سفال بام

سفال بام

دسته بندی
پوشش بام (سقف شیبدار)
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت سفال بام به عواملی همچون نوع خاک مورد استفاده، میزان ناخالصی ها، نحوه تولید و ابعاد آن بستگی دارد. برای خرید سفال سقف شیروانی بهتر است با انواع سفال بام آشنایی لازم حاصل شود. بهترین قیمت سفال سقف شیروانی به همراه خدمات نصب آن در عمران مدرن موجود است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

سفال بام

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

مدرن بام

۳

location

تهران

phone

******۰۲۶۳۴

پارس بام

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

پوشش ایران نوین

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

سفال بام

متریال مورد نیاز برای تولید پوشش سفال بام ، خاک رس و ترکیبات مختلف آن می باشد. این محصول کاملا دوست دار محیط زیست است و کوچک ترین عارضه ای چه در فرایند تولید و چه در فرایند نصب و تخریب برای محیط زیست ندارد. از همین رو سفال بام ، پوششی محبوب و رایج است. قیمت سفال بام نیز بسته به کیفیت خاک مورد استفاده در تولید آن متغیر بوده و محدودیتی برای استفاده آن به عنوان پوشش های مسطح و شیب دار وجود ندارد. 

 

سفال بام
تولید انواع سفال بام 

 

امروزه سفال سقف شیروانی یک ماده شیک و با دوام برای طراحی پوشش سقف به حساب می آید. سفال بام به علت رنگ طبیعی و خالص و بافت به خصوصی که دارد، به ظاهر ساختمان زیبایی و ظرافت می بخشد. از سفال بام برای پوشش سقف آلاچیق ها نیز استفاده می شود. قیمت سفال آلاچیق بسته به نوع سقف و ظرافت های اجرای سقف آن با کمک سفال بام تغییر می کند.

 

قیمت سفال بام

اگر به دنبال پوششی ارزان و موقتی هستید، پوشش سفال بام به شما توصیه نمی شود. سفال بام در عین ظاهر ساده و متریال خالصی که دارد، اما قیمت بالایی داشته و استفاده از آن در ابعاد زیاد و متراژ بالا هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل می کند. در کل قیمت سفال بام به برند تولید کننده محصول نیز بستگی دارد. وجود ناخالصی ها، کیفیت مراحل تولید، عدم پریدگی و مقاومت خوب محصول همگی بر قیمت سفال بام تاثیر می گذارند. اما تعیین قیمت سفال سقف شیروانی ملاک ها و معیار های متفاوتی نسبت به سفال بام ساده دارد. عواملی مانند شیب بام، نوع آب بندی، درصد شیب و یک طرفه یا چند طرفه بودن آن، همگی بر برآورد قیمت سفال بام موثر هستند. برای پوشش سقف های شیروانی یکی از بهترین متریال ها، سفال شقف شیروانی است.

 

سفال سقف شیروانی
استفاده از سفال برای پوشش بام

 

انواع سفال بام

انواع سفال بام در طرح های مختلف و رنگ های متنوعی تولید و عرضه می شوند. انواع سفال سقف شیروانی که در کارخانه های مختلف تولید می شوند، هر کدام مدل های مختلفی داشته و بر اساس ظاهرشان نام گذاری می شوند. در ادامه به معرفی تعدادی از انواع سفال بام که در کارخانه های ایران تولید می شوند، پرداخته شده است.

 

سفال طرح مارسی فرانسه

این مدل از سفال سقف شیروانی دو شیار موازی در راستای یکدیگر داشته که برای هدایت آب باران تعبیه شده اند. از طرح مارسی سفال بام بیشتر برای مناطقی که بارش باران و برف زیاد داشته باشد، استفاده می کنند. قیمت سفال بام مارسی بر اساس کارخانه تولید کننده محصول رنج قیمتی متفاوتی دارد.

 

سفال بام
سفال طرح مارسی

 

طرح پرتغالی

طرح پرتغالی سفال بام بر اساس فرم خود تایل ها به دو دسته تقسیم می شود.

 

یک اس

این نوع تایل سفال بام به این صورت است که در یک سمت تایل فرمی به شکل اس ایجاد می شود. این فرم در ادامه قسمت صاف تایل قبلی قرار می گیرد.

 

سفال سقف شیروانی
سفال طرح یک اس

 

دو اس

در طرح دو اس سفال بام هر تایل دارای دو فرم ای مانند است که در دو طرف تایل ها قرار می گیرد و شکلی سینوسی را با در کنار هم قرار دادن تایل ها ایجاد می کند.

 

سفال سقف شیروانی
سفال طرح دو اس

 

طرح ترک

طرح ترک سفال سقف شیروانی از لحاظ ظاهر مانند طرح مارسی سفال بام دارای دو شیار موازی است اما از لحاظ ویژگی های فنی تفاوت دارد.

 

طرح پولکی

یکی دیگر از انواع سفال بام مدل پولکی است که تقریبا مدل رایجی می باشد. فرم تایل های این محصول به شکل پولک بوده و از یک سمت دایره شکل و از سمت دیگر گوشه دار هستند.

 

سفال بام
سفال طرح پولکی

 

طرح نیم گرد

فرم طرح نیم گرد سفال سقف شیروانی به صورتی است که هر کدام از تایل ها به شکل یک نیم استوانه هستند و در راستای ارتفاع استوانه های سفال بام در یکدیگر چفت می شوند.

 

سفال سقف شیروانی
سفال طرح نیم گرد

 

کاربرد سفال بام

از سفال بام برای طراحی پوشش بام ویلا ها، ساختمان های مسکونی یا اداری و تجاری، سقف پارکینگ، سردر، پوشش سفال بام شیروانی ، سفال آلاچیق و ... استفاده می شود. در کل برای استفاده از سفال بام محدودیت به خصوصی وجود ندارد و هر کجا سقف شیب دار وجود داشت، می توان از سفال بام استفاده نمود. قسمت زیرین سفال بام به گونه ای طراحی شده است که به صورت کشویی در هم چفت می شوند تا قفل محکمی ایجاد کنند.

 

مزایای سفال بام

استفاده از سفال بام با وجود اینکه جزو مصالح سنتی به شمار می رود اما همچنان طرفداران زیادی داشته و برای سقف های شیبدار نیز، استفاده از سفال سقف شیروانی توصیه می شود. در ادامه به بررسی مزایا و ویژگی های مثبت سفال سقف شیروانی یا سفال بام پرداخته می شود.

 

سفال بام
استفاده از سفال بام برای پوشش شیروانی

 

مقاوم در برابر هوازدگی و تغییرات جوی

یکی از ویژگی هایی که هر نوع پوشش بام از جمله پوشش سفال بام باید حتما دارا باشد، مقاومت و استحکام در برابر شرایط جوی و شرایط بد آب و هوایی است. شرایط اقلیمی خاص مانند رطوبت بالای هوا، بارش های زیاد باران و برف، باد های شدید، طوفان یا تابش های شدید آفتاب نباید باعث آسیب و فرسودگی پوشش سفال سقف شیروانی شود. تایل های سفال بام در برابر آتش سوزی و تابش های شدید آفتاب بسیار مقاوم است. برای همین استفاده از سفال بام برای مکان هایی که در معرض آتش سوزی یا تابش های مستقیم آفتاب قرار دارند، بسیار مناسب است.

 

ذخیره انرژی

به علت شکافی که در زیر سفال سقف شیروانی وجود دارد، گرمای خورشید به داخل خانه راه پیدا نکرده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. اگر ساختمان در اقلیم گرم و خشک قرار نداشته باشد، می توان حتی سیستم های سرمایشی را به کل حذف کرد زیرا استفاده از سفال بام گردش هوای خوبی زیر سقف ایجاد کرده و به خنک ماندن داخل کمک می کند.

 

سفال بام
نحوه نصب و شیار های هواگذر تایل های سفالی

 

بدون هزینه های نگهداری

یکی از ویژگی های سفال بام ، ماندگاری و ثبات رنگ بالا است. به همین علت است که نیاز به ترمیم و مراقبت خاصی نداشته و به راحتی می توان از آن برای سالیان سال استفاده نمود بدون آنکه نیاز به هزینه های مراقبت و تعویض داشته باشد. البته قیمت سفال بام در ابتدا نسبت به پوشش های دیگر بام بیشتر است ولی در صرفه جویی هزینه های ترمیم بسیار موثر است.

 

سازگار با محیط زیست

جنس سفال بام به گونه ای است که از خاک طبیعی ساخته شده و بعد از فرسودگی به طور کامل به طبیعت باز می گردد.همان طور که پیشتر نیز ذکر شد، مراحل تولید و تهیه سفال بام نیز آلودگی های زیست محیطی تولید نمی کند و کاملا دوست دار محیط زیست است.

 

سفال سقف شیروانی
سیستم ذخیره انرژی پوشش سفال سقف شیروانی

 

ثبات رنگ

از آن جایی که پوشش بام به صورت مداوم در معرض تابش نور خورشید قرار دارد، باید رنگ ثابتی داشته و دچار فرسودگی نشود. رنگ پوشش سفال بام ثابت بوده و به مرور تغییر رنگ نمی دهد.

 

استحکام بالا

استحکام و مقاومت بالای سفال بام یکی دیگر از ویژگی های مثبت این پوشش است. پوشش های سفال سقف شیروانی به علت بافت متراکم و مقاومت بالایی که دارند در برابر ضربه یا فشار زیاد آسین ندیده و کیفیت خود را حفظ می کنند.

 

تنوع رنگی

محصول سفال بام در انواع رنگ های متنوع قهوه ای روشن تا تیره، آبی، نوک مدادی، خاکستری، مشکی، زرشکی، صورتی، سبز و زرد تولید می شود. ثبات این رنگ ها بسیار بالا بوده و ماندگاری زیادی دارند.

 

سفال سقف شیروانی
رنگ های متنوع پوشش سفال بام

 

معایب سفال سقف شیروانی

هر نوع پوششی برای سقف در کنار مزایا و ویژگی های مثبتی که دارد، دارای معایبی نیز است. وظیفه ما این است که با تحقیق درست مزایا و معایب پوشش ها را مقایسه و با توجه به کاربری ساختمان خود، پوشش مناسب را انتخاب کنیم. پوشش سفال بام نسبت به دیگر انواع پوشش بام کمی وزن بیشتری دارد. خریدار و طراح پوشش سقف باید در نظر داشته باشد که سازه سقف تحمل بار سفال بام را داشته باشد. استفاده از سفال بام می تواند در هر ۱۰ متر مربع ۳۰۰ کیلوگرم وزن به سازه تحمیل کند. 

 

سفال بام
سفال آلاچیق

 

قیمت سفال بام نسبت به سایر پوشش بام کمی گران تر است. البته زیبایی و جذابیتی که سفال بام به ظاهر ساختمان می دهد کاملا ارزش قیمت بالای این متریال را داشته و ماندگاری بالای آن، خرید سفال بام را به یک نوع سرمایه گذاری تبدیل می کند. هم چنین برای اجرای سفال بام باید از کمک افراد متبحر و خبره بهره مند شد زیرا نصب سفال سقف شیروانی کار ساده ای نبوده و نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما