شیشه مشجر

شیشه مشجر

دسته بندی

شیشه

شیشه مشجر

دسته بندی
شیشه
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شیشه مشجر

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۹۵

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

شیشه مشجر

شیشه مشجر از انواع شیشه های مات است که در طرح های برجسته مختلف قابل تولید است. این شیشه ها به صورت یک یا دو طرف طرح دار و در رنگ های مختلف در بازار عرضه می گردند. در گذشته از شیشه های مشجر برای سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شده است، اما امروزه کاربرد گسترده تری یافته اند. از جمله ویژگی های انواع شیشه مشجر ، محدود کردن دید (به طوری که پشت آن قابل دیدن نیست) و امکان ایجاد حریم خصوصی است. بنابراین برای محیط هایی که لزوم عبور نور همراه با حفظ حریم خصوصی مدنظر است، گزینه مناسبی می باشد. شیشه مشجر با عنوان شیشه طرح دار نیز شناخته می شود.

 

شیشه مشجر
شيشه مشجر

 

انواع شیشه های مشجر

انواع شیشه های مشجر در طرح های مختلف برفی، بازوبندی، کریزیت، برگ بیدی، ذره بینی، فرانسه، سیمی و ... تولید می شوند. این شیشه ها از نظر ضخامت نیز دارای تنوع می باشند. شیشه های مشجر ترد هستند. برای افزایش مقاومت، می توان آن را سكوريت کرد. شیشه مشجر سکوریت دارای مقاومت بالاتری بوده و در صورت شکست خطر کمتری دارد. زیرا به صورت پودری درآمده و قطعات شکسته شده آن لبه های صیقلی تری دارند. لازم به ذکر است که به دلیل ترد بودن این شیشه ها، احتمال شکست آن در فرآیند سكوريت کردن بیشتر از دیگر شیشه ها است.

 

انواع شیشه مشجر
انواع شيشه مشجر

 

انواع شیشه های مشجر ظاهری شیک به فضا می بخشند. برجستگی های شیشه موجب شکست نور شده و در عین حال که نور محیط را تامین می کنند، از اشیا در مقابل تابش نور خورشید محافظت می نمایند. بنابراین شیشه های مشجر گزینه مناسبی برای جلوگیری از آسیب دیدن وسایل و تجهیزات منزل می باشد. پارامترهایی همچون طرح، رنگ، ضخامت و عمق بر روی درجه و زاویه انعکاس نور تاثیرگذار است.

 

شیشه مشجر رنگی
شيشه مشجر رنگی

 

نحوه تولید انواع شیشه مشجر

برای تولید انواع شیشه های مشجر ، ماسه سیلیس، کربنات سدیم و آهک را با یکدیگر ترکیب کرده و ذوب می کنند. برای حک طرح بر روی این شیشه ها، غلتک هایی طرح دار را از روی شیشه های مذاب عبور می دهند. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید این شیشه ها را می توان به صورت یک رو طرح دار و یا دو رو طرح دار تولید کرد. در تولید شیشه مشجر یک رو طرح دار، معمولا غلتک زیری طرح دار است. پس از آن به شیشه زمان می دهند تا خنک شود و سپس در ابعاد مورد نظر برش می زنند. شیشه های مشجر در اجرای دکوراسیون و تزئینات، پارتیشن، نمای داخلی و خارجی ساختمان، کابین حمام و ... قابل کاربرد است.

 

قیمت شیشه مشجر ساختمانی
کاربرد شيشه مشجر

 

قیمت شیشه مشجر

قیمت شیشه مشجر به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این عوامل ضخامت آن است. با افزایش ضخامت قیمت شیشه نیز افزایش می یابد. به طور مثال قیمت شیشه مشجر 4 میل ارزانتر از قیمت شیشه مشجر 6 میل است. ابعاد نیز بر روی قیمت ها تاثیرگذار است. هر چه ابعاد بزرگتر باشد، قیمت خرید شیشه مشجر بیشتر خواهد بود. شیشه های مشجر در رنگ های مختلفی تولید می شوند. قیمت شیشه مشجر رنگی با شیشه های بی رنگ یکسان نیست.

 

شیشه های مشجر
شیشه طرح دار

 

کیفیت و طرح از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت شیشه مشجر ساختمانی می باشد. هر چه کیفیت شیشه بالاتر باشد، قیمت آن بیشتر است. از نظر طرح نیز می توان گفت که طرح های خاص تر و ظریف تر که تولید آن نیاز به زمان و ظرافت بیشتری دارد، قیمت بالاتری دارند. با توجه نوسانات بازار، قیمت شیشه مشجر ساختمانی متغیر بوده و ثابت نیست.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

شاهد رادمنش

سلام لطفا از انواع مدل ها آسانسور طرح های شیشه مشجر عکس قرار بدید لابه لای مطالب سایت.

سیروان

شیشه مشجر رنگی با طرح های مختلف رو میشه به عنوان پارتیش خانگی استفاده کرد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما