سفال بام

سفال بام

تعداد ارائه دهنده ها

۳ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت سفال بام به عواملی همچون نوع خاک مورد استفاده، میزان ناخالصی ها، نحوه تولید و ابعاد آن بستگی دارد. برای خرید سفال سقف شیروانی بهتر است با انواع سفال بام آشنایی لازم حاصل شود. بهترین قیمت سفال سقف شیروانی به همراه خدمات نصب آن در عمران مدرن موجود است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

سفال بام

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

مدرن بام

مدرن بام

۳

تهران

phone

******۰۲۶۳۴

پارس بام

پارس بام

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

سفال بام

متریال مورد نیاز برای تولید پوشش سفال بام ، خاک رس و ترکیبات مختلف آن می باشد. این محصول کاملا دوست دار محیط زیست است و کوچک ترین عارضه ای چه در فرایند تولید و چه در فرایند نصب و تخریب برای محیط زیست ندارد. از همین رو سفال بام ، پوششی محبوب و رایج است. قیمت سفال بام نیز بسته به کیفیت خاک مورد استفاده در تولید آن متغیر بوده و محدودیتی برای استفاده آن به عنوان پوشش های مسطح و شیب دار وجود ندارد. 

 

سفال بام
تولید انواع سفال بام 

 

امروزه سقف سفالی شیروانی یک ماده شیک و با دوام برای طراحی پوشش سقف به حساب می آید. سفال بام به علت رنگ طبیعی و خالص و بافت به خصوصی که دارد، به ظاهر ساختمان زیبایی و ظرافت می بخشد. از سفال بام برای پوشش سقف آلاچیق سفالی نیز استفاده می شود. قیمت سفال شیروانی بسته به نوع سقف و ظرافت های اجرای سقف آلاچیق سفالی با استفاده از سفال بام تغییر می کند. هرچه متراژ شیروانی بام بیشتر باشد، قیمت سفال شیروانی بیشتر خواهد شد. 

قیمت بالابر ساختمانی                                                                                                                      بلوک هبلکس                                                                                        قیمت میلگرد ۱۶ کرمان

قیمت سقف سفالی

اگر به دنبال پوششی ارزان و موقتی هستید، پوشش سفال بام به شما توصیه نمی شود. قیمت سقف شیروانی سفالی در عین ظاهر ساده و متریال خالصی که دارد، بالا بوده و استفاده از آن در ابعاد زیاد و متراژ بالا هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل می کند. در کل قیمت سقف سفالی به برند تولید کننده محصول نیز بستگی دارد. وجود ناخالصی ها، کیفیت مراحل تولید، عدم پریدگی و مقاومت خوب محصول همگی بر قیمت سقف سفالی تاثیر می گذارند. اما تعیین قیمت سفال سقف شیروانی ملاک ها و معیار های متفاوتی نسبت به سفال بام ساده دارد. عواملی مانند شیب بام، نوع آب بندی، درصد شیب و یک طرفه یا چند طرفه بودن آن، همگی بر برآورد قیمت سفال بام موثر هستند. برای پوشش سقف های شیروانی یکی از بهترین متریال ها، سفال شقف شیروانی است.

 

سفال سقف شیروانی
استفاده از سفال برای پوشش بام

 

انواع سفال سقف

انواع سفال سقف در طرح های مختلف و رنگ های متنوعی تولید و عرضه می شوند. انواع سفال سقف شیروانی که در کارخانه های مختلف تولید می شوند، هر کدام مدل های مختلفی داشته و بر اساس ظاهرشان نام گذاری می شوند. قیمت سقف شیروانی سفالی در مدل ها و نوع های مختلف، متفاوت است. در ادامه به معرفی تعدادی از انواع سفال بام که در کارخانه های ایران تولید می شوند، پرداخته شده است.

 

سقف سفال طرح مارسی فرانسه

این مدل از سقف شیروانی سفالی دو شیار موازی در راستای یکدیگر داشته که برای هدایت آب باران تعبیه شده اند. از طرح مارسی سفال بام بیشتر برای مناطقی که بارش باران و برف زیاد داشته باشد، استفاده می کنند. قیمت سفال بام مارسی بر اساس کارخانه تولید کننده محصول، بازه قیمتی متفاوتی دارد. برای ساخت سقف سفالی ویلا و یا سقف آلاچیق سفالی در مناطق سردسیر و بارانی، سقف سفال طرح مارسی کاربرد بسیاری دارد.

 

سفال بام
سفال طرح مارسی

 

سفال سقفی شیروانی طرح پرتغالی

طرح پرتغالی سفال بام بر اساس فرم خود تایل ها، به دو دسته سقف سفالی طرح پرتغالی یک اس و سقف سفالی طرح پرتغالی دو اس تقسیم می شود. قیمت اجرای سقف سفالی شیروانی طرح پرتغالی، بسته به نوع آن و متراژ محل نصب متفاوت خواهد بود.

 

سفال سقفی شیروانی طرح پرتغالی یک اس

این نوع تایل سفال بام به این صورت است که در یک سمت تایل فرمی به شکل اس ایجاد می شود. این فرم در ادامه قسمت صاف تایل سفالی قبلی قرار می گیرد.

 

سفال سقف شیروانی
سفال طرح یک اس

 

سفال سقفی شیروانی طرح پرتغالی دو اس

در طرح دو اس سفال بام هر تایل دارای دو فرم ای مانند است که در دو طرف تایل ها قرار می گیرد و شکلی سینوسی را با در کنار هم قرار دادن تایل ها ایجاد می کند. این مدل سفال در ساخت سقف سفالی ویلا ها کاربرد زیادی دارد.

 

سفال سقف شیروانی
سفال طرح دو اس

 

سقف شیروانی سفالی طرح ترک

طرح ترک سقف شیروانی سفالی از لحاظ ظاهر مانند طرح مارسی سفال بام دارای دو شیار موازی است؛ اما از لحاظ ویژگی های فنی تفاوت دارد.

 

سقف سفالی شیروانی طرح پولکی

یکی دیگر از انواع سفال بام مدل پولکی است که تقریبا مدل رایجی در سقف سفال می باشد. فرم تایل های این مدل سقف سفال به شکل پولک بوده و از یک سمت دایره شکل و از سمت دیگر گوشه دار هستند.

 

سفال بام
سفال طرح پولکی

 

طرح نیم گرد

فرم طرح نیم گرد سفال سقف شیروانی به صورتی است که هر کدام از تایل ها به شکل یک نیم استوانه هستند و در راستای ارتفاع استوانه های سفال بام در یکدیگر چفت می شوند.

 

سفال سقف شیروانی
سفال طرح نیم گرد

 

کاربرد سفال بام

از سفال بام برای طراحی پوشش بام ویلا ها، ساختمان های مسکونی یا اداری و تجاری، سقف پارکینگ، سردر، پوشش سفال بام شیروانی ، سفال آلاچیق و ... استفاده می شود. در کل برای استفاده از سفال بام محدودیت به خصوصی وجود ندارد و هر کجا سقف شیب دار وجود داشت، می توان از سفال بام استفاده نمود. قسمت زیرین سفال بام به گونه ای طراحی شده است که به صورت کشویی در هم چفت می شوند تا قفل محکمی ایجاد کنند.

 

مزایای سفال بام

استفاده از سفال بام با وجود اینکه جزو مصالح سنتی به شمار می رود اما همچنان طرفداران زیادی داشته و برای سقف های شیبدار نیز، استفاده از سفال سقف شیروانی توصیه می شود. در ادامه به بررسی مزایا و ویژگی های مثبت سفال سقف شیروانی یا سفال بام پرداخته می شود.

 

سفال بام
استفاده از سفال بام برای پوشش شیروانی

 

مقاوم در برابر هوازدگی و تغییرات جوی

یکی از ویژگی هایی که هر نوع پوشش بام از جمله پوشش سفال بام باید حتما دارا باشد، مقاومت و استحکام در برابر شرایط جوی و شرایط بد آب و هوایی است. شرایط اقلیمی خاص مانند رطوبت بالای هوا، بارش های زیاد باران و برف، باد های شدید، طوفان یا تابش های شدید آفتاب نباید باعث آسیب و فرسودگی پوشش سفال سقف شیروانی شود. تایل های سفال بام در برابر آتش سوزی و تابش های شدید آفتاب بسیار مقاوم است. برای همین استفاده از سفال بام برای مکان هایی که در معرض آتش سوزی یا تابش های مستقیم آفتاب قرار دارند، بسیار مناسب است.

 

ذخیره انرژی

به علت شکافی که در زیر سفال سقف شیروانی وجود دارد، گرمای خورشید به داخل خانه راه پیدا نکرده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. اگر ساختمان در اقلیم گرم و خشک قرار نداشته باشد، می توان حتی سیستم های سرمایشی را به کل حذف کرد زیرا استفاده از سفال بام گردش هوای خوبی زیر سقف ایجاد کرده و به خنک ماندن داخل کمک می کند.

 

سفال بام
نحوه نصب و شیار های هواگذر تایل های سفالی

 

بدون هزینه های نگهداری

یکی از ویژگی های سفال بام ، ماندگاری و ثبات رنگ بالا است. به همین علت است که نیاز به ترمیم و مراقبت خاصی نداشته و به راحتی می توان از آن برای سالیان سال استفاده نمود بدون آنکه نیاز به هزینه های مراقبت و تعویض داشته باشد. البته قیمت سفال بام در ابتدا نسبت به پوشش های دیگر بام بیشتر است ولی در صرفه جویی هزینه های ترمیم بسیار موثر است.

 

سازگار با محیط زیست

جنس سفال بام به گونه ای است که از خاک طبیعی ساخته شده و بعد از فرسودگی به طور کامل به طبیعت باز می گردد.همان طور که پیشتر نیز ذکر شد، مراحل تولید و تهیه سفال بام نیز آلودگی های زیست محیطی تولید نمی کند و کاملا دوست دار محیط زیست است.

 

سفال سقف شیروانی
سیستم ذخیره انرژی پوشش سفال سقف شیروانی

 

ثبات رنگ

از آن جایی که پوشش بام به صورت مداوم در معرض تابش نور خورشید قرار دارد، باید رنگ ثابتی داشته و دچار فرسودگی نشود. رنگ پوشش سفال بام ثابت بوده و به مرور تغییر رنگ نمی دهد.

 

استحکام بالا

استحکام و مقاومت بالای سفال بام یکی دیگر از ویژگی های مثبت این پوشش است. پوشش های سفال سقف شیروانی به علت بافت متراکم و مقاومت بالایی که دارند، در برابر ضربه یا فشار زیاد آسیبی ندیده و کیفیت خود را حفظ می کنند.

 

تنوع رنگی

محصول سفال بام در انواع رنگ های متنوع قهوه ای روشن تا تیره، آبی، نوک مدادی، خاکستری، مشکی، زرشکی، صورتی، سبز و زرد تولید می شود. ثبات این رنگ ها بسیار بالا بوده و ماندگاری زیادی دارند. رنگ سفال ها ممکن است بر قیمت سقف شیروانی سفالی تاثیر بگذارند.

 

سفال سقف شیروانی
رنگ های متنوع پوشش سفال بام

 

معایب سقف شیروانی سفالی

هر نوع پوششی برای سقف در کنار مزایا و ویژگی های مثبتی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد. وظیفه ما این است که با تحقیق درست مزایا و معایب پوشش ها را مقایسه و با توجه به کاربری ساختمان خود، پوشش مناسب را انتخاب کنیم. پوشش سفال بام نسبت به دیگر انواع پوشش بام کمی وزن بیشتری دارد. خریدار و طراح پوشش سقف باید در نظر داشته باشد که سازه سقف تحمل بار سفال بام را داشته باشد. اجرای سقف شیروانی سفالی می تواند در هر ۱۰ متر مربع ۳۰۰ کیلوگرم وزن به سازه تحمیل کند. 

 

سفال بام
اجرای سقف شیروانی سفالی

 

قیمت سقف سفالی نسبت به سایر پوشش بام کمی گران تر است. البته زیبایی و جذابیتی که سفال بام به ظاهر ساختمان می دهد کاملا ارزش قیمت بالای این متریال را داشته و ماندگاری بالای آن، خرید سفال بام را به یک نوع سرمایه گذاری تبدیل می کند. هم چنین برای اجرای سقف شیروانی سفالی باید از کمک افراد متبحر و خبره بهره مند شد. زیرا نصب سفال سقف شیروانی کار ساده ای نبوده و نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۷ رای

نظرات کاربران

امین

عالی بود

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما