کول بتنی

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

کول بتنی

دسته بندی
فرآورده‌های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۵ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


کول بتنی


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 7

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 12 - ارگ - پامنار

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

شهریار

قیمت:

نامشخص

کول بتنی


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

بلوک ناب
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


کول بتنی

کول بتنی پیش ساخته امروز به عنوان یکی از مهمترین متریال های اولیه با هدف محکم نگه داشتن دیوار چاه و انباری چاه میباشد. کول قطعاتی سیمانی یا بتنی هستند که عمده استفاده ی آنها در چاه های آب و فاضلاب و کانال های شهری می‌باشند.

کول بتنی در دو سطح مقطع توخالی دایره ای به نام کول میله و بیضی به نام کول انباری وجود دارد.

کول میله درون حلقه ی چاه که قسمت عمودی چاه است قرار می‌گیرد و کول انباری در انباره ی چاه کاربرد دارد.

این کول ها بسته به اندازه ی چاه و نیاز مشتریان در انداره و سایز های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. کول مورد استفاده در چاه ها، جهت مقاوم سازی و استحکام‌ بخشی به چاه و همچنین جلوگیری از ریزش خاک چاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عمده استفاده کول در هنگام تعمیر چاه های فرسوده و یا در زمان حفر چاه می‌باشد.

کول بتنی چیست؟

در اصطلاح به مخلوط ماسه با آب و سیمان ملاتی بتنی بدست می‌آید.

که پس ریخته آن در قالب های دایره ای یا بیضی کول سیمانی یا همان کول بتنی تولید میشود.

از انواع ان میتوان به کول بتنی میله ای و کول بتنی بیضی یا همان انباری اشاره کرد.

کاربرد کول بتنی کجاست؟

به جهت مقاوم سازی چاه ها و یا قنات ها از کول بتنی پیش ساخته استفاده میشود. این سازه های سیمانی معمولا دارای تسمه فلزی میباشد .

علت استفاده از تسمه فلزی آن است که در مواقع ریزش چاه یا زلزله چاه مذکور ریزش نداشته باشد و بتواند فرم خود را حفظ کند .

بعلت ریزشی بودن بعضی از خاک ها نیز از کول سیمانی استفاده میشود.

این کول گذاری سبب بالا رفتن قدرت چاه در مقابل ریزش میکند و عملا در این مواقع چاه حالت اولیه خود را حفظ کرده و ضرری به ساختمان نمیرسد.

از جمله مصارف دیگر کول بتنی پیش ساخته در چاه آب باران یا چاه ارت الکتریکی ساختمان میباشد.

این چاه در عمق کمتر از 4 متر گنده میشود و فاقد گالری یا همان انباری میباشد.

کاربرد کول سیمانی گرد

این نوع از کول سیمانی بصورت استوانه ای کنده میشود. و معمولا از 5 متر تا سطحی که به آب میرسد ادامه دارد.

اگر در چاهی که در حال کول گذاری میباشد به آب رسیدیم نوعی از کول بتنی پیش ساخته دو تیکه وجو دارد که باعث میشود عملیات حفر متوقف نباشد .

بعبارت دیگر کول دو تیکه گرد در قیفی کردن چاه و شکل قیف کردن چاه کاربرد دارد.

کول میله ای چیست ؟

به کول هایی که کاملا گرد میباشند و در داخل چاه بصورت استوانه ای کاربرد دارند در اصطلاح کول بتنی میله ای میگویند، و در سایز های کول میله ای 70 الی کول میله ای 130 تولید می گردند.

کول انباری چاه چیست ؟

به کول هایی که شکل آنها شبیه نان سنگگ میباشد، در اصطلاح کول انباری گفته میشود. کاربرد این نوع از کول معمولا داخل انباره چاه و بصورت لانه زنبوری چیدمان میشود.

کول دو تیکه چیست ؟

به کول سیمانی که بجهت شرایط خاص داخل چاه از جمله ریزش چاه داخل چاه باید بصورت دو تیکه استفاده شود در اصلاح کول دو تیکه میگویند. شکل این نوع از کول ها شبیه پرانتز و نیمه هلال یا همان نیم دایره میشود.

خرید کول بتنی

برای سفارش انواع کول بتنی و مشاوره با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

کول بتنی با چه ماشین هایی ارسال میشود؟

اکثر جابجایی های ما با خاور در تهران و کرج میباشد، وبرای شهرستان ها با کامیون ارسال میگردد.

قیمت کول بتنی

قیمت کول بتنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آنهارا بیان میکنیم.

قیمت کول بتنی بسته به سایز کول و اینکه برای میله ی چاه یا انباری چاه باشد، متفاوت است.

کیفیت سیمان و ماسه‌ی به‌کار رفته در ساخت کول بتنی نیز در قیمت گذاری آن تاثیر گذار است.

مورد بعدی که میتواند بر قیمت کول بتنی موثر باشد مسلح بودن آن کول به تسمه یا میلگرد است.کول دارای میلگرد همواره قیمت بالاتری دارد. این شرکت تمام تلاش خود را بر این داشته است که از بهترین و مرغوب ترین مواد موجود دربازار استفاده کند تا همواره رضایت شما مشتریان را به دنبال داشته باشد.

کول سیمانی چاه چیست؟

عبارت است از حلقه های از جنس بتن به ضخامت ۴ تا ۵ سانتی متر و یا بیشتر با عیار ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلو گرم به صورت گرد و بیضی شکل برای تثبیت خاک دیواره های چاه های فاضلاب که به صورت عمودی (  کول میله ) وقنات انباری و زه کشی اطراف فونداسیون ها که (کول انباری ) گفته میشود .

کول بتنی از مواد سیمان و ماسه ومقداری شن و تسمه های ورق مانند درست میشود کول های سیمانی معمولا مسلح میباشند که بسته به سایز کول های سیمانی این مسلح بودن متغییر میباشد .کوله معمولی را با دو تسمه که ضخامت ۱.۵ سانتی متر از ورق گالوانیزه دارد درست میشوند اما باتوجه به سایز کول های سیمانی با میل گرد های حرارتی و ۸و ۱۰ و ۱۲ امکان تولید دارد که باعث افزایش مقاومت کول ها مسلح میشوند.

کول های مسلح تولید ورتان از بهترین شن و ماسه شهریار تولید میشود واز سیمان تیپ دو ساوه و نیزار با عیار ۳۰۰ کیلو گرم  استفاده میگردد . در صورت نیاز مشتری به صورت سفارشی با میل گرد و در موارد خاص قالب به دلخواه مشتری امکان تولید را دارا میباشد.

کول چاه سازه ای بتنی و سیمانی است که برای نگهداری دیواره از کول میله چاه و برای جلوگیری از ریزش سقف انباره چاه از کول انباری چاه استفاده می شود و اجرای این کار را کول گذاری چاه فاضلاب یا کول چینی می نامند کَوَل گذاری از ریزش چاه جلوگیری می کند.

ریزش چاه خود خطر آفرین است و در هنگام تعمیر چاه های فاضلاب و آب حتماً کول گذاری انجام می شود.

انواع کول چاه بتنی

کول چاه سازه ای بتنی و سیمانی است که برای نگهداری دیواره از کول میله چاه و برای جلوگیری از ریزش سقف انباره چاه از کول انباری چاه استفاده می شود و اجرای این کار را کول گذاری چاه فاضلاب یا کول چینی می نامند کَوَل گذاری از ریزش چاه جلوگیری می کند.

روش ساخت کَوَل چاه به این صورت است که میلگرد یا تسمه ها را در داخل قالب می ریزند و سپس ملات سیمان با عیار 300 را به درون قالب می ریزند و قالب گیری می کنند. پهنای بغل کَول 5 سانتی متر می باشد.

در کشور های پیشرفته از کوَل های بتنی با عیار استاندارد و در زیر فشار دستگاه تولید می شود و از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد.

کول بتنی چاه به قطعات سیمانی گفته می شود که به دو شکل گرد(میله) و بیضی شکل(انباره یا انباری یا کوره) در سایز های مختلف تولید می گردد.و بعد از حفاری چاه آب و فاضلاب برای جلوگیری از ریزش در داخل چاه کار گذاشته می شود که به این عمل اصطلاحا” کول گذاری گفته می شود.کول ها در قطرهای مختلف و ارتفاع 25 سانتی متر و ضخامت جداره4-5 سانتی متر تولید شده و هر 4 قطعه از آنها یک متر خواهد بود.از آنجا که عمده ضعف قطعات بتنی غیر مسلح مقاومت کششی می باشد لذا برای جبران این ضعف استفاده از میلگرد در کول ها  الزامی می باشد چون در غیر اینصورت به سرعت و با کمترین تنش کششی این قطعات خرد خواهند شد و کارکرد چاه را با مخاطره مواجه خواهد ساخت.

از طرفی متاسفانه به دلیل بی اطلاعی عده ای در این کول ها از تسمه های پلاستیکی به غلط  استفاده می شود که این کار بسیار خطرناک خواهد بودزیرا پلاستیک نه تنها هیچ نقشی در تحمل کشش نداشته بلکه مانع از اتصال کامل سنگدانه و سیمان در قطعه بتنی(کول ها) شده و خرابی کول ها و ریزش چاه را به دنبال خواهد داشت.

از دیگر کار برد های کول که به صورت محدود هم می باشد در محوطه سازی ها و فضای سبز، قطعات بتنی دکوراتیو باغچه ها، می باشد که با رنگ های متنوع المانی ارزان و کاربردی می تواند باشد.

عوامل ریزش چاه‌ها

ریزش چاه میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که جزء خطر ناک ترین پدیده هایی است که متاسفانه در کشور ما به آن توجه زیادی نمی شود.فرسودگی چاه ها به مرور زمان رانش زمین، سستی خاک،عدم شیب بندی مناسب در زمان ساخت،

چه زمانی چاه فاضلاب دچار مشکل شده است؟

·         بالا زدن آب در سرویس های بهداشتی

·         پس زدن  آب و فضولات در توالت

·         بوی نامطبوع از محل قرارگیری کفشوی و سیفون

انواع کول بتنی موجود در بازار

·         کول بتنی پارسیان با قطر خارجی 100 سانتیمتر

·         کول بتنی پارسیان با قطر خارجی 60 سانتیمتر

·         کول بتنی پارسیان با قطر خارجی 70 سانتیمتر

·         کول بتنی پارسیان با قطر خارجی 80 سانتیمتر

·         کول بتنی پارسیان با قطر خارجی 90 سانتیمتر

·         کول کوره ای دو تکه پارسیان ارتفاع 105 سانتیمتر

·         کول کوره ای دو تکه پارسیان ارتفاع 140 سانتیمتر

·         کول کوره ای پارسیان ارتفاع 105 سانتیمتر

·         کول کوره ای پارسیان ارتفاع 120 سانتیمتر

کاربرد کول چاه چیست و درکجاست؟

کول سیمانی بجهت مقاوم سازی چاه در برابر ریزش چاه استفاده میگردد. نوع گرد آن که در اصلاح کول میله ای نامیده میشود، برای طوقه عمودی چاه اسفاده میشود. و نوع بیضی ان که برای انباره چاه بکار برده میشود در اصطلاح کول انباری نامیده میشود.

ابعاد کول چاه چیست؟

·         کول میله ای 70 الی 130

·         کول انباری 90 الی 120

·         کول تخم مرغی 120 الی 140

·         کول میله ای دو تیکه 70 الی 30

·         کول انباری دو تیکه 90

کول چاه بتنی مسلح چیست؟

تمامی کول های نام برده بصورت مسلح و با تسمه فلزی و یا میله گرد حرارتی تولید میگردد. بجهت مقاوم سازی و عدم ریزش چاه در زمان زلزله یا …. از دو عدد تسمه فلزی مقاوم یا دو عدد میله گرد حرارتی بسته به نوع کول سیمانی و ابعاد کول سیمانی و سفارش مشتری گرامی استفاده میگردد.

مقاومت کول سیمانی و بتنی

معمولا عیار سیمان کول سیمانی 350 میباشد. و بازهم تاکید میشود به جهت مقاوم سازی کول بتنی از دو تسمه فلزی استفاده میشود. معمولا شکستگی در کول سیمانی تحویلی صفر میباشد.

گلویی چاه (کول چاه)

کول و کول گذاری در هنگام حفاری چاههای آب و فاضلاب جهت جلوگیری از ریزش خاک به درون آن انجام می شود.

در تاریخ به درستی مشخص نیست که کول از کی به زندگی  انسانها راه یافته است کول در طول هزاران سال به اشکال مختلف و جنسهای مختلف وجود داشته و در تاریخ همیشه به ان اشاره شده است . شکل امروزی کول از جنس بتن به دو صورت گرد (بنام میله ) و بیضی (بنام انباری) مورد مصرف خانگی و آبرسانی دارد .

 کول میله یا گرد

کول گرد به قطر های ۶۰-۷۰-۸۰-۹۰-۱۰۰ سانتی متر تولید می گردد.که قطر هر طرف بتنی ان ۵ سانتی متر و ارتفاع ان ۲۵ سانتی متر است که هر ۴ قالب برابر یک متر می باشد. که بنا به قطر میله چاه کنده شده توسط مقنی مورد کاربرد دارد برای تقویت کول چه گرد و چه انباری از تسمه های فنری عدل بندی استفاده می گردد .که در صورت ترک بر داشتن کول در هنگام حمل و تخلیه با خاصیت فنری که تسمه از خود بروز می دهد حالت هندسی کول تا زمان کارگزاری حفظ شود.

دوستان زیادی اظهار تمایل دارند که از کول هایی استفاده کنند که از میلگرد در انها بجای تسمه  استفاده شود لیکه به دلیل انکه قیمت میلگرد به روز و بسیار بالا می باشد به دلایل اقتصادی مقرون به صرفه نیست ضمن انکه خمکاری میلگرد و بستن دو سر ان نیز برای قرار دادن در قالب کول چالش زمانی زیادی برای سازنده ایجاد می نماید پس در کل عمل تولید کول با میلگرد به صرف و صلاح نیست.

کول بتنی میله ۶۰سانتی در هر خاور ۲۵ متر و در نیسان ۱۰متر قابل بارگیری است .

کول بتنی میله ۷۰سانتی در هر خاور۲۵ متر و نیسان۱۰متر قابل بارگیری است.

کول میلگرد و تسمه دار چه تفاوتی دارند؟

استفاده از کول بتنی دارای تسمه بیشتر توصیه میشه، چون قیمت کول میلگرد بالاتره و به صرفه نیست. همچنین زمان زیادی صرف خمکاری میلگرد و بستن دو سر اون برای گذاشتن توی قالب میشه.

کول گذاری چاه چطور انجام میشود؟

برای کول گذاری دهانه چاه رو باز میکنن و کول ها رو یکی یکی داخل چاه میذارن. این کار رو از پایین تا بالا انجام میشه. کول ها مثل ستون برای چاه، از چاه در برابر ریزش محافظت میکنن. با ساختن ستون استحکام ستون بیشتر میشه.

قیمت کول چاه بتنی

برای استعلام قیمت انواع کول چاه سیمانی و بتنی زیر با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید:

§         کول میله 60

§         کول میله 70

§         کول میله 80

§         کول میله 90

§         کول میله 100

§         کول میله 110

§         کول انباری 90

§         کول انباری 120

§         کول انباری 90 دوتیکه

کول گذاری و شرکت های تخلیه چاه

کول گذاری به عهده ی شرکت های تخلیه چاه هست. شرکت های دیگه ای هم این کار رو انجام میدن ولی مهمترین کارگردان این کار شرکت تخلیه چاه است. یکی از اصلی ترین فعالیت های شرکت های تخلیه چاه کول گذاری است. شاید فکر کنین که کول گذاری کار آسونیه ولی بهتره بدونین که اینکار به این سادگی هم نیست، بطوری که به تجربه زیادی نیاز داره، حتی بعضی از شرکت های تخلیه چاه هم کول گذاری نمیکنن. در مقابل افراد غیر فنی هم هستن که بدون تجربه کول گذاری میکنن. اگه کول گذاری به درستی انجام نشه ممکنه بعد از چند وقت چاه دوباره ریزش کنه و جان خیلی از مردم رو به خطر بندازه. اگه شما هم به کول گذاری نیاز دارین میتونین از طریق شرکت هایی که خدمات تخلیه چاه ارائه می کنن، اقدام کنین.

نظرات کاربران