پوکه معدنی

پوکه معدنی

دسته بندی

پوکه

پوکه معدنی

دسته بندی
پوکه
تعداد ارائه دهنده ها
۱۰ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


پوکه معدنی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۸۳

۳

location

ری

phone

******۰۹۱۹۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

پوکه معدنی

پوکه معدنی به دانه های سبکی گفته می شود که دارای وزن بسیار کمی بوده و از فعالیت های آتشفشانی بدست می آیند. سبک بودن وزن پوکه معدنی موجب کاهش وزن سازه می شود. این امر سبب می گردد که استحکام ساختمان در برابر نیروی زلزله بیشتر شده و آسیب نبیند. از دیگر فواید پوکه معدنی متخلخل بودن آن در عین دارا بودن درجه سختی بالا است.

به پوكه معدني اسکوریا یا پومیس نیز گفته می شود. از ترکیب پوكه معدني ، سیمان و آب، بتن سبک تولید می شود. پوکه معدنی به ندرت دچار فرسایش و دگرگونی شده و از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است. از دیگر ویژگی های آن می توان به خنثی بودن از نظر شیمیایی و مقاوم بودن در برابر حمله موریانه و حشرات موذی اشاره کرد.

 

بهترین پوکه معدنی

پوکه معدنی سیاه

 

استفاده از پوکه معدنی به عنوان عایق بین دیوار، پر کردن بین حفره ها و وسط بلوک، شیب بندی و پر کردن کف و ساخت بتن سبک از جمله مزایای آن است. استفاده از پوكه معدني در ساخت بتن سبب می شود که تراکم ملات بتن کاهش یابد. پوكه معدني عایق صوت و حرارت بوده و نقطه ذوب بسیار بالایی دارد. طول عمر و دوام این نوع از مصالح ساختمانی بالای ۱۰۰ سال است.

 

انواع پوکه معدنی در تهران

پوكه معدني بر اساس اندازه و سایز به انواع پوکه بادامی ، نخودی ، عدسی ، فندقی ، گردویی و ... دسته بندی می گردد. در ادامه به معرفی انواع پوکه معدنی پرداخته شده است.

 

قیمت پوکه معدنی

 پوکه معدنی سفید

 

پوکه معدنی نخودی

پوکه معدنی نخودی دارای اندازه ای بین ۵ تا ۱۰ میلی متر است. این پوکه ها استحکام و مقاومت زیادی داشته و وزن بسیار کمی دارند. وزن پوکه معدنی نخودی با توجه به برند آن (پوکه معدنی قروه ، پوكه معدني تبریز و ...) متفاوت است. کیفیت آن با توجه به وزن‌ پوکه معدنی سنجیده می شود. هرچه وزن پوکه نخودی کمتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است.

پوکه نخودی به دو نوع سیاه و سفید دسته بندی می شود. استخراج و تولید پوکه نخودی سیاه رنگ بیشتر بوده و از این رو قیمت کمتری نسبت به پوکه نخودی سفید رنگ دارد. کاربرد پوکه معدنی نخودی در کفسازی، شیب بندی، ساخت بلوک و تولید بتن می باشد. از پوكه معدني نخودی می توان در ساخت دیوار به عنوان عایق صوتی و عایق گرما و سرما استفاده کرد.

 

کاربرد پوکه معدنی

 پوکه نخودی

 

از آنجایی که پوکه نخودی در حرارت بالای آتشفشان تولید می گردد، ضد حریق بوده و به هنگام آتش سوزی ساختمان آسیب نمی بیند. پوکه نخودی که دارای ظاهری متخلخل است، دوام بالایی داشته و مادام العمر است.

 

پوکه بادامی

اندازه پوکه معدنی بادامی بین ۱۸ تا ۲۶ میلی متر است. پوکه بادامی دارای ویژگی هایی همچون وزن کم، تراکم ناپذیری و عمر مفید بالا بوده و از بهترین انواع پوکه معدنی محسوب می گردد. از پوکه بادامی در مواردی همچون تولید بلوک سبک، شیب بندی بام، کفسازی، راهسازی، ساخت تونل و اجرای روف گاردن استفاده می شود.

شایان ذکر است که برای جلوگیری از نشست احتمالی، بهتر است که در زمان شیب بندی پوکه بادامی با غلتک کوبیده شود. پوکه بادامی تولید بالایی داشته و از ارزان ترین انواع پوکه معدنی به حساب می آید. به پوكه معدني بادامی ،‌ پوکه گردویی نیز گفته می شود.

 

پوکه بادامی

 پوکه بادامی

 

پوکه عدسی (کله مورچه ای)

پوکه عدسی دارای اندازه های ۳ تا ۷ میلی متر می باشد. از پوکه معدنی عدسی در ساخت بلوک سبک استفاده می شود. به پوکه عدسی ، پوکه بلوک زنی و پومیس عدسی نیز گفته می شود. منافذ داخلی پوكه معدني عدسی بسته بوده و از این رو نسبت به سایر مصالح جذب آب کمی دارد. وزن هر مترمکعب پوکه عدسی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم است. به این نوع از پوكه معدني ، کله مورچه ای نیز گفته می شود.

 

پوکه ماسه ای

اندازه دانه های پوکه ماسه ای تا ۵ میلی متر است. پوكه معدني ماسه ای از پرکاربردترین انواع پوکه معدنی در ایران است که می توان در ساختمان سازی، پر کردن کف ساختمان، شیب بندی ساختمان و ساخت بلوک سبک از آن استفاده کرد. وزن پوكه معدني ماسه ای در هر مترمکعب حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ کیلوگرم است.

از پوكه معدني ماسه ای در ساخت دیوار پیش ساخته و تیغه های حائل، ساخت بلوک های سقفی، دیواری و تیغه ای و به عنوان جایگزینی برای ماسه شسته استفاده می شود.

 

خرید پوکه معدنی

 پوکه ماسه

 

پوکه معدنی فندقی (فندوقی)

پوکه فندقی (فندوقی) کوچکتر از پوکه بادامی بوده و دارای اندازه ۱۰ الی ۲۰ میلی متر می باشد. از نظر ظاهری به پوکه نخودی شباعت دارد. بیشترین کاربرد پوکه معدنی فندوقی در شیب بندی سقف ساختمان و هم سطح کردن کف طبقات است. وجود حباب های زیاد هوا در درون آن سبب وزن بسیار کم پوکه معدنی فندقی شده است.

 

پوکه معدنی مخلوط

پوکه معدنی مخلوط ترکیبی از چند نوع پوکه است. اندازه آن بین ۱۰ تا ۳۰ میلی متر است. از پوكه معدني مخلوط معمولا برای پر کردن کف ساختمان و همین طور پر کردن فضاهای خالی همچون تونل ها استفاده می گردد.

 

انواع پوکه معدنی

 بلوک ساخته شده با پوكه معدني

 

قیمت پوکه معدنی

قیمت پوکه معدنی وابسته به نوع و کیفیت آن دارد. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید هرچه وزن پوکه معدنی کمتر باشد، از کیفیت بالاتری برخوردار است. با افزایش تخلخل، کیفیت و در پی آن قيمت پوكه معدني افزایش می یابد. در صورت خرید پوکه معدنی به صورت عمده، قیمت آن متفاوت خواهد بود.

پوکه های معدنی معمولا در سه درجه کیفی یک، دو و سه عرضه شده و با افزایش درجه کیفی، قیمت آن نیز افزایش می یابد. قیمت پوکه معدنی در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی ارزان تر است. در حال حاضر به دلیل فراهم شدن امکان خرید پوکه معدنی به صورت اینترنتی، از اتلاف وقت مشتریان جلوگیری شده است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما