سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز

سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز

تعداد ارائه دهنده ها

۲۳ ارائه دهنده

بازه قیمت

از ۴۵۰,۰۰۰ تومان تا ۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

قیمت سنگدال بتنی (اسلب بتنی، دال بتنی) به ابعاد، سایز و تعداد میلگردهای مورد استفاده در ساخت، عیار بتن، ضخامت قطعه و ... وابسته می باشد. با افزایش ابعاد دال بتنی پیش ساخته ، وزن قطعه بیشتر شده و به میلگردهای بیشتر و با سایز بزرگتری نیاز است. به طور کلی قیمت دال بتنی پیش ساخته با ابعاد بزرگتر، بیشتر می باشد. قیمت دال بتنی پیش ساخته برای نیمه اول سال ۱۴۰۳ بین بازه ۴۵۰,۰۰۰ تا ۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان متغیر است. از این فرآورده به عنوان دال بتنی پل ، دال بتنی روی کانال ، دال بتنی ترافیکی و ... استفاده می شود. عمران مدرن ارائه دهنده انواع سنگ دال با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شیراز x

طول

طول را مشخص کنید
https://omranmodern.com/files/products/FO0LX69LALSo0f05bQchAJS3W0qGrqz6.jpg

اسلب بتنی -cp16100

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۷x۱۲۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/dzx7Hl2jUScICxfOzK3NvRtEBG98lIWn.jpg

اسلب بتنی -cp16101

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۷x۱۰۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/GXOB3nWD6KMX29mQABP8AWSvuV2bFkMC.jpg

اسلب بتنی -cp16102

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۷x۸۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/SVVikSs4VDJl0cyixcYokgDH21QhT5uD.jpg

اسلب بتنی -cp16103

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۲۰x۲۵۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/6q2wI7doLiUnEHfeD4A3fGVkj2fnkyV6.jpg

اسلب بتنی -cp16104

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۵x۱۲۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/iBSpyUtcScZE7k5ZFHc0jLcHVJklCifn.jpg

اسلب بتنی -cp16105

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۵x۱۰۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/5fShHsXTIUTHwXtljI0V75GGqcLwNMdG.jpg

اسلب بتنی -cp16106

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۵x۸۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/MdqWDUczdVAJ3BElYLb9h4J6vC8C3mr8.jpg

اسلب بتنی -cp16107

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۰x۱۲۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/WF6ETRdXsPwvNdWaNKTaEGCTvqYYaiP4.jpg

اسلب بتنی -cp16108

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۰x۱۰۰

رنگ:

طوسی
https://omranmodern.com/files/products/SXvJU5p7fXxIFFuLbUQ8dRTw0hpUld8n.jpg

اسلب بتنی -cp16109

۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲

ابعاد:

۶۰x۱۰x۸۰

رنگ:

طوسی
ابتدا
۱
۲
۳
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

سنگدال بتنی در شیراز

سنگدال بتنی یا اسلب بتنی نوعی قطعه بتنی است که از بتن و فولاد به صورت یکپارچه ساخته می شود. از سنگدال بتني یا همان دال بتنی آماده در ساخت سقف، درپوش جوی و به عنوان دال بتنی پل و دال بتنی روی کانال استفاده می گردد. از جمله ویژگی های سنگ دال کمتر بودن ضخامت آن نسبت به طول و عرض دال پیش ساخته می باشد. دال بتنی پیش ساخته در کارخانه و تحت نظارت ساخته شده و سپس به محل پروژه انتقال داده می شود.

 

سنگدال بتنی
سنگدال بتنی

 

قیمت سنگدال بتنی در شیراز

قیمت سنگدال بتنی به نوع آن وابسته است. ضخامت، ابعاد و مصالح مصرفی انواع مختلف سنگ دال با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه قیمت سنگدال بتنی متفاوت خواهد بود. سایز و وزن میلگرد و نوع سیمان و عیار بتن تعیین کننده قيمت دال بتنی پیش ساخته می باشد. با افزایش ابعاد دال بتنی پیش ساخته ، میلگردهای بیشتر و با سایز بزرگتری برای ساخت قطعه نیاز بوده و قیمت اسلب بتنی پیش ساخته افزایش می یابد. ابعاد دال بتنی پیش ساخته به صورت پیش فرض یا به صورت سفارشی می باشد. قیمت اسلب بتنی با ابعاد پیش فرض با توجه به مشخصات کالا، از قبل مشخص می باشد. اما قیمت دال بتنی پیش ساخته با ابعاد سفارشی پس از تعیین پارامترهای مدنظر تعیین می گردد. قیمت دال بتنی پیش ساخته برای نیمه اول سال ۱۴۰۳ بین بازه ۴۵۰,۰۰۰ تا ۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان متغیر است. قیمت ۴۵۰,۰۰۰ تومان برای ابعاد ۱۵*۶۰*۵۰ و قیمت ۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان برای ابعاد ۱۵*۶۰*۱۵۰ می باشد.

 

قیمت دال بتنی پیش ساخته در شیراز

قیمت دال بتنی پیش ساخته رابطه مستقیمی با قیمت روز متریال اولیه مصرفی در ساخت دارد. در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار و تغییر روزانه قیمت ها، قیمت دال بتنی پیش ساخته نیز دائما در حال تغییر است. در برآورد قیمت سنگدال بتنی باید هزینه های مربوط به حمل و نقل را مدنظر قرار داد. هزینه جابجایی با توجه به دو پارامتر مسافت و نوع ماشین حمل و نقل، تعیین می گردد. بیشتر بودن مسافت موجب افزایش هزینه جابجایی و در نهایت قیمت اسلب بتنی می گردد.

 

خرید سنگ دال بتنی در شیراز

از اولین پارامترهای موثر بر خرید دال بتنی آماده ، محل کاربری و استفاده آن است. این موضوع تعیین کننده نوع دال پیش ساخته مورد نیاز می باشد. میزان خرید دال بتنی پیش ساخته باید با توجه به متراژ کار تعیین گردد. باید ابعاد دال بتنی پیش ساخته را نیز مدنظر قرار داد. در خرید سنگدال بتنی ، کیفیت و مقاومت محصول از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. قیمت دیگر عامل مهم در خرید سنگدال بتني می باشد. خرید سنگ دال هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر است. خرید آنلاین سنگ دال بتنی علاوه بر صرفه جویی در زمان، امکان مشاهده و مقایسه انواع سنگدال و قیمت آنها را فراهم می نماید.

 

سنگ دال
کاربرد سنگ دال

 

دال پیش ساخته در شیراز

دال ها به دو دسته کلی درجا و پیش ساخته تقسیم بندی می شوند. اسلب بتنی پیش ساخته در فضای کارگاهی ساخته می شود و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. دال بتنی پیش ساخته با ضخامت های مختلفی تولید می گردد. بر این اساس قیمت دال بتنی پیش ساخته متفاوت می باشد. از انواع دال پیش ساخته با ضخامت های بیشتر برای ساخت و اجرای سقف و از ضخامت های کمتر برای مواردی همچون اجرای سنگ فرش استفاده می شود.

 

اسلب بتنی پیش ساخته در شیراز

همان طور که از نام آن بر می آید، این قطعات در ابعاد مشخص و یا سفارشی، از قبل ساخته شده و به محل پروژه انتقال داده می شوند. سنگدال بتني پیش ساخته به صورت پیش تنیده، دال بتنی ترافیکی و ... تولید می گردد. پیش تنیدگی موجب به حداقل رسیدن ترک های بتن می شود. در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد که انواع پیش تنیده اسلب بتنی چیست .

 

دال بتنی پیش تنیده در شیراز

انواع دال بتنی پیش تنیده خود به دو دسته پیش تنیده پیش کشیده و پیش تنیده پس کشیده دسته بندی می شود. برای ساخت سنگ دال بتنی پیش تنیده پس کشیده، ابتدا تاندون ها را درون قالب گذاشته و سپس بتن ریزی انجام می شود. بعد از اینکه بتن کمی سفت شد، تاندون ها را می کشند. در ساخت سنگ دال بتنی پیش تنیده پیش کشیده ابتدا تاندون ها توسط جک هیدرولیکی کشیده شده و سپس بتن ریزی انجام می شود. پس از سفت شدن بتن، اتصال بین تاندون ها و جک هیدرولیکی را قطع کرده و نیروی پیش تنیدگی به بتن انتقال می یابد.

 

دال بتنی آماده
دال بتنی پیش ساخته

 

انواع سنگدال بتنی در شیراز

سنگدال بتنی را می توان به دو نوع ترافیکی و غیر ترافیکی تقسیم بندی کرد. دال بتنی ترافیکی باید به نحوی طراحی و ساخته شود که توان تحمل بارهای ناشی از عبور وسایل نقلیه را دارا باشد. دال بتنی ترافیکی در ابعاد مختلفی تولید می شود. در ادامه به معرفی هر یک از انواع سنگدال بتنی ترافیکی پرداخته شده است. 

 

دال بتنی ترافیکی

دال بتنی ترافیکی به سه دسته سنگدال ترافیکی سبک، سنگین و فوق سنگین تقسیم بندی می شود. از سنگدال ترافیکی سبک معمولا به عنوان درپوش و محل تردد انسان ها و یا وسایل نقلیه سبک همچون موتور و دوچرخه استفاده می گردد. سایز میلگردهای مورد استفاده در ساخت این نوع از سنگ دال بتنی ترافیکی کمتر از دو نوع دیگر است.

سنگ دال ترافیک سنگین در معابر شهری، جایگاه های سوخت و ... مورد استفاده قرار می گیرد. نوع شبکه و ضخامت این دال بتنی پیش ساخته به مواردی همچون میزان ترافیک محل اجرای پروژه وابسته است. همان طور که از نام دال بتنی ترافیکی فوق سنگین مشخص است، از آن در پروژه هایی که وسایل نقلیه سنگین عبور می کنند، استفاده می گردد. در این نوع می توان با اجرای شبکه دوبل، به تقویت شبکه پرداخت. به این معنا که دو ردیف شبکه آرماتور در اسلب بتنی استفاده شود. غالبا ضخامت دال و سایز آرماتورهای مصرفی در ساخت این نوع از اسلب بتنی پیش ساخته بیشتر از نوع سبک است.

 

سنگدال بتني
سنگ دال ترافیکی

 

دال بتنی آماده در شیراز

برای ساخت سنگدال بتنی در ابتدا بتن را درون قالب می ریزند. سپس شبکه میلگرد بافته شده را درون قالب قرار می دهند. در ادامه لایه دوم بتن ریخته شده و عملیات ویبره کردن انجام می شود. به صورتی که سطح قالب به طور کامل با بتن یکنواخت پر شود. پس از آن قلاب گذاری کرده و سطح بتن را ماله کشی می نمایند. لازم به ذکر است که قلاب گذاری به منظور افزایش سهولت در حمل و نقل و نصب اسلب بتنی پیش ساخته انجام می شود. انواع دال بتنی آماده با ابعاد پیش فرض و یا به سفارش مشتری تولید می شوند.

 

دال بتنی روی کانال در شیراز

دال بتنی روی کانال یکی از انواع مختلف سنگدال به شمار می آید که برای زیباسازی فضا و مرتب کردن محیط استفاده می شود. این فرآورده به عنوان درپوش روی کانال و پوشاندن نهرها و جوی ها و همین طور به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی و رشد حیوانات موذی قابل استفاده است. پوشش دادن به محیط هایی که دسترسی عموم دارند همچنین جلوگیری از صدمات و حوادث ناگوار از کاربرد های دال بتنی روی کانال به شمار می آید. دال بتنی روی کانال غالبا به صورت یک طرفه می باشد، زیرا تنها دو وجه از آن بر روی تکیه گاه قرار می گیرد. برخی از انواع دال بتنی روی کانال دارای یک دریچه دسترسی نیز می باشند که باعث سهولت بیشتر دسترسی به داخل کانال می گردد. دال بتنی روی کانال با توجه به اندازه دهانه کانال تولید و ساخته می شود. برای نصب دال بتنی روی کانال ، با توجه به مشخصات آن و شرایط پروژه می توان از نیروی انسانی یا جرثقیل کمک گرفت.

 

دال بتنی روی کانال
دال بتنی روی کانال

 

مزایای دال بتنی روی کانال در شیراز

دال بتنی روی کانال به صورت پیش ساخته خریداری می گردد. مشخصات دال بتنی روی کانال بر اساس میزان ترافیک عبوری از آن تعیین می شود. چنانچه از محل مورد نظر وسیله نقلیه ای رد نشود، می توان از نوع غیر ترافیکی برای دال بتنی روی کانال استفاده کرده و به این ترتیب در هزینه ها صرفه جویی نمود. از جمله مزایای دال بتنی روی کانال پیش ساخته می توان به امکان تعویض آسان آن در صورت آسیب در طول بهره برداری اشاره کرد. علاوه بر این امکان برداشتن آن برای دسترسی به کانال وجود دارد.

 

دال بتنی پل در شیراز

از دال بتنی پل در ساخت عرشه پل استفاده می شود. استفاده از دال بتنی پل موجب افزایش سرعت اجرای پروژه می گردد. نصب آن آسان و سریع بوده و طول عمر بالایی دارد. در طراحی دال بتنی پل باید توزیع پیوسته و یکنواخت انتقال بار ناشی از حرکت ماشین ها اعم از سبک و سنگین بر روی عرشه پل در نظر گرفته شود. در دال بتنی پل یک طرفه نیرو و بار در یک امتداد و در دال دو طرفه در دو امتداد به تکیه گاه انتقال داده می شود.

 

ابعاد دال بتنی پیش ساخته در شیراز

از متداول ترین ابعاد دال بتنی پیش ساخته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۵×۵۰×۸۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۵۰×۹۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۰×۵۰×۱۰۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۵۰×۱۲۰
 • دال بتنی ترافیکی ۱۵×۵۰×۱۰۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۵۰×۱۵۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۰×۵۰×۸۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۶۰×۱۵۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۵×۶۰×۱۳۰
 • سنگدال بتني پیش تنیده ۱۵×۶۰×۸۰
 • سنگ دال بتنی پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۰۰
 • سنگدال بتني پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۳۰
 • سنگ دال بتنی پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۲۰
 • سنگدال بتني پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۵۰

سنگ دال بتنی پیش تنیده در ضخامت های بیشتر نیز تولید می گردد. با افزایش ابعاد دال بتنی پیش ساخته ، تعداد میلگردهای طولی و عرضی مورد استفاده در ساخت و همین طور وزن قطعه افزایش می یابد. علاوه بر ابعاد ذکر شده، تولید سنگدال بتنی در ابعاد سفارشی نیز قابل انجام است.

 

دال پیش ساخته
استفاده از دال پیش ساخته در ساختمان سازی

 

مزایای سنگدال بتني در شیراز

در این بخش توضیح داده خواهد شد که مزایای اسلب بتنی چیست . سنگدال بتنی موجب افزایش سرعت اجرای پروژه می گردد. نصب آن آسان و سریع بوده و طول عمر بالایی دارد. استفاده از سنگدال بتني موجب صرفه جویی در مصالح می شود. مقاومت در برابر آتش از دیگر مزایای آن می باشد. همچنین کنترل کیفیت سنگدال بتني پیش ساخته راحت تر بوده و از کیفیت بالاتری هم برخوردار است.

سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در شیراز، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ارژن، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در زرقان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در صدرا، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کربال، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کوار، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در آباده، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ارسنجان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در استهبان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در رونیز، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در اقلید، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در حسن آباد، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سده، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در بوانات، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سرچهان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در مزایجان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در پاسارگاد، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در پاسارگاد، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در جهرم، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در خفر، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سیمکان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کردیان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در خرم بید، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در مشهد مرغاب، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در خنج، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در محمله، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در داراب، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در جنت، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در رستاق، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در فورگ، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در رستم، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سورنا، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در زرین دشت، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ایزدخواست، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سپیدان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در بیضا، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در همایجان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سروستان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کوهنجان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در فراشبند، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در دهرم، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در فسا، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ششده و قره بلاغ، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در شیبکوه، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در نوبندگان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در فیروزآباد، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در میمند، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در قیروکارزین، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در افزر، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کازرون، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در جره و بالاده، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در چنار شاهیجان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در خشت، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کنارتخته و کمارج، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کوهمره، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در گراش، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ارد، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در لارستان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در اوز، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در بنارویه، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در بیرم، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در جویم، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در صحرای باغ، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در لامرد، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در اشکنان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در علامرودشت، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در مرودشت، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در درودزن، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در سیدان، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کامفیروز، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در کر، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ممسنی، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در دشمن زیاری، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در ماهور میلانی، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در مهر، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در اسیر، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در گله دار، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در وراوی، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در نی ریز، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در آباده طشک، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در پشتکوه، سنگدال بتنی (دال بتنی آماده، اسلب بتنی) در شیراز در قطرویه.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۵ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما