گروت اپوکسی

گروت اپوکسی

دسته بندی

گروت

تعداد ارائه دهنده ها

۱۴ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

گروت اپوکسی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

شرکت ساختمان شیمی

شرکت ساختمان شیمی

۳

تهران

phone

******۰۳۱۳۱

شرکت شیمی ساختمان

شرکت شیمی ساختمان

۳

تهران

phone

******۰۲۱۲۷

شرکت شیمیایی بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست

۳

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

شرکت آبادگران

شرکت آبادگران

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۷

شرکت وندشیمی

شرکت وندشیمی

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

گروه صنعتی آرپوم

گروه صنعتی آرپوم

۳

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

کران کاو بتن ایران

کران کاو بتن ایران

۳

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

شیمی بتن افراز بنا

شیمی بتن افراز بنا

۳

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

آژن

آژن

۳

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

آرپوم

آرپوم

۳

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

آراسته پوشش مهیا

آراسته پوشش مهیا

۵

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

شرکت شیمیایی آژن

شرکت شیمیایی آژن

۳

تهران

phone

******۰۲۶۳۳

کلینیک بتن ایران

کلینیک بتن ایران

۵

تهران

phone

******۰۲۱۴۵

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گروت اپوکسی

اگر می‌خواهید بدانید گروت اپوکسی چیست ابتدا باید مشخص شود که اپوکسی به چه موادی گفته می‌شود. اپوکسی یا نام کامل‌تر آن پولی پوکساید نوعی پلیمر است، پلیمری که خاصیت ترموست دارد؛ به این معنا که در اثر حرارت واکنش‌های شیمیایی در این پلیمر انجام شده که باعث ایجاد حالت صلب یکپارچه می‌شود. در صورتی که این رزین با مواد سخت کننده (هاردنر) ترکیب شود، واکنش‌های غیرقابل بازگشتی ایجاد می‌شود که منجر سخت شدن اپوکسی خواهد شد. اپوکسی بخشی از خانواده رزین مصنوعی است. ساختار آن ترکیبی است از کربن و اکسیژن. به همین دلیل است که واژه اپو+اکسید برای آن به کار می‌رود.

خواص گروت اپوکسی

در اثر اختلاط رزین سخت شده با عمل آورنده آن شاهد چسبندگی فوق‌العاده‌ای خواهید بود. مقاومت اپوکسی در برابر مواد شیمیایی و اسید‌ها و بازها و ... مقاومت بسیار خوبی دارد. زمان کوتاهی برای عمل‌آوری آن نیز است و خیلی سود سفت می‌شود. در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. گروت اپوکسی، یکی از انواع گروت است که در آن رزین اپوکسی نسبت به سیمان در موارد متعددی برتری پیدا می‌کند، رزین اپوکسی

رزین اپوکسی از اختلاط دو بخش اصلی تشکیل می‌شود:

§         بخش رزین سخت شده که اصطلاح SET برای آن به کار می‌رود

§         بخش عمل آورنده یا سخت کننده که هاردنر یا Curing Agent نامیده می‌شود.

اختلاط این دو بخش موجب ایجاد خواص منحصر به فردی می‌شود که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

 گروت چیست؟

گروت مخلوطی است از ماسه و سیمان با افزودنی‌ها که بر اساس درصدهای استاندارد بسته به کاربرد مخلوط شده و پس از اضافه شدن آب و استفاده در فضای مورد نظر، انسجام می‌یابد. معمولا گروت را به صورت پودرهایی با درصدهای استاندارد به صورت خشک به فروش می‎‌رسانند و پس از اختلاط با آن به مصالح مورد نیاز تبدیل می‌شود. گروت می‌تواند نیز را جذب کند و به لایه‌های زیرین منتقل کند. بهترین مصالح برای پر کردن ترک‌ها و شکافت‌هاست. دو نوع کلی دارد: گروت سیمانی و گروت اپوکسی. بر اساس آنچه گفته شد گروت اپوکسی نسبت به مدل سیمانی برتری‌های مشخصی دارد.

 برتری‌های گروت اپوکسی

گروت اپوکسی نسبت به سیمانی برای پر کردن ترک‌های و شکاف‌ها و آب‌بندکردن عملکرد بهتری دارد. در مرحله چسبیدن بتن تازه به بتن سخت شده و فولاد به کار می‌رود و همچنین برای لکه‌گیری و ترمیم سطوح استفاده خواهد شد. در مورد ماشین‌الاتی که حرکت جلو و عقب دارند و نیاز است که پایه‌های آن‌ها تحکیم پیدا کند گروت اپوکسی گزینه مناسب‌تری است. اگر نیاز به مصالحی دارید که زیر آب استفاده شود به دلیل اینکه مقاومت بالایی دارد و جمع شدگی کم می‌توان از گروت اپوکسی استفاده بیشتری داشت.

مزایای گروت اپوکسی

گروت اپوکسی در واقع نوعی ملات بسیار قدرتمند است. امکان استفاده در سطوح عمودی را خواهد داد به این دلیل که حالت روان شدگی ندارد. برای پر کردن نقاط دور از دسترس مناسب است. مقاومت فشاری و کششی بالایی دارد.  این نوع از مصالح تا 1100 کیلوگرم بر سانتی‌متر می‌توان فشار تحمل کند و تا 120 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع تحمل کشش دارد.

10 کاربرد مهم گروت اپوکسی

1.     اتصال بتن سخت شده به هم و اتصال به فولاد

2.     ترمیم شکاف و ترک‌های آبگیرها و مناطق مرطوب

3.     ترمیم و بازسازی کف‌های صنعتی که در اثر بارهای سنگین قرار دارد

4.     مقاوم‌سازی بستر زیر ماشین‌آلات سنگین و نصب بیس و پلیت ستون

5.     ترمیم شکستی‌ها و شکاف‌ها در امتداد لبه‌

6.     ترمیم عرشه بتنی پل

7.     اتصال و چسبیدن مقاطع فلزی و بتن

8.     مقاوم‌سازی با پر کردن شکاف میان بولت

9.     مسطح‌سازی سطوح

10. مناسب برای شرایط شیمیایی اسیدی برای ثابت سازی تجهیزات

اجرای گروت اپوکسی

برای اجرای اپوکسی لازم است که سطح عاری از هر گونه گرد و غبار و زنگ‌زدگی و رطوبت باشد و عملیات مکش روی سطح انجام شود. در مرحله بعدی باید پرایمر استفاده شود تا سطح آماده استفاده از گروت اپوکسی باشد. در ادامه دو بخش رزین و سخت کننده با هم مخلوط شده و سلیس را اضافه کنید و نسبتها را دقیق رعایت کنید. مهم است که دقیقا پیش از زمان استفاده و به همان میزان که قرار است مصرف شود اختلاط انجام شود.

کاربرد گروت

آب به نسبت‌های نامساوی با سیمان مخلوط می‌شود. ماسه و مقادیر معینی افزودنی به آن اضافه می‌گردد که به این مخلوط گروت  (Grout)   می‌گویند. موارد کاربرد آن در ساختمان سازی و برای پوشش دادن و ترمیم ترک‌های عمیق است. کاری که گروت انجام می‌دهد در واقع همان کار ملات است. ملاتی که مقاومت بسیار بالایی دارد و در زیر صفحه ستون‌ها و ریل‌ها و برینگ پل‌ها قابل استفاده است.

 حداکثر مقاومت گروت

از افزودنی‌هایی که معمولا برای ساختن گروت به کار می‌رود ماده‌ای است که برای پر کردن حفره‌های غیرقابل دسترسی از آن استفاده بهینه می‌‍شود. این ماده در مخلوط Grout درون حفره انبساط پیدا می‌کند و حجم داخل حفره را  کامل پوشش می‌دهد. این انبساط کاملا کنترل شده و بدون بازگشت است. این سمان اصلاح شده  باید در کوتاه‌ترین زمان در محل مورد نیاز استفاده شود. اگر خواهان مقاومت حداکثری هستید باید زمان انجام عملیات کار با Grout برای پر کردن و مقاوم سازی سطوح‌ و حفره‌ها زیر سی دقیقه باشد.

 دانه بندی گروت

کار با دانه بندی گروت، تابع استاندارد معینی است. دانه بندی درشت مقاومت را افزایش و دانه‌بندی ریز مقاومت Grout را کاهش می‌هد. گروت چند نوع است. یکی پلیمری‌ست. ترکیبی از سیمان و مایع پلیمری و ماسه نوع سیلیسی شکری. این مخلوط کاملا مقاوم است. چه به لحاظ کششی و چه به لحاظ خمشی. این مخلوط برای آب‌بندی کردن حرف اول را می‌زند. ضد سایش است و برای زیرسازی‌های معدنی کاندید مناسبی است. مقاومت بسیاری خوبی در برابر آب دریا دارد. شوری آب دریا بسیاری از مصالح مقاوم را تخریب می‌کند اما Grout مقاومت بسیاری بالایی از خود نشان می‌دهد.

گروت مکمل بتن

به طور کلی Grout یک ترکیب ساخته شده و مستقل است که خاصیت کامل‌ کننده‌ای برای بتن دارد و در عین حال از بتن مقاوم‌تر است. این سیمان اصلاح شده ویژگی‌هایی درد که بتن نمی‌تواند دارا باشد. به طور مثال می‌تواند بارهای دینامیکی را کنترل کند. به دلیل دارا بودن قابلیت انبساط قادر است در پایه‌های سیمانی به خوبی جا بگیرد. کاربرد آن برای ستون‌های فلزی یکی از بهترین‌هاست. زیرا با پر کردن صفحات برای پایه ستون‌های فلزی، پمپ و جک و دستگاه‎‌های پرس و غیره مقاومت بسیار بالایی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

مهندسین خبره سازه، تمامی فضای خالی زیر فونداسیون سازه را به نحوی پر می‌کنند که پیش از نصب اسکلت سازه پیمانکار از تراز بودن آن اطمینان حاصل کند. زیرا برای تراز بودن آن پیش از آنکه اسکلت نصب شوند باید توسط دوربین و نقشه بردار مقاوم تعیین و تایید شود.

 چند مدل گروت وجود دارد؟

برای تهیه این سیمان اصلاح شده با سه دسته متفاوت مواجه می شوید:

 اپوکسی

 سیمانی منبسط شونده

پلیمری

مشخصات گروت اپوکسی

اپوکسی شامل رزین اپوکسی، آمین و دانه‌بندی سیسیلی است. اگر این سه عنصر به خوبی با هم مخلوط شوند نتیجه کار مقاوم و البته قابل انعطاف خواهد بود. سرعت Grout اپوکسی در سخت شدن سازه خیلی بالاست. این گروت خاصیت چسبندگی دارد. همین خاصیت سبب می‌شود تا زیرکارهای معدنی و فولادی در ارتباط با Grout مقاومت بیشتری پیدا کنند. در مقابل حرکات ارتعاشی از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. همچنین مقاومت مکانیکی بسیار خوبی دارد و در مقابل مواد شیمیایی نیز درصد آسیب‌پذیری کمی از خود نشان می‌دهد.

گروت پلیمری

در واقع نوعی سیمان است که با اضافه شدن مواد پلیمری خواص آن بهبود یافته، موادی مانند رزین پلیمری که در کنار سیمان با تغییر در دانه بندی، روان کنندگی و مقاومت گروت پلیمری را افزایش می‌دهد. این ماده یکی از پرکاربردترین انواع گروت در ایران است.

قیمت گروت اپوکسی

گروت اپوکسی باعث سخت شدن سریع سازه می شود که بستگی به دمای اطراف دارد . گروت اپوکسی دارای قابلیت بالای چسبندگی به زیر کارهای معدنی و فولادی دارد. گروت اپوکسی دارای مقاومت در برابر ارتعاشات شدید است. گروت اپوکسی باعث سخت شدن بدون جمع شدگی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت بالا در برابر حملات مواد شیمیایی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی است. گروت اپوکسی ماده ای مشابه ملات می باشد. مواد تشکیل دهنده آن به صورت کلی سیمان، ماسه و مواد افزودنی است. خاصیت منبسط شوندگی گروت سبب میشود که انقباضی در آن صورت نگیرد. آنها توانایی جذب نیروهای وارد شده را دارد. همچنین این مواد سبب مقاومت هر چه بیشتر در سازه ها هستند. در محل هایی که غیرقابل دسترس می باشد برای مسدود کردن حفره‌ها از گروت استفاده میشود. که در واقع اهمیت این ماده را نشان میدهد.

کاربرد گروت اپوکسی

§         ریل ها

§         صفحه ستون

§         سدسازی

§         ساختمان سازی

§         سیستم انبارهای بلند

§         گروت ریزی در پمپ

§         پل سازی

خرید گروت اپوکسی

استفاده از ملات ها و بتن های ساختمانی معمولی برای نصب و ثابت سازی ماشین آلات صنعتی و تجهیزات عظیم مهندسی جوابگو نمی باشد . جهت نصب و تثبیت سازه های سنگین ، پارامتر هایی مانند مقاومت فشاری ، خمشی و کششی ، بسیار حائز اهمیت است . زیرا این گونه سازه ها ، نیروهای فشاری زیادی را به تکیه گاهها، از نظر فشاری و کششی و خمشی وارد می کنند. این پارامترها هنگام نصب و تثبیت تجهیزات و ماشین آلات متحرک و دارای لرزش شدید دینامیکی ( مانند پرسهای ضربه ای ، گیوتین و ... ) به وفور مشاهده می شود.

لذا ملات های عادی قادر به تحمل چنین نیروهایی نیستند و لازم است که برای اینگونه سازه ها از ملات گروت اپوکسی استفاده شود . گروت اپوکسی ملاتی است 3 جزئی و فاقد روانی ، که برای کار در سطوح افقی و عمودی و بالاسری مناسب است و به وفور برای نصب و تثبیت تجهیزات صنعتی و ماشین آلات سنگین مورد استفاده قرار می گیرد . از این محصول به عنوان ملات مقاوم در برابر اسیدها و مواد شیمیایی نیز استفاده می شود . ضمن اینکه علاوه بر مقاومت های مکانیکی بسیار زیاد ، از نظـر شیمیایی نیـز در برابر بسیاری از مواد ماننــد روغن ، گریس ، نفت ، نمک ها ، اسید ها ، قلیاها و بسیاری از مواد خورنده پایدار است . ملات گروت اپوکسی فاقد جمع شدگی است و چسبندگی بسیار خوبی به بتن دارد .

وزن مخصوص گروت اپوکسی

وزن مخصوص انواع مختلف گروت اپوکسی حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم در مترمکعب است. گروت اپوکسی باید در حالت معمولی قوام یافته و جاری شود. گروت اپوکسی نباید آب و سنگدانه را از هم جدا کند و ته نشین شود. گروت اپوکسی باید بتواند آب ملات بتنی و سیمان را نگه دارد. به عبارت دیگر یک گروت اپوکسی استاندارد باید در حداقل زمان ممکن به مقاومت مطلوب دست پیدا کند. در صورت ساخت گروت آماده در کارگاه ساختمانی دانه بندی گروت مناسب نخواهد بود. توصیه می کنیم از گروت های مخلوط آماده تحت شرایط کنترل شده و فرموله شده و از پیش مخلوط شده کارخانه ای استفاده کنید.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی گروت اپوکسی

در این بخش مقاومت، زمان کارایی، مقاومت فشاری، کششی و خمشی و چگالی گروت اپوکسی بررسی می‌شود.

مقاومت گروت اپوکسی

§         مقاومت فشاری 1000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع

§         مقاومت خمشی 350  کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع

§         مقاومت کششی 140  کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع

§         چسبندگی به بتن 40  کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع       

زمان کارایی گروت اپوکسی

§         در دما 25 درجه به مدت 70 دقیقه

§         در دمای 40 درجه به مدت 40 دقیقه

مقاومت فشاری گروت اپوکسی

§         1 روزه 88 Mpa

§         3 روزه 92 Mpa

§         7 روزه 96 Mpa

مقاومت خمشی گروت اپوکسی

25 Mpa

مقاومت کششی گروت اپوکسی

13 Mpa

چگالی گروت اپوکسی

Kg/m3 2175

گروت پایه اپوکسی

گروت اپوکسی در حال حاضر توسط طیف گسترده ‌ای از پیمانکاران مورد استفاده قرار می گیرد و روز به روز نیز به میزان مصرف آن اضافه می شود. در گروت اپوکسی بر خلاف گروت پایه سیمانی، از رزین های اپوکسی و پودر فیلر یا پر کننده استفاده شده است. گروت اپوکسی به شدت بادوام است و سطح صاف و بدون هیچ گونه لکه ‌ای را به شما تحویل می دهد. به طور کلی گروت اپوکسی ویژگی های بسیار مثبتی دارد که آن را از موارد مشابه خصوصا گروت پایه سیمانی متمایز می سازد. لازم است تا پیش از انتخاب مواد مورد نظر خود با ویژگی های آن آشنایی کامل حاصل کنیم تا بتوانیم بهترین گروت اپوکسی انتخاب را رقم بزنیم. گروت اپوکسی شکل پذیر و بدون حلال و شامل 3 جز می باشد. گروت اپوکسی دارای رزین اپوکسی، سخت کننده، عمل آورنده آمین و دانه بندی ویژه سیلیسی است. در هنگام مصرف گروت اپوکسی کافیست سه جز آن با هم مخلوط شوند.

گروت اپوکسی سه جزئی

گروت اپوکسی مخلوطی سه جزیی به پایه رزین های ویژه اپوکسی با دانه بندی مخصوص که پس از گیرش دارای مقاومت فشاری و خمشی بسیار زیادی شده و مناسب برای عملیات نصب ماشین آلات و گروت ریزی در محیط های شدیداً خورنده که در معرض مواد شیمیایی می باشد بسیار مناسب است. موارد مصرف آن شامل:

§         نصب بولت در محل های اسیدی و خورنده

§         گروت ریزی در محلهایی که در معرض موادشیمیایی خورنده می باشد.

§         ثابت سازی ماشین آلات

§         ثابت سازی ریل جرثقیل

§         پر نمودن فضای خالی زیر بیس پلیت و شاسی

§         نصب آرماتور و پر نمودن اطراف بولت ها

گروت اپوکسی دو جزئی

یک گروت پایه اپوکسی دو جزیی پایه رزین ‌های اپوکسی و ماسه سیلیسی  است .این محصول ، برای محدوده وسیعی ازکارهای ساختمانی که نیاز به تحمل بارهای استاتیکی و دینامیکی زیاد دارند ،طراحی شده است . این محصول دارای خاصیت روانی بالا ، زمان کارپذیری مناسب ، بدون انقباض و کسب مقاومت های فشاری و خمشی بسیار بالا می‌باشد.

 

 

 

 

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما