سفال بام

دسته بندی

پوشش بام

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

سفال بام

دسته بندی
پوشش بام
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


سفال بام


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

کرج

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

سفال بام


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

مدرن بام
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

پارس بام
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


سفال بام

سفال بام بر گرفته از مواد اولیه خاک ،رسی با قدمت دوهزار ساله بدون عوارض زیست محیطی بر بام های مسکونی و غیر مسکونی غرور آفرین است . پوشش سفال در بام ها علاوه بر سازگاری محیط زیست ، زیبایی بافت سنتی توانسته اعتماد و اطمینان کارفرمایان را برآورده سازد.زیبا و با دوام ،سازگاری با محیط زیست ، عمر طولانی و مقاومت بالا، مقاوم در برابر سرما و گرما، مقاوم در برابر طوفان و باد های شدید، مقاوم در برابر باران های شدید،مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر برخورد با جسم سخت.

مزایای منحصربه فرد سفال بام

·         سفال بام زیبا و با دوام سازگار با محیط زیست

·         عمر طولانی و مقاومت بالا

·         مقاوم در برابر سرما و گرما شدید

·         مقاوم در برابر طوفان و بادهای شدید

·         مقاوم در برابر باران های شدید

·         جذب آب پایین در حد صفر

·         مقاوم در برابر آتش مقاوم در برابر برخورد با جسم سخت

·         مقاوم در برابر آب ، باد ، گرما و سرما ، یخبندان

·         عایق سرما و گرما

·         استحکام بالا

رنگ بندی سفال بام

رنگ سفال بام شامل: خود رنگ ، قهوه ای ، آبی ، نوک مدادی ، زرشکی ، مشکی ، صورتی ، سبز ، زرد و قرمز ارائه می شود که زیبایی بی نظیری به نمای  سازه شما خواهد داد.

سفال بام چیست؟

سفال بام از انواع مصالح پوشش سقفی هست که برای استفاده در سقف های شیبدار در مناطق مختلف استفاده میشود. سفال بام به شکل شیب های یک طرفه یا دوطرفه و یا به شکل دندادنه اره اجرا میشود. از انواع سفال بام میتوان به مدل پنبه کوهی و سیمان و همچنین سفال بام آلومینیومی و فولادی اشاره کرد.

فروش انواع سفال بام

در پوشش بام، آجر های دیوار چین، ظروف مصرفی و تزئینی از جمله هفت سین و همچنین گلدان های بسیار زیبا و با دوام در برابر سرما و گرمای شدید قابل مشاهده است. سفال بام از دیرباز کاربرد داشته است. سفال بام یکی از اولین مصالح ساخت دست بشر بوده است. در آن زمان که هیچ امکانات رفاهی وجود نداشت تا بشر بتواند کارهای ساده و روز مره خود از قبیل غذا پختن و حتی سرو کردن آن را انجام دهد، به طور اتفاقی ترکیب آب و خاک در برابر آتش محصول با استحکامی را در اختیارش گذاشت که همان سفال خودمان است. کم کم به خواص آن پی برده و فهمیدند که شکل پذیری این ترکیب آب و خاک می تواند باعث تولید ظروف به اشکال مختلف شود. و حتی نوعی پوشش سقف برای پناهگاه باشد. با تغییرات تدریجی در طی زمان به سفال امروزی رسیدیم.

انواع سفال بام

در ایران دو کارخانه مکانیزه تمام اتوماتیک در زمینه تولید پوشش سفال بام برای سقف های شیبدار فعالیت  می کنند. و کل ایران را پوشش می دهد. کارخانه های فوق قسمتی از محصولات خود را برای صادرات نیز عرضه می نمایند که مازاد بر مصرف داخلی است.

قیمت سفال بام شیروانی

قیمت سفال شیروانی بستگی به مارک آن دارد.راطلاع از قیمت اجرای آن به صورت تلفنی امکان پذیر است زیرا در پروژه های مختلف باید توسط کارشناس آنالیز قیمت داده شود.

همچنین مقدار شیب مورد بررسی قرار گرفته و کارهای لازم جهت آب بندی به طور کامل انجام شود.

در غیر این صورت ممکن است در فصل زمستان هنگام بارش برف و باران مشکلاتی بوجود بیاید.

زیرسازی بر اساس سلیقه و توان مالی مشتری می باشد.

ممکن است با پروفیل آهنی یا چوب انجام شود.

طبق نظر کارشناسان در مناطق باران خیز بهتر است از چوب روس استفاده شود.

در مناطق خشک نیازی به هزینه بالا جهت تهیه پروفیل چوب برای زیرسازی نمی باشد.

با پروفیل آهنی این امر امکان پذیر بوده و مشکلی به وجود نمی آید.

هر چند در مناطق باران خیز مانند شمال کشور نیز از پروفیل آهنی استفاده می شود.

برای پوشش سقف های شیروانی بهترین و زیباترین متریال سفال بام است.

سازه هایی مانند ویلا، آلاچیق و برخی موارد پارکینگ، سردری، باربیکیو و غیره با سقف های شیبدار طراحی شده، مانند تصویر زیر ساخته می شوند و از این نوع پوشش بام در آنها استفاده می شود.

پوشش بام سفال

سفال که به عنوان پوشش بام استفاده می شود علاوه بر زیبایی خاصی که به ساختمان می بخشد ، دارای مزایای زیادی است . مهم ترین مزیت های آن به شرح ذیل می باشد :

·         مقاومت بالا در برابر آتش سوزی

·         مقاوم در برابر وزش باد

·         دارای فرم ثابت و پایدار

·         عمر طولانی و دارای قابلیت دوام

·         عملکرد خوب در هر نوع آب و هوا

·         عایق مناسب در مقابل انواع نزولات جوی

·         حمل و نقل راحت

·         همچنین نصب آن نیز آسان است

سفال بام و مزایای آن

سفال بام برگرفته از مواد اولیه خاک رسی با قدمت دوهزار ساله بدون عوارض زیست محیطی بر سقف شیروانی اماکن مسکونی و غیر مسکونی غرور آفرین است .

پوشش سفال در سقف شیبدار علاوه بر سازگاری محیط زیست ، زیبایی بافت سنتی توانسته اعتماد و اطمینان کارفرمایان را برآورده سازد.

زیبا و با دوام ،سازگاری با محیط زیست ، عمر طولانی و مقاومت بالا، مقاوم در برابر سرما و گرما، مقاوم در برابر طوفان و باد های شدید، مقاوم در برابر باران های شدید،مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر برخورد با جسم سخت.

مزایای سفال بام

·         سفال بام زیبا و با دوام سازگار با محیط زیست

·         عمر طولانی و مقاومت بالا

·         مقاوم در برابر سرما و گرما شدید

·         مقاوم در برابر طوفان و بادهای شدید

·         مقاوم در برابر باران های شدید

·         جذب آب پایین در حد صفر

·         مقاوم در برابر آتش مقاوم در برابر برخورد با جسم سخت

·         مقاوم در برابر آب ، باد ، گرما و سرما ، یخبندان

·         عایق سرما و گرما

·         استحکام بالا

سفال بام چیست؟

سفال بام از مواد اولیه خاک رس ساخته شده است. علاوه بر سازگاری با محیط زیست و زیبایی، دارای بافت سنتی بسیار جذابی می باشد که، توانسته است اعتماد و اطمینان کارفرمایان را جلب نماید. عمر طولانی و مقاومت در برابر سرما و گرما، طوفان و باد‌های شدید، بارش باران ‍‌، آتش و برخورد اجسام سخت و… از مزیت های سفال می‌باشند. این محصول در رنگ‌های متنوع قهوه ای ، آبی ، نوک مدادی ، زرشکی ، مشکی ، صورتی ، سبز ، زرد و قرمز ارائه می شود که زیبایی بی نظیری به نمای  سازه شما خواهد داد.

مشخصات سفال بام

تعداد سفال بام استفاده شده در هر متر مربع ۱۱/۵ عدد خواهد بود و وزن آن هر متر مربع ۳۸ کیلوگرم  است و به همین علت در گروه سبک ترین سفال به شمار می رود.

مشخصات سفال بام فلورانس

§         ابعاد:  سانتیمتر ۲۵.۵×۴۲.۵

§         وزن هر تایل:۳.۳۰۰ کیلو گرم

§         سطح پوشش:در هر متر مربع ۱۴ عدد تایل به کار می رود.

§         وزن هرمتر مربع:۴۶.۲۰۰ کیلو گرم

مشخصات فنی سفال بام شیرکوه

§         وزن هر تایل: ۲.۷ کیلوگرم

§         ابعاد: ۴۵۰mm*220mm

§         سطح پوشش در هر متر مربع ۱۲ عدد تایل

§         وزن هر متر مربع ۴۰ کیلوگرم

زیرسازی سفال بام

سفال بام برای پوشش بام سقف شیروانی تولید و در بازارعرضه می شود و برای نصب، نیاز به زیرسازی خاصی دارد که مستلزم استفاده از اشخاص متخصص و ماهر است. زیرسازی سفال بام دارای قوانین و مقررات خاصی می باشد که پیش از اجرا می بایست در مورد آن تجربه و اطلاعات داشته باشید. بنابراین متخصصین نصب سفال بام خانه ، تمامی کارهای آن را به عهده می گیرند. برای نصب سفال بام بر روی سقف شیبدار باید سقف را آماده نمود تا بتوان تایل های سفالی را بر روی آن چید، برای این عمل می بایست فضایی مناسب به اندازه طول و عرض آن ایجاد شود. به انجام این مراحل و مهیا نمودن سقف در زیر این بامپوش، زیرسازی می گویند.

سفال سقفی

سفال سقفی می تواند یک روند طولانی خسته کننده باشد که می تواند بسیاری از افراد را از WO یا WU که با قدرت gm بازی می کنند ، دور کند. پس چرا کمی در هنر ساخت آجر تکامل نمی یابد.

قالب آجری را بسازید سپس قالب آجری را با مقدار x کیلوگرم خاک رس پر کنید ، اما قالب را در کوره تا سخت کنید. قالب از 6 تا 12 آجر بر اساس میزان مجاز کیلوگرم رس در قالب تولید می کند که ممکن است قالب دارای 8 یا 10 شکاف باشد ، بنابراین برای پر کردن قالب از آن خشت زیادی استفاده می کنید.

آجرهای سفالی باید به شکلی که در حال حاضر ایجاد شده باقی بمانند زیرا باید در آجر تراشیده شوند ، اما می توان از سیستم قالب استفاده کرد.

قیمت سقف سفالی

قیمت سقف سفالی قبل از اجرا توسط کارشناس نصب، برآورد می شود. در برآورد هزینه کلیه محصولات مورد نیاز برای نصب در نظر گرفته می شود. موارد زیر قسمتی از برآورد قیمت سقف سفالی هستند:

تایل سفال ، تیزه سفالی ، کلاهک سفالی ، پنجه ای و غیره

 قسمت دیگر آن مربوط به هزینه ها و دستمزد اجرای آن می باشد.

سقف سفالی

یکی از دلایل اصلی جلب توجه استفاده از پوشش های سفالی برای سقف خانه های ویلایی همین رنگ آنها است. رنگبندی سفال از قبیل : قهوه ای، خاکستری ، قرمز آجری می باشد؛ از اینرو ورق های طرح سفال برندهای متفاوتی دارد.

سقف طرح سفال

سقف طرح سفال (ورق طرح سفال) از نوع ورق گالوانیزه رنگی تولد و ساخته می شوند و مقاومت فوق العاده ای در برابر پوسیدگی، خوردگی و زنگ زدگی دارند. سقف یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان ویلایی است.

مزایای استفاده از ورق طرح سفال

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، استفاده از ورق های طرح سفال در میان تمام محصولات ساختمانی از میزان بیشتری برخوردار بوده است، چرا که مصرف کنندگان این محصول به خوبی می دانند که این محصول دارای مزایای بسیار ویژه ای می باشد که از مهمترین این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

§         سازگار با انواع شرایط جوی

§         نصب با مدت زمان کوتاه

§         سبک بودن و داشتن ایمنی بسیار بالا

§         مقاوم در برابر بلای طبیعی

§         داشتن قیمت بسیار مناسب

§         مقاومت این محصول در مقابل طوفان و تند باد

§         داشتن زیبایی خیره کننده

§         مناسب برای استفاده در سطوح شیبدار

استفاده از این محصول را می توان بیشتر در ساختمان های شهرهای شمالی مشاهده کرد چرا که این محصول بهترین و مقاوم ترین گزینه برای شرایط جوی این منطقه است و برای سقف شیروانی نیز مناسب می باشد.

کاشی‌های بام به‌طور عمده برای محافظت بام ساختمان از باران طراحی شده و به‌طور سنتی از مصالح محلی و مواد در دسترس ساخته می‌شوند. مانند سفال‌های رُسِ کوره پُخته‌شده، تخته سنگ یا مصالح مدرنی همچون بتن و پلاستیک. برخی از کاشی‌های بام سفالی را با لعاب ضدآب می‌کنند.

اجرای سقف تایل سفالی

اجرای تایل سفالی این نوع سقف ها از نظر کیفیت نسبت به سقفهای شیبدار گالوانیزه در درجه بالاتری قرار دارند . اجرای سقف تایل سفالی با توجه به نوع تولید به رنگ سفال میباشد که با توجه به رشد تکنولوژی امروزه اجرای سقف تایل سفالی رنگی نیز تولید میشود البته نطرهای مختلفی در این زمینه میباشد چون به علت ماهیت سفال قدرت چسبندگی رنگ به اجرای سقف تایل سفالی ماندگاری زیادی ندارد

ورق طرح سفال چیست؟

ورق های گالوانیزه ورق هایی آهنی یا فولادی هستند که سطح روی آن ها با لایه ای از فلز روی پوشانده شده و در برابر محرک های محیطی مانند رطوبت و اکسیژن هوا از مقاومت بسیار بالایی برخوردار شده اند. یکی از پرکاربردترین انواع ورق های گالوانیزه، ورق های رنگی می باشند که بعلت مقاومت و زیبایی ظاهری در صنعت ساختمان کاربرد فراوانی دارند.

اصلی ترین نوع ورق های رنگی، ورق های طرح سفال می باشند که از انواع ورق شیروانی می باشند و خود چندین نوع دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود. این ورق ها که اغلب به جای سفال در سقف های شیبدار استفاده می شوند، از مقاومت بسیار بالاتری برخوردارند و به ویژه در مناطق مرطوب و پر بارش، استفاده از آن ها دارای توجیه فراوانی است.

ویژگی های ورق های طرح سفال

همانطور که پیش تر ذکر شد استفاده از این سفال بام در سال ‌های اخیر افزایش فراوانی پیدا کرده و این موضوع به علت ویژگی های ورق های طرح سفال است. اصلی ‌ترین ویژگی های این ورق ها عبارتند از:

زیرسازی سقف ورق های طرح سفال

برای نصب این مصالح نیازی به یک فرآیند زیرسازی پیچیده نمی باشد و فقط با اجرای یک خرپای بسیار ساده و حتی بدون نیاز به سازه چوبی و فلزی می توان زیرسازی لازم را برای نصب ورق های گالوانیزه طرح سفال انجام داد.

نصب آسان

نصب سفال بام به عنوان مصالح سقف شیبدار بسیار ساده تر از سفال بوده و سرعت عملیات ساختمانی را نیز بالا می برد.

طول عمر بالا

ورق های طرح سفال از جنس ورق های گالوانیزه هستند و به علت قرار گرفتن یک لایه از فلز روی بر روی فلز پایه که همان فولاد یا آهن است، این ورق ها از مقاومت و طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند.

همچنین نگهداری آنان نیز آسان است. به طور میانگین این ورق ها در کاربری شیروانی، در برابر نور آفتاب می توانند تا 50 سال کارایی داشته باشند.

استحکام

از ویژگی های ورق های گالوانیزه می توان به امکان تحمل ۷۲۰ درجه حرارت اشاره نمود. همچنین ورق های گالوانیزه طرح سفال از وزن کمی برخوردار هستند و همین موضوع موجب می ‌شود دیرتر از سازهای دیگر فرو بریزند.

ثبات رنگ

این ورق ها در رنگ های سفارش داده شده تولید و به مشتری تحویل داده می ‌شوند و نیازی به هزینه و صرف وقت در رنگ کردن آنها نمی باشد. این ورق ها در رنگ های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند و از نظر بصری نیز دارای زیبایی و جذابیت بالایی می باشند.

سبکسازی سقف

پیشتر نیز گفته شد که این سازه ها از مزیت سبک بودن برخوردارند.

مقاومت بالا در برابر زلزله

به طور کلی در در دنیا برای مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله از اصل کاهش وزن سازه استفاده می کنند. از این رو کمبود وزن این مصالح می ‌تواند به مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله کمک کند. همچنین برای استحکام این ورق ها از پیچ هایی از جنس فولاد استفاده می شود که دربرابر نیروهای پیچشی و برشی زلزله مقاومت بسیاری ایجاد می کنند.

کم بودن حجم و حمل و نقل آسان

از دیگر مزایای این نوع ورق ‌ها این است که بعلت حجم پایین، به راحتی می ‌توان از این محصولات در انبارها استفاده قرار داد و حمل و نقل آن ها نیز بسیار راحت و آسان است.

 

نظرات کاربران