کانیو بتنی

کانیو بتنی

دسته بندی
فرآورده های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت کانیو بتنی به روش تولید، نوع قالب و کیفیت بتن بستگی دارد. هم چنین قیمت مواد افزودنی مانند سنگ ها معدنی و روان کننده ها نیز بر برآورد هزینه کانیو بتنی موثر هستند. هم چنین هزینه های بالاسری مانند نصب و حمل و نقل و بسته بندی نیز تاثیر زیادی بر قیمت کانیو بتنی دارد. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات خرید و فروش انواع کانیو بتنی با ابعاد مختلف می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

کانیو بتنی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

کانیو بتنی

امروزه با گسترش شهرنشینی و افزایش معضلات و مشکلات مربوط به تراکم جمعیت، بررسی جزئیات اجرایی جداول و پیاده رو ها در معابر شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. کانیو بتنی قطعه پیش ساخته ای است که برای هدایت آب و ساختن آب راه در معابر مورد استفاده قرار می گیرد. کانیو بتنی در امتداد راه ها اجرا می شود و نقش عمده ای در کنترل آب های سطحی دارد. 

 

کانیو بتنی
آبرو بتنی

 

اصطلاح کانیو بتنی در واقع به همان آبرو خیابان ها اشاره دارد که در امتداد معابر و به صورت طولی نصب شده و برای جمع آوری آب باران و ... ضروری شمرده می شود. ارتباط درست این کانیو بتنی با مجراهای فاضلابی از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر خیابان ها و معابر از کانیو بتنی می توان در باغ ها و محوطه های بزرگ نیز استفاده نمود. قیمت کانیو بتنی بسته به نوع بتن، ابعاد آن و تولید کننده و روش تولید متغیر است.

 

قیمت کانیو بتنی

قیمت کانیو بتنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین آن ها می توان به روش تولید و کیفیت آن اشاره نمود. برای تولید و ساخت کانیو بتنی راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است و قیمت کانیو بتنی نیز بر اساس آن ها تغییر می کند. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کانیو بتنی نوع بتن مورد استفاده در تولید آن است. کیفیت بتن تاثیر زیادی بر مقاومت بتن در برابر ضربه یا سایش دارد. هم چنین طول عمر کانیو بتنی به کیفیت بتن آن بر می گردد. برخی از تولیدات این محصول به شکل دو بخشی هستند. قیمت کانیو بتنی دو بخشی کمی گران تر است. در ادامه دیگر عوامل موثر بر قیمت کانیو بتنی شمرده می شوند.

 

کانیو بتنی
بتن نامرغوب درتولید کانیو بتنی

 

سنگ های معدنی کانیو بتنی

کیفیت متریال اصلی ترین و مهم ترین عامل موثر بر قیمت کانیو بتنی است. سنگ های معدنی که در تولید کانیو بتنی مورد استفاده قرار می گیرند نیز تاثیر مستقیم بر تعیین قیمت کانیو بتنی دارد.

 

ژل میکروسیلیس کانیو بتنی

افزودن این متریال باعث می شود نفوذ آب کاهش یابد و رطوبت تنظیم شود.

 

روان کننده و چسب کانیو بتنی

قیمت چسب به صورت مجزا محاسبه می شود اما نکته ای که وجود دارد کیفیت این چسب است که تاثیر زیادی بر استحکام و مقاومت کانیو بتنی دارد.

 

قیمت کانیو بتنی به صورت ثابت تعیین نمی شود زیرا فاکتور های وابسته به آن همواره در حال تغییر است. از سوی دیگر قیمت کانیو بتنی که هر تولید کننده ارائه می دهد تا حدی متغیر است.

 

کانیو بتنی با رویه رنگی

 

تولید کانیو بتنی

روش های تولید کانیو بتنی تاثیر زیادی در کیفیت و مقاومت آن دارد. سطح استحکام کانیو بتنی بر اساس موقعیت آن سنجیده می شود. برخی موقعیت ها مانند آبرو بزرگراه ها و شریان های اصلی به مقاومت سازه ای بیشتری نیاز دارند و کانیو بتنی مورد استفاده در باغ ها یا محوطه ها نیاز به مقاومت پایین تری دارند. روش های تولید کانیو بتنی به دو صورت روش معمولی و روش پرسی است. در ادامه به بررسی این دو روش پرداخته می شود.

 

روش معمولی تولید کانیو بتنی

در روش معمولی تولید کانیو بتنی ، بتن را در قالب می ریزند و بعد از گذشت مدتی قالب ها را باز کرده و قطعه آماده نصب می باشد. برای مقاومت بیشتر کانیو بتنی در برابر یخبندان و سرما باید مواد حباب زا را در مرحله ریختن مواد در قالب اضافه شود.

 

کانیو بتنی
کانیو بتنی برای جوی معابر

 

روش پرسی تولید کانیو بتنی

در این روش مواد بعد از ریخته شدن در قالب توسط دستگاه پرس زیر فشار می رود و آب از پوسته و هسته مرکزی آن خارج می شود. کانیو بتنی تولید شده با این روش در برابر سرما و یخبندان مقاومت بسیار بالایی دارد. روش پرسی نسبت به معمولی از سرعت بیشتری برخوردار بوده و قیمت کانیو بتنی تولید شده با این روش نیز بیشتر می باشد.

 

روش پرسی خشک

در روش پرس خشک تولید کانیو بتنی ، بعد از تهیه بتن با طرح اختلاط مناسب وارد قالب پرس شده و تحت فشار و ویبره قرار می گیرد. سپس قالب ها جدا شده و محصول خارج می شود. امکان تولید کانیو های بتنی با رویه های رنگی در این روش وجود دارد. همچنین با استفاده از روش پرسی خشک امکان دستیابی به نسبت آب به سیمان کم وجود دارد که این امر در به حداقل رساندن آب مصرفی بسیار موثر است. کانیو بتنی با روش پرسی خشک در برابر عوامل فرسایشی طبیعی نظیر گرما، سرما، رطوبت و سایش از مقاومت خوبی برخوردار است.

 

روش پرسی خیس

هر قالب در روش پرسی خیس دارای فیلتر خاصی در قسمت بالا و پایینی است و پرس هیدرولیکی در هر بار پرس باعث خارج نمودن آب اضافی از قطعات بتنی و بالا رفتن تراکم بتن می شود. قطعات بتنی خیس متراکم از قالب خارج شده و روش پالت های دسته بندی جمع آوری شده و به قسمت عمل آوری منتقل می شوند. سیستم مکش آب مازاد باعث تراکم بالای بتن شده و تخلخل بتن را شدیدا کاهش می دهد. کانیو بتنی تولید شده با این روش مقاومت فشاری بالایی داشته و همچنین مقاومت بالا در دوره های یخبندان از ویژگی های مهم آن ها می باشد.

 

انواع کانیو بتنی

 

کاربرد کانیو بتنی

کانیو بتنی علاوه بر کاربری آن به منظور هدایت آب ها و جمع آوری آن ها، تاثیر زیادی در افزایش جذابیت و زیبایی منظر شهری دارد. مقاومت بالا و سطوح یکدست و صیقلی از جمله ویژگی های مهم کانیو بتنی بوده و فاکتور مهمی در هنگام خریداری می باشد. از انواع کانیو بتنی به منظور های مختلفی استفاده می شود. مهم ترین و اصلی ترین آن ها استفاده در معابر شهری و خیابان ها است. هم چنین از کانیو بتنی برای ایجاد آبرو در محوطه های بزرگ ویلایی یا باغ ها نیز استفاده می شود. در ادامه به بررسی موردی کاربرد های کانیو بتنی پرداخته می شود. اما پیش از آن دقت داشته باشید تفاوت کاربرد نیز می تواند در تغییر قیمت کانیو بتنی موثر باشد.

 

کانیو بتنی
دپو کردن کانیو بتنی

 

از کانیو بتنی برای معابر بزرگراهی، معابر شریانی، خیابان های فرعی، کوچه های اصلی و در مواردی در محوطه های بزرگ که به دفع آب های سطحی نیاز دارند نیز استفاده می شود. قبل از نصب کانیو بتنی در هر مکانی لازم است که زیرسازی های لازم صورت بگیرد و پی سازی استحکام کافی برای نصب کانیو بتنی را دارا باشد. توجه داشته باشید تراکم خاک بستر کانیو بتنی نباید از 90 درصد کمتر باشد.

 

ابعاد کانیو بتنی

کانیو بتنی با توجه به مورد استفاده در ابعاد مختلفی می تواند تولید شود. در صورت استفاده در ابعاد خاص و سفارشی نیز این کانیو ها در قالب های سفارشی ساخته شده و در اختیار مشتری قرار می گیرند. به علت سفارشی بودن قالب ها ممکن است، قیمت کانیو بتنی کمی تغییر داشته باشد.

 

جزئیات ابعاد و اندازه کانیو های بتنی

 

مزایای کانیو بتنی

  • یکی از ویژگی های مثبت کانیو بتنی ، بیشتر کردن عرض خیابان و پیاده رو ها می باشد.
  • ایجاد امنیت برای عابرین پیاده و جلوگیری از سقوط آن ها در داخل جوی آب و نهر ها نیز از دیگر مزایای کانیو بتنی می باشد.
  • کانیو بتنی برای عبور کودکان، سالخوردگان و معلولین معبر مناسب و امنی را به وجود می آورد.
  •  کانیو بتنی در صورت اجرای درست و تمیز در زیباسازی محیط های شهری و مناظر آن بسیار موثر است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما