مبلمان بتنی

مبلمان بتنی

دسته بندی
فرآورده های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت مبلمان بتنی به عوامل مختلفی مانند کیفیت بتن، نوع طراحی آن، پیچیدگی قالب های طراحی شده و ... بستگی دارد. انواع مبلمان بتنی در قالب های میز، نیمکت، انواع صندلی ها، گلدان ها، سطل زباله و ... طراحی و تولید می شوند. مناسب ترین قیمت ها با بهترین کیفیت انواع مبلمان بتنی را در عمران مدرن بیابید.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

مبلمان بتنی

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

مبلمان بتنی

از مصالح گوناگونی می توان برای طراحی و ساخت مبلمان استفاده کرد. مبلمان بتنی یکی از بهترین انتخاب ها برای طراحی انواع مبلمان خانگی و شهری است. از مبلمان بتنی بیشتر برای مصارف شهری استفاده می شود. مبلمان بتنی در انواع رنگ ها قابل تولید است. ابعاد زیبایی شناختی مبلمان بتنی به زیباسازی مناظر شهری کمک کرده و نماهای جذابی برای پارک ها و فضاهای سبز ایجاد می کند. یکی از مزایای استفاده از مبلمان بتنی ، امکان تولید آن در مدل ها و فرم های مختف است.

 

مبلمان بتنی
سکو های بتنی 

 

از مبلمان بتنی برای ساخت تجهیزات شناخته شده و نصب شده در شهرها، خیابان‌ها و فضای باز مورد استفاده عموم و صدها مورد همچون ایستگاه‌های اتوبوس، علائم شهری، سرویس‌های بهداشتی، فضای بازی کودکان، پارک‌ها، تجهیزات شهری بدنسازی، میزها، بیلبوردها، سطل‌های زباله، نیمکت‌ها، پل‌های هوایی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت مبلمان بتنی

قیمت مبلمان بتنی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین آن کیفیت و مرغوبیت متریال اولیه آن است. بتن در کیفیت ها و رنج های قیمتی مختلفی تولید می شود. بسته به این که برای تولید مبلمان بتنی از کدام نوع بتن استفاده بشود، قیمت آن تغییر می کند. مورد دیگری که در تعیین قیمت مبلمان بتنی موثر است، نوع طراحی مبلمان بتنی است. فرم و شکل قالب به کار رفته در تولید و طراحی مبلمان بتنی ، سختی مراحل تولید را عوض کرده و قیمت ها را متغیر می سازد. 

 

مبلمان بتنی
قطعات پیش ساخته مبلمان بتنی

 

مبلمان بتنی سفارشی به علت تولید قالب های مخصوص هزینه های بیشتری دارد. در کل تهیه مبلمان بتنی از لحاظ اقتصادی مناسب است زیرا با هزینه ای اندک می توان آن ها را در ابعاد بالا تولید کرد. هم چنین مبلمان بتنی ماندگاری بالایی دارد و به مرور زمان به ترمیم و تعویض نخواهد داشت. 

 

مبلمان بتنی
مبلمان بتنی شهری

 

انواع مبلمان بتنی

مبلمان بتنی پیش ساخته انواع مختلفی دارد که هر کدام در راستای حفظ هویت و نشان شهر و محله تا زیباسازی طراحی های داخلی، گام بر می دارد.

 

مبلمان بتنی
طراحی میز پینگ پونگ با بتن پیش ساخته

 

انواع مبلمان بتنی با توجه به نوع کاربرد آن ها و ابعاد و رنگ تغییر می کند. مبلمان بتنی جزو جدایی ناپذیر تاثیرگذار بر زیباسازی محیط های شهری است. از مبلمان بتنی برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و یا فضاهای تجاری و اداری نیز استفاده می شود. در صورت استفاده از مبلمان بتنی برای طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است از ترکیب آن با متریال های دیگر استفاده نمود. به عنوان مثال ترکیب بتن با چوب و فلز نمای زیبایی ایجاد کرده و برای طراحی مبلمان بتنی خانگی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. 

 

مبلمان بتنی
نیمکت های شهری بتنی

 

کاربرد مبلمان بتنی

کاربرد مبلمان بتنی بیشتر برای مناظر شهری است. گرچه از مبلمان بتنی در طراحی های داخلی نیز استفاده می شود اما وفور استفاده از آن در طراحی شهری بیشتر دیده می شود. در ادامه به بررسی انواع کاربرد های مبلمان بتنی پرداخته می شود.

 

مبلمان بتنی شهری

سازه های شهری زیادی هستند که می توانند توسط مبلمان بتنی تزئین و اجرا شوند. می توان از مبلمان بتنی برای طراحی مجسمه هایی که به عنوان یادبود یا زیبا سازی در میادین و فضاهای جمعی ساخته می شوند، استفاده نمود. گلدان های شهری یا سطل زباله ها از دیگر موارد استفاده آن است. طراحی میز و نیمکت های شهری که ممکن است در پارک ها، فضاهای سبز، نمایشگاه های دائمی و ... استفاده شوند نیز با مبلمان بتنی قابل اجرا است.

 

مبلمان بتنی
گلدان بتنی

 

مبلمان بتنی خانگی

استفاده از مبلمان بتنی در منازل مسکونی امری رایج نمی باشد. زیرا خانه محلی برای آسایش و اقامت طولانی مدت است و از آن جایی که بیشتر مبلمان بتنی برای مصارف طراحی شهری تولید می شوند، پتانسیل استفاده طولانی مدت از لحاظ فراهم آوردن آسایش فیزیکی و بدنی را ندارند. به عنوان مثال نشستن طولانی مدت روی سطح بتن می تواند خسته کننده و آزار دهنده باشد. در صورتی که مدت زمان میانگین نشستن روی مبلمان بتنی شهری تا ۱ ساعت است. اما می توان با ترکیب بتن با مصالح دیگر مانند چوب راحتی بیشتری به این محصول داد. 

 

مبلمان بتنی
طراحی میز آشپزخانه بتنی

 

راه دیگر، استفاده از نشیمن گاه نرم برای صندلی و مبل بتنی است و تنها از بتن برای طراحی اسکلت صندلی استفاده نمود. اما استفاده از میز بتنی یا گلدان های بتنی خانگی امری رایج بوده و زیبایی مینیمالیستی جذابی به دکوراسیون داخلی منازل می دهد.از مبلمان بتنی برای طراحی فضاهای اداری، تجاری و ... نیز استفاده می شود.

 

مبلمان بتنی
طراحی میز و صندلی بتنی برای حیاط

 

طراحی مبلمان بتنی

طراحی و ساخت مبلمان بتنی مراحل مختلفی دارد. برای آن که بیشتر با مراحل ساخت و تولید مبلمان بتنی آشنا شوید در ادامه به معرفی مراحل طراحی تا ساخت آن پرداخته می شود.

 • مرحله اول: در این مرحله باید کاربری مبلمان بتنی مورد بررسی قرار بگیرد. اینکه قرار است مبلمان بتنی برای مصارف خانگی یا مصارف صنعتی ، طراحی شهری یا هر نوع دیگری مورد استفاده قرار بگیرد، در تعیین مراحل بعدی موثر است.
 • مرحله دوم: بررسی نیاز ها محله بعدی است. در این مرحله باید نیازهای سایت و نیاز مخاطبان فضایی به دقت مورد بررسی قرار گرفته و مخاطبان شناخته شوند.
 • مرحله سوم: طراحی تری دی محصول گام بعدی طراحی مبلمان شهری است. طراحی تری دی توسط متخصصان و طراحان صنعتی انجام گرفته و طرح های منحصر به فرد و زیبایی برای مبلمان بتنی ایجاد می کنند.
 • مرحله چهارم: در این مرحله باید قالب های ساخت مبلمان شهری ساخته شوند. قالب ها از جنس های مختلف و با فرم های متنوعی ساخته می شوند.
 • مرحله پنجم: این مرحله شامل بتن ریزی و خروج مبلمان بتنی از قالب است.

 

مبلمان بتنی
استفاده از میلگرد برای تقویت میز بتنی

 

اهداف طراحی مبلمان بتنی

اهداف کلی ساخت و طراحی مبلمان بتنی ، ایجاد نشانه ها و هویت بخشی به محله و شهر است. نقش اصلی مبلمان شهری ایجاد زبان ناطق برای مناظر شهری و محله است. طراحی زیبای مبلمان بتنی شهری در افزایش روحیه ساکنان و افراد جامعه بسیار موثر است.

 

ساخت مبلمان بتنی

برای ساخت مبلمان بتنی باید از متریال بتن مرغوب و مناسبی بهره برد. ساخت مبلمان بتنی با بتن اکسپوز صورت می گیرد. برای ایجاد رنگ های مختلف می توان در مواد اولیه بتن موقع ترکیب پودر رنگ اضافه نمود. برای تقویت مبلمان بتنی مانند پایه های میز ها یا ساخت مجسمه ها، می توان از روش میلگردگذاری استفاده نمود. قرار دادن میلگرد به جهت تقویت سازه ای مبلمان بتنی و افزایش مقاومت آن ها انجام می گردد.

 

مبلمان بتنی
ترکیب بتن با چوب

 

مشخصات مبلمان بتنی

مبلمان بتنی مشخصات و مزایای شاخصی دارد که استفاده از آن را در طراحی شهری پرطرفدار و رایج ساخته است. 

 • قوام و پایداری: مبلمان بتنی از مقاومت و پایداری بالایی برخوردار است. مصالح بتن به علت فرآوری خاص و پرداختی که دارد، بسیار مقاوم و محکم بوده و در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است. 
 • قابل شستشو: مصالح بتن به راحتی قابل شستشو بوده و گرد و غبار و آلودگی ها را به ندرت به خود جذب می کند.
 • قابل ترمیم: همان طور که گفته شد مبلمان بتنی ماندگاری بالایی دارند اما در صورت آسیب دیدن، به سادگی قابل ترمیم هستند و می توان بخش تخریب شده را مانند روز اول ترمیم کرد.
 • مقاوم در برابر عوامل جوی: مبلمان بتنی در برابر باران و برف و باد مقاوم است و در مناطق پر بارش دچار فرسایش نمی شود و کیفیت خود را حفظ می کند.

 

مبلمان بتنی
میلگرد گذاری مبلمان بتنی

 

 • راحتی و آسایش: این مورد صرفا در مورد صندلی های مبلمان بتنی صدق می کند. افرادی که از مبل های بتنی پارک ها و فضاهای شهری استفاده کرده اند اذعان داشه اند که این مبلمان بتنی بسیار راحت و آسوده بوده و نشستن روی آن به هیچ عنوان حس ناخوشایندی ایجاد نمی کند. 
 • مقاوم در برابر حریق: متریال بتن در برابر حرارت بالا بسیار مقاوم است و حتی استفاده از آن در ساخت اسکلت ساختمان نیز مقاومت سازه را در برابر آتش سوزی بالا می برد. ساخت مبلمان شهری نیز با بتن مقاونت آن ها در برابر حریق را تضمین می کند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما