نصب ایزوگام

نصب ایزوگام

دسته بندی

عایق کاری

تعداد ارائه دهنده ها

۵۹ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

هزینه نصب ایزوگام به عواملی همچون متراژ کار، نوع ایزوگام، شرایط نصب و دستمزد نصاب ایزوگام وابسته است. اجرت نصب ایزوگام با توجه به شرایط و محل نصب تعیین می گردد. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات نصب ایزوگام دیوار، سقف، سرویس بهداشتی و ... با بالاترین کیفیت و بهینه ترین قیمت نصب ایزوگام می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

نصب ایزوگام

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
ایزوگام پلاس

ایزوگام پلاس

۵

location

دلیجان

phone

******۰۹۱۹۷

ایزوگام کار

ایزوگام کار

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

آسفالت و ایزوگام ایلات زاده

آسفالت و ایزوگام ایلات زاده

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

عایق پویان

عایق پویان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

سربام پوش مسیر

سربام پوش مسیر

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

ایزوگام پارسیان

ایزوگام پارسیان

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۷

فنی کارا

فنی کارا

۴

location

تهران

phone

******۰۹۰۲۹

تهران عایق

تهران عایق

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۸۲

ایزوگام تهران

ایزوگام تهران

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

پوشش بام تهران

پوشش بام تهران

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

تهران ایزوگام

تهران ایزوگام

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

کارگشا

کارگشا

۵

location

تهران

phone

******۲۲۳۹۵

هوم سرویز

هوم سرویز

۵

location

تهران

phone

******۹۱۰۰۱

عایق کاران نوین پوشش

عایق کاران نوین پوشش

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۰

ابتدا
۱
۲
۳
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

نصب ایزوگام

ایزوگام نوعی عایق رطوبتی ساخته شده با فرآورده های نفتی به همراه لایه ای محافظ می باشد که دارای خاصیت الاستیکی بوده و به منظور عایق کاری و آب بندی قسمت های مختلف سازه همچون پشت بام، دیوار، پی، لوله های آب و ... استفاده می شود. بدیهی است که نصب ایزوگام موجب کاهش مصرف انرژی می گردد.

نوع ایزوگام مورد نیاز با توجه به سطح کار مشخص می شود. به طور مثال برای قسمت هایی از ساختمان که بیشتر در معرض تابش آفتاب و یا رفت و آمد قرار دارند همچون پشت بام ها، از ایزوگام های فویل دار استفاده می گردد. اما برای قسمت های کم رفت و آمدتر ساختمان غالبا از ایزوگام های بدون فویل استفاده می شود. زمان نصب ایزوگام نیز با توجه به اینکه ایزوگام قرار است در کدام بخش از ساختمان اجرا گردد متفاوت می باشد. به عنوان مثال زمان اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی پس از عملیات شیب بندی کف بوده که بلافاصله باید روی آن را با ملات پوشاند.

 

نصب ایزوگام
نصب ایزوگام

 

اما زمان نصب ایزوگام پشت بام پس از پایان تمام عملیات اجرای سقف و کلیه کارهای بالای بام می باشد. ایزوگام به دلیل مقاومت بالا، سبکی و نیز اجرای آسان آن روز به روز بیشتر از پیش مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت نصب ایزوگام

هزینه نصب ایزوگام وابسته به عوامل مختلفی همچون متراژ سطح ایزوگام شده، نوع ایزوگام مصرفی و درجه کیفی آن، شرایط نصب و ... می باشد. در نتیجه با تغییر قیمت مصالح و همچنین متراژ، به تبع قیمت نصب ایزوگام نیز تغییر می نماید. همچنین در صورتی که قیرگونی و یا آسفالت قبلی دچار آسیب زیادی شده و نیاز به زیرسازی داشته باشد، قیمت نصب ایزوگام کمی افزایش می یابد. اما به طور کلی می توان گفت که نصب ایزوگام موجب کاهش آسیب پذیری و بروز مشکلات و در نتیجه کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری ساختمان می گردد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب ایزوگام

 • کپسول گاز مایع به منظور حرارت دادن به رول های ایزوگام و نصب آنها 
 • چراغ شعله پخش کن (که به دو صورت تک شعله و دو شعله مورد استفاده قرار می گیرد)

 

نصاب ایزوگام
کپسول گاز مایع و چراغ شعله پخش کن در نصب ایزوگام

 

 • کمچه و ماله بندکشی برای چسباندن و درزبندی لبه های رول ایزوگام
 • تیغ موکت بری فلزی (کاتر) به منظور برش رول های ایزوگام
 • فندک جرقه ای برای روشن نمودن کپسول گاز مایع
 • تجهیزات ایمنی و محافظتی نصاب همچون دستکش نسوز کف چرم ساق بلند، عینک مخصوص، لباس ضد گرما، کفش مخصوص و کلاه ایمنی

 

نصاب ایزوگام
تجهیزات محافظتی مورد نیاز نصاب ایزوگام

 

نحوه نصب ایزوگام 

نحوه نصب ایزوگام با توجه به محل و نوع سطح متفاوت می باشد. می توان گفت یکی از رایج ترین اجراهای ایزوگام ، نصب آن بر روی پشت بام (بام های مسطح) می باشد. از این رو ابتدا به معرفی مراحل نصب ایزوگام پشت بام پرداخته و سپس به طور مختصر نصب ایزوگام روی شیروانی، ایرانیت و دیوار بیان می گردد.

 

نحوه نصب ایزوگام پشت بام

مراحل و نحوه نصب ایزوگام پشت بام به شرح زیر می باشد:

گام اول) اولین گام از نصب ایزوگام تمیز کردن سطح از آلودگی هایی همچون گرد و غبار، چربی و ... می باشد. از آنجایی که سطح دارای آلودگی موجب عدم چسبندگی ایزوگام می گردد، این مرحله از ایزوگام کردن ، به اندازه نصب درست آن دارای اهمیت می باشد. به طور معمول شست و شو متداول ترین روش برای تمیز کردن سطح بستر محسوب می شود. همچنین شست و شو موجب می گردد که نقاطی از سطح که نیاز به تعمیر دارند و در نگاه اول ممکن است قابل مشاهده نباشند، آشکار گردند. علاوه بر این باید توجه نمود که سنگ ریزه ها، نخاله ها و ... که موجب سوراخ شدن ایزوگام می گردند باید از روی سطح کار جمع آوری شوند.

گام دوم) پس از تمیز نمودن سطح در صورت وجود ترک های بزرگتر از ۱ سانتی متر، باید آنها را با استفاده از ماستیک و یا ملات ماسه و سیمان پر نمود.

گام سوم) پس از تسطیح نمودن سطح، از پرایمر استفاده می شود. باید توجه نمود که سطح های با زاویه ۹۰ درجه حتما باید با استفاده از پرایمر، یا سیمان درزگیری شوند. به منظور اجرای پرایمر باید از خشک بودن کامل سطح اطمینان حاصل نمود. گاهی پیمانکاران برای کاهش زمان خشک شدن از دمنده هوا و یا مشعل استفاده می نمایند.

گام چهارم) در گام چهارم پیش از آغاز نصب ایزوگام بام ، ابتدا در کنار ناودانی ها، چاه های آبرو، محل کولرها و ... یک یا دو لایه اولیه نصب می شود. به منظور نصب ایزوگام ناودانی ابتدا یک قطعه ۵۰×۵۰ بریده و به صورت قیف درون ناودانی نصب می گردد. سپس قسمت جلویی ناودان برش داده شده و حدود یک متر از لایه نصب می گردد.

 

هزينه نصب ایزوگام
رعایت هم پوشانی در نصب ایزوگام

 

گام پنجم) از آنجایی که غالبا پهنای رول های ایزوگام ۱ متر می باشد، به منظور اعمال هم پوشانی این ورق ها به اندازه ۱۰ سانتی متر، سطح کار با فواصل ۹۰ سانتی متری نشانه گذاری می شود. باید توجه نمود که اندازه گیری از محل ناودان شروع می شود. پس از علامت گذاری، رول های ایزوگام باز شده و در طول های مورد نیاز با استفاده از کاتر بریده می شوند. به منظور جلوگیری از کج نصب شدن رول های ایزوگام ، این رول ها پس از باز شدن باید به طور مساوی از دو طرف جمع شوند و عملیات نصب ایزوگام از قسمت وسط رول آغاز گردد. از نکات قابل توجه در این مرحله تنظیم شدت حرارت مشعل می باشد، زیرا حرارت کم موجب عدم چسبیدن مناسب ایزوگام و حرارت زیاد موجب سوختن تیشو و پلی استر درون ایزوگام می گردد. همچنین زاویه شعله مشعل بر روی ایزوگام باید حدود ۴۵ درجه باشد.

گام ششم) در ادامه، ایزوگام ها به صورت چپ و راستی نصب می گردند. در مراحل نصب ایزوگام باید توجه نمود که همپوشانی در نظر گرفته شده (۱۰ سانتی متر) رعایت گردد. همچنین پس از نصب هر رول از ایزوگام ، باید لبه ها با استفاده از کمچه و حرارت کم چسبانده شده و به منظور جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت بندکشی شوند.

 

نصب ایزوگام
چسباندن لبه رول های ایزوگام با استفاده از کمچه و حرارت

 

نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی

در صورتی که بخواهیم ایزوگام جدید را بر روی ایزوگام قبلی نصب نماییم، پس از شست و شو و تمیز نمودن سقف، قسمت های جدا شده ایزوگام قبلی برش داده می شوند. سپس برآمدگی ها و ترک خوردگی های ایزوگام قبلی ترمیم شده و پس از آن نصب ایزوگام جدید آغاز می گردد. البته باید توجه نمود که نصب ایزوگام جدید بر روی ایزوگام قبلی زمانی مجاز خواهد بود که موجب سنگینی سقف نگردد.

 

نحوه نصب ایزوگام روی دیوار

برای اجرای ایزوگام دیوار ، در ابتدا باید ارتفاع دیوار مشخص گردد. برای ارتفاع های بیشتر از حدود ۳ متر، برای آغاز کار ایزوگام کاری ، نیاز به نصب داربست می باشد. بنابراین روش نصب ایزوگام دیوار را می توان به دو دسته با داربست و بدون داربست، تقسیم بندی کرد. برای نصب ایزوگام روی دیوار ، حدود نیم متر از ایزوگام روی بام تا خورده و سپس کار ایزوگام کاری از بالاترین نقطه دیوار آغاز می شود. چسباندن نیم متر از ایزوگام بر روی بام،‌ از نفوذ رطوبت به پشت ایزوگام دیوار و طبله کردن و جدا شدن آن جلوگیری می کند. رول های بعدی نیز با رعایت همپوشانی مورد نیاز (حدود ۱۰ سانتی متر)، به همین ترتیب اجرا می شوند.

 

در روش بدون داربست، نصاب با استفاده از یک طناب که دور کمر خود پیچیده، اقدام به اجرای ایزوگام می نماید. یکی از جدیدترین روش های ایزوگام کاری ، اجرا با دستگاه نصب ایزوگام دیوار می باشد. بدین منظور دو ریل در بالا و پایین دیوار نصب می شود. دستگاه با کمک دو کابل که به ریل ها متصل شده، به دیوار می چسبد. رول های ایزوگام توسط دستگاه حمل می شود و با کمک مشعل به ایزوگام حرارت داده و آن را به دیوار می چسباند.

 

نصب ایزوگام دیوار
نصب ایزوگام روی دیوار

 

نصب ایزوگام ایرانیت

به منظور نصب ایزوگام بر روی سقف های ایرانیت، در ابتدا باید با استفاده از ملات ماسه و سیمان فرو رفتگی ها و بر آمدگی ها را هم سطح نمود. پس از این مرحله و خشک شدن سیمان ابتدا یک لایه قیر بر روی سطح سیمانی اجرا شده و پس از آن ایزوگام نصب می گردد.

 

نصب ایزوگام شیروانی

در نصب ایزوگام شیروانی نیز پیش از اجرا، نیاز به اقداماتی همچون پوشاندن سطح فلزی سقف با توری plc یا توری مرغی به منظور ایجاد چسبندگی بین ورق های فلزی گالوانیزه و ملات ماسه و سیمان و سپس هم سطح نمودن فرو رفتگی ها و برآمدگی ها با این ملات می باشد. پس از این مراحل، نصب ایزوگام انجام می شود.

 

نکات نصب ایزوگام

به منظور چسبندگی بهتر ایزوگام و پیشگیری از طبله نمودن آن سطحی که قرار است ایزوگام بر روی آن اجرا گردد باید کاملا خشک، تمیز و عاری از هر گونه گرد و غبار باشد.

اجرای ایزوگام در تمام فصول ممکن می باشد. اما بهترین زمان ایزوگام کاری ، ماه های گرم سال (فصل تابستان) بوده و موجب افزایش دوام و چسبندگی ایزوگام می گردد.

به منظور پیشگیری از عدم شکل گیری درست لایه ها، نصب ایزوگام نباید در دمای زیر ۵ درجه سانتی گراد انجام شود.

محدوده بهترین دما برای نصب ایزوگام بین ۱۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد می باشد.

از آنجایی که رطوبت موجب عدم چسبندگی مناسب بین سطح و ایزوگام می گردد، باید از نصب ایزوگام در هنگام بارندگی خودداری نمود.

در صورت نصب ایزوگام جدید بر روی ایزوگام قدیمی لازم است که ابتدا شکاف های موجود در ایزوگام قدیمی با استفاده از چسب ماستیک پر شود و سپس نصب ایزوگام آغاز گردد.

رول های ایزوگام باید به اندازه مصرف هر روز بریده شده و از انتقال همه آنها به روی سقف خودداری گردد.

نصب ایزوگام باید با توجه به شیب زهکشی ساختمان آغاز گردد به همین دلیل نصب آن از ناودانی شروع می شود.

به منظور جلوگیری از خالی ماندن پشت ایزوگام در زاویه های ۹۰ درجه، باید در این گوشه ها ماهیچه بندی اجرا شود.

در صورت وجود جان پناه در پیرامون سقف ضمن بالا آوردن ایزوگام تا حدود ۳۰ سانتی متر روی دیوار، باید دور تا دور جان پناه از بالای دیوار تا دست کم ۲۰ سانتی متر روی سقف مجددا عایق بندی گردد.

 

قیمت نصب ایزوگام
ایزوگام جانپناه بام

 

مزایای نصب ایزوگام

 • نصب ایزوگام از سرعت بیشتری نسبت به سایر روش های عایق کاری برخوردار است. 
 • در هنگام بارش برف، سقف ایزوگام شده نیازی به برف روبی ندارد.
 • نصب ایزوگام در کنترل دمای سازه موثر بوده و حدود ۸۵ درصد از نور و حرارت را منعکس می کند. علاوه بر این به دلیل وجود پشم شیشه در آن از خارج شدن گرما در فصول سرد سال جلوگیری می نماید. 
 • ایزوگام دارای مقاومت تا ۱۲۰ درجه در برابر گرما و تا ۵- درجه در برابر سرما می باشد.
 • ایزوگام قابلیت انعطاف مناسبی دارد.
 • نصب ایزوگام نیاز به تجهیزات خاص و سنگینی ندارد.
 • ایزوگام در برابر انبساط و انقباض مقاوم بوده و در کوتاه مدت دچار پوسیدگی یا شکستگی نمی شود.
 • نصب ایزوگام آسیب خاصی به محیط زیست وارد نمی کند.
 • ایزوگام ها دارای وزن کمی می باشند.
 • غالبا قیمت نصب ایزوگام مقرون به صرفه می باشد.

 

معایب نصب ایزوگام

 • نصب و اجرای ایزوگام نیاز به نیروی متبحر و متخصص دارد.
 • ایزوگام ها بر روی سطوح فلزی چسبندگی مناسبی ندارند.
 • نصب ایزوگام در شرایط خاصی امکان پذیر می باشد.

 

اجرای ایزوگام
نصب ایزوگام بدون داربست

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

آرتین پناهی

سلام نصب ایزوگام های رنگی و ایزوگام های سه بعدی هم به همین روش نصب ایزوگام های معمولی انجام میشه؟!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما