گروت سیمانی

گروت سیمانی

دسته بندی

گروت

تعداد ارائه دهنده ها

۱۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

گروت سیمانی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

شرکت ساختمان شیمی

شرکت ساختمان شیمی

۳

تهران

phone

******۰۳۱۳۱

شرکت شیمی ساختمان

شرکت شیمی ساختمان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۲۷

شرکت شیمیایی بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست

۳

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

شرکت آبادگران

شرکت آبادگران

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۷

گروه صنعتی آرپوم

گروه صنعتی آرپوم

۳

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

ستاره مواد سرا

ستاره مواد سرا

۳

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

کران کاو بتن ایران

کران کاو بتن ایران

۳

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

بتن آزما

بتن آزما

۳

تهران

phone

******۰۹۳۶۲

آرپوم

آرپوم

۳

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

آراسته پوشش مهیا

آراسته پوشش مهیا

۵

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

شرکت شیمیایی آژن

شرکت شیمیایی آژن

۳

تهران

phone

******۰۲۶۳۳

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گروت سیمانی

گروت سیمانی (Cement Grout) مخلوطی متشکل از آب، سیمان، ماسه و افزودنی های دیگر بوده و حالت دوغابی و روان دارد. از گروت سیمانی به منظور پر کردن ترک های بزرگ و فضاهای خالی استفاده می شود. از این مخلوط می توان در زیر صفحه ستون ها، انکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات و ... استفاده کرد. گروت به هنگام نصب ماشین آلات، سبب انتقال نیروهای وارده به فونداسیون بتنی می شود.

کاربرد عمده این مخلوط دستیابی به مقاومت مطلوب و مطمئن و همین طور اتصال پایدار بین گروت و سازه از یک طرف و سطح زیر کار از طرف دیگر می باشد. به عبارت دیگر گروت سیمانی به گونه ای طراحی شده است که قابلیت جذب نیروهای وارده و انتقال آن به سطوح زیرین را دارند.

 

گروت پایه سیمانی

 کاربرد گروت پایه سیمانی

 

تفاوت گروت سیمانی آماده و کارگاهی

گروت سیمانی یا در فضای کارگاهی ساخته شده و یا اینکه به صورت آماده تهیه شده و مورد مصرف قرار می گیرند. اما بهتر است که از گروت آماده استفاده شود. زیرا گروت های آماده تحت شرایط کنترل شده و فرموله شده در کارخانه بسته بندی می شوند. مشخص بودن خصوصیات عملکردی این ملات امکان استفاده راحت تر و نتیجه رضایت بخش تری را به همراه دارد.

در حالی که ساخت مخلوط گروت سیمانی در فضای کارگاهی و استفاده از سنگدانه های موجود، دستیابی به دانه بندی مناسب را سخت و دشوار خواهد کرد. همچنین تعیین درصد بهینه مواد چسباننده، افزودنی ها و مصالح سنگی تقریبا غیرممکن بوده و غیراقتصادی است. گروت سیمانی آماده دچار جداشدگی آب و سنگدانه نشده و ته نشین نمی شود. توان نگهداری آب ملات بتنی و سیمان را دارد.

با توجه به موارد ذکر شده، پیشنهاد می گردد که از گروت آماده استفاده شود. گروت آماده به صورت بسته های خشک از پیش مخلوط شده می باشد که تنها با اضافه کردن مقدار مشخصی آب و یا ترکیب اجزا با یکدیگر قابل استفاده است.

 

قیمت گروت سیمانی

 آماده سازی گروت پایه سیمانی

 

انواع گروت سیمانی

گروت سیمانی به صورت گروت آماده منبسط شونده بر پایه سیمان و گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری قابل استفاده است. در ادامه به معدفی این دو نوع گروت پایه سیمانی پرداخته شده است.

 

گروت منبسط شونده پایه سیمانی

این نوع گروت سیمانی ، از جمله ملات های آماده است که به صورت پودر خشک بسته بندی می شود. انبساط این ملات در دو مرحله صورت می پذیرد. مرحله اول به هنگام افزودن آب و مرحله دوم انبساط نیز یک یا دو روز پس از اختلاط ملات آغاز می شود. در مرحله اول در طی افزودن آب به مخلوط، گازهایی متصاعد می شود که انبساط ملات را در پی دارد. این مرحله به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.

برای دستیابی به انبساط بهینه در مرحله اول، باید ملات را پس از اختلاط با آب سریعا مورد استفاده قرار داد. مرحله دوم انبساط، در اثر واکنش شیمیایی گیرش ملات رخ می دهد.

گروت سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری

این نوع گروت پایه سیمانی ، از دو جزء رزین پلیمری و مخلوط سیمان با مقاومت بالا و دانه بندی ویژه با ماسه سیلیسی شکری، تشکیل شده است. برای استفاده تنها کافی است که این دو جزء با یکدیگر مخلوط شوند. از ویژگی های این نوع گروت می توان به مقاومت کششی، خمشی و سایشی بالا، خاصیت آب بندی مطلوب، پیوند قوی با زیرسازی و مقاومت بالا در برابر اثر آب شور دریا اشاره کرد.

 

خرید گروت سیمانی

 گروت سیمانی

 

روش گروت ریزی

گروت ریزی به دو صورت خشک و حالت سیال انجام می شود. در گروت ریزی با ملات خشک از نیروهای تراکمی برای جایگذاری استفاده می شود. این در حالی است که گروت ریزی به حالت سیال، به علت روانی مخلوط، گروت خود به خود جایگذاری می شود. از گروت یا ملات سیال در محل هایی که حفره هایی تقریبا بسته و مسدود و غیر قابل دسترسی دارد، استفاده می شود.

پیش از گروت ریزی باید از قرارگیری پلیت ها در جای مناسب خود و تراز بودن آن اطمینان حاصل نمود. سطوحی که بر روی آنها گروت ریخته می شود باید عاری از هر گونه چربی، روغن و آلودگی باشد. محل مورد نظر باید به صورتی قالب بندی شود که آب و ملات از آن خارج نشود. همچنین در حین گروت ریزی هیچ گونه تغییر و جابجایی در قالب ها به وجود نیاید.

باید توجه داشت که سطح مورد نظر، پیش از آغاز گروت ریزی با آب آشامیدنی اشباع گردد. این موضوع سبب می شود که آب گروت توسط سطح خشک نشده و گروت سیمانی دچار جمع شدگی و ترک خوردگی نشود. به هنگام گروت ریزی باید توجه داشت که محل ریختن کاملا از ملات پر شده و گروت پایه سیمانی به صورت پیوسته ریخته شود. پس از پایان گروت ریزی، نیاز به عمل آوری می باشد. این عمل از تبخیر سریع رطوبت جلوگیری می کند.

 

فروش گروت

 گروت ریزی

 

قیمت گروت

یکی از مهم ترین نکات در خرید گروت سیمانی ، قیمت آن است. قیمت گروت سیمانی به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این عوامل، نوع آن می باشد. کیفیت ملات نیز بر روی قیمت گروت سیمانی تاثیرگذار است. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت، برند آن است. قیمت گروت سیمانی به صورت کیسه ای و یا کیلویی (هر کیلوگرم) ارائه می شود. پیشنهاد می گردد که برای دستیابی به بهترین نتیجه، از مراکز معتبر فروش گروت ، اقدام به خرید گروت سیمانی نمایید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما