شیشه رنگی

شیشه رنگی

دسته بندی

شیشه

شیشه رنگی

دسته بندی
شیشه
تعداد ارائه دهنده ها
۹ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شیشه رنگی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۹۵

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۴

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

شیشه رنگی

شیشه رنگی از جمله کالاهایی است که از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است. در گذشته عمده کاربرد شیشه های رنگی در ساخت پنجره های ارسی و سنتی بوده است. هنرمندان با کمک شیشه رنگی پنجره و استفاده از هنر گره چینی، در و پنجره های بی نظیری را خلق می کردند. این شیشه ها در دکوراسیون امروزی نیز جایگاه ویژه ای یافته اند. از شيشه رنگي می توان هم در دکوراسیون داخلی و هم در نمای ساختمان استفاده کرد.

ساخت شیشه رنگی غالبا با افزودن مقداری پودر اکسید، سولفید و یا سایر ترکیبات فلزی به ماده مذاب شیشه، انجام می شود. روش دیگری نیز برای تولید شیشه های رنگی وجود دارد که آن فرو بردن شیشه های ساده در شیشه مذاب رنگی می باشد.

 

شیشه رنگی

 

کاربرد شیشه های رنگی در تهران

شیشه های رنگی کاربرد فراوانی دارند. یکی از این کاربردها استفاده از آن به عنوان شیشه رنگی پنجره است. هنوز هم در ساخت و تولید پنجره های ارسی و سنتي از این نوع شیشه ها استفاده می گردد. در گرشته بیشتر در مناطق کویری ایران از این نوع پنجره ها استفاده می شده است. اما در حال حاظر در سفره خانه های سنتی، مسافرخانه های سنتی، مساجد و ... نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

شیشه رنگی قدیمی
پنجره شیشه رنگی قدیمی

 

از این نوع شیشه ها می توان به عنوان شیشه رنگی بین کابینتی استفاده کرد. این شیشه ها از استحکام بالایی برخوردار بوده و می توانند جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک باشند. از مزیت های استفاده از شیشه رنگی بین کابینتی ، امکان نظافت و تمیز کردن راحت آن می باشد. در صورت استفاده از این شیشه ها در فضای پشت گاز باید از شیشه لاکوبل استفاده کرد تا در برابر حرارت و گرما مقاوم باشد. همچنین می توان از شيشه های رنگی به عنوان درب کابینت نیز استفاده کرد. ترکیب این درب ها با شیشه رنگی بین کابینتی ، زیبایی چشم نوازی را به فضای آشپزخانه می بخشد. حتی برای روی کابینت و کانتر نیز قابل کاربرد هستند.

 

قیمت شیشه رنگی
شیشه رنگی بین کابینتی

 

در صنعت دکوراسیون مدرن استفاده از شیشه دیوارپوش روز به روز در حال افزایش است. بدین منظور می توان از شیشه های رنگی نیز استفاده کرد. دیوارپوش شیشه ای از دیوار در برابر خش و ضربه محافظت می نماید. این نوع شیشه ها در نمای ساختمان نیز قابل کاربرد هستند. استفاده در حمام و سرویس بهداشتی، ساخت پارتیشن و وسایل دکوراتیو از دیگر کاربردهای شیشه رنگی می باشند.

 

قیمت شیشه رنگی
ديوارپوش شيشه رنگي

 

شیشه رنگی در ضخامت های مختلفی تولید می شود. غالبا از ضخامت های ۴، ۵ و ۶ میل برای ساخت درب کابینت، دیواره بین کابینت، دیوارپوش دکوراتیو و یا شیشه رومیزی رنگی برای میزهای کوچک استفاده می گردد. ضخامت های ۸، ۱۰ و ۱۲ میل نیز برای روی کابینت، نمای ساختمان و رومیزی مناسب هستند. ضخامت های ۱۶ و ۲۰ میل برای اپن آشپزخانه، صفحه بار شیشه ای و شیشه رومیزی رنگی برای میزهای بزرگ، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نمای شيشه رنگي ساختمان
نمای شيشه رنگي ساختمان

 

انواع شیشه رنگی

شیشه های رنگی را می توان به سه دسته کلی شفاف، مات و متالیک تقسیم بندی کرد. شیشه رنگی شفاف یا لاکوبل دارای کیفیت بالایی است. از این شیشه ها می توان به عنوان درب کابینت، شیشه بین کابینتی، دیوارپوش، رومیزی و ... استفاده کرد. بر روی شیشه رنگی های مات، فرآیند اسیدکاری نرم انجام می شود، به همین دلیل دارای چاله های ریز میکروسکوپی و سطح غیر صاف می باشند. بهتر است که از این نوع در فضای بین کابینت و یا به عنوان صفحه کابینت استفاده نگردد.

 

خرید شیشه رنگی
تنوع رنگی شیشه

 

شيشه رنگی متالیک دارای خواصی مشابه با نوع لاکوبل می باشد. اما رنگ آن به صورت متالیک است. شیشه سندبلاست رنگی یکی از انواع شیشه های رنگی است که در ساخت پارتیشن و فضاهای خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه سندبلاست رنگی دارای ظاهر مات است.

 

خرید شیشه رنگی
استفاده از شیشه رنگی برای درب کابینت

 

قیمت شیشه رنگی

قیمت شیشه رنگی وابسته به عوامل متعددی می باشد. یکی از این عوامل کشور سازنده آن است. تولید داخلی و یا وارداتی بودن شیشه های رنگی بر قیمت آن تاثیرگذار است. همچنین برندهای مختلف شيشه رنگي قیمت متفاوتی دارند. میزان ضخامت، تعیین کننده قیمت این شیشه می باشد. هر چه ضخامت شیشه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. نوع شیشه هم بر قیمت آن موثر است. به طور مثال قیمت شیشه سکوریت رنگی بیشتر از قیمت شیشه رنگی ساده می باشد.

 

شیشه رومیزی رنگی
کانتینر با شیشه رنگی

 

قیمت شیشه های رنگی بسته به عملیاتی که بر روی آن انجام می شود متفاوت است. به طور مثال در صورت حکاکی و یا سوراخ کاری بر روی شیشه های رنگی ، قیمت آن افزایش می یابد. کیفیت ساخت عامل دیگر موثر بر روی قيمت شیشه رنگی است. در برآورد هزینه ها باید متراژ کار را نیز مدنظر قرار داد. هر چه حجم پروژه بیشتر باشد به شيشه رنگي بیشتری نیاز بوده و میزان بودجه لازم برای خرید شیشه رنگی بیشتر می شود. رنگ های مختلف شیشه، قیمت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ریحانه رئوفی

سلام، براي ساخت کانتینر با شیشه رنگی باید سفارش بدیم در اندازه ای که میخواییم بسازند یا شیشه های رنگی از قبل آماده وجود دارند براي اين کار؟

گرگانی

شیشه رنگی مختلف را چگونه میتوان در کنار همدیگر استفاده کرد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما