رنگ پودری سیمان

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

رنگ پودری سیمان

دسته بندی
سیمان سفید و رنگی
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


رنگ پودری سیمان


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

رنگ پودری سیمان


قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

رنگچی شیمی
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

کیمیا صنعت
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


رنگ پودری سیمان (بتن)

در حالت کلی سیمان به دو رنگ سفید و خاکستری (طوسی) تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از عملیات عمرانی همچون ساخت ملات و نماسازی به منظور ایجاد جلوه زیباتر، نیاز به رنگ های دیگری علاوه بر دو رنگ ذکر شده می باشد. بدین منظور می توان از رنگ پودری سیمان استفاده کرد. رنگ پودری سیمان یا پیگمنت (Pigment) رنگی است بر پایه سیمان که دارای تنوع بالایی می باشد. از دیگر کاربردهای رنگ پودری سیمان که به نام رنگ پودری بتن نیز شناخته می شوند، می توان به ساخت بتن رنگی ، کفپوش بتنی ، دیوار پیش ساخته بتنی ، بتن اکسپوز و ... اشاره کرد.

 

رنگ پودری سیمان

 تنوع رنگی پیگمنت

 

پیگمنت ها به حالت جامد بوده و علاوه بر ایجاد رنگ، موجب افزایش عمر نما نیز می شوند. رنگ پودری سیمان باید در برابر رطوبت، تابش نور خورشید، بارش باران و برف مقاوم باشد. از مزیت های رنگ پودری بتن این است که ملات به صورت کاملا یکدست رنگی می شود. علاوه بر این، تنوع رنگی آن بالا بوده و می توان با توجه به سلیقه رنگ مورد نظر خود را ایجاد کرد. همچنین امکان ترکیب رنگ های مختلف و ساختن رنگ دلخواه وجود دارد.

 

قیمت رنگ پودری سیمان

 پیگمنت سبز رنگ

 

نکات استفاده از رنگ پودری سیمان

مقدار مجاز استفاده از رنگ پودری سیمان ، حدود ۵ تا ۱۰ درصد وزن سیمان می باشد. این مقدار با توجه به نوع و رنگ سیمان ، میزان آب، نوع رنگدانه رنگی و روش ترکیب آن به مخلوط متغیر است. لازم به ذکر است که میزان آب مصرفی در مناطق با آب و هوای گرم و خشک بیشتر از مناطق سردسیری است. از مهم ترین نکات در ساخت بتن رنگی مدت زمانی است که برای میکس کردن در نظر گرفته می شود. به منظور باز شدن رنگ پودری بتن و رسیدن به رنگ دلخواه، باید زمان کافی برای اختلاط در نظر گرفت.

 

رنگ پودری سیمان

 استفاده از پیگمنت برای ساخت ملات رنگی

 

در هنگام اختلاط باید دقت نمود که تجهیزات مورد استفاده فاقد روغن، زنگ زدگی و آلودگی های دیگر باشد. زیرا وجود چنین آلودگی هایی موجب تغییر رنگ ملات و بتن ساخته شده می گردد. لازم به ذکر است که هر چه میزان رنگ دهی پیگمنت ها بالاتر باشد، کیفیت رنگ پودری سیمان بالاتر خواهد بود. علاوه بر این، هر چه دانه بندی رنگ پودری سیمان نرم تر باشد، قدرت پوشش دهی آن نیز بالاتر است. برای تهیه ملات های با رنگ روشن تر باید از سیمان سفید استفاده کرد تا به رنگ دلخواه رسید. اما برای رنگ های تیره تر همچون قهوه ای و مشکی می توان از سیمان معمولی به رنگ خاکستری استفاده کرد.

 

قیمت رنگ پودری سیمان

 اضافه کردن رنگ پودری بتن به سیمان

 

انواع رنگ پودری سیمان

رنگ پودری سیمان به دو دسته کلی پیگمنت های معدنی و پیگمنت های آلی تقسیم بندی می گردند که هر کدام از آنها می توانند به صورت طبیعی یا سنتزی تولید شوند. از جمله پیگمنت های طبیعی معدنی می توان به گل اخرا، گل ماشی و اخرای زرد اشاره کرد. در واقع برای ساخت این نوع از رنگ پودری سیمان ، از اکسیدهای آهن استفاده می گردد. برای تهیه این نوع رنگ پودری سیمان ، سنگ های رنگی پوسته زمین خرد شده ، شسته می شوند و با سنگ شکن به دانه بندی مورد نظر می رسند.

از پیگمنت های آلی بیشتر از نوع معدنی آن استفاده می گردد. از جمله آنها می توان به پیگمنت های گروه فتالوسیانین ها اشاره کرد. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید رنگ پودری سیمان دارای تنوع گسترده ای می باشد که رنگ های قرمز، زرد، آبی، سبز از جمله پرکاربردترین آنها می باشد.

 

رنگ پودری سیمان

 رنگ پودری سیمان

 

قیمت رنگ پودری سیمان

قیمت رنگ پودری سیمان وابسته به عواملی همچون کیفیت، برند محصول، ماندگاری و دوام رنگ و طبیعی یا مصنوعی بودن پیگمنت ها می باشد.

رنگ پودری سیمان در دو نوع ایرانی و خارجی در بازار عرضه می گردد. به طور کلی قیمت پیگمنت های خارجی بیشتر از نوع ایرانی آن است. علاوه بر این، قیمت پیگمنت های خارجی با توجه به کشور سازنده نیز متفاوت می باشد. اما باید توجه داشت که برای ایجاد رنگ، به مقدار کمتری رنگ پودری سیمان خارجی نسبت به نوع ایرانی آن نیاز است.

 

رنگ پودری بتن

 پیگمنت سرخابی رنگ

 

از دیگر عوامل موثر بر قیمت رنگ پودری سیمان ، نوع رنگ می باشد. برخی از رنگ ها گران تر و برخی دیگر ارزان تر از سایر انواع است. به طور مثال، پیگمنت زرد از گران ترین انواع رنگ پودری سیمان می باشد.

نظرات کاربران