سقف کاذب دامپا و لوکسالون

سقف کاذب دامپا و لوکسالون

دسته بندی
سقف کاذب
تعداد ارائه دهنده ها
۹ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
اجرای سقف کاذب دامپا و لوکسالون از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد. قیمت سقف کاذب دامپا و لوکسالون به متراژ، کیفیت مصالح، قیمت روز آلومینیوم، قیمت نصب دامپا و لوکسالون و ... وابسته است. عمران مدرن ارائه دهنده بهترین خدمات اجرای سقف کاذب با بهینه ترین قیمت سقف دامپا و لوکسالون می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای سقف کاذب لوکسالون و دامپا

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۷۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

شیراز

******۰۹۱۳۳

۴

location

تبریز

******۰۴۱۳۳

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تبریز

******۰۴۱۳۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

سقف کاذب دامپا و لوکسالون

سقف دامپا نوعی سقف کاذب است که ظاهری نواری شکل دارد. سقف کاذب دامپا غالبا از جنس آلومینیوم می باشد. در واقع، برای اجرای دامپا از نوارهای آلومینیومی استفاده می گردد. سقف کاذب لوکسالون نیز که ظاهری شبیه به سقف كاذب دامپا دارد، از نوارهای آلومینیومی ساخته می شود. اجرای دامپا و لوکسالون بسیار مشابه با یکدیگر است. عمده کاربرد این دو نوع از سقف های کاذب ، در اماکن اداری و تجاری ، پاساژها، ایستگاه های مترو، رستوران ها و موارد مشابه آن می باشد. اجرای سقف دامپا و لوکسالون از سرعت بالایی برخوردار است. از دیگر مزایای آن، قابلیت شستشوی این نوع از سقف کاذب و تنوع رنگ آنها می باشد. در ادامه به معرفی هریک از این سقف ها و روش اجرای سقف دامپا و لوکسالون پرداخته شده است.

 

سقف کاذب دامپا
سقف کاذب دامپا

 

قیمت سقف کاذب دامپا و لوکسالون

از عوامل موثر بر قیمت سقف دامپا و لوکسالون می توان به مساحت سقف اشاره نمود. کیفیت مصالح مورد استفاده نیز بر روی هزینه تمام شده موثر خواهد بود. قیمت دامپا سقف کاذب به شکل و طول دامپا، نوع پوشش رنگ و قیمت روز آلومینیوم وابسته می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، قیمت نصب دامپا یا همان اجرت نصاب نیز بر روی قیمت سقف کاذب دامپا و لوکسالون تاثیرگذار است. قیمت نصب دامپا با توجه به مهارت استادکار متغیر می باشد. موارد ذکر شده بر روی قیمت سقف کاذب لوکسالون نیز موثر است.

 

سقف لوکسالون
سقف لوکسالون

 

سقف کاذب دامپا

سقف کاذب دامپا از ورق های آلومینیومی به ضخامت ۰/۴ تا ۰/۷ میلی متر ساخته می شود. نوارهای دامپا در عرض ۱۰ و ۲۰ سانتی متر و به طول های ۶ و ۴ متر تولید می گردند. دامپا آلومینیومی دارای دو نوع ساده و سوراخدار می باشد که نوع سوراخدار آن خود به دو صورت ریز و درشت با حفره هایی به قطر ۱ و ۲ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. سطح داخلی این نوع از نوارهای دامپا با لایه ای از نمد پوشانده می شود که موجب عایق بندی صوتی می گردد. درنتیجه، از آنها در مکان هایی که جذب ارتعاشات صوتی از اهمیت بالایی برخوردار است، همچون سالن های کنفرانس، تئاتر و سینما، استفاده می شود. از سقف کاذب ساده دامپا نیز برای فضاهایی که عایق بندی صوتی چندان اهمیت ندارد، استفاده می گردد.

 

سقف دامپا
نورپردازی سقف دامپا

 

روش اجرای سقف دامپا

برای اجرای سقف کاذب دامپا ، پس از تعیین خط تراز سقف، ناودانی لبه دور تا دور کار بر روی دیوار پیچ می شود. در ادامه آویزهای سقف کاذب نصب می گردند. لازم به ذکر است که شکل ناودانی های مورد استفاده به صورتی می باشد که موجب قفل شدن لبه پانل های دامپا درون آن می شود. پس از نصب آویزها، سازه های باربر U شکل، به آنها متصل می شود. فاصله بین U چنل ها و تعداد آویزها وابسته به وزن تقریبی سازه، طول پانل ها و همین طور میزان روشنایی ها و تجهیزات مورد استفاده جهت نصب بر روی سقف کاذب دامپا می باشد. سپس تیغه های آلومینیومی دامپا، از زیر به سازه های باربر متصل شده و در نهایت سطح کار رگلاژ می گردد. 

 

سقف کاذب دامپا آلومینیومی
سقف کاذب دامپا آلومینیومی


 

مزایای سقف کاذب دامپا آلومینیومی

زیرسازی و پانل های مورد استفاده در اجرای سقف دامپا آلومینیومی به صورتی است که امکان جا زدن و یا جدا نمودن پانل ها از پایین سقف را فراهم می نماید. کیفیت و دوام این نوع سقف کاذب بسیار بالا است. قابلیت رنگ آمیزی دلخواه دامپا سقف ، از دیگر ویژگی های آن می باشد. روش اجرای سقف دامپا آسان بوده و سرعت اجرای آن بالا است. همچنین سقف کاذب دامپا قابل شستشو می باشد. دامپا سقف غیر قابل اشتعال بوده و رنگ آنها ثابت است.

دسترسی به تاسیسات برقی و لوله کشی های پشت سقف كاذب دامپا به راحتی امکان پذیر است. دامپا سقف سبک بوده و مقاومت بالایی در برابر زلزله دارد. همچنین حمل و نقل پانل های آن بسیار راحت و آسان است. لازم به ذکر است که دامپا سقف در فضای آزاد نیز قابلیت استفاده دارد. دامپا سقف در طرح های مختلفی قابل تولید است که دامپا طرح چوب یکی از پرکاربردترین انواع آن می باشد. از جمله مزایای دامپا طرح چوب مقرون به صرفه تر بودن آن نسبت به سقف كاذب چوبی است. بنابراین اجرای دامپا طرح چوب برای افرادی که به سقف چوبی علاقمند بوده و در عین حال به دنبال قیمت مناسب می باشند، گزینه مناسبی خواهد بود.

 

دامپا طرح چوب
دامپا طرح چوب

 

سقف کاذب لوکسالون

در اجرای سقف لوکسالون از ورق های آلومینیومی به ضخامت ۰/۵ تا ۰/۷ میلی متر استفاده می گردد. عرض نوارهای تولید شده در حدود ۸۴ میلی متر و طول آن تا ۶ متر می باشد. این نوارهای آلومینیومی در رنگ های متنوع و زیبایی تولید می شوند. از تفاوت های سقف کاذب لوکسالون و دامپا این است که بین نوارهای سقف لوکسالون اندکی فاصله و فضای خالی وجود دارد.

سقف لوکسالون به دو دسته کلی سیستم باز و سیستم بسته تقسیم بندی می گردد. در سیستم باز، فاصله بین دو نوار خالی گذاشته می شود. این امر موجب جریان هوا در فضای پشت سقف کاذب می گردد. در سیستم بسته سقف لوکسالون ، این فضای خالی با پروفیل مغزی به دو صورت صاف یا معکوس پوشیده می شود.

 

سقف کاذب لوکسالون
سقف کاذب لوکسالون استخر

 

روش اجرای سقف لوکسالون

همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید، اجرای سقف لوکسالون بسیار مشابه با سقف کاذب دامپا است. بدین منظور پس از اجرای زیرسازی سقف ، آویزهای سقف نصب می گردد. در ادامه نیز سازه باربر متصل می گردد. در مرحله بعدی از اجرای این سقف ، ورق های لوکسالون که لبه های آن قوسی شکل است، درون کریر چفت می شود. لازم به ذکر است که باندهای لوکسالون روی زیرسازی به صورت موازی با فاصله ۱۶ میلی متر از یکدیگر نصب می گردد.

 

سقف کاذب لوکسالون
نحوه چفت شدن تیغه های آلومینیومی داخل کریر

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

سهند عامر

اجرای سقف کاذب لوکسالون و دامپا برای چه مکان هایی مناسب تره چون به نظرم برای خونه و ویلا خیلی سقف کاذب جالبی نیست؟

ایررسولی

اجرای سقف کاذب لوکسالون و دامپا با سقف پی وی سی چه تفاوتی دارد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما