لوله بتنی

لوله بتنی

دسته بندی
فرآورده های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
لیست قیمت لوله بتنی با مواردی همچون قیمت متریال بتن، قیمت قالب لوله بتنی ، قیمت لوله بتنی مسلح ، قیمت لوله بتنی فاضلابی و ... تهیه می شود. لوله های بتنی پیش ساخته در انواع کاربری ها مانند ساخت ، ساخت منهل و ... مورد استفاده قرار می گیرد. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات فروش انواع لوله بتنی مانند لوله بتنی فاضلابی و لوله بتنی چاه می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

لوله بتنی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

لوله بتنی

لوله بتنی برای اولین بار در کشور آمریکا به عنوان لوله بتنی فاضلابی مورد استفاده قرار گرفت و بعد ها به علت استحکام بالا و کارآمدی به عنوان لوله آب نیز مورد استفاده قرار گرفت. امروزه استفاده از لوله بتنی بسیار رایج شده است. لوله های بتنی قطر ها و ابعاد مختلفی دارند که هر کدام از آن ها برای کاربرد بعه خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله بتنی به علت داشتن ماده اولیه ماندگار و مستحکمی که دارد به شهرت زیادی رسیده و بسیار رواج دارد. 

 

لوله های بتنی پیش ساخته
لوله های پیش ساخته بتنی

 

لوله بتنی به صورت پیش ساخته تولید می شود. لیست قیمت لوله بتنی به عواملی مانند کیفیت بتن ، کیفیت میلیگرد هایی که برای مقاوم سازی لوله بتنی مسلح مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت قالب لوله بتنی و ... بستگی دارد.

 

قیمت لوله بتنی پیش ساخته

قیمت لوله بتنی پیش ساخته به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر جنس مواد اولیه به کار رفته در تولید لوله بتنی و ساخت آن ها است. دومین عامل موثر بر تعیین قیمت لوله بتنی پیش ساخته روش های تولید آن است. روش های مختلفی برای تولید لوله بتنی پیش ساخته وجود دارد که هر کدام با توجه به سختی مراحل و ... قیمت های مختلفی را تحمیل می کنند. لوله بتنی مسلح، لوله بتنی فاضلابی ، لوله بتنی چاهی ، لوله بتنی برای پل و ... می تواند در تعیین قیمت لوله بتنی پیش ساخته موثر باشد.

 

لوله بتنی فاضلابی
نصب لوله های بتنی

 

انواع لوله های بتنی پیش ساخته

انواع لوله های بتنی پیش ساخته در دو مدل ساده و مسلح تولید می شوند.

 

لوله بتنی مسلح

لوله بتنی مسلح از ترکیب سیمان ، سنگدانه و آب است که در آن فولاد و یا میلگرد های فولاید جایگذاری شده اند. قطر لوله‌ های بتنی ساده در ایران محدود به ۶۰۰ میلی‌ متر است با این حال این نوع لوله بتنی مسلح ، تا قطر ۹۰۰ میلی‌متر هم قابل تولید است. لیست قیمت لوله بتنی مسلح نیز با توجه به نوع و اندازه قطر و ابعاد لوله بتنی قابل تغییر است. هم چنین جنس میلگرد های فولادی به کار رفته در ساخت لوله بتنی مسلح در تعیین لیست قیمت لوله بتنی مسلح موثر است.

 

لوله های بتنی
انواع فرم های لوله های بتنی

 

همان طور که گفته شد مسلح سازی لوله بتنی با کمک فولاد انجام می گیرد. فولاد مورد استفاده در لوله بتنی مسلح باید مقاوم، بدون ناخالصی، ضد زنگ و ضد ضربه باشد. هرچه کیفیت و مرغوبیت فولاد مورد استفاده در لوله بتنی مسلح بیشتر باشد، لیست قیمت لوله بتنی مسلح نیز افزایش می یابد. لوله بتنی مسلح بر اساس اندازه قطر به ۵ دسته ۷۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۴۰۰ میلی متری تقسیم می شود. طول هر شاخه از لوله بتنی مسلح ، معمولا ۲ و ۵.۲ متر است. بر اساس هر قطری که قصد استفاده از آن را دارید، وزن و مقدار میلگرد به کار رفته در آن و در نتیجه لیست قیمت بتن مسلح متفاوت است.

 

لوله بتنی فاضلابی
اجرای لوله بتنی فاضلابی

 

لوله بتنی ساده

لوله بتنی ساده بدون میلگرد و مقاوم سازی عرضه می شود. لوله بتنی ساده به عنوان ماده ای برای مجرای آبیاری، خطوط آبرسانی، فاضلاب بهداشتی، آبریزها و زهکشی های طوفان عمل می کنند. تنها تفاوت آن با لوله بتنی پیش ساخته مسلح در مقاومت و استحکام آن است. انواع لوله بتنی ساده و مسلح برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به  بررسی انواع کابرد ها و موارد استفاده لوله بتنی به همراه بررسی لیست قیمت لوله بتنی پیش ساخته پرداخته می شود.

 

لوله بتنی فاضلابی

لوله بتنی فاضلابی کاربردهای مختلفی دارد از جمله جمع آوری آب باران یا حتی پمپاژ آب و اصلی ترین وظیفه آن که جمع آوری فاضلاب های شهری می باشد. در ادامه به کاربرد های مختلف لوله بتنی فاضلابی پرداخته می شود.

 • تخلیه آب هنگام طوفان: یک لوله بتنی فاضلابی تخلیه ، آب طوفان اضافی را از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل می کند و از جمع شدن آب یا جاری شدن سیل جلوگیری می کند. هنگام طوفان های شدید، آب ممکن است با سرعت بالا از طریق لوله بتنی فاضلابی به حرکت در بیاید بنابراین بهتر است برای ساخت آن از لوله بتنی مسلح استفاده شود تا قدرت کافی برای مقاومت در برابر نیرو را داشته باشد.
 • فاضلاب: لوله بتنی عمدتا از اثرات عوامل محیطی در امان است و زنگ نمی زند، خم نمی شود و نمی سوزد. به همین دلیل از سال ها قبل به عنوان لوله بتنی فاضلابی مورد استفاده قرار می گرفته است.
 • آبشار: از لوله های بتنی فاضلابی در مناطقی که اب باید سازه های ساخته شده جریان داشته باشد، مانند زیر جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوله بتنی مسلح
لوله بتنی با قطر کم

 

قیمت لوله بتنی فاضلابی با توجه به نوع استفاده لوله که می تواند برای جمع آوری آب باران، برای جمع آوری فاضلاب و ... باشد تغییر کند. در کل قیمت لوله بتنی فاضلابی به صرفه بوده و در صورت خرید نمونه با کیفیت و مرغوب آن، هزینه های تعمیر و نگهداری پایینی نیز دارد. 

 

لوله بتنی چاه

از لوله بتنی چاه برای نگهدای دیواره چاه جهت جلوگیری از ریزش خاک و مانند آن استفاده می شود. ریزش چاه امری خطرآمیز است و حتما باید از لوله بتنی چاه برای ساخت چاه استفاده نمود. لوله بتنی چاه معمولا به صورت مسلح ساخته می شود و باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد. قیمت لوله بتنی چاه به عواملی مانند قطر چاه ، سختی های اجرا و محل سایت و ... بستگی دارد. هم چنین ساده یا مسلح بودن و نوع بتن اولیه بر تعیین قیمت لوله بتنی چاه موثر است.

 

لوله بتنی چاه
لوله بتنی چاه

 

لوله بتنی برای پل

در گذشته برای ارتباط دو منطقه از زیر زمین از جایگذاری لوله بتنی برای پل استفاده می شده است که به دلایلی این روش منسوخ شده و امروزه پلی اتیلن به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت لوله بتنی برای پل به قطر لوله و مهم تر از آن به طولش بستگی دارد. از آن جایی که لوله بتنی برای پل باید وزن خاک اطراف را تحمل کرده و عمر بالایی داشته باشد باید از میلگرد برای مسلح سازی آن استفاده نمود. بنابراین یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت لوله بتنی برای پل نوع میلگرد ها می باشد.

 

لوله بتنی برای پل
لوله بتنی زیرگذر

 

قالب لوله بتنی

قالب لوله بتنی در ابعاد و قطر های مختلف تولید می شود. جنس قالب لوله بتنی در نوع سنتی آن می تواند از چوب هم باشد. اما امروزه از قالب های فلزی برای تولید لوله های بتنی پیش ساخته استفاده می شود. قیمت قالب لوله بتنی به سفارش مشتری بستگی دارد. کیفیت جنس قالب و تعداد لوله های بتنی پیش ساخته تولید شده با همان قالب در تغیین قیمت قالب لوله بتنی موثر است. برای ساخت قالب لوله بتنی از دستگاه های بزرگ و گران قیمت استفاده می شود که این امر تولید لوله های بتنی پیش ساخته در تعداد کم را توجیه نمی کند.

 

قالب لوله بتنی
قالب بندی لوله بتنی

 

برای ساخت قالب لوله بتنی باید ابعاد و اندازه های دقیق لوله بتنی به طور کامل اندازه گیری شده و سپس اقدام به ساخت قالب لوله بتنی شود. فروش قالب لوله بتنی توسط کارخانه های تولید قالب به صورت حرفه ای و با دستگاه های به روز قابل انجام است.

 

ساخت لوله بتنی

لوله بتنی از مواد اولیه سیمان، سنگدانه ماسه ای و شن و آب تشکیل شده است. اختلاط مواد لوله بتنی با چند روش انجام می گیرد. از همین رو فرایند تولید لوله بتنی پیش ساخته در پنج دسته دسته بندی می شود.

 • سانتریفیوژ یا ریسندگی
 • ریخته گری خشک
 • بسته بندی سنگین
 • مخلوط بتن خشک
 • ریخته گری مرطوب

 

لوله بتنی فاضلابی
لوله فاضلاب بتنی

 

روش های تولید لوله بتنی شامل سه دسته زیر است. 

 • روش اول: یکی از روش هایی که لو‌له بتنی را می سازند این است که بتن را در درون قالب می ریزیم تا قالب تماما پر شوند و بعد آن ها را خارج می کنین و در جایی مناسب قرار می دهیم تا خشک شود .
 • روش دوم: از راه های دیگر ساخت لوله بتنی این است که بتن های خمیر شکل را داخل لو‌له هایی که در حال چرخش هستند و کمی هم شیب دارند می ریزند و بتن هایی که دانه های درشت تری دارند به پایین می ریزند و بتن های ریزتر به دیواره لو‌له می چسبند و بعد دانه های درشت هم دوباره می چرخند و دوباره به دیواره های لو‌له می چسبند.
 • روش سوم: یکی دیگر از روش های ساخت لوله بتنی پیش ساخته این است که بتن را داخل قالب های فولادی ریخته و آب و هوای اضافه بتن را با مکش بیرون بکشیم تا لوله ها ساخته شوند.

 

قالب لوله بتنی
قالب مورد استفاده برای لوله های بتنی

 

پوشش محافظتی سطوح خارجی لوله بتنی

پوشش محافظتی لوله بتنی پیش ساخته یک سیستم پوشش بتن آرمه با کاربرد گیاهی است که  گاها با استفاده از روش انقباض یا فشرده سازی (بسته بندی) به لوله های بتنی پیش ساخته بدون پوشش از قبل پوشش داده شده با حداقل ضخامت ۲۵ میلی متر اعمال می شود، که در درجه اول برای خدمات زیر آب مانند سیستم خط لوله آب یا نفت و گاز استفاده می شود. هدف از پوشش لوله بتنی تأمین شناوری منفی مورد نیاز خط لوله، اطمینان از ثبات در کف دریا و ایجاد حفاظت مکانیکی اضافی مورد نیاز برای لوله بتنی مسلح و پوشش ضد خوردگی آن در حین نصب و در تمام طول عمر عملیاتی خط لوله های بتنی پیش ساخته است.

 

لوله بتنی
لوله بتنی

 

پوشش محافظتی سطوح داخلی لوله بتنی

وﺟﻮﺩ ﮔﺎﺯﻫﺎی H2S ﺩﺭ ﺑﺎﻻی ﺳﻄﺢ ﻣﺎﯾﻊ فاضلاب منجر به تولید اسید های مضر شده و به مرور سطوح داخلی لوله بتنی را دچار خوردگی می کند. استفاده از صفحات پلی اتیلن و پی وی سی بهترین محافظ برای داخل لوله های بتنی است. این صفحات توسط شاخک هایی که دریک طرف آن ها قرار گرفته داخل لوله بتنی تعبیه می شود.

 

لوله های بتنی پیش ساخته
لوله بتنی ازپیش ساخته شده

 

ابعاد لوله بتنی

برای لوله بتنی ابعاد مختلفی وجود دارد. شما می توانید با توجه به کار خود و مساحت پروژه ابعاد و قطر مخصوص خود را سفارش دهید تا لوله بتنی مورد نظرتان ساخته شود. اما ابعاد استانداردی نیز برای لوله بتنی وجود دارد. این پنج شکل استاندارد شامل اشکال دایره ای، بیضوی افقی، بیضوی عمودی، قوسی و مستطیل شکل هستند. ابعاد و شکل لوله بتنی که برای اجرا انتخاب می شود به عواملی هم چون توپوگرافی سایت، اهمیت بازدهی هیدرولیکی و سازه ای، فرسایش و رسوب در کانال مسیر و هزینه بستگی دارد.

 

ساخت قالب لوله بتنی
ساخت قالب لوله بتنی

 

لوله بتنی فاضلابی برای جمع آوری کامل و صحیح آب تا قطر ۲۰۰ میلی لیتر نیز به کار برده می شود. از لوله بتنی فاضلابی برای جمع آوری آب فاضلاب و آب باران استفاده می شود. زهکشی لوله بتنی فاضلابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برای عایق کاری آن باید نهایت دقت به کار برده شود.

 

مزایای لوله بتنی

 • با وجود سنگینی و شرایط سختی که لوله‌های بتنی برای حمل و نصب دارند، اما لوله بتنی قیمت کمتری داشته و مقاومت فوق‌ العاده‌ای در برابر فشارهای داخلی دارد.
 • لوله بتنی در برابر خورندگی و فرسایش مقاومت زیادی دارد و استفاده از آن گزینه بسیار مناسبی به جهت استفاده در فاضلاب می باشد.
 • لوله بتنی به دلیل اینکه از بتن ساخته می شوند و بتن ها مقاوم هستند به همان اندازه لوله های بتنی نیز مقاوم هستند و در برابر عوامل بیرونی و آسیب ها در هنگام حمل و نقل و نصب بسیار مناسب هستند.
 • لو‌له های بتنی پیش ساخته در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت کردند و از مواد بروز در ساخت آنها استفاده می شود  و همین امر باعث می شود تا به عنوان کالای مورد اعتماد و قابل استفاده درآید.
 • لوله بتنی پیش ساخته طول عمر بالایی دارد و هزینه های اضافی را در طول زمان کاهش می دهد.

 

لوله های بتنی پیش ساخته
لوله های بتنی مسلح

 

معایب لوله بتنی

 • اگر در ساخت لوله بتنی از مواد اولیه مرغوب استفاده نشود ممکن است به مرور در بخش فاضلاب دچار فرسودگی و خوردگی شوند که در این صورت، تعویض و ترمیم آن ها بسیار دشوار خواهد بود.
 • در مورد لوله بتنی فاضلابی به علت وجود اسید سولفوریک می تواند در قسمت تاج لوله دچار تخریب شود.
 • گرما و کم بودن شیب لوله های بتنی پیش ساخته ، روند خوردگی و فرسایش را تسریع می بخشد.
 • از جمله آسیب هایی که ممکن است به لوله بتنی فاضلابی وارد شود، شکستگی، لب پریدگی و سایش را می توان نام برد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما