معماری هستند که در انتخاب سبک نورپردازی مؤثر هستند.

 

انواع چراغ در نورپردازی نما

نورپردازی نما توسط المان های مختلفی انجام می شود که متناسب با اصول گفته شده، براساس شدت و رنگ نور ، زاویه تابش و ویژگی های ذاتی ساختمان مانند مصالح مورد استفاده و معماری انتخاب می شوند. در ادامه انواع لامپ های موجود برای طراحی نورپردازی نما بررسی می شود.

 

چراغ های دفنی

چراغ های دفنی یکی از چراغ های پرکاربرد در نورپردازی نما است که به صورت هاله ای از نور به اجسام تابانده و باعث ایجاد سایه روشن های زیبایی می شوند. این نوع چراغ ها برای نورپردازی محیط های مختلفی ازجمله محوطه ها ، فضاهای عمومی، نمای ساختمان و یا حتی فضاهای داخلی استفاده می شود.

 

نورپردازی نما
چراغ دفنی در نورپردازی نما

 

 استفاده از این چراغ ها برای برجسته کردن محیط است که با دفن این نوع نورافکن در سطح زمین نمای مورد نظر انجام می شود. چراغ های دفنی طول عمر بالایی داشته و با توجه به موقعیت قرارگیری آن ها، در برابر نفوذ آب ، خش و خمیدگی مقاوم هستند. همچنین اجرا، تعمیر و نگهداری آن ها ارزان است. بنابراین استفاده از آن ها برای نورپردازی نما رایج است.

قدرت روشنایی این نوع چراغ ها متناسب با ارتفاع مورد نظر برای روشنایی است. علاوه بر آن زاویه تابش این نوع چراغ ها باید به گونه ای باشد که نور ، پخش نشده و به صورت پرتابی روی ساختمان منتشر شود. در انواع جدید چراغ های دفنی می توان با استفاده سیستم های کنترلی دیجیتال و کنترل از راه دور آن ها را مدیریت و طیف وسیعی از نورها و افکت ها را تولید کرد. جت لایت ها و نورافکن های دفنی از انواع چراغ های دفنی مورد اسفاده در طراحی نورپردازی نما هستند.

 

ریسه های خطی – نوارهای ال ای دی

در صورتی که ساختمان دارای پنجره های معمولی است، استفاده از نوارهای ال ای دی به صورت مخفی در بخش های بالا و پایین پنجره ها از جمله روش های به صرفه در نورپردازی نمای ساختمان است. با استفاده از نوارهایی با تنوع رنگی بالا، زیبایی وجلوه خاصی به ساختمان داده می شود. این راهکار اغلب برای ساختمان هایی با نمایی کاملاً معمولی و یا ساختمان هایی که مجوز استفاده از نورپردازی را ندارند، می تواند بسیار پرکاربرد و موثر باشد. اجرای این نوع نورپردازی به دلیل داشتن الگوی مشخصی از خطوط و اشکال روشن در نمای تاریک ساختمان ، از نظر معماری شهری بلامانع است.

 

اجرای نورپردازی نما
نور مخفی نمای بیرون ساختمان

 

چراغ های وال واشر

چراغ های  وال واشر در نورپردازی نما برای دیوارهای صاف استفاده می شوند. این نوع چراغ با کنار هم قرار گرفتن تعدادی لامپ کوچک ، نور یکنواخت طولی ایجاد می کند. این خاصیت و همچنین قابلیت کنترل جهت و زاویه تابش ، باعث شده تا چراغ های  وال واشر در نورپردازی نمای ساختمان های مرتفع بسیار پرکاربرد باشند. انواع مختلف وال واشرها متناسب با میزان پرتاب نور است و با توجه به نیاز پروژه تعیین می شود. از دیگر مزایای این نوع چراغ ها می توان به کم بودن توان مصرفی، مقاوم بودن در برابر شرایط جوی و ضربه اشاره کرد.

 

پروژکتورهای ال ای دی

از پروژکتورهای ال ای دی (LED) برای ایجاد روشنایی وسیع و یا خطی در نورپردازی نمای ساختمان استفاده می شود که روی سازه های سنگی و بتنی کاربرد دارند. هرچند مخفی بودن منبع نور از عوامل مهم در نورپردازی نما است، اما باید توجه داشت که در بعضی از طراحی ها پروژکتورها به گونه ای قرار می گیرند که قابل رویت هستند. این نوع پروژکتور ها به دلیل قابلیت ضد آب خود می توانند سالیان سال زیر بارش برف و باران های شدید مقاومت نموده و عمر طولانی داشته باشند.

 

قیمت نورپردازی نمای ساختمان
پروژکتور در نورپردازی نما

 

پروژکتورهای ال ای دی به دلیل مصرف انرژی کم تر و در عین حال درصد نور خروجی بیشتر جایگزین های مناسبی برای پروژکتورهای نوع متال هالید و سدیم در نورپردازی نما هستند. پروژکتور های ال ای دی علاوه بر قابلیت نصب در سطوح مختلف سیمانی، چوبی و گچی، قابل نصب بر روی نمای ساختمان و دیوارها و یا تیرهای روشنایی هستند.

 

 انواع نورپردازی نما

دسته بندی نوع نورپردازی نما می تواند براساس تعداد طبقات، مصالح و معماری و یا روش مورد نظر برای روشنایی باشد که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

 

تعداد طبقات در نورپردازی نما

طراحی نمای ساختمان از عوامل تعیین کننده در قیمت ساختمان است. از آن جا که ساختمان های چند طبقه بیشتر در معرض دید قرار دارند از این رو بهتر است در نورپردازی نما آن ها حساسیت های کافی به خرج داده شود. با توجه به نوع و رنگ مورد استفاده در هر یک از طبقات ساختمان می توان با استفاده از طراحی نورپردازی مدرن و شیک، زیبایی و جذابیت نمای ساختمان را در شب چند برابر کرد. علاوه بر آن طراحی نورپردازی ساختمان های ویلایی از دیگر مسائل مطرح در طراحی ساختمان است. چرا که جدا از نورپردازی نمای ساختمان ، نورپردازی محوطه، باغ و باغچه نیز اهمیت می یابد.

 

نورپردازی نما
نورپردازی ساختمان چند طبقه

 

شدت نور در نورپردازی نما

پیش از هر چیزی نوع ساختمان و معماری آن در انتخاب این نوع از نورپردازی نما تأثیرگذار است. چرا که متناسب با اهمیت بنا ، نورپردازی و هزینه مربوط به آن افزایش می یابد.

 

نورپردازی نما کامل

این نوع نورپردازی نمای ساختمان ، معمولا برای بناهای تاریخی و حائز اهمیت انجام می شود تا بدون دستکاری در اجزای مختلف هر آن چه باید به نمایش گذاشته شود. برای روشنایی کامل نما استفاده از پروژکتور های نصب شده روی پایه در اطراف نما ترجیح داده می شود.

 

اجرای نورپردازی نما
اجرای نورپردازی نما

 

نورپردازی تأکیدی نما

با استفاده از نورپردازی تاکیدی بر روی پنجره ها، ستون ها و بالکن ها ، هارمونی کلی بنا به نمایش در می آید. توان لامپ های به کار رفته کم الی متوسط است و عموماً بر روی خود نما نصب می شوند. وال واشر های ال ای دی می توانند انتخاب های مناسبی برای این نوع نورپردازی نمای ساختمان باشند.

 

نورپردازی پس زمینه نما

یک روش هنری برای جدا کردن ساختمان از باقی المان های اطراف، نورپردازی پس زمینه ساختمان است. پس زمینه ممکن است شامل درختان یا هر چیز دیگری باشد که با نورپردازی جزیی از بنا و نورپردازی کامل پس زمینه، ساختمان از کل تصویر جدا می شود و مانند یک سایه از دور به نظر می رسد. کاربرد این نوع از نورپردازی در سالن های تئاتر و سینما بیشتر است.

 

اجرای نورپردازی نمای ساختمان
نور پردازی پس زمینه ای

 

نورپردازی نمای ساختمان تجاری

یکی از راه های ایجاد تمایز برای ساختمان های تجاری، تفریحی و مراکز توریستی ، استفاده از نورپردازی تجاری با قرار دادن چراغ های رنگی تک رنگ است. این روش برای فضاهای شهری مانند پل ها و محل تقاطع اتوبان ها نیز کاربرد دارد و باعث جذاب شدن چهره شهر می شود.

 

نورپردازی نما با ریسه

در این تکنیک، مرزهای قسمت های مختلف بنا با استفاده ریسه های LED پلاستیکی و ضد آب و یا لامپ های نئونی روشن می شود. با این کار ظاهر ساختمان چشمگیر و جذاب می شود و ساختمان از فاصله دور مانند یک طرح سه بعدی در فضا به نظر می آید.

 

نورپردازی نمای ویلا
نورپردازی با ریسه انعطاف پذیر

 

نورپردازی محوطه

برای افزایش جذابیت نورپردازی نما ، می توان از عناصر طبیعی محوطه موردنظر استفاده کرد. درختان و بوته های گیاه ، دیوارهای اطراف محوطه و یا اطراف حوضچه یا استخرهای آب می توانند گزینه های مناسبی برای این امر باشند. علاوه بر جذابیت محیط، نورپردازی فضای اطراف در افزایش امنیت و ایجاد دید کافی برای عابرین آن نقشی حیاتی دارد.

 

قیمت نورپردازی نما
نورپردازی نما 

 

 در نورپردازی محوطه اغلب از چراغ های دفنی، چراغ های پارکی و چراغ های دیواری استفاده می شود. یکی دیگر از تکنیک های پرکاربرد، استفاده از یک جفت چراغ پایه بلند در انتهای مسیر و نرسیده به درب ورودی ساختمان است. نور گرم و دلنشین این نوع چراغ ها باعث زیباتر شدن فضا می شود.

 

هزینه نورپردازی نما

طراحی نمای ساختمان همواره از اجزای جدا نشدنی ساختمان بوده که تاثیر زیادی بر قیمت نهایی خرید آن دارد. بنابراین توجه به ایجاد جذابیت های بصری بیشتر، علاوه بر نوع مصالح می تواند بسیار به زیبایی نمای ساختمان کمک کند. نورپردازی نمای ساختمان کارآمدترین و کم هزینه ترین روش برای این منظور است.

هزینه نورپردازی نما شامل دو بخش طراحی و اجرا و هزینه های بهره برداری است. هزینه طراحی نورپردازی نما و در نهایت اجرای آن به تعداد طبقات، محل ساختمان، نوع نمای رومی، مدرن و غیره و نوع و تعداد لامپ های مورد نظر بستگی دارد. بنابراین به دلیل تنوع محصولات نمای ساختمان با توجه به کیفیت ها، مقدار و زمان و نوع خرید و از سویی اجرت نصب با توجه به حجم پروژه، کیفیت اجرای نورپردازی نمای ساختمان بسیار متفاوت است.

از طرفی متناسب با نوع لامپ های انتخاب شده برای نورپردازی نما و بازه روشن بودن آن ها هزینه بهره برداری متفاوت خواهد بود. با توجه به اهمیت نورپردازی نمای ساختمان  و نیاز به روشنایی در طول شب ، همواره تلاش بر آن است تا با استفاده از لامپ های ال ای دی کم مصرف هزینه های بهره برداری حداقل شوند.

اجرای نورپردازی نما در تهران

اجرای نورپردازی نما در تهران، اجرای نورپردازی نما در تهران - آفتاب، اجرای نورپردازی نما در تهران - بومهن، اجرای نورپردازی نما در تهران - پردیس، اجرای نورپردازی نما در تهران - کن، اجرای نورپردازی نما در اسلام شهر، اجرای نورپردازی نما در اسلام شهر - چهاردانگه، اجرای نورپردازی نما در پاکدشت، اجرای نورپردازی نما در پاکدشت - شریف آباد، اجرای نورپردازی نما در دماوند، اجرای نورپردازی نما در دماوند - رودهن، اجرای نورپردازی نما در رباط کریم، اجرای نورپردازی نما در رباط کریم - بوستان، اجرای نورپردازی نما در رباط کریم - پرند، اجرای نورپردازی نما در رباط کریم - صالح آباد، اجرای نورپردازی نما در رباط کریم - گلستان، اجرای نورپردازی نما در رباط کریم - نصیرآباد، اجرای نورپردازی نما در ری، اجرای نورپردازی نما در ری - حسن آباد، اجرای نورپردازی نما در ری - خاوران، اجرای نورپردازی نما در ری - کهریزک، اجرای نورپردازی نما در شهریار، اجرای نورپردازی نما در شهریار - اندیشه، اجرای نورپردازی نما در فيروزکوه، اجرای نورپردازی نما در فيروزکوه - ارجمند، اجرای نورپردازی نما در قدس، اجرای نورپردازی نما در لواسان، اجرای نورپردازی نما در لواسان - فشم، اجرای نورپردازی نما در ملارد، اجرای نورپردازی نما در ملارد - صفا دشت، اجرای نورپردازی نما در ورامین، اجرای نورپردازی نما در ورامین - پیشوا، اجرای نورپردازی نما در ورامین - جوادآباد، اجرای نورپردازی نما در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

فایق رحیمی

سلام در نورپردازی ساختمان برای اببندی در برابر باران و برف چه روبکردی استفاده می شود؟

خیاط

اجرای نورپردازی نما در صراحی اولیه در نظر گرفته میشود یا بعدا اپشنال به نما اضافه خواهد شد؟

ازادی

هزینه اجرای نورپردازی نما های سنگی برای ساختمان س طبقه حدودی چقدر است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما