منهول بتنی پیش ساخته

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

منهول بتنی پیش ساخته

دسته بندی
فرآورده‌های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۵ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


منهول بتنی پیش ساخته


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 5 - المهدی

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

مشهد

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

منهول بتنی پیش ساخته


قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

دیسمان ساز
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

پایهان بتن
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


منهول بتنی پیش ساخته

ساختن منهول ها در فضاهای مورد نظر دشوار و زمان بر خواهد بود به همین دلیل استفاده از نمونه های منهول بتنی پیش ساخته توصیه می شود. از مزایای این محصولات پیش ساخته می توان به بالا بودن ایمنی و کیفیت شان اشاره کرد. نصب شان هزینه کم تری دارد و در محل ضایعات کم تری تولید می شود. این محصولات در زمانی بسیار کوتاه تر از شیوه ساختن در محل حاضر می شوند.

منهول بتنی پیش ساخته چیست؟

منهول بتنی پیش ساخته  به معنی آدم رو یک نوع از اتصالات است که برای متصل کردن چند شبکه و خط راه رو به هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در سیستم  فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل کنند و به یک مسیر هدایت نمایند از منهول بتنی پیش ساخته  استفاده می‌شود یا در سیستم‌های مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل‌ها در زیر زمین استفاده می‌شود.

البته همگی در سطح شهر به انواع منهول بتنی پیش ساخته  برخوردیم، دریچه‌هایی که در سطح زمین موجود است و برای کاربری‌های مختلفی استفاده می‌شود (آب و فاضلاب، تلفن، برق و…) و منهول در واقع برای دسترسی آسان انسان به داخل کانال است و در آنها را با درپوش میپوشانند.

 طراحی سازه های بتنی پیش ساخته باید به گونه ای انجام پذیرد که از رفتار منسجم و پایدار سازه اطمینان حاصل شود. پایداری این قطعات بتنی پیش ساخته در برابر بارهای قائم و نیروهای جانبی تامین بشود.

منهول بتنی پیش ساخته ارزان

استفاده از منهول بتنی پیش ساخته  یکی از روش‌های مناسب و اقتصادی به‌منظور تسریع در نصب و بهره‌برداری در کلیه خدمات تأسیساتی اعم از آب‌رسانی، برق‌رسانی، مخابرات و نیز خدمات دفع فاضلاب محسوب می شود. به کار گیری منهول بتنی پیش ساخته  زیر زمینی و جعبه های تقسیم، بهترین روش جهت کنترل و زهکشی آب های سطحی است.

این سازه ها بایستی در مقابل تردد وسایل نقلیه در بزرگراه ها، تردد هواپیماها در فرودگاه ها و دیگر بارهای استاندارد موجود مقاوم باشند. به علاوه اندازه آن ها باید با هر نوع اندازه لوله ها متناسب باشد.

منهول بتنی پیش ساخته  با توجه به ساختاری که دارد، دسترسی به اتاق بازرسی و نگهداری سیستم های زهکشی فاضلاب را ساده‌تر می کند. منهول بتنی پیش ساخته  به گونه ای ساخته می شود که یک خط لوله به دیگری متصل شود و درست جایی که یک خط لوله اندازه، جهت یا شیب را تغییر می دهد، در فاصله ای قرار می گیرد که امکان استفاده بهینه از تجهیزات را فراهم می کند.

اجرا و نصب منهول بتنی پیش ساخته

منهول بتنی پیش ساخته از داخل استوانه ای شکل است که لوله های بتنی کار شده در آن، به صورت یکپارچه به کف متصل شده اند. این لوله ها یا نیمه لوله ها در کف، پساب ها را هدایت می کنند و دارای یک لایه اپوکسی زغال سنگ تار هستند. در عین حال دارای واشرهای قابل انعطاف است که شرایط اتصال لوله ضد آب را با خطوط لوله و سایر قطعات ماژولار فراهم می کند.

فروش منهول بتنی پیش ساخته 

ماهیت این قطعات یعنی ساخته شده از بتن مسلح به آن ها استحکام و پایداری بالایی داده و امکان استفاده از قطعات منهول بتنی پیش ساخته  را برای سال های طولانی فراهم می سازد.

منهول بتنی پیش ساخته  به طور معمول متشکل از دو بخش بدنه اصلی و درب است که بر روی هم قرار می گیرند و همان طور که اشاره شد در محل هایی که امکان عبور وسایل نقلیه و امکان فشار امدن بارهای ترافیکی وجود دارد، قطعات منهول بتنی به صورت ترافیکی جهت تحمل این بار ها طراحی و تولید می شود.

یکی از ویژگی های اساسی منهول بتنی پیش ساخته  این است که به دلیل ماهیت یکپارچه بودن آن ها، از نشتی هایی که ممکن است بین آن ها و دیواره عمودی ایجاد شود، جلوگیری می کند. علاوه بر این، بر خلاف منهول های پلاستیکی، منهول بتنی می تواند ضمن حفظ خصوصیاتی که قبل از نصب در محل داشته، در برابر آفتاب کاملاً مقاوم باشد.

در عین حال، هر ماژول پایه نیز از پین های مختلفی برای تسهیل حمل و نقل، بارگیری و تخلیه و قرارگیری این قطعات در محل بهره می برد. علاوه بر این منهول بتنی از ویژگی هایی از قبیل قدرت و دوام، استحکام بالا و تولید بر اساس BS EN 1917 بهره می برد. در کنار مقاومت بالای آن ها می توان به مقاومت در برابر نفوذ و نشت و کاهش زمان ساخت و ساز در مقایسه با دیگر محصولات اشاره کرد.

انواع منهول بتنی پیش ساخته

§         منهول بتنی پیش ساخته  آب های زیر زمینی و آب های حاصل از طوفان

§         زیرساخت های فاضلابی

§         اتصالات خط لوله

§         تغییر خط لوله

§         فاضلاب بهداشتی

§         فراهم کردن دسترسی به ساختارهای زیرزمینی یا اتاق های بازرسی

§         منهول بتنی پیش ساخته  یکپارچه فعلی

§         ساختارهای ورودی و تصفیه آب زهکشی

§         تجهیزات تصفیه آب باران

§         سیستم های اختصاصی در دسترس

§         ایستگاه های پمپ و بالابر

§         کاربردهای های فاضلاب بهداشتی

§         ارتقاء ارتفاع در سیستم های فاضلابی

§         منهول بتنی پیش ساخته  های یکپارچه

§         مورد استفاده در برق، ارتباطات راه دور، فیبر نوری، آب و گاز

خرید منهول بتنی پیش ساخته

در سطح شهر، انواع دریچه در روی زمین وجود دارد  که برای کاربری‌های مختلفی بکارگرفته میشوند.مثل: (آب و فاضلاب، تلفن، برق و …) منهول بتنی پیش ساخته  در واقع برای دسترسی آسان انسان به داخل کانال است و در آنها را با درپوش می‌پوشانند در شبکه های مخابراتی و انتقال و توزیع برق به منظور امکان دسترسی به کابل های مدفون از منهول بتنی (آدم رو) بتنی استفاده می شود. ابعاد منهول بتنی پیش ساخته  متناسب با نوع و تعداد کابل های ورودی و خروجی و همچنین عمق دفن کابل ها تعیین می گردد. این منهول بتنی پیش ساخته  از دو بخش اصلی بدنه و درب تشکیل شده اند که معمولاً هر یک از این دو بخش بصورت مجزا ساخته شده و در محل بر روی هم نصب می شوند.

مزایا و کاربرد منهول بتنی پیش ساخته

ü      قابلیت یکی سازی فاضلاب چند واحد آپارتمانی در یک مسیر خروجی

ü      استفاده از منهول بتنی پیش ساخته  کوچک در مصرف فاضلاب خانگی

ü      نصب سریع

ü      هزینه کمتر به علت اتصالات کمتر

ü      امکان بازدید دوره ای آن توسط دریچه بازدید و درب منهول بتنی پیش ساخته

ü      جمع آوری آب های سطحی

مزایا و معایب منهول بتنی پیش ساخته

§         زبری نسبتاً زیاد در محل مجرای کف

§         آب‌بندی نامناسب در اتصالات

§         آسیب‌پذیر در برابر مواد خورنده

§         وزن بالای اجزاء (پیش ساخته

§         زمان اجرای طولانی اجرا در محل

§         شکننده بودن در برابر عواملی مانند زلزله در صورت عدم طراحی صحیح

منهول بتنی

منهول بتنی نوعی از اتصالات است که برای اتصال چند شبکه و خط لوله به هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعنوان مثال در سیستم فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل کنند و به یک مسیر هدایت کنند از منهول استفاده می‌شود و یا در سیستم‌های مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل‌ها در زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

منهول آجری

منهول آجری منهولی است که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته و به عنوان منهولی سنتی نام برده می شود.و از نظر قیمت ارزانتر می باشد اما معایبی نیز دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

§         محدودیت استفاده از منهول در ارتفاع بیش از ۳ متر

§         عدم مقاومت در برابر ضربات یا حرکات زلزله

§         امکان نشت فاضلاب از دیواره و حتی امکان نشت از محل اتصال لوله ها به منهول آجری

§         عدم مقاومت در برابر مواد شیمیایی موجود در فاضلاب (خوردگی)

§         زبر بودن منهول آجری در محل مجرای کف

منهول بتنی پیش ساخته فاضلاب

منهول بتنی پیش ساخته، یک محفظه دسترسی برای ورود انسان است. این فرآورده بتنی برای نظارت و نگهداری شبکه های زیرزمینی مانند سیستم زهکشی استفاده می شوند.

منهول بتنی معمولا در تغییرات جهت، اندازه و لوله های زهکشی روی سطوح شیب دار قرار دارند و در فاصله هایی که کار را به طور موثر انجام می دهند، جدا می شوند. منهول همچنین ممکن است در مرزها و موقعیت های دیگر تقسیم بندی قرار گیرد؛ در آنجایی که تغییرات در بارگیری ترافیکی در طول خط لوله وجود دارد.

یک منهول بتنی خوب و موثر باید برای نصب و حفظ آب و چسبندگی ایمن، سریع و کارآمد باشد و از نظر ساختاری طول عمر طولانی داشته باشد.

سیستم های مبنی بر منهول پیش ساخته با پایگاه های دایره ای پیش از پیکربندی با کانال اصلی، پانل، ورودی (ها) و خروجی تامین می شود. محفظه های حلقه ای با دیوارهای ضخیم تر تولید می شوند و سیستم یک راه حل خروج از محل با کیفیت بالا، با کاهش هزینه های ساخت و ساز، زمان نصب، تاثیر محیط زیست و بهبود عملکرد را فراهم می کند.

جنس منهول بتنی پیش ساخته فاضلاب

جنس منهول فاضلاب هم میتواند بسته به کاربردی که دارند متفاوت باشند

منهول های بتنی

منهول آجری به همراه ملات

منهول های پلی اتیلنی

منهول‌های بتنی پیش ساخته

منهول‌ های بتنی ساخت درجا

کاربرد منهول بتنی پیش ساخته

 چرا از منهول بتنی پیش ساخته استفاده می شود؟ بتن پیش ساخته قوی و با دوام است و همچنین دارای هزینه کم و طول عمر ثابت شده بیش از 100 سال است.

منهول بتنی می توانند برای تحمل بارهای سنگینی مانند وسیع نقلیه در بزرگراه ها طراحی شده باشند و یا با پوشش سنگی مستقیما بر روی دیوار های محفظه یا اتاق ساخته شده باشند. پوشش سنگی برای مجزا کردن آن از دیوار اتاق به ساخت و ساز اضافی ندارد و نیازی به ارائه پشتیبانی دیگری از بارهای ترافیکی نیست.

وزن خود بتن مقاومت طبیعی را در برابر سیلاب و آبهای زیرزمینی افزایش می دهد.

منهول بتنی پیش ساخته  مقاوم در برابر آسیب های ناشی از فشار آب بالا هستند که یک فرآیند معمول برای تمیز کردن و برداشتن موانع است.

منهول محصولی با کربن کم و پایدار ساخته شده از مواد محلی است که می تواند بعد از پایان عمر دوباره بازیافت شود.

انواع دریچه منهول   

در ادامه با انواع دریچه های منهول آشنا می شویم:

دریچه منهول کامپوزیتی

دریچه های  کامپوزیتی از رزین پلی استر، سیلیکا یا فیبر شیشه ای تولید شده و به عنوان دریچه های ضد آب شناخته می شود این دریچه ها برای مناطق ترافیکی وسیله نقلیه یا عابر پیاده تولید می شوند دریچه منهول کامپوزیتی به دیلیل مزیت هایی که داراست بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

دریچه منهول  پلی اتیلن

دریچه منهول پلی اتیلنی و بطور کل استفاده از محصولات پلی اتیلن به دلیل پیشرفت هایی که رخ داده است بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، منهول پلی اتیلن نوعی از اتصالات پلی اتیلن می باشد که در چند شبکه و خطوط انتقال آب مورد استفاده قرار می گیرد. موارد استفاده منهول پلی اتیلن می توان در فاضلاب شهری، خانگی و صنعتی وسیستم های  مخابراتی نام برد، از این دریچه جهت ارتباط چند شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دریچه منهول بتنی پیش ساخته  

دریچه منهول بتنی در دو نوع عابری و ترافیکی می باشد.

دریچه های عابری برا معابری همچون بیمارستان ها، بلوک های مسکونی، ادارات وکه محل رفت امد عابرین پیاده و اتومبیل ها سبک است مورد استفاده قرار می گیرند.

دریچه های پلی اتیلن ترافیکی مناسب برای مکان هایی است که عبور و مرور اتومبیل ها سواری و سنگین انجام می شود.

دریچه منهول چدنی

چدن به آلیاژ هایی از آهن و کربن گفته می شود که از طریق ذوب مجدد سنگ آهن به همراه آهن و فولاد به دست می آید  بسته به نوع کاربرد آن  میزان کربن و سیلیسیم تا حد مطلوب کاهش داده می شوند. بیش از ۹۵ درصد وزن چدن را آهن تشکیل می دهد و عناصر آلیاژی اصلی آن کربن و سیلیسیم هستند که به طور معمول بین ۲. تا ۴ درصد کربن و ۱ الی ۳ درصد سیلیسیم دارد و به عنوان آلیاژی سه گانه شناخته می شود.

قیمت منهول بتنی پیش ساخته

حتما شما هم نمونه ای از دریچه های منهول های بتنی را در سطح شهر روی آسفالت دیده اید. این دریچه های چدنی، درب منهول هایی هستند که برای کاربردهای مختلف ساخته شده اند. منهول ها برای فراهم کردن دسترسی انسان ها به داخل کانال ساخته می شوند. از منهول بتنی پیش ساخته  برای اتصال شبکه ها و خطوط لوله استفاده می شود در سیستم فاضلاب با منهول بتنی چند خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل و آن ها را در مسیری مشخص هدایت می کنند و در مورد سیستم های مخابراتی برای دسترسی داشتن به کابل هایی که در زیر زمین قرار دارند از این محصول استفاده می شود. روی همه منهول ها را همیشه با درپوش های مخصوص می پوشانند. پس هر منهول بتنی از دو بخش اصلی تشکیل شده است که به صورت مجزا ساخته و در محل مورد نظر روی هم سوار می شوند. نکته مهمی که وجود دارد این است که همه ی منهول ها را بایستی دست کم ۵ روز پیش از حمل به عمل آورد تا مقاومت لازم برای حمل را داشته باشند.

ساخت منهول بتنی پیش ساخته

در شبکه های مخابراتی و انتقال و توزیع برق به منظور امکان دسترسی به کابل های مدفون از منهول (آدم رو) های پیش ساخته بتنی استفاده می شود. ابعاد این منهول ها متناسب با نوع و تعداد کابل های ورودی و خروجی و همچنین عمق دفن کابل ها تعیین می گردد. این منهول ها از دو بخش اصلی بدنه و درب تشکیل شده اند که معمولاً هر یک از این دو بخش بصورت مجزا ساخته شده و در محل بر روی هم نصب می شوند.

شیوه ساخت منهول بتنی پیش ساخته

بتن مورد استفاده با عیار حداقل 400 کیلوگرم در متر مکعب است که به منظور افزایش دوام و پایایی بتن منهول به کمک فوق روان کننده های کربوکسیلاتی مقدار نسبت آب به سیمان به حداکثر میزان 0/4 محدود شده است. همچنین آرماتور مصرفی از نوع آجدار بوده که قطر و آرایش آنها با توجه به طراحی تعیین می گردد. کلیه منهول ها حداقل 5 روز قبل از حمل عمل آوری شده تا به مقاومت اولیه جهت امکان بارگیری و حمل برسند.

ویژگی منهول بتنی پیش ساخته

بدلیل ویژگی ها و مزایای بتن مسلح، بدنه این منهول ها از جنس بتن با مقاومت بالا است که توسط آرماتورهای فولادی مسلح شده اند. بدنه این منهول ها از چهار وجه جانبی و یک وجه کف تشکیل شده است. البته در مواردی که در محل نصب یک لایه بتن مگر اجرا شده باشد، به منظور کاهش هزینه های ساخت و سهولت نسبی در نصب گاهی از منهول های بدون کف استفاده می شود.

بدنه این منهول ها در دو نوع ترافیکی و غیرترافیکی طراحی و تولید می شود. از منهول های ترافیکی برای نصب در معابر وسایل نقلیه و از منهولهای غیرترافیکی جهت نصب در سایر نقاطی که امکان عبور وسایل نقلیه یا بارهای سنگین وجود ندارد، استفاده می شود. منهولهای ترافیکی -براساس نشریه 139 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور- برای تحمل بار متمرکز 8 تن و همچنین تحمل فشار جانبی خاک ناشی از بارهای ترافیکی طراحی و ساخته می شوند. همچنین در طراحی آنها اثرات ضربه ناشی از بارهای ترافیکی در نظر گرفته شده و ضریب افزایش بار مربوطه اعمال می گردد. مقدار این ضریب مطابق آیین نامه بتن ایران معادل 1/3 می باشد.

 

 

نظرات کاربران