ملات ترمیمی بتن

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

ملات ترمیمی بتن

دسته بندی
ملات ترمیم کننده بتن
تعداد ارائه دهنده ها
۱۰ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


ملات ترمیمی بتن


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

کرج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

کرج

قیمت:

نامشخص

آژن

۳

phone

*******۰۹

location

کرج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

کرج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 2

قیمت:

نامشخص

ملات ترمیمی بتن


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آژن
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آرپوم
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


ملات ترمیمی بتن

ملات ترمیمی بتن ماده ای پودری می باشد که ماهیت آن بر پایه ی سیمان است و دارای ساختار دانه درشت می باشد . ملات ترمیمی بتن متشکل از سیلیس دانه بندی شده که حاوی انواع رزین ها و الیاف پروپلین و همراه مواد افزودنی های ویژه است که در رنگ سفید و خاکستری در بازار موجود است.

ترمیم کننده بتن چیست

§         ملات ترمیمی پودری پس از اختلاط با آب یک ماده با ماهیت خمیری شکل تولید می کند که قدرت چسبندگی مناسبی در اتصال به انواع سطوح را دارد و به دلیل مقاومت کششی بالای ملات های ترمیمی می توان آنها را در سطوح مختلف افقی و عمودی اجرا کرد .

§         عدم ترک خوردگی پس از خشک شدن نیز یکی از مزایای مهم ملات ترمیمی بتن است ضمنا تغییرات ناشی از خشک شدن ملات های ترمیمی در قالب انقباض این ماده بسیار کم است .

§         همانطور که از نام تجاری این محصول پیداست ، کاربرد عمده ی این ماده در ترمیم بتن و بازسازی آسیب های آن خواهد بود.

§         برای بهسازی ساختمان و اجزای سازه پیش از اجرای FRP در سیستم مقاوم سازی با FRP می توان با ملات های ترمیمی بتن عنصر مورد نظر را ترمیم و اصلاح کرد .

اختلاط ملات ترمیمی بتن 

پودر خشک ملات ترمیمی بتن را به آرامی به ۳/۵ لیتر آب اضافه می کنیم و مخلوط بوجود آمده را در مخلوط کن ریخته و با دور پایین هم زن به مدت ۳ دقیقه با یکدیگر ترکیب می کنیم در نهایت این عمل را تا جایی ادامه می دهیم که ترکیب نهایی بافتی یکنواخت و فاقد حباب های بزرگ و روانی مناسب بدست بیاید . در صورت روان نبودن ترکیب نهایی می توان با افزودن مقداری آب عملیات هم زدن را کمی دیگر ادامه داد . لازم بذکر است میزان آب مورد استفاده بستگی به رطوبت نسبی و دمای محیط دارد . وجود آب بیش از مقدار استاندارد سبب کاستن از پایداری و مقاومت سیمان می گردد . بطور کلی مقدار آب مورد استفاده حداقل آبی می باشد که بتواند یک خمیر یکدست و قابل اجرا تولید کند .

روش مصرف ملات ترمیمی بتن

پیش از شروع کار لازم است نسبت به عادی بودن سطوح از گرد و غبار ، چربی ، مواد اضافی و روغنی اطمینان حاصل کرد و در صورت وجود سطوح را پاکسازی کرد . سپس با استفاده از تجهیزات مخصوص سطح مورد نظر را کمی مضرس کرده و در صورت نیاز پرایمر استفاده می کنیم . پس از آماده سازی ملات ترمیم کننده به روش ذکر شده ، ترکیب خمیری مورد نظر باید در ۳۵ دقیقه مصرف شود ضمنا لازم هر ۱۰ دقیقه و هربار پیش از مصرف دوباره بهم زده شود .

ملات ترمیمی بتن چیست ؟

ملات ترمیمی بتن ماده ای است با ماهیت ذکر شده که برای حفظ ویژگی های بتن و بهبود عملکرد سازه و اجزای آن برای بهره برداری کامل در زمان تعییK شده استفاده می گردد بطور کلی ملات ترمیمی پوششی است که قادر است علاوه بر اصلاح اجزای بتنی شکل ظاهری ان را به وضعیت ابتدایی بازگرداند و مقاومت بتن را افزایش دهد . این مواد اقتصادی می باشند و به سهولت یافت می شوند . به بیان دگر می توان گفت ملات ترمیمی بتن نوعی از مواد ترمیمی برای تقویت سازه های بتنی می باشند که در تعمیر اجزای آنها در ابعاد خاص و شرایط ویژه کاربرد فراوانی دارد .

ترمیم بتن با ملات ترمیمی اصلاح شده با بتن

ملات ترمیمی بتن انواع مختلفی دارند که کاربردهای متفاوتی در شرایط گوناگون دارند ، مشاوران شرکت ساختمان آشیان پی شما را در انتخاب ملات ترمیمی مورد نیاز یاری می کنند و در صورت نیاز قابلیت اجرای آنها توسط مجریان با تجربه را برای شما فراهم کرده است . از پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب ملات ترمیمی مورد نظر می توان به ناحیه ی ترمیم ، ابعاد و ضخامت ترمیم ، مقاومت شیمیایی مورد نیاز ،‌ بارهای وارد بر نواحی ترمیم شده ی بتن ، نوع آسیب های سازه ای و غیر سازه ای و.... اشاره کرد.

لزوم استفاد از بتن ترمیمی

در صورتی که مقاومت بتن ۸۵٪ میزان مقاومت تعیین شده در طراحی باشد ، عملیات بتن امکان پذیر خواهد بود و اگر مقدار مقاومت بتن پس از اندازه گیری از ۸۵٪ مقاومت مشخص شده در طراحی بتن کمتر باشد لازم است تا علاوه بر اجرای مراحل ترمیم بتن تهمیدات لازم جهت تقویت سازه ی بتنی و عناصر آن صورت گیرد.

 ترمیم بتن

با توجه به وضعیت موجود بتن، فرآیندهای اجرایی، محدودیت‌های زمانی و اقتصادی می‌توان مواد ترمیمی بتن را انتخاب کرد و با استفاده از آنها نسبت به ترمیم بتن اقدام کرد.

 برای انتخاب مواد ترمیمی بتن باید مواردی از جمله ناحیه‌ی مورد نظر جهت ترمیم، سازه‌ای یا سازه‌ای نبودن عضو مورد نظر و ... مد نظر داشت.

خرید بتن ملات ترمیمی بتن

مواد ترمیمی بتن جهت افزایش مقاومت بتن باید از کیفیت و استاندارد بالای برخوردار باشند تا بتوانند جهت تامین اهداف مورد نظر بهترین عملکرد را از خود نشان دهند، به همین دلیل ترمیم کننده‌های بتن باید دارای گزارش‌ها، اعداد و ارقام مربوط به خدمات آزمایشگاهی بتن باشند و این موارد هنگام تولید آنها تنظیم گردد تا بتوان از کیفیت مواد ترمیمی کننده‌ی بتن اطمینان حاصل کرد.

استاندارد ملات ترمیمی بتن

توصیه می‌شود از تولید کنندگان مواد ترمیمی بتن تاییدیه مبنی بر صحت ویژگی ‌های ذکر شده در مواد ترمیم کننده‌ی بتن دریافت شود. برهمین اساس در صورتیکه مشخص گردد مواد ترمیم کننده‌‌ی بتن برای اهداف مورد نظر ما مناسب نیستند، باید از بکارگیری آنها خودداری کرد. لذا ضروری است که پیش از تهیه ملات‌ترمیمی بتن و مواد ترمیم کننده‌ی بتن بررسی‌های لازم انجام گیرد و ویژگی‌های محصولات به دقت مورد توجه واقع شود. در بیشتر موارد مقدار مقاومت کسب شده در لحظات ابتدایی بیشتر از سایر ویژگی‌های مواد ترمیمی بتن مد نظر قرار می‌گیرد و حائز اهمیت است.

 ملات ترمیمی بتن الیاف دار

جهت جلوگیری از پیش روی آسیب در سازه می تاون از ملات های ترمیم کننده ی الیاف دار نیز استفاده کرد . این ملات ترمیم کننده ی بتن حاوی الیاف نیز می باشند که سبب قابل تحمل بودن نیروی هیدرولیکی و مکانیکی ناشی از فشار آب می گردد و سازه را ارتجاعی می کند . استفاده از ملات ترمیمی الیاف دار سبب افزایش استحکام و پایداری سازه می گردد . وجود الیاف در این ترمیم کننده ها سبب کاهش نفوذپذیری و بهبود مقاومت سازه می گردد .

کاربرد ملات ترمیمی بتن 

v     ترمیم و اصلاح آسیب دیدگی های بتن خوردگی ، کرموشدگی ، خراشیدگی

v     ایجاد سطوح صیقلی و هموار برای اجرای نماهای مختلف بر روی سطوح

v     تعمیر و ترمیم ناهمواری های سطوح در سازه های مختلف از قبیل نماها ، قطعات پیش ساخته ، مخازن بتنی آب ، قطعات سیمانی ، موزاییک و ...

v     زیرسازی و آماده سازی سطوح برای اجرای کاشی کاری یا اجرای پوشش های خاص

v     اصلاح مشکلات سازه های و غیر سازه ای در ساختمان و عناصر آن

v     پیشگیری از گسترش و ترمیم ترک در بتن

v     تعمیر و ترمیم بتن ضعیف

 مزایای ملات ترمیمی بتن

ü      سهولت در اختلاط با آب و تولید بافت نهایی همگن با ماهیت خمیری

ü      عدم نیاز به افزودنی های کمکی برای اتصال به سطوح مختلف بدلیل دارا بودن چسبندگی بالا

ü      عدم جمع شدگی و ترک خوردگی در ملات ترمیمی بتن بدلیل دارا بودن مقاومت کششی و الاستیسیته ی زیاد

ü      دارای پایداری و سختی بالا در برابر اثرات ناشی تغییر دماهای شدید مثل ذوب و یخبندان

ü      دارای سختی بالا در برابر هجوم عوامل شیمیایی خورنده

ü      مقاومت و پایداری مطلوب در تمام شرایط آب و هوایی

ü      قابلیت استفاده در فضاهای آزاد

ü      امکان اجرا در استخر ها یا سازه های مجاور آب

 ملات ترمیمی دو جزئی

ملات ترمیمی دو جزیی یکی از انواع محصولات ترمیمی بتن است که بصورت آماده قابل مصرف است و همانند سایر ملات های ترمیمی جهت ترمیم بتن قدیمی، اجزای بتنی سازه، تعمیر و ترمیم بتن کرمو و مقاوم سازی بتن مورد استفاده قرار می گیرد. ملات ترمیمی دو جزیی متشکل از دو جز پودر و رزین می باشد. این محصول دارای مقاومت کششی و فشاری بسیار مطلوبی است و با کیفیت بالایی به بتن قدیمی متصل می گردد. این محصول قابلیت اجرا بر روی اجزای داخلی و خارجی سازه های بتنی را دارد.

ملات ترمیمی اپوکسی (ملات ترمیمی بتن پایه اپوکسی - ملات ترمیمی سه جزیی اپوکسی)

ملات ترمیمی اپوکسی بتن، ماده ای با مقاومت بالاست که قابلیت زیادی در اتصال بتن جدید و قدیم به یکدیگر دارد. همانطور که از نام آن پیداست این ملات بر پایه رزین‌های اپوکسی تولید شده‌است. ملات ترمیمی اپوکسی کاربرد زیادی در تعمیر و نصب قطعات سازه دارد. ملات ترمیمی پایه اپوکسی سه جزیی برای ترمیم کف های سنگی و بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطوح مختلف که در کف استفاده می‌شوند دائما در معرض فشار‌های فیزیکی و مواد شیمیایی گوناگون قرار می‌گیرند. برای پیشگیری از آسیب این کف‌ها استفاده از پوشش های محافظ که قابلیت حفظ سطوح را در برابر عوامل مخرب محیطی داشته باشد ضروری است.

 ملات ترمیمی بتن بر پایه‌ی اپوکسی

ملات ترمیم کننده‌ی پایه اپوکسی محصولی است که از رزین‌های اپوکسی و مصالح معدنی سبک تولید شده است و دارای سه جزیی است. ملات تعمیر پایه اپوکسی بتن فاقد حلال در ترکیبات خود است و قابلیت اجرا در سطوح افقی، عمودی و سقف را دارد. استفاده از ملات ترمیمی پایه اپوکسی سبب افزایش مقاومت سازه در برابر ضربات مکانیکی و حملات شیمیایی می‌شود. ملات‌های ترمیمی پایه اپوکسی نسبت به ملات‌های ترمیمی پایه سیمان از سرعت عمل آوری بالاتری برخوردارند و با سرعت بیشتری به حداکثر مقاومت مورد نظر می‌رسند. ملات‌های رزینی توانایی بالای در ایجاد مقاومت پیوستگی دارند اما از طرفی بدلیل قیمت بالا استفاده از آن‌ها جهت تعمیر ضخامت‌های بیش از ۱۰ میلی‌متر از نظر اقتصادی مناسب نیست.

ترمیم کننده بتن چیست؟

تعمیر و ترمیم سازه های بتنی به عنوان جایگزین یا اصلاح مصالح، اعضای خراب شده و یا اجزای معیوب یک سازه است. در واقع به عبارتی دیگر می توان تعمیر را شیوه ای دانست که به طولانی تر شدن عمر مفید و واقعی یک سازه و رسیدن به عمر مفید آن سازه است. ساختار های بتنی و ترمیم کننده های بتن به مرور زمان و در طول فرآیند بهره برداری دچار آسیب و تخریب می شوند. کارفرمایان به منظور حفظ و نگهداری ویژگی ها و شرایط سازه های بتنی برای کاربرد کامل سازه های بتنی و ترمیم کننده بتن در طول دوره پیش بینی شده اقدام به تعمیرات و ترمیم آن ها می کنند.

آسیب هایی که به سازه های بتنی در طول زمان و بنا به علت های مختلف وارد می شود دارای انواع مختلفی است. از عواملی که باعث تخریب سازه های بتنی می شود می توان به دلایلی چون خوردگی، سولفاته شدن، مشکلات اجرایی، اسیدها، واکنش قلیایی و... می باشند.

همچنین با توجه به شرایط فرآیند اجرایی، بهره برداری، محدودیت های زمانی و اقتصادی و همچنین آسیب مواد و روش های مختلفی مانند ترمیم کننده های بتنی و یا ترمیم سازه های بتنی وجود دارد که می توان از آن ها استفاده نمود ملات های ترمیم کننده بتن است. قیمت ملات ترمیم کننده بتن مخصوصا در تعمیرات های خاص و با وجود ابعاد کوچک و یا اینکه کاربرد زیادی در شرایط اجرایی و بهره برداری خاص دارند مناسب و بسیار به صرفه است.

مواد ترمیم کننده بتن

از انواع روش های ترمیم کننده بتن می توان به ابعاد منطقه ترمیم، مقاومت شیمیایی مورد نیاز، ضخامت ترمیم، سازه ای بودن یا غیر سازه ای بودن بتن و ... اشاره کرد.

انواع مصالح ترمیم بتن

1.     ملات های ترمیم کننده پلیمری

2.     ملات های ترمیم کننده نیمه پلیمری

3.     ملات های ترمیم کننده پایه سیمانی اصلاح شده با پلیمر و الیاف

4.     چسب های لاتکس

5.     چسب های اپوکسی

6.     رزین های تزریقی

ملات های ترمیمی سیمانی

ترمیم بتن به روش ملات سیمانی، زمانی که بر پایه سیمان باشد و آماده مصرف باشد پس از افزودن مقدار آب مورد نیاز خمیر تعمیری دارای الیاف و با مقاومت بالایی بوجود می آورد. همچنین ملاتی است که بدون انقباض است و از نفوذ پذیری و کم دوام و طولانی برخوردار است. ملات های ترمیمی سیمانی فاقد گرانول های فلزی است و عاری از یون کلر است. اینگونه ملات ها به جهت استفاده توسط سیستم ماله کشی طراحی شده و در یک مرحله اجرا می تواند تا ضخامت 50 میلی متری را به وجود می آورند.

ملات های ترمیم کننده اپوکسی

ملات های تعمیری بتن (ترمیم کننده بتن) اپوکسی دارای سه جز است و بدون حلال و بر پایه رزین های اپوکسی به همراه مصالح معدنی کم وزن است. اینگونه ملات های سه جزئی است و به منظور کار در سطوح افقی، عمودی و بالاسری مناسب است. این ملات ها علاوه بر مقاومت مکانیکی بالا، در برابر خیلی از مواد شیمیایی و اسیدها مقاوم است. از کاربردهای ملات اپوکسی به استفاده برای بستر سازی و تعمیرات سازه ای بتن جهت مقاصد ترمیم، تقویت و مقاوم سازی ساختمان ها اشاره کرد.

چسب های پلیمری بتن 

مورد استفاده چسب های پلیمری پس از استفاده از بتن است چرا که بتن را سخت و مقاوم می نماید و مانع از نفوذ آب و دیگر املاح به داخل آن می شود.

پودر ترمیم کننده بتن

پودرترمیم کننده بتن مختص ملاتی است که یک جزء آن پایه سیمانی است که با الیاف پلی پروپیلن، رزین های پودری محلول در آب و لاتکس تقویت شده و از محصولات کلینیک بتن ایران است فقط کافیست در زمان مصرف به آن آب اضافه گردد. ملات به دست آمده قدرت چسبندگی فوق العاده زیادی دارد و همچنین در برابر ترک خوردگی، حملات شیمیایی، نمک ها و سیکل های گرما و سرما مقاوم است. شما عزیزان می توانید برای دریافت قیمت پودر ترمیم کننده بتن به وب سایت کلینیک بتن ایران مراجعه کنید.

ملات ترمیمی بتن چیست؟

ملات ترمیمی بتن چیست ؟ ملات ترمیمی بتن چه کاربردی دارد؟ملات ترمیمی بتن را چگونه میتوانیم بسازیم؟تمامی این موارد سوالاتی هستند که در مورد ملات ترمیمی بتن به ذهن ما خطور میکنند.اما در ابتدا قبل از اینکه ملات ترمیمی بتن را بشناسیم اجازه دهید در مورد خود بتن صحبت کنیم.

تعریف ملات ترمیمی بتن

ملات ترمیمی بتن پودری است بر پایه سیمان، سیلیس دانه بندی شده که دارای انواع رزین ها و الیاف پلی پروپیلن بوده و محتوی مواد افزودنی خاصی است ، به راحتی با آب ترکیب شده و خمیری با کاربردی آسان بدست می آید که قدرت چسبندگی فوق العاده به انواع سطوح بتنی و مصالح معدنی دارد و انقباض خشک شدن آن بسیار ناچیز بوده و به راحتی روی سطوح افقی و عمودی قابل اجراست و به دلیل مقاومت کششی فوق العاده به هیچ وجه ترک نمی خورد. این محصول درشت دانه بوده و مناسب ترمیم و بازسازی خرابی های بتن با عمق بیش از یک سانتی متر در دو رنگ سفید و خاکستری ارائه می شود.

انواع ملات ترمیمی بتن

v     ملات های پلیمری

v     ملات های نیمه پلیمری

v     چسب های اپوکسی

v     رزین های تزریقی

v     چسب های لاتکس

روش مصرف ملات ترمیمی بتن

قبل از مصرف بایستی سطح زیر کار را کاملا تمیز نموده و فاقد گرد و غبار و چربی و مواد روغنی باشد و بریا چسبندگی بهتر لازم است سطح زیر کار زبر و مقداری هم مرطوب باشد و همچنین می توان برای آماده سازی بیشتر از پرایمر زیرسازی استفاده نمود.

معمولا ۱۵ تا ۲۰ درصد وزن پودر آب را با ترمیم کننده مخلوط کرده خمیری یکنواخت بدست می آید و پس از هر ده دقیقه لازم است که دوباره هم زده شود. در نهایت باید ملات آماده شده تا ۳۵ دقیقه مصرف شود و قبل از هر مصرف ملات فوق باید کاملا بهم زده شود.

ملات ترمیمی پایه سیمانی

نوعی ملات ترمیمی آماده پودری بر پایه سیمان است که که به واسطه وجود پلیمرهای مختلف از جمله چسب بتن در ساختار خود باعث شده تا این ملات شکل پذیری و چسبندگی خیلی خوبی با انواع مصالح ساختمانی از جمله بتن و سنگ را داشته باشد. این ملات علاوه بر اینکه سطح بتن را ترمیم می کند باعث می شود سطح بتن نفوذ ناپذیر شود و از نفوذ عوامل خورنده بیرونی به داخل بتن جلوگیری کند.

مزایای ملات ترمیمی پایه سیمانی

ü      بدون تغییر حجم در ملات، بدون انقباض

ü      مقاومت بسیار خوب برای ترمیم هرگونه بتنی

ü      چسبندگی بسیار بالا به انواع سطوح با مصالح معدنی از جمله بتن

ü      گیرش اولیه سریع و رسیدن به مقاومت بالا

ü      مقاوم در برابر چرخه سرما و گرما

ü      اجرای بسیار آسان

ü      کاربرد ترمیمی پایه سیمانی

ü      پر کردن حفره های بتن کرمو و تسطیح سطح بتن (تسطیح سطوح متخلخل)

ü      زیرسازی کف و دیوار جهت آماده ساری برای نصب قطعات نما

ü      پرکردن حفره میان بولت ها

ü      عایق سازی سطح بتنی

قیمت ملات ترمیمی بتن

در حال حاضر روش های و متریال مختلف استاندارد وغیر استانداری در سطح جهان شناخته شده است که هر یک بسته به شرایط و محل اجرا میتوانند موثر و کارآمد باشند. مواد و روش تعمیر و ترمیم بتن ، بسته به شرایط ومحل ترمیم ، ابعاد ، ضخامت ، شرایط بهره برداری ، محدودیت زمانی ، اکسپوز یا غیراکسپوز بدون ، مقاومت شیمیایی مورد نیاز ، شرایط دمایی محیط ، شرایط دسترسی قیمت تمام شده تفاوت دارد. برای اطلاع از قیمت ملات ترمیمی بتن با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

قیمت ترمیم کننده بتن

قیمت ملات ترمیمی بتن بسته به ماهیت شیمیایی، برند، مقدار و ویژگی های آن متفاوت است. این روزها انتخاب‌های متنوعی برای شما وجود دارد. شرایط اجرایی نیز بر قیمت تمام شده تاثیر خواهد داشت. برای برآورد قیمت دقیق و استعلام قیمت ترمیم کننده بتن با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

 

 

 

نظرات کاربران