ملات اپوکسی

ملات اپوکسی

تعداد ارائه دهنده ها

۷ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

ملات اپوکسی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

شرکت ساختمان شیمی

شرکت ساختمان شیمی

۳

تهران

phone

******۰۳۱۳۱

شرکت آبادگران

شرکت آبادگران

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۷

شرکت وندشیمی

شرکت وندشیمی

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

مقاوم سازی افزیر

مقاوم سازی افزیر

۴

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

مقاوم سازی آرین تیس

مقاوم سازی آرین تیس

۴

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

نوین ابتکار ساخت و ساز آبتین

نوین ابتکار ساخت و ساز آبتین

۳

تهران

phone

******۰۲۱-۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

ملات اپوکسی

ملات اپوکسی از جمله ملات هایی است که برای ترمیم سطوح بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. سازه های بتنی با گذشت زمان ممکن است دچار آسیب و خرابی شوند. به منظور حفظ ویژگی های سازه و بهره برداری از آن، باید اقدام به ترمیم و بازسازی آنها نمود. یکی از راهکارهای دستیابی به این منظور، استفاده از ملات اپوکسی است.

این ملات که بر پایه رزین های اپوکسی است، خرابی های سطحی عضو بتنی را پوشانده و از مقاومت بالایی برخوردار است. از ملات اپوکسی می توان برای کارهای تعمیراتی و یا نصب قطعات استفاده کرد. رنگ معمول این ملات، طوسی (خاکستری) است و حالت خمیری دارد.

 

ملات اپوکسی

 ترمیم سطح بتنی با ملات اپوکسی

 

کاربرد ملات اپوکسی

برخی از مهم ترین کاربردهای ملات اپوکسی به شرح زیر می باشد:

Ø      ترمیم و تعمیر سطوح کرموی بتنی

Ø      تعمیر لبه درزها

Ø      استفاده به منظور اتصال قطعات بتنی سخت شده به یکدیگر

Ø      اتصال بتن جدید به مقاطع بتنی قدیمی

Ø      تعمیر عرشه بتنی آسیب دیده پل ها

Ø      ترمیم کانال های آسیب دیده

Ø      اجرای صفحه ستون ها

Ø      ترمیم کف سنگی و بتنی

Ø      پر کردن درزها و فضاهای خالی اطراف بولت

Ø      کاشت میلگرد در دیوار

 

ملات اپوکسی

 اپوکسی دو جزئی

 

روش مصرف ملات اپوکسی

ملات اپوکسی به دو صورت سه جزئی و دو جزئی عرضه می گردد. ملات اپوکسی سه جزئی بدون حلال بر پایه رزین های اپوکسی با خاصیت تکسوتروپی به همراه مصالح معدنی می باشد. ملات های دو جزئی در دو بسته مختلف که شامل رزین اصلی و واکنش گر می باشد، ارائه می شوند. مقدار و وزن رزین اصلی بیشتر از واکنش گر است. این بسته ها باید به دور از تابش مستقیم خورشید و همچنین فشار زیاد نگهداری شوند.

برای اجرای ملات اپوکسی ، ابتدا باید سطح مورد نظر عاری از هر گونه آلودگی گردد. بدین منظور سطح را کاملا تمیز کرده و تمامی ذرات و پوسته های سست آن را جدا می کنند. همچنین سطح مورد نظر باید کاملا خشک باشد. پس از آن واکنش گر (سخت کننده) را به رزین اصلی اضافه کرده و تا یک رنگ شدن مخلوط (حدود ۲ تا ۳ دقیقه)، هم می زنند. برای همزدن جزء A و B، از همزن و یا میکسر استفاده می شود.

 بعد از یکدست شدن مخلوط، ملات را با استفاده از ماله بر روی سطح مورد نظر اجرا می کنند. برای تسهیل در اجرای ملات اپوکسی ، می توان سطح ابزار را به تینر آغشته کرد.

توصیه می شود که در دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد از اجرای ملات اپوکسی پرهیز گردد. غالبا زمان مصرف ملات مخلوط شده در دمای متعارف، تا ۴۵ دقیقه می باشد. در صورت استفاده در ضخامت های زیاد، بهتر است که مقاطع اجرایی قالب بندی شوند.

 

قیمت ملات اپوکسی

 مصرف ملات اپوکسی

 

مزایا

ملات اپوکسی سه جزئی حالت خمیری چسبنده داشته و روان نیست، از این رو می توان در تعمیر سطوح افقی، عمودی و حتی بالاسری از آن استفاده کرد. عمل آوری آن سریع بوده و به سرعت به مقاومت بالایی می رسد. علاوه بر مقاومت مکانیکی بالا، در برابر بسیاری از مواد شیمیایی (به ویژه در محیط های قلیایی) مقاوم می باشند.

در مقایسه با ملات سیمانی می توان گفت که این ملات مقاومت فشاری، سایشی و خمشی بالاتری دارد. همچنین چسبندگی آن به سطوح زیر کار بسیار بالاست. ملات اپوکسی در برابر تغییرات درجه حرارت پایدار بوده و در برابر آب و محلول های شیمیایی نفوذناپذیر است.

مقاومت در برابر رطوبت، عایق عالی الکتریسیته، عدم جمع شدگی و ترک خوردگی از دیگر مزایای این ملات به شمار می آید. ملات اپوکسی ، بدون عارضه انقباض سخت می شود و پس از خشک شدن دماهای زیر صفر تا ۶۰ درجه بالای صفر را تحمل می کند.

 

ملات اپوکسی

 استفاده از ملات اپوکسی در ترمیم کف

 

قیمت ملات اپوکسی

قیمت ملات اپوکسی با توجه به برند، ویژگی ها و همین طور وزن آن متفاوت است. از دیگر عواملی که در برآورد هزینه اجرای ملات اپوکسی در نظر گرفته می شود، محدودیت های اجرایی، محل اجرا، ضخامت، ابعاد، شرایط دمایی و محیطی و ... می باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما