اجرای بتن استامپی (دکوراتیو)

اجرای بتن استامپی (دکوراتیو)

دسته بندی
اجرای کفپوش
تعداد ارائه دهنده ها
۲۵ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای بتن استامپی (دکوراتیو)

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

رباط کریم

******۰۲۱۵۶

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۰

۲

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۴۶

۳

location

کرج

******۰۹۱۲۱

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۰

۲

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۷۷

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای بتن استامپی (دکوراتیو)

بتن استامپی (Stamped Concrete) که به آن بتن دکوراتیو یا بتن منقش نیز گفته می شود، در ساخت کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای بتن استامپی ، امکان پیاده سازی طرح ها و الگوهای متنوعی را بر روی سطح بتن فراهم می نماید.

قدمت اجرای بتن دکوراتیو به عنوان کفپوش در کشورهای غربی بیش از ۵۰ سال می باشد؛ در واقع تکنیک منقش کردن بتن از سال ۱۹۵۰ میلادی آغاز شده و در سال های دهه ۱۹۷۰ میلادی به سرعت گسترش یافت. این در حالی است که در کشور ایران ، بتن استامپی به نوعی جزو کفپوش های جدید محسوب می گردد.

انواع طرح ها و الگوهای اجرای بتن استامپی شامل طرح سنگ، شش ضلعی، آجری و ... می باشد. سطح پرداخت شده نهایی به نوعی مشابه با سطح حاصل از نصب کاشی ، آجر ، سنگ گرانیت و ... می باشد. از این طراحی خلاقانه در محوطه سازی ویلاها و استخرها ، ساخت کفپوش پاسیو ، پیاده رو، گاراژ و ... استفاده می گردد. از جمله مزیت های اجرای بتن استامپی ، افزایش زیبایی ظاهری کف می باشد.

 

 اجرای بتن استامپی
بتن استامپی

 

مراحل اجرای بتن دکوراتیو

پس از آماده سازی بستر ، برای اجرای بتن استامپی ، در ابتدا دال بتنی اجرا می گردد. بدین منظور در یک قالب آماده ، بتن ریزی انجام شده و آن را تراز می نمایند. پس از آن، خط مبنا برای اجرای صفحات استامپی تعیین می گردد. در مرحله بعد هاردنر (سخت کننده) اجرا می شود. در ادامه به منظور سهولت در جداسازی صفحات استامپ از بتن ، از ماده ریلیز استفاده می گردد. شایان ذکر است که اجرای پودر باید پس از محو شدن آب ناشی از آب اندازی سطح دال صورت پذیرد. همچنین پودر باید به صورت همگن بر روی بتن ریخته شود.

پس از اجرای ماده ریلیز و تسطیح آن با ماله گاوی ، صفحات استامپ با توجه به خط مبنای تعیین شده، چیده می شوند. این صفحات باید در سطح بتنی فرو روند. بدین منظور می توان از ضربات دست استفاده کرد و یا اینکه بر روی آنها ایستاد تا در بتن فرو روند. باید توجه داشت که در حین انجام عملیات چینش، صفحات استامپ از جای خود جا به جا نشوند. این عملیات با کمک یک صفحه استامپ یا چند صفحه استامپ تا پوشاندن کامل سطح ادامه می یابد. لازم به ذکر است که جنس قالب های استامپ عموما از نوع پلی اورتان می باشد.

 

اجرای بتن استامپی
اجرای بتن استامپی طرح آجر

 

پس از پایان یافتن فرآیند استامپ ، نوبت به عمل آوری سطح بتن می رسد. این عملیات به مدت سه روز ادامه می یابد. پودر استفاده شده را می توان با استفاده از یک شوینده و با فشار از سطح پاک کرد. سپس می توان عمل آوری کامل را برای سطح بتن به مدت یک هفته انجام داد.

در نهایت پس از سخت و خشک شدن کامل بتن ، می توان از سیلر شفاف استفاده کرد. استفاده از سیلر موجب براق شدن سطح بتن ، پوشاندن منافذ موجود و محافظت بیشتر از کفپوش می گردد. پس از آن قالب ها و پشت بندها برداشته می شوند.

از جمله تفاوت های اجرای بتن استامپی با سایر انواع بتن های صنعتی می توان به پرداخت سطح به کمک ماله دستی و ماله گاوی اشاره نمود. این در حالی است که در سایر بتن های صنعتی ، به منظور پرداخت سطح بتن از ماله پروانه استفاده می گردد.

 

اجرای بتن دکوراتیو
اجرای سیلر

 

مزایای اجرای بتن استامپی

از جمله مزایای اجرای بتن استامپی تنوع بالای آن در طرح و رنگ می باشد. به نحوی که می توان انواع طرح های سنگی ، آجری و ... را به کمک آن اجرا نمود. از مزایای دیگر آن سرعت بالای اجرا می باشد. کفپوش های بتن استامپی از مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی برخوردارند. طول عمر و دوام بالایی نیز دارند. از دیگر مزایای اجرای بتن استامپی ، مقرون به صرفه بودن آن می باشد.

اجرای بتن دکوراتیو موجب کاهش لغزش سطح و کاهش چشمگیر نفوذ آب نیز می گردد. عدم گرد و غبار از دیگر مزیت های اجرای این کفپوش بتنی محسوب می شود.

 

اجرای بتن دکوراتیو
بتن استامپی طرح سنگ

 

قیمت اجرای بتن استامپی

اجرای بتن استامپی به صورت همزمان با عملیات بتن ریزی کف ، امکان پذیر می باشد. این امر موجب افزایش سرعت اجرا و در نتیجه کاهش هزینه در مقایسه با کفپوش هایی همچون کفپوش سرامیکی ، سنگی و ... می گردد. علاوه بر این، طول عمر بالای این کفپوش ها ، اجرای بتن دکوراتیو را به عملی مقرون به صرفه مبدل نموده است.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

مهران سلیمی

کسی که کار سنگ کاری انجام بده میشه کار بتن استامپی به هشت سپرد یا تخصص خاصی میخواد

دانیال احمدی

سلام اجرای بتن استامپی با سنگ فرش سیمانی چه تفاوتی دارد؟ و مدام یک بهتر است؟

وانیار

اجرای بتن استامپی (دکوراتیو) در ایران انجامم میشه و میشه لطفا شرکت رو معرفی کنید؟

وانیار

اجرای بتن استامپی (دکوراتیو) در ایران انجامم میشه و میشه لطفا شرکت رو معرفی کنید؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما