آب بندی نما

آب بندی نما

دسته بندی
اجرای ایزوگام، قیرگونی و عایق کاری
تعداد ارائه دهنده ها
۳۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

آب بندی نما

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

کرج

******۰۹۳۰۸

۳

location

کرج

******۰۲۱۵۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۳۳

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۵

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

******۰۹۱۹۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

کرج

******۰۹۱۲۵

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

آب بندی نما

درزبندی و آب بندی نما ، آسیب های ناشی از فرسایش به وسیله آب و هوا را بر روی ساختمان به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد. بدین ترتیب باعث افزایش دوام مصالح و همچنین کاهش هزینه های شست و شو و نگهداری ساختمان می گردد. 

از طرفی آب بندی نمای ساختمان در نماهای سنگی از شل شدن سنگ ها جلوگیری می کند؛ چرا که بارش برف و باران موجب می شود تا رطوبت به پشت سنگ ها نفوذ کند و به مرور زمان، موجب کاهش مقاومت ملات و سقوط سنگ نما گردد.

 

 هزینه آب بندی نما
آب بندی نما

 

آب بندی و درز بندی نمای ساختمان به عنوان عایق حرارتی نیز عمل می کند. به عبارتی صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف آن از دیگر مزایای آب بندی نما محسوب می شود. 

آب بندی نمای ساختمان تمام درز ها و شکاف ها بسته می شوند، بدین ترتیب از آلودگی درز ها و شکاف ها پیشگیری می کند و موجب شود که ظاهر ساختمان مدت زمان طولانی تری، تمیز بماند.

البته آب بندی نما، بر حسب نوع نمای ساختمان می تواند متفاوت باشد. این فرآیند در رایج ترین نوع از نماهای ساختمان نظیر نمای کامپوزیت ، شیشه ای ، سیمانی ، آجری و سنگی در ادامه تشریح می گردد.

 

آب بندی نمای کامپوزیت

مشکل نفوذ آب در نماهای کامپوزیت مربوط به کاهش کارایی لاستیک مخصوص آب بندی آنها می باشد. به منظور آب بندی این نماها ابتدا لاستیک های معیوب برداشته شده، سپس درزهایی که نیاز به آب بندی دارند، تمیز می گردند. در گام بعدی با استفاده از تفنگ های مخصوص، چسب پلی یورتانبا زاویه ۴۵ درجه در محل درز تزریق می شود.

از آن جایی که چسبندگی این چسب ها بسیار زیاد است و در صورت تماس با کامپوزیت نما ، پاک کردن آن دشوار است، لازم است پیمانکار در ابتدای فرآیند آب بندی، لبه ورق های کامپوزیت را با چسب کاغذی پوشانده و پس از اجرای پلی یورتان ، چسب های کاغذی را جدا نماید. در نهایت نیز لاستیک های سالم نصب می گردند تا آب بندی نما کامل گردد.

 

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای کامپوزیت با چسب پلی یورتان

 

آب بندی نمای شیشه ای

نماهای شیشه ای امروزه بسیار بیشتر از گذشته در ظاهر ساختمان ها به کار می روند. معمولا هنگامی که لاستیک و یا خمیر اطراف شیشه ها و پنجره ها فرسوده شود، آب و رطوبت به راحتی به داخل ساختمان نفوذ می کند. 

آب بندی نمای شیشه ای مشابه نمای کامپوزیت است. به طوری که جهت اجرای آب بندی، لازم است ابتدا درز های شیشه تمیز شوند، سپس با استفاده از تفنگ های مخصوص، چسب پلی یورتان با زاویه 45 درجه در محل تزریق گردد. البته استفاده از چسب کاغذی جهت جلوگیری از برخورد چسب با شیشه نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای شیشه ای با چسب سیلیکون

 

آب بندی نماهای سیمانی ، آجری و سنگی

نفوذ رطوبت در نماهای سیمانی ، آجری و سنگی معمولا مربوط به ترک هایی می باشد که در سطح نما به وجود آمده است. این ترک ها که می توانند به سبب بندکشی نامناسب ایجاد شده باشند، موجب نفوذ رطوبت و در نتیجه نم کشیدن و شوره زدن بنای ساختمان می گردند.

جهت آب بندی نمای سیمانی ، آجری و سنگی از مصالح ساختمانی متفاوتی با پایه سیلیکون و پلی یورتان استفاده می شود. به طوری که ابتدا اطراف قسمت آسیب دیده، تراشیده شده، سپس با این مواد پوشانده می شود. 

برای ترمیم بندکشی نمای ساختمان هم از همین مصالح ساختمانی استفاده می شود که با توجه به خواص فیزیکی که دارند، در ابتدا ترک های مویین نما را پر کرده، سپس لایه ای مقاوم در برابر رطوبت در سطح نما ایجاد می کنند.

 

هزینه اجرای آب بندی نما
آب بندی نمای سیمانی با چسب اکریلیک

 

چسب های مورد استفاده در آب بندی نما

یکی از چسب هایی که به وفور در آب بندی نما استفاده می شود و مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت داشته و از قابلیت رنگ خوری و سمباده پذیری بسیار خوبی نیز برخوردار است، چسب پلی یورتان می باشد.

چسب سیلیکون نیز به منظور چسباندن شیشه ، کاشی ، آلومینیوم و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. چسب های سیلیکون ویژگی و مزیت های بسیار زیادی دارند که می توان به مقاومت در برابر فشار ، انعطاف پذیری و جلوگیری از رشد قارچ و کپک اشاره کرد.

اگرچه چسب های پلی یورتان و چسب های سیلیکونی از مهم ترین چسب ها به شمار می رود، اما استفاده از چسب های اکریلیک و نانو نیز جهت آب بندی نمای ساختمان، در حال افزایش است.

از چسب اکریلیک برای پر کردن ترک های نمای سیمانی و سنگی ، پر کردن فاصله میان دیوار و پنجره ، پر کردن ترک های دیوار گچی و درز بندی نماهای کامپوزیت ، آجری و شیشه ای استفاده می شود. از طرفی خشک شدن سریع، مقاومت در برابر اشعه uv و انعطاف پذیری، از ویژگی های چسب های اکریلیک به شمار می رود.

 

آب بندی نمای ساختمان
آب بندی نمای ساختمان

 

یکی دیگر از چسب ها، چسب نانو می باشد. چسب های نانو در مقابل اشعه uv به شدت مقاوم هستند و از کپک و یا شوره در ساختمان محافظت می کنند. همچنین این نوع از چسب ها را می توان بر روی هر سطحی استفاده کرد.

 

قیمت آب بندی نما 

قیمت آب بندی نما بر حسب نوع نمای ساختمان و ابعاد آن متفاوت است. همچنین یکی از مهم ترین عوامل موثر در قیمت آب بندی نما، نوع متریال مورد استفاده می باشد. البته لازم به ذکر است که این هزینه ها نسبت به پیامدهای ناشی از درز رطوبت در ساختمان بسیار ناچیز می باشد.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

قبادیانیانی

آب بندی نما با چخ چسبی صورت میگیری؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما