پودر بندکشی

پودر بندکشی

دسته بندی

ملات بنایی

تعداد ارائه دهنده ها

۷ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

پودر بندکشی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

مصالح ساختمانی مهروانی

مصالح ساختمانی مهروانی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

مصالح ساختمانی جعفرزاده

مصالح ساختمانی جعفرزاده

۴

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

فروشگاه مصالح رسولی

فروشگاه مصالح رسولی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

مصالح ساختمانی زندی

مصالح ساختمانی زندی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

مصالح ساختمانی بابایی

مصالح ساختمانی بابایی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

پودر بندکشی

پودر بندکشی ، مصالحی است که برای ساختن ملات بند کشی سنگ، سرامیک، کاشی و ... استفاده می شود. بندکشی یکی از مراحل کاشی کاری است که علاوه بر زیبایی، موجب افزایش استحکام و دوام کف، دیوار و نما می شود. پودر بندکشی محصولی است بر پایه سیمان که در ترکیبات آن علاوه بر سیمان از مواد پلیمری، مواد آلی، فیلرهای معدنی، رنگدانه و افزودنی های آبگریز نیز استفاده می شود.

 

پودر بندکشی

 پودر بند کشی

 

انواع پودر بندکشی

پودرهای بندکشی بر اساس محل استفاده و کاربرد به انواع پودر بند کشی سنگ ، آجر و کاشی و سرامیک دسته بندی می شوند. پودر بند کشی کاشی و سرامیک که یکی از پرکاربردترین انواع این مصالح است، دانه های ریزتری نسبت به بقیه انواع دارد. پودر بندکشی آجر نسبت به پودر مورد استفاده برای کاشی و سرامیک دانه های درشت تری دارد. پودر بند کشی آجر نما برای بندکشی فواصل ۶ تا ۲۰ میلی متر مناسب است. پودر بند کشی سنگ تراورتن و سایر انواع سنگ ها، زبرترین نوع پودر بند کشی می باشد. دانه های این نوع از پودر بند کشی از سایر انواع بزرگتر است.

پودر بند کشی بر اساس ترکیبات آن هم دارای انواع متنوعی است. از جمله آنها می توان به پودر بندکشی پلیمری، رنگی، آنتی باکتریال، ضد آب و اسیدی اشاره کرد. در ادامه به معرفی انواع پودر بند کشی پرداخته شده است.

 

پودر بند کشی آجر نما

 پودر بند کشی آجر نما

 

پودر بندکشی پلیمری

ماده اصلی تشکیل دهنده این پودر، مواد پلیمری نانو است. پودر بندکشی پلیمری نانو اندازه بسیار کوچکی داشته و به راحتی بین کاشی، سرامیک و مصالح دیگر نفوذ می کند. جایگیری این متریال بین کاشی و سرامیک، ساختار مستحکم و غیر قابل نفوذی ایجاد می کند. این پودر در ترکیب با سیمان پرتلند، ترکیب خوبی را تشکیل می دهد. پودر بندکشی نانو در رنگ های مختلفی تولید می شود.

پودر بند کشی آنتی باکتریال

این مصالح بیشتر در مکان هایی همچون بیمارستان ها و درمانگاه ها که حفظ بهداشت محیط بسیار حائز اهمیت است، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در مکان های مرطوبی مانند حمام، سرویس بهداشتی و استخر نیز قابل کاربرد است. این نوع پودر بندکشی از رشد هر گونه میکروارگانیسم ها همچون باکتری و میکروب جلوگیری می کند. قیمت پودر بندکشی آنتی باکتریال از سایر انواع پودر بند کشی بیشتر است.

پودر بندکشی رنگی

در ساخت پودر بندکشی رنگی ، از مواد رنگی استفاده می شود. کاربرد پودر بندکشی رنگی در محیط هایی که زیبایی و رنگ و تزئینات محیط از اهمیت بالایی برخوردار باشد، بیشتر است. این نوع پودر دارای طیف رنگی وسیعی است. می توان با توجه به رنگ آجر، سرامیک، کاشی و ... اقدام به خرید پودر بندکشی آجر نما و یا هر پودر بند کشی دیگر نمود. به طور مثال از پودر بندکشی رنگی سیاه برای درزگیری و پر کردن ترک خوردگی سازه های بتنی استفاده می شود. پودر بندکشی رنگی در برابر تغییر رنگ، ترک خوردگی و نفوذ آب بسیار مقاوم است.

 

خرید پودر بندکشی رنگی

 پودر بند کشی رنگی

 

پودر بند کشی ضد آب

همان طور که از نام آن پیداست، خاصیت ویژه این نوع مصالح، مقاومت بالای آن در برابر نفوذ رطوبت و آب می باشد. برای استفاده این پودر را با آب ترکیب کرده و در میان درزها اجرا می کنند. پس از سفت شدن، از نفوذ رطوبت جلوگیری می شود. در ساخت این نوع از پودر بندکشی از رزین استفاده می شود. رزین علاوه بر خاصیت ضد آب بودن، مقاومت بالایی نیز در براب سایش دارد.

پودر بندکشی ضد اسید

این نوع پودرها، مقاومت بالایی در برابر سیالات اسیدی دارند. بنابراین عمده کاربرد آن می تواند در محیط های صنعتی و آزمایشگاهی که با مواد شیمیایی مختلف سر و کار دارند، باشد.

 

نحوه استفاده

پیش از استفاده باید سطح مورد نظر کاملا تمیز بوده و ملات یا چسب کاشی زیر کار کاملا خشک شده باشد. برای آماده سازی ملات پودر بند کشی، برای یک کیسه ۲۵ کیلوگرمی حدود ۶ تا ۷ لیتر آب مورد نیاز است. بهتر است که پودر به آب اضافه شود. پس از آن مخلوط را به آرامی هم می زنند تا از ایجاد حباب هوا جلوگیری شود. پس از ساخت ملات یکدست حدود ۵ دقیقه به آن استراحت می دهند تا برای استفاده آماده شود.

 

قیمت پودر بندکشی

 بندکشی سرامیک

 

پیش از استفاده یک بار دیگر به طور مختصر آن را هم می زنند. بعد از بندکشی و استفاده از ملات، با اسفنج مرطوب روی سطح کار می کشند تا پستی و بلندی های آن برطرف شده و سطح کاملا یکدست گردد. همچنین تا ۴۸ ساعت پس از بندکشی، به آرامی بر روی سطح آب می ریزند. این امر موجب استحکام و آب بندی بهتر می شود.

 

مزایای استفاده از پودر بند کشی

در گذشته از ترکیب سيمان سفيد و پودر برای بندکشی استفاده می شده است. اما این ملات به مرور زمان دچار تغییر رنگ شده و استحکام کافی نیز ندارند. اما پودر بندکشی در طولانی مدت دارای ثبات رنگ بوده و در گذر زمان ترک نمی خورد. این پودر چسبندگی بالایی دارد و از استحکام بیشتری برخوردار است. راحتی کار با پودر بند کشی بسیار بیشتر بوده و موجب صرفه جویی در زمان اجرا می شود.

بندکشی با استفاده از این پودر، از نفوذ رطوبت و آب به زیر سطح جلوگیری می کند. برخی از پودرهای بندکشی دارای خاصیت آنتی باکتریال بوده و از رشد قارچ و باکتری در فضاهای مرطوب همچون حمام، سرویس بهداشتی، استخر و ... جلوگیری می کند. این پودرها در رنگ های متنوعی تولید و عرضه می شوند و می توان با ایجاد هماهنگی بین رنگ کاشی، سرامیک و ... با پودر بندکشی ، زیبایی محیط را افزایش داد.

 

پودر بندکشی رنگی

 استفاده از پودر بند کشی

 

قیمت پودر بندکشی

قیمت پودر بندکشی به عوامل متعددی وابسته است. ممکن است رنگی و یا ساده بودن پودر بند کشی بر روی قیمت آن تاثیرگذار بوده و قیمت خرید پودر بندکشی رنگی بیشتر از نوع ساده آن باشد. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید این نوع مصالح دارای انواع مختلفی است که با توجه به خواص هر کدام قیمت ها نیز تغییر خواهد یافت. به طور مثال قیمت پودر بندکشی آنتی باکتریال بیشتر از سایر انواع می باشد.

پودرهای بندکشی در دو نوع تولید داخل و وارداتی (خارجی) در بازار عرضه می شوند. قیمت پودر بندکشی خارجی وابسته به نرخ ارز بوده و با نوسان نرخ ارز، تغییر می یابد. قیمت پودر بندکشی برندهای مختلف با هم فرق دارد. قیمت این مصالح بر اساس محل کاربرد و درنتیجه نوع آن نیز متفاوت است. به طور مثال قیمت پودر بندکشی سنگ ، از قیمت پودر بندکشی آجر و کاشی و سرامیک ارزان تر است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما