پوکه لیکا (پوکه صنعتی)

پوکه لیکا (پوکه صنعتی)

دسته بندی

پوکه

پوکه لیکا (پوکه صنعتی)

دسته بندی
پوکه
تعداد ارائه دهنده ها
۳ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


پوکه لیکا (پوکه صنعتی)

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

۳

location

اهواز

phone

******۰۶۱۳۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

پوکه لیکا (پوکه صنعتی)

پوکه لیکا نوعی پوکه صنعتی است که از دانه های خاک رس منبسط شده سبک (Light Expanded Clay Aggregate) تولید می شوند. استفاده از کوره گردان یکی از روش های تولید پوکه صنعتی لیکا می باشد. بدین منظور از خاک رس با ابعاد صفر تا دو میکرون استفاده می شود. این دانه ها در کوره ها با حرارت بالاتر ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند.

گازهای ایجاد در داخل آنها منبسط شده و هزاران سلول هوای ریز تشکیل می شوند. پس از سرد شدن مصالح، حباب های هوا به صورت توخالی باقی مانده و سطح دانه های لیکا تولید شده سخت می شود. پوکه لیکا دارای شکل تقریبا گرد و مدور و سطح زبر می باشد.

 

پوکه لیکا

 پوکه لیکا

 

انواع پوکه لیکا

پوکه لیکا بر اساس دانه بندی در دسته های بادامی درشت، نخودی متوسط، ریز و بسیار ریز و مخلوط تقسیم بندی می گردد.

پوکه لیکا با دانه بندی ۴-۰ میلی متر

این دسته از پوکه های لیکا در دسته ریز و بسیار ریز قرار می گیرند. عمده کاربرد پوکه صنعتی لیکا با دانه بندی ۰ تا ۴ میلی متر در ملات لیکا، اندود سبک، تولید بتن ساختمانی و اجزای بلوک سیمانی لیکا می باشد. وزن مخصوص این دسته از پوکه لیکا در حدود ۴۵۰ تا ۵۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب است.

 

پوکه لیکا

 پوکه صنعتی ۴-۰ میلی متر

 

پوکه لیکا با دانه بندی ۱۰-۴ میلی متر

پوکه لیکا با دانه بندی ۴ تا ۱۰ میلی متر در دسته پوکه صنعتی نخودی متوسط قرار می گیرد. عمده کاربرد پوکه لیکا نخودی متوسط در زیرسازی ساختمانی، ‌اجزای بلوک و تولید بتن سبک لیکا است. وزن مخصوص این دسته از پوکه صنعتی لیکا در حدود ۲۷۰ تا ۳۷۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد.

 

قیمت پوکه لیکا

 پوکه صنعتی ۱۰-۴ میلی متر

 

پوکه لیکا با دانه بندی ۲۵-۱۰ میلی متر

این دسته از پوکه صنعتی لیکا در گروه بادامی درشت قرار می گیرد. از پوکه لیکا بادامی درشت در ابنیه زهکشی ساختمان، زیرسازی بام، تسطیح کف، تولید بلوک سبک، به عنوان پرکننده پی و در کف سازی استفاده می شود. وزن مخصوص این دسته از پوکه های صنعتی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب است.

 

قیمت پوکه صنعتی لیکا

 پوکه صنعتی ۲۵-۱۰ میلی متر

 

پوکه صنعتی لیکا مخلوط

همان طور که از نام این پوکه مشخص است، این دسته از پوکه های صنعتی لیکا شامل اندازه های مختلفی از دانه ها هستند. به عبارت دیگر دارای اندازه های ۰ تا ۲۵ میلی متر از پوکه لیکا می باشند. از پوکه صنعتی مخلوط در شیب بندی و کف سازی،‌ راهسازی، کشاورزی و به عنوان پر کننده استفاده می شود. وزن مخصوص این دسته از پوکه صنعتی لیکا در حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد.

 

پوکه لیکا

 اندازه های مختلف پوکه صنعتی

 

ویژگی های پوکه صنعتی لیکا

دانه های لیکا بسیار سبک هستند. دلیل این امر وجود هوا در آن می باشد که به کاهش وزن دانه ها کمک کرده است. پوکه لیکا عایق حرارتی می باشد. تخلخل بالای دانه های لیکا،‌ موجب کاهش ضریب رسانایی آنها شده است. میزان رسانایی حرارتی برای دانه های بزرگتر، کاهش می یابد.

به دلیل تولید پوکه لیکا در دمای بالاتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد، مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش داشته و می توانند دماهای بالا را بدون اشتعال تحمل نمایند. پوکه صنعتی لیکا عایق صوتی نیز می باشد. وجود حفره های هوا در درون آن، موجب جذب و افت صوت می شود.

 

پوکه لیکا

 تولید پوکه صنعتی

 

تراکم ناپذیری از دیگر ویژگی های دانه های لیکا می باشد. این پوکه های صنعتی در برابر فشار مکانیکی دائمی مقاوم بوده و نسبت درصد هوای موجود ثابت می ماند. نسبت به سایر پوکه ها، دانه های لیکا میزان جذب آب کمتری دارند. پوکه لیکا واکنش ناپذیر بوده و باعث خورندگی و پوسیدگی سایر اجزا نمی شود.

پوکه صنعتی لیکا در برابر یخبندان نیز مقاوم است. عمر مفید این پوکه های صنعتی بسیار بالا است. طول عمر مفید دانه های لیکا به بیش از ۱۰۰ سال می رسد.

 

کاربرد پوکه لیکا چیست ؟

به دلیل ویژگی های پوکه صنعتی لیکا ، از آن در طیف گسترده ای از کارهای عمرانی و صنعتی استفاده می گردد. این دانه های وزن کمی داشته و هزینه حمل پایینی دارند. بنابراین از پوکه لیکا برای پر کردن فضاهای خالی استفاده می شود. از پوکه صنعتی لیکا می توان در تولید بلوک سبک که خاصیت عایق هم دارند، استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای پوکه صنعتی لیکا می توان به استفاده در زیرسازی ساختمان، تسطیح و شیب بندی بام اشاره کرد. از این پوکه صنعتی در راهسازی هم استفاده می شود. زیرا پوکه صنعتی لیکا تراکم ناپذیر بوده و برای کنترل نشست پلاستیک بسترهای سست بسیار کارآمد می باشد. از پوکه لیکا در کشاورزی و تصفیه فاضلاب های خانگی نیز استفاده می شود.

 

پوکه لیکا چیست

 کاربرد پوکه لیکا

 

قیمت پوکه لیکا

قیمت پوکه صنعتی لیکا وابسته به برند و کیفیت خاک رس مورد استفاده در تولید آن می باشد. از دیگر موارد موثر بر قیمت پوکه لیکا می توان به وزن مخصوص آن و‌ خرید عمده یا خرد، اشاره کرد. قیمت پوکه صنعتی لیکا بسته بندی شده با فله متفاوت است. در صورت خرید پوکه لیکا بسته بندی شده، قیمت ها افزایش می یابد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما