ماسه طبیعی دوبار شور

ماسه طبیعی دوبار شور

دسته بندی
شن و ماسه
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

ماسه طبیعی دوبار شور

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

فروشگاه مصالح ساختمانی یوسفی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

مصالح ساختمانی مهروانی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

مصالح ساختمانی زندی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

مصالح ساختمانی بابایی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

مصالح ساختمانی جعفرزاده

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

فروشگاه مصالح رسولی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

شن و ماسه ضرغامی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۲۲۸

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

ماسه طبیعی دو بار شور

ماسه طبیعی دو بار شور بدین صورت تولید میشود که ماسه ها ابتدا با دستگاه های خاصی دوبار شسته و الک میشوند و پس از شستشو ماسه از لحاظ دانه بندی تمیز تر و مقدار مواد ریزتر از الک ۷۵ میکرون آن بسیار کم است.

ماسه طبیعی دوبارشور در دسته بندی 0 تا 6 میلی متر (طبیعی 06) و 0 تا 8 میلی متر ( ماسه طبیعی 08) دانه بندی می شود. شکل ظاهری سنگدانه های ماسه طبیعی دوبارشور گرد گوشه هستند و به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی دارای اصطکاک کمتری دارند و در ملات های ماسه سیمان بهتر زیر ماله بنا شکل می گیرند و زیر آجر یا فرش موزائیک یا فرش سنگ پهن می شوند و در بتن ریزی نیز روی همدیگر لغزیده و حجم قالب را پر می نمایند و شکل ظاهر سنگدانه های ماسه شکسته تیزگوشه هستند. و لذا هر کدام از دانه های ماسه طبیعی یا مصنوعی در موارد مختلف کاربرد خاص خود را دارند.

برای تهیه ماسه دوبارشور سفارشی نیز طبق فرایند بالا انجام میگیرد، ابتدا شن و ماسه برگرفته از بستر های طبیعی نظیر رودخانه یا معادن را به کارخانه انتقال داده و با استفاده از تجهیزات خاص شستشو می دهند تا از خاک و گل و لای و مواد زائد آن پاک شود. پس از آن ماسه ها را توسط الک های استاندارد و مخصوص، بر حسب نیاز مشتری دسته بندی و عرضه می شود.

کاربرد ماسه طبیعی دو بار شور

ماسه دوبارشور برای بتن ریزی به دلیل عاری بودن از هر گونه مواد اضافی بسیار مناسب است. همچنین ماسه دوبارشور برای تهیه ملات های ساختمانی به ویژه ملات ساختمانی برای پروژه های حساس کاربردی می باشد. ماسه طبیعی دو بار شور در واقع ترکیبی از ماسه شسته و ماسه شکسته است لذا ماسه طبیعی دوبار شسته شده ویژه که مطرح میشود مطابق با استاندارد 302 است. و کاربردهای گوناگونی نیز مانند سایر انواع مصالح ساختمانی دارد که در ادامه به طورمختصر به آنها اشاره میکینم:

·         فاقد خاک

·         مناسب برای بتن ریزی

·         ماسه مخصوص سنگ نما

·         مناسب برای بتن ها و ملات های حساس

معرفی ماسه طبیعی دو بار شور چیست؟

ماسه طبیعی دو بار شور دارای خاک کمتری بوده و به همین دلیل راحت تر فضاهای خالی را پر می کند. در حالت کلی برای ساخت دوغاب و همچنین کاشی ها باید از ماسه طبیعی دو بار شور استفاده کنیم زیرا این نوع از ماسه ها مقاومت بتن را بسیار افزایش خواهند داد.

قیمت هر بار ماسه طبیعی دو بار شور

مصالح سنگی بتنی یا همان سنگدانه ها، یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده بتن می باشند. بطوریکه این مواد در حدود هفتاد درصد از حجم بتن را تشکیل می دهند. بسیاری از ویژگی های مکانیکی، فیزیکی و شیمیایی بتن مربوط به سنگدانه ها است. به همین علت این مصالح سنگی، نقش اساسی را در طرح اختلاط و مسائل اقتصادی مربوط به ساخت بتن برعهده دارند. قیمت ماسه ماسه طبیعی دو بار شور نیز بر همین اساس تعیین می شود.

خرید شن و ماسه در تهران

سنگدانه های طبیعی معمولا از دو نوع رودخانه ای (گرد گوشه) یا خرد شده (تیز گوشه) هستند. همچنین بر اساس دسته بندی حجمی، این مصالح سنگی به دو دسته ریزدانه (ماسه) و درشت دانه (شن) تقسیم می شوند. استاندارد اندازه ریزدانه ها نیز از ۰ تا ۷۶٫۴ میلیمتر است و از این مقدار نباید تجاوز کند.

سبکدانه ها عمدتا در ساخت اعضای سبک ساختمان و یا اجزای عایق حرارتی کاربرد دارند. دلیل این امر نیز داشتن تخلخل زیاد و توده ویژه کمتر آنها نسبت به سنگدانه های معمولی است. لازم است بدانید که سبکدانه ها نیز به دو نوع طبیعی و مصنوعی دسته بندی می شوند.

سبکدانه های طبیعی مانند پوکه سنگ، دیاتومه، سنگ پا و برخی از انواع توفها، منشا آتشفشانی یا غیر آتشفشانی دارند.

سبکدانه های مصنوعی نیز با استفاده از مواد خام مختلف طی فرایندی به روش منبسط تولید می شوند. مواد خام بکار رفته در ساخت سبکدانه های مصنوعی به شرح ذیل می باشند:

سرباره کوره آهنگدازی، ورمیکولیت، سنگ لوح، پرلیت، خاک رس و سنگ های رسی. همچنین برخی از دانه های با منشا آلی و جوشهای صنعتی نیز در ساخت سبکدانه های مصنوعی استفاده می شوند.

مصالح سنگی تشکیل دهنده بتن باید دارای ویژگی های مختلفی از قبیل: دوام بالا، سختی، تمیزی، عدم پوسیدگی و عاری از لایه های ورم کننده یا منقض شونده باشند تا زمانی که در معرض هوا و مواد شیمیایی مضر برای بتن قرار می گیرند دچار فرسایش نشوند. این اتفاق باید در مورد آرماتورها، ذرات میکا، کلوخه های رسی و لایه های سست نیز صدق کند.

همچنین یکسری از مواد که ممکن است برای بتن مضر باشند و استفاده از آنها در بتن مجاز نیست به این شرح است:

مواد سنگی پهن و نازک یا دراز، ورقه ورقه، سست، ناپایدار در برابر عوامل شیمیایی معین و واکنش زای قلیایی و نیز هوازدگی.

ماسه طبیعی دو بار شور چیست؟

جنس مواد تشکیل دهنده شن و ماسه طبیعی دو بار شور نیز باید از سنگهای آهکی سخت، سیلیسی و سیلیکاتی باشد. مقدار مجاز و حداکثری ذرات رس و لای و ذرات ریزتر از ۷۵ میکرون در انواع ماسه طبیعی و یا ماسه بدست آمده از شن طبیعی، نباید از ۳ درصد تجاوز کند. همچنین این ذرات در ماسه شکسته حاصله از سنگ از ده درصد و از شن از یک درصد وزنی نباید بیشتر شود.

ماسه دوبار شسته ویژه

این نوع ماسه تولیدی دارای دانه بندی 5 – 0 میلیمتر می باشد که با توجه به توع ماسه شسته تولیدی که توسط دستگاه اوواش Evo-wash  شسته و سرند می شود بدینگونه که ماسه شسته شده در مرحله اول پس از دو بارشور شدن در کلاسیفایرها به هیدروسیکلون اوواش وارد شده و بروی سرند  اوواش تزریق می شود و در این مرحله ماسه دوباره شستشو می شود،پس از شستشو ماسه از لحاظ دانه بندی تمیز تر و مقدار مواد ریزتر از الک 75 میکرون آن بسیار کم است ( بین 1% تا 2/5% قابلیت تغییر دارد ) و همچنین دارای SE (ارزش ماسه ای،تمیزی ماسه) بالایی برخوردار می باشد ( SE بین 80% تا 95% قابلیت تغییر دارد).

شن و ماسه طبیعی دو بار شور چیست؟

دانه های شن و ماسه حاصل از جریان آب رودخانه گرد گوشه بوده در صورتی که دانه های شن و ماسه شکسته تیز گوشه است. دانه های گرد گوشه به علت آنکه سطح آنها صیقلی می باشد دارای اصطکاک داخلی کمتری بوده و بهتر به روی هم می لغزد و در نتیجه در ملات های ماسه سیمان بهتر زیر ماله بنا شکل می گیرند و زیر آجر یا فرش موزائیک یا فرش سنگ پهن می شوند و در بتن ریزی نیز روی همدیگر لغزیده و حجم قالب را پر می نمایند.

این کارخانه تولیدی با چیدمان مناسب خطوط تولید، علاوه بر رعایت معیارهای استاندارد ملی 302 ایران در کیفیت محصولات، از توانایی لازم جهت تولید انواع سنگدانه، در حجم و اندازه مورد نیاز مشتریان و مطابق با دیگر استانداردهای بین المللی نیز برخوردار است.

 انواع محصولات ماسه طبیعی 06، ماسه بادی(فیلر) ، ماسه شکسته 06، شن شکسته، شن شکسته شسته ، شن شکسته شسته عدسی، شن طبیعی شسته در شرکت مورد بحث با عالیترین سطح کیفیت تولید می شود و هم اکنون در کنار سایر مصالح ساختمانی بصورت آنلاین در وبسایت بازارسفید به فروش می رسد.

قیمت یک نیسان ماسه طبیعی دو بار شور

شن و  ماسه  با توجه به مقاومت ساختمان‌های بتنی در مقابل مسائل جوی و عمر طولانی تر آن نسبت به ساختمان های  فلزی  و  آجری ؛ و همچنین باتوجه به امکان تهیه سریع و ارزان و آسان مصالحی که برای ساختن ساختمان های بتنی مصرف می‌شود که قسمت عمده  شن  و  ماسه  می‌باشد.

شن و ماسه طبیعی دوباره شور

ماسه به سنگ ‌ریزه خردتر از شن گفته می‌شود ماسه معمولاً در ساحل دریا و رودخانه به راحتی یافت می‌شود.هر گاه تخته سنگ بزرگی در معرض باد ، باران و یخ بندان قرار گیرد، متلاشی شود و به ذرات ریزتری تبدیل شود، به طوری که ابعاد ذرات مزبور از یک صدم میلی متر تا دو میلی متر برسد می گویند و اما شن همانند  ماسه  از جدا شدن و خرد شدن سنگ های طبیعی به وجود می آید .

معمولا از نظر ابعاد دانه ها، ذرات به بزرگی 2 تا 60 میلی متر را شن می نامند،  ولی عموما بزرگی ذرات شن به 30 میلی متر محدود می شود و بسته به بزرگی دانه به نام  شن  های نخودی و یا بادامی نامیده می شود.

کاربرد شن و ماسه در ساختمان سازی

شن و ماسه علاوه بر مصرف در ساختمانهای بتنی که اصلی‌ترین و مهم‌ترین محل مصرف شن و  ماسه ، است این مصالح در نقاط مختلف کلیه ساختمانها مورد مصرف دارد. از جمله در پی سازی قریب به اتفاق ساختمانها که از دو طبقه بیشتر است از بتن استفاده می‌گردد که باید در ساختمان بتن شن و  ماسه  مصرف شود همچنین در ساختمانهای آجری برای چیدن آجر از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌نمایند. برای فرش موزائیک و نصب کاشی از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌کنیم.

همچنین برای دانه بندی کف فضاهایی که روی زمین ساخته می‌شود (هم کف یا زیر زمین) برای آنکه از نفوذ رطوبت به سطح جلو گیری شود از  شن  با ابعاد مختلف استفاده می‌گردد و علاوه بر اینها برای محفوظ نگاه داشتن لوله‌های تأسیسات که در ایران معمولاً از کف ساختمان عبور می‌کند علاوه بر ضد زنگ –پشم شیشه-نایلون پیچی روی  لوله‌ها  را با یک لایه ماسه غیر آهکی می‌پوشانند تا مواد آهکی که احتمالاً در پوکه یا ملات وجود دارد روی آن اثر نکند.

قیمت شن و ماسه در تهران

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب استاندارد شماره 299 محل مصرف ماسه را به طور کلی در ملات سازی – بتن  و بتن مسلح- آجر ماسه آهکی    آجر نسوز  – ریخته‌گری-شیشه سازی. صافی‌ها (فیلتر) می‌داند و برای هر کدام استاندارد معینی را تدوین نموده‌است. برای خرید ماسه طبیعی دو بار شور از مراکز معتبر در سراسر ایران، با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید. ما بابرترین تولید کنندگان ماسه طبیعی دوربار شور در ارتباط هستیم و ارزان ترین ماسه طبیعی دو بار شور موجود در بازار را به شما ارائه خواهیم داد.

اندازه شن و ماسه

به دانه‌ های ریز ماسه بادی و برای دانه‌های درشت تر  ماسه  و همین‌طور برای دانه‌های درشت تر شن و قلوه سنگ، پاره سنگ تخته سنگ-صخره و غیره را می‌گویند. در صنعت ساختمان به دانه‌های سنگی که قطر آن در حدود دو میلیمتر یا کوچکتر باشد ماسه می‌گویند و به دانه‌های سنگی که قطر آن از دو میلیمتر بزرگتر باشد  شن  نخودی و به دانه‌های بزرگتر از شش میلیمتر شن می‌گویند. به طور کلی بهترین دانه بندی برای ماسه آنست که قطر 33 درصد دانه‌های آن بین 08/0 میلیمتر تا5/0 میلیمتر و 33 درصد دانه‌های آن بین 5/0 میلیمتر تا1 میلیمتر و بقیه دانه‌های آن بین 1 میلیمتر تا2 میلیمتر باشد.

تفاوت شن و ماسه طبیعی و شکسته

شن  و ماسه طبیعی از روی هم غلطیدن تکه های سنگ در اثر، جریان آب رودخانه ها و خرد شدن آنها تولید می شود و ممکن است راهی طولانی را با سنگ های دیگر در بستر رودخانه طی نماید (تقریباً قطعه سنگهای درشت تر مانند آسیاب ساچمه ای نسبت به قطعات ریزتر عمل می نماید) در نتیجه دانه های شن و ماسه حاصل از جریان آب رودخانه گرد گوشه بوده در صورتی که دانه های شن و ماسه شکسته  تیز گوشه است

دانه های گرد گوشه به علت آنکه سطح آنها صیقلی می باشد دارای اصطحکاک داخلی کمتری بوده و بهتر به روی هم می لغزد و در نتیجه در ملات های  ماسه  سیمان بهتر زیر ماله بنا شکل می گیرند و زیر آجر یا فرش موزائیک یا فرش سنگ پهن می شوند و در بتن ریزی نیز روی همدیگر لغزیده و حجم قالب را پر می نمایند.

 در صورتی که شن و  ماسه  شکسته به علت تیز گوشه بودن و اصطحکاک داخلی بالا بین دانه ها ، دارای لغزندگی مناسب به روی هم نیستند. ولی دانه های شکسته به علت همین اصطحکاک داخلی زیاد و تیز گوشه بودن در راه سازی مخصوصاً در قسمت روسازی راه بیشتر مورد مصرف دارند.

در بتن ریزی اگر از مصالح شکسته استفاده شود برای جابجائی بتن در قالب و پر کردن تمام زوایای آن باید دقت بیشتر بعمل آورد ولی در این نوع مصالح قطعه ریخته شده در شرایط مساوی دارای مقاومت فشاری و کششی بیشتری نسبت به شن و ماسه طبیعی می باشد.

شن و ماسه طبیعی دو بار شور

شن  و ماسه طبیعی دارای مواد اضافی فراوانی از جمله چوب و سایر مواد الی می باشد که تمامی آنها برای قطعات بتنی و ملات مضر است و مهم تر از همه  شن و ماسه  طبیعی به مقدار زیادی دارای دانه های ریزتر می باشد که اصطلاحا به آن خاک گویند که اگر درصد این دانه های عبوری از الک 200میکرون با توجه به نوع بتن بر طبق استاندارد ملی از 3یا 5 درصد در ماسه زیادتر باشد بصورت فیلم نازکی روی دانه را پوشانیده و مانع اتصال آن با سیمان و در نتیجه با دانه های مجاور می گردد که این خود موجب تضعیف قطعۀ بتنی خواهد شد.

با توجه به اينکه شن و ماسه طبيعي از رويهم غلطيدن تکه هاي سنگ در اثر، جريان آب رودخانه ها و خرد شدن آنها توليد مي شود در نتيجه دانه هاي شن و ماسه حاصل از جريان آب رودخانه گرد گوشه بوده و دانه هاي گرد گوشه بعلت آنکه سطح آنها صيقلي مي باشد  داراي اصطحکاک داخلي کمتري بوده و بهتر به رويهم مي لغزد و در نتيجه در ملاتهاي ماسه  سيمان بهتر زير ماله بنا شکل مي گيرند و زير آجر يا فرش موزائيک يا فرش سنگ پهن مي شوند و در بتون ريزي نيز روي همديگر لغزيده و حجم قالب را پر مي نمايند

ماسه کفی

وجود خاک باعث میشود در کارهای شیب بندی کف و سیمانکاری حرکت شمشه و کروم گیری راحتر شود و به راحتی شیب دلخواه را به ملات بدهیم البته باید توجه شود خاک این نوع ماسه هم از ۴ درصد بیشتر نشود.

سنگدانه های شکسته

در کارخانه و به وسیله دستگاه های مختلف از جمله سنگ شکن، خرد شده و توسط الک کردن های متوالی دانه بندی می شوند به شن شکسته نیز معروفند. این سنگدانه ها دارای دانه های درشت و تیز تر بوده و کاربرد عمده تری در تولید بتن دارند.

سنگدانه های پولکی و سوزنی شکل

قابل ذکر است که استفاده از دانه های پولکی و سوزنی شکل در بتن مجاز نمی باشد. در صورت استفاده از دانه های گرد در بتن، نسبت نیاز به سیمان بسیار کمتر است. دلیل این موضوع آن است که دانه های گرد سطح ظاهری کمتری دارند و در نتیجه به خمیر سیمان کمتری برای پوشش سطح ظاهری نیاز است.

شن ترکیبی – شن طبیعی و شکسته

 این نوع شن در حقیقت ترکیبی از شن طبیعی و شن شکسته می باشد.

انواع شن طبیعی از نظر شکل ظاهری

·         گرد

·         نامنظم

·         گوشه دار

·         پولکی شکل

·         سوزنی شکل

·         مصالح سنگی و دانه‌های سنگی در بتن شن ماسه سنگ دانه

·         شن رودخانه ای

·         شن ترکیبی رود خانه ای و شکسته

·         شن ترکیبی

·         شن شکسته

·         بررسی ظاهر شن طبیعی

·         شن طبیعی دانه ای گرد : دانه هایی هستند که در اثر فرسایش های طبیعی تشکیل شده و سطح صافی دارند

·         شن طبیعی دانه ای نامنظم : اگرچه این دانه ها دارای سطح صاف و صیقلی هستند ولی شکل آنها کاملا گرد نیست.

·         شن طبیعی دانه ای گوشه دار : این دانه ها شکل هندسی مشخصی نداشته و دارای گوشه های تیز هستند .

o       شن طبیعی دانه های پولکی شکل: نسبت ضخامت این دانه ها نسبت به دو بعد دیگر آن کمتر است

o       شن طبیعی دانه های سوزنی شکل: دانه هایی هستند که طول آنها نسبت به دو بعد دیگر آن بیشتر است

فرایند تولید شن طبیعی برای بتن

شن طبیعی از فرایند شستشوی شن های طبیعی موجود در بستر رودخانه ها و سواحل به وجود می آید. این شن ها بر اثر عوامل جوى مختلف در رودخانه ها ته نشین می شوند. با جمع آوری این رسوبات می توان شن طبیعی تهیه کرد.

شن بادامی چیست؟

شن بادامی محصولی است که از سنگ ساخته می شود و از آن جایی که سنگ یکی از منابعی است که امروزه در سراسر دنیا وجود دارد شما می توانید به سادگی شن های بادامی را خریداری کرده و در پروژه های عمرانی خود از آن استفاده کنید. شن های بادامی دارای دو نوع کلی هستند و به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول شن بادامی طبیعی است که به صورت طبیعی وجود دارد و از سنگ های ریز تولید می شود و دسته دوم نیز شن های بادامی مصنوعی می باشند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود تا امروزه افراد زیادی علاقه مند به استفاده از شن های بادامی باشند این است که این شن ها دارای مقاومت و استحکام بسیار زیادی می باشند و خرید آنها می تواند از لحاظ اقتصادی نیز برای شما به صرفه باشد.

کاربرد ماسه و شن طبیعی در ساختمان

علاوه بر مصرف ماسه و شن طبیعی در ساختمان‌های بتنی که اصلی‌ترین و مهم‌ترین محل مصرف شن و ماسه است. این مصالح در نقاط مختلف کلیه ساختمان‌ها مورد مصرف دارد. از جمله:

 در پی‌سازی قریب به اتفاق ساختمان‌ها که از دو طبقه بیشتر است از بتن استفاده می‌گردد که باید در ساختمان بتنی، ماسه و شن طبیعی مصرف شود.

در ساختمان‌های آجری برای چیدن آجر از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌نمایند. برای نصب موزائیک و نصب کاشی از ملات ماسه و سیمان استفاده می‌کنیم.

برای دانه بندی کف فضاهایی که روی زمین ساخته می‌شود (هم کف یا زیر زمین) برای آنکه از نفوذ رطوبت به سطح جلوگیری شود از شن با ابعاد مختلف استفاده می‌گردد.

برای محفوظ نگاه داشتن لوله‌های تأسیسات که در ایران معمولاً از کف ساختمان عبور می‌کند علاوه بر ضد زنگ پشم شیشه نایلون پیچی روی لوله‌ها را با یک لایه ماسه غیر آهکی می‌پوشانند تا مواد آهکی که احتمالاً در پوکه یا ملات وجود دارد روی آن اثر نکند.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما