شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق

دسته بندی
اعلام حریق
تعداد ارائه دهنده ها
۰ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

معرفی کالا
نظرات کاربران

شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق تشکیل شده از یک میکرو سوئیچ می باشد که یکی از اجزای سیستم اعلام حریق استو با فشار دادن آن می توان دیگران را از ایجاد حریق در محیط مطلع ساخت. البته در شرایط عادی، غیر فعال بوده و فعال سازی آن به صورت دستی انجام می شود.

 

 

به طور کلی شستی ها قطعات فرمان دهنده محسوب می شوند. دلیل نام گذاری آن ها به شستی این است که توسط دست فعال می شوند. خروجی های شستی اعلام حریق می توانند از نوع سیگنال، الکتریکی و مکانیکی باشند.

 

شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق

 

اغلب شستی ها برگشت پذیر هستند به این معنا که پس از فشار دادن آن در هنگام نیاز و برداشتن انگشت، دوباره توسط فنر درون خود به حالت اول باز می گردند. اما بعضی از شستی ها که در محیط های اضطراری استفاده می شوند، برگشت پذیر نیستند و پس از برداشتن فشار، قفل می شوند و باید آن ها را توسط کلید آزاد کرد.

 

انواع شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق معمولاٌ قرمز رنگ بوده و می توانند از جنس فلز و یا پلی کربنات باشند و ممکن است در ساختار الکتریکی آن ها از تیغه های باز و بسته اضافی برای صدور برخی فرامین استفاده شود. به طور کلی شستی های اعلام حریق به دو صورت شیشه شکستنی و فشاری موجود می باشند که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم:

شستی شیشه شکستنی

با استفاده از دست یا چکش، شیشه روی شستی را می شکنند تا دستور رخ داد حریق به پنل مرکزی ارسال شود و اعلام حریق صورت گیرد. پس از اتمام عملیات می توان شیشه را تعویض کرد. شستی هایی که دارای شیشه یا طلق هستند به راحتی پس از تعویض طلق و یا شیشه قابل استفاده می باشند.

 

 خرید شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق شکستنی

 

شستی اعلام حریق آدرس پذیر

پانل های اعلام حریق جزء کنترل از یک سیستم اعلام حریق است. این پانل اطلاعات را از دستگاه هایی که برای شناسایی و گزارش آتش سوزی طراحی شده اند، یکپارچگی عملیاتی آنها را کنترل می کند و کنترل اتوماتیک تجهیزات و انتقال اطلاعات لازم برای آماده سازی مرکز برای آتش سوزی را بر اساس توالی از پیش تعیین شده انجام می دهد.

شستی اعلام حریق ضد انفجار

جنس شستی اعلام حریق ضد انفجار از فلز است و بدون هیچ گونه درز تهیه شده است. این شستی برای محیط های صنعتی و کارخانه ای استفاده می شود. این محیط ها با وجود مایعات اشتعال زا و منفجر شونده نیاز به شستی اعلام حریق ضد انفجار دارند. این شستی ها ذاتا ایمن هستند و برای نصب معمولا در محیط هایی نصب می شوند که رنگ شستی با رنگ محیط یکسان نباشد و به سادگی قابل تشخیص باشد.

شستی فشاری (ریست پذیر)

این نوع شستی اعلام حریق نیاز به ضربه ندارد و با فشار دست فعال می شود و پس از اتمام عملیات به وسیله میکروسوئیچی که در زیر آن قرار دارد ریست می شود. شستی های ریست پذیر نیز که با فشردن دکمه ی ریست دقیقا به تنظیمات اصلی خود باز می گردند.

 

 خرید شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق شکستنی

 

نحوه نصب شستی اعلام حریق

موارد زیر در نحوه نصب شستی اعلام حریق باید مورد توجه قرار گیرد:

1- طرز بکار انداختن همه آنها به یک گونه و آسان می باشد.

2- به نحوی استقرار یابد که فرد مجبور نباشد بیش از 20 متر طی مسافت و آنرا بصدا در آورد.

3- بارز و مشخص بوده و خالی از هرگونه مانع باشد ( نور کافی در روز و شب داشته باشد)

4- در ارتفاع 140 سانتیمتری از سطح کف نصب گردد.

5- در محلی باشد که فردی که می خواهد آنرا بکار اندازد بی جهت در معرض خطر قرار نگیرد.

6- محل نصب در مسیر های خروجی اضطراری و در انتهای راهرو و در محلهای خروج که بسمت بیرون منتهی می گردند باشد.

7- رنگ محل نصب با رنگ خود شستی متضاد باشد. ( رنگ شستی اعلام حریق باید قرمز باشد )

8- شستی های نصب شده در سیستم اعلام حریق در ورودی راه پله ها و معابر خروج اضطراری می تواند در منطقه بندی جداگانه و یا هر یک در مدار همان منطقه قرار گیرد.

9- باید در محلی نصب شوند که از حرارت، رطوبت، فرسایش و آسیبهای فیزیکی و انواع حشرات مصون باشند.

10- برای هر طبقه دست کم یک شستی نصب شود.

11- در صورت نیاز تابلوی راهنمای محل در بالای سر هر کلید تحت عنوان ( کلید اعلام حریق ) نصب شود.

ریست شستی اعلام حریق

شستی های اعلام حریق شیشه ای را می توان مجدداٌ با تعویض شیشه ای که شکسته شده است، استفاده کرد. ریست کردن شستی ریست پذیر توسط کلید مخصوص آن و مطابق دستورالعمل موجود در کاتالوگ شستی برند مربوطه انجام می شود. و شستی بعد از ریست شدن، به حالت اولیه باز خواهد گشت و می توان از آن دوباره استفاده نمود.

 

نحوه نصب شستی اعلام حریق 

ریست کردن شستی اعلام حریق

 

سیم کشی شستی اعلام حریق

به شستی دو سیم وارد و دو سیم از آن خارج می شود. البته شایان ذکر می باشد سیم مثبت و منفی هر یک وارد ترمینال جدا گانه ای می شوند.

 

قیمت شستی اعلام حریق

قیمت شستی اعلام حریق با توجه به نوع آن که متعارف یا آدرس پذیر یا وایرلس باشد متفاوت است به گونه ای که شستی وایرلس گران تر از آدرس پذیر و شستی آدرس پذیر نیز گران تر از شستی متعارف است. همچنین کیفیت شستی و درجه حفاظت آن بسیار در قیمت آن تاثیر گذار است. علاوه بر این قیمت شستی اعلام حیق نیز بسیار تحت تاثیر ضد انفجار بودن یا معمولی بودن آن است.


شستی اعلام حریق در تهران

شستی اعلام حریق در تهران، شستی اعلام حریق در تهران - آفتاب، شستی اعلام حریق در تهران - بومهن، شستی اعلام حریق در تهران - پردیس، شستی اعلام حریق در تهران - کن، شستی اعلام حریق در اسلام شهر، شستی اعلام حریق در اسلام شهر - چهاردانگه، شستی اعلام حریق در پاکدشت، شستی اعلام حریق در پاکدشت - شریف آباد، شستی اعلام حریق در دماوند، شستی اعلام حریق در دماوند - رودهن، شستی اعلام حریق در رباط کریم، شستی اعلام حریق در رباط کریم - بوستان، شستی اعلام حریق در رباط کریم - پرند، شستی اعلام حریق در رباط کریم - صالح آباد، شستی اعلام حریق در رباط کریم - گلستان، شستی اعلام حریق در رباط کریم - نصیرآباد، شستی اعلام حریق در ری، شستی اعلام حریق در ری - حسن آباد، شستی اعلام حریق در ری - خاوران، شستی اعلام حریق در ری - کهریزک، شستی اعلام حریق در شهریار، شستی اعلام حریق در شهریار - اندیشه، شستی اعلام حریق در فيروزکوه، شستی اعلام حریق در فيروزکوه - ارجمند، شستی اعلام حریق در قدس، شستی اعلام حریق در لواسان، شستی اعلام حریق در لواسان - فشم، شستی اعلام حریق در ملارد، شستی اعلام حریق در ملارد - صفا دشت، شستی اعلام حریق در ورامین، شستی اعلام حریق در ورامین - پیشوا، شستی اعلام حریق در ورامین - جوادآباد، شستی اعلام حریق در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما