خانه پیش ساخته بتنی شیراز

خانه پیش ساخته بتنی شیراز

دسته بندی
فرآورده های بتنی
شماره تماس جهت خرید

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

توضیحات قیمت
قیمت خانه پیش ساخته بتنی شیراز به دو فاکتور اصلی مصالح و نیروی کار بستگی دارد. قیمت خانه های پیش ساخته بتنی به متراژ، قیمت متریال اولیه و پیچیدگی طرح وابسته است. انواع ساختمان های پیش ساخته بتنی مانند خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس ، ویلاهای پیش ساخته بتنی و ... در عمران مدرن ارائه می شوند. لیست قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز ، بروز و آنلاین ارائه می گردد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شیراز x

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

خانه پیش ساخته بتنی

عمران مدرن

شماره تماس جهت خرید

۰۲۱-۰۱۹۱۰۵۳۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

خانه پیش ساخته بتنی شیراز

 استفاده از خانه پیش ساخته بتنی ایده‌ی تازه‌ای نیست. سال‌ها است شیوه‌های متعددی برای ساخت سازه پیش ساخته بتنی آزمون و خطا شده و تا به امروز پیشنهادات متنوعی نیز برای ساخت خانه بتنی پیش ساخته ارائه شده اما واقعیت این است که مشتریان در اغلب نقاط جهان هنوز نمی توانند به سیستم ساختمانهای پیش ساخته بتنی اعتماد کنند. برای جلب اعتماد بیشتر لازم است تا تحقیقات دقیق‌ تر و جزئی‌ تری در زمینه ساخت خانه پیش ساخته بتنی مانند ویلا پیش ساخته بتنی ، خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس و … انجام شود و نتایج به زبان ساده در اختیار عموم قرار گیرد. 

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه بتنی پیش ساخته

 

یکی از ایرادات مهم ساختمان های پیش ساخته بتنی ، بحث اتصالات است که در سال‌های اخیر پیشرفت‌ های بسیار زیادی در این زمینه رخ داده است. می توان ادعا کرد این روزها با توجه به بالا رفتن دستمزد نیروی کار، کمبود منابع تامین مصالح و بالا رفتن استانداردهای ساخت و ساز ، بدون شک قیمت خانه پیش ساخته در شیراز در مقایسه با سیستم‌های قدیمی‌ تر ارزان تر تمام می‌ شود و در سال‌های آینده چاره‌ای جز جایگزینی این ویلاهای پیش ساخته بتنی به جای سیستم‌ های قدیمی وجود نخواهد داشت. 

 

قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز

قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز به دلیل نوسانات قیمت مصالح و تنوع دستمزد پیمانکاران و تولید کنندگان بسیار متغیر است. برای اطلاع از لیست قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز می توانید با همکاران ما در عمران مدرن مشورت کنید. قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز به عواملی همچون متراژ، نوع نقشه، پیچیدگی های سازه در مراحل طراحی و تولید آن، بستگی دارد. به عنوان مثال برای ساخت خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس نسبت به نوع معمولی به بودجه بیشتری نیاز است. 

 

ویلای بتنی پیش ساخته
ویلای بتنی پیش ساخته

 

دو فاکتور اصلی در ساخت خانه تامین مصالح و نیروی کار است. خانه پیش ساخت بتنی تعداد نیروی کار کمتری دارد. بر این اساس کشور آمریکا در استفاده از خانه‌ پیش ساخته بتنی شیراز پیشتاز است. حدود ۳۰ سال است که از ایده خانه هاي پيش ساخته بتني در این کشور استقبال می‌شود. دلیل این استقبال گران بودن نیروی کار در آمریکاست.

 

خانه پیش ساخته بتنی
فونداسیون پیش ساخته خانه پیش ساخته بتنی

 

توسعه ساخت و ساز و کمبود نیروی کارگر ساختمانی ماهر معمولا شرایط را به نفع ایده های پیش ساخته می‌برد. در سال‌های اخیر کشورهای اروپایی نیز استقبال خوبی از خانه پیش ساخته در شیراز داشتند. هر چه زمان بگذرد قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز در مقایسه با سایر ایده‌ها ارزان تر تمام می‌شود. به همین دلیل است که کارشناسان ساخت خانه بتنی پیش ساخته پیش‌بینی می‌کنند که این ایده در سال‌های آینده طرفداران بیشتری پیدا میکند.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
خانه بتنی پیش ساخته در حال نصب

 

لیست قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز

لیست قیمت خانه پیش ساخته در شیراز با روش تیلت آپ کاهش می‌ یابد. در این روش اعضای بتنی سازه به صورت پنل‌هایی مجزا به صورت قطعات بسیار بزرگ و یکپارچه ساخته می‌شود. دیوارها و ستون‌ها و تمامی اجزا در شکل قطعاتی بزرگ با نام پنل های تیلت آپ تولید خواهد شد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته بتنی ویلایی

 

در گام بعدی تولید خانه پیش ساخته در شیراز ، باید تمامی قطعات به وسیله ماشین آلات سنگین و جرثقیل به دقت در جای خود قرار بگیرند. چنین رویکردی به معنای افزایش سرعت چند برابری و کاهش قابل توجه نیروی انسانی است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
حمل قطعات با کمک ماشین آلات سنگین

 

دقت در ساخت هر قطعه به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و چالش‌ های ساخت سازه پیش ساخته به مراتب کمتر است. در صورتی که تیم ‎‌های عمرانی مهارت کافی برای اجرای پروژه‌ های تلیت آپ پیدا کنند، قطعا قیمت خانه های پیش ساخته بتنی با این روش ارزان تر تمام می‌شود.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
عکس خانه های بتنی پیش ساخته ویلایی

 

خانه پیش ساخته بتنی سبک در شیراز

سال‌هاست که بتن بر اغلب پروژه‌ های ساخت و ساز در ایران سایه انداخته است. حجم تولید بالای سیمان و بتن در ایران باعث شده است تا دست سازندگان برای تامین مواد اولیه باز باشد. طی این مدت مهندسان کمتر به استفاده از سازه های پیش ساخت بتنی رغبت نشان دادند. بدون شک در سال‌های آینده، با بالا رفتن استانداردها و محدودیت‌های ایجاد شده، تمایل به استفاده از خانه پیش ساخته بتنی سبک دو چندان می‌شود. 

 

قطعات پیش ساخته خانه های بتنی پیش ساخته

 

در ساخت خانه پیش ساخته سبک همان طور که از نامش مشخص است از بتن سبک استفاده می شود. بتن سبک بتنی متخلخل است که در تولید آن از حباب های هوا استفاده شده و علاوه بر تامین مقاومت بتن و بالا بردن استحکام آن وزن بتن را نیز کمتر کرده و سازه بتنی پیش ساخته سبک تری با آن ساخته می شود. قیمت ساختمان پیش ساخته بتنی سبک به دلیل استفاده از متریال به روز و کارآمدتری که دارد، ممکن است نسبت به نوع معمولی تا حدودی بیشتر باشد. 

 

جابجایی قطعات با ماشین آلات

 

قیمت خانه پیش ساخته بتنی سبک

مشتریان به انواع سازه های پیش ساخته بتنی در ایران دسترسی دارند. به تازگی ایده ساختمان های پیش ساخته بتنی و روش های تیلت آپ محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. به همین دلیل سازندگان، تیپ‌های متنوع‌تری از انواع خانه‌های کوچک و بزرگ و چند طبقه ارائه داند. قیمت خانه های پیش ساخته بتنی در شیراز سبک بر اساس پیچیدگی طرح و متراژ متفاوت است. همچنین در تعیین قیمت جزئیاتی مانند سیستم‌های گرمایش و سرمایش و لوله کشی و متریال سقف و نما و جنس درب و پنجره‌ها و ارتفاع سازه و بسیاری از عوامل دیگر نقش مهمی ایفا می‌کنند. پس از انتخاب طرح مورد نظر برای استعلام قیمت خانه پیش ساخته در شیراز باید با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید. 

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
جابه جایی اجزای ویلای پیش ساخته بتنی

 

ویلای پیش ساخته بتنی شیراز

ویلاهای پیش ساخته بتنی در زمان بسیار کوتاهی ساخته و نصب می‌شوند. در واقع بخش مهمی از اجزای خانه پیش ساخته بتنی توسط کارخانه‌ها از پیش تولید شده است به همین دلیل پس از سفارش زمان کوتاهی لازم است تا پروژه تکمیل و نصب شود. ویلا پیش ساخته بتنی ۲۵۰ متری به صورت شبکه‌ای طراحی می‌شود. هر شبکه سوئیتی کاربردی و زیباست. سازه‌ پیش ساخته بتنی ۲۵۰ متری معمولا دو طبقه است. آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام در هر طبقه موجود است. در واقع می توان ۲۵۰ متر ویلا پیش ساخته بتنی را ۵ سوئیت ۵۰ متری کاملا مستقل و مجزا در نظر گرفت.

 

خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس
اجرای ویلای بتنی دوبلکس

 

قیمت ویلای پیش ساخته بتنی

قیمت ویلای پیش ساخته بتنی نیز مانند دیگر انواع ساختمان های پیش ساخته بتنی ، بر اساس نوع مصالح، نوسانات بازار و قیمت دستمزد کارگران تغییر می کند. ویلاهای پیش ساخته بتنی در انواع دوبلکس یا یک طبقه تولید می شود. قیمت ویلای پیش ساخته بتنی دوبلکس نسبت به انواع معمولی خانه پیش ساخته بتنی کمتر است. در ادامه به معرفی بیشتر خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس پرداخته می شود.

 

خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس در شیراز

ساخت خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس از حساسیت و ظرافت بیشتری برخوردار است. این نوع ساختمان اماده نصب به صورت دو طبقه در کارگاه تولید می شود و اتصالات آن که از مهم ترین مراحل است در محل اجرا می گردد. خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس به دلیل متراژ بالا و زیبایی ظاهری که دارند، طرفداران زیادی داشته و طبعا قیمت ویلای پیش ساخته بتنی دوبلکس نیز از نوع معمولی بیشتر خواهد بود.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
اجرای خانه بتنی پیش ساخته در محل

 

ساخت خانه پیش ساخته بتنی شیراز

برای ساخت هر نوع ساختمان پیش ساخته بتنی لازم است یک سری مراحل طی شوند. در ادامه به بررسی این مراحل برای ساخت خانه پیش ساخته بتنی پرداخته می شود.

 • اولین گام در ساخت خانه پیش ساخته بتنی : بازدید از محل پروژه و نقشه برداری

در این مرحله با توجه به نیاز مشتری و آنالیز سایت، تعداد قطعات و متراژ مورد نظر تعیین شده و برای آماده سازی قطعات و قالب گیری آن ها آماده می شوند.

 

خانه پیش ساخته بتنی
قالب گیری قطعات

 

 • دومین گام در ساخت ساختمانهای پیش ساخته بتنی : طراحی سازه بر اساس نیاز مشتری

طراحی سازه می تواند شامل مرحله طراحی سه بعدی فضاهای داخلی، چینش قطعات و … باشد. در ادامه تصاویری از طراحی سه بعدی فضاهای داخلی یک خانه پیش ساخته بتنی را مشاهده می نمایید.

 

خانه بتنی پیش ساخته
رندر داخلی از فضاهای خانه بتنی پیش ساخته

 

خانه بتنی پیش ساخته
رندر داخلی از خانه پیش ساخته بتنی با کاربری اداری

 

 • سومین گام در ساخت سازه پیش ساخته بتنی : ساخت قطعات پیش ساخت تحت نظارت دقیق در کارخانه

قطعات پیش ساخته خانه های بتنی پیش ساخته باید با دقت تمام و تحت نظارت دقیق و محاسبات پیشرفته ساخته شوند. اتصالات قطعات و ابعاد آن ها نیز در این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
قطعات بتنی با ابعاد گوناگون

 

 • چهارمین گام در ساخت خانه بتنی پیش ساخته : انجام محاسبات مربوط به بارگیری و تخلیه بار تا محل پروژه

تخلیه بار در محل پروژه معمولا با تریلی ها و ماشین های سنگین حمل و نقل صورت می گیرد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
جابجایی قطعات خانه پیش ساخته

 

 • پنجمین گام در ساخت ویلای پیش ساخته بتنی : انتقال قطعات به محل پروژه
 • ششمین گام در ساخت ساختمان پیش ساخته بتنی : اتصالات

اتصالات قطعات بتنی با بولت و مهره صورت می گیرد. 

 

اتصالات بولت و مهره

 

بعد از طی این مراحل نوبت به نصب و اجرای خانه پیش ساخته بتنی است. ساختمان اماده نصب در محل آورده شده و برای نصب و جایگذاری در محل از پیش تعیین شده آماده می شود.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
اجزای مختلف خانه های پیش ساخته بتنی

 

 • هفتمین گام در ساخت ساختمان پیش ساخته بتنی : تاسیسات مکانیکی و الکتریکی

 

خانه پیش ساخته بتنی
اجرای تاسیسات مکانیکی خانه های پیش ساخته

 

 • هشتمین گام در ساخت ساختمان پیش ساخته بتنی : نازک کاری

آخرین مرحله نازک کاری شامل گچکاری دیوار های خارجی و کفسازی و … می باشد.

 

کفسازی خانه بتنی پیش ساخته

 

سیستم پیش ساخته بتنی برای کاربری های مختلفی مانند مسکونی، خدماتی، تفریحی و … می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. نکته ای که در ساخت خانه های پیش ساخته بتنی باید مورد توجه قرار بگیرد این است که قطعات پیش ساخته به تعداد بالا در کارخانه‌ها تولید می ‎شوند. در نتیجه استانداردهای دقیقی برای ساخت‌ آن ها در نظر گرفته می‌شود و ضریب خطا به حداقل ممکن می رسد. استفاده از سیستم‌ پیش ساخته بتنی به سازنده این امکان را می‌دهد که در هر شرایط آب و هوایی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن ، خانه پیش ساخته بتنی مورد نیاز خود را بر پا کند.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته

 

مراحل ساختخانه های پیش ساخته بتنی شیراز

قطعات بتنی مورد استفاده در ساخت خانه پیش ساخته بتنی در گام اول باید ساخت و پرداخته شود. سپس به محل پروژه منتقل و در محل مونتاژ  و نصب شود. بنابرین ۴ مرحله اساسی زیر طی می‌شود.

 • قالب گیری بتن Casting : قطعات پیش ساخته بتنی با ترکیب اختلاط کنترل شده در قالب‌هایی به شکل و اندازه مورد نیاز ریخته می‌شود. از ویبراتور برای از بتن بردن حفرات داخل بتن استفاده می‌شود تا فضای خالی داخل بتن را از بین ببرد.
 • عمل آوری بتن Curing : کیورینگ یا عمل آوری بتن قطعات پیش ساخته سازه بتنی پس از مرحله قالب گیری انجام می‌شود. اجزای داخل قالب خارج شده و به مخازن کیورینگ منتقل می‎شود. در این مرحله عمل آوری بتن به طور کامل انجام خواهد شد.
 • انتقال تا محل پروژه : پس از اتمام مرحله عمل آوری کامل بتن ، کامیون‌ها و تریلی‌ها برای انتقال قطعات به محل پروژه آماده هستند. برای این کار به نیرو کارگر ماهر و جرثقیل نیاز است.
 • نصب و مونتاژ : این مرحله از ساخت خانه پیش ساخته بتنی باید با نظارت دقیق مهندسان انجام شود. همه‌چیز دقیق طبق برنامه پیش رود در صورت بروز اختلال ، باید جزئیات ثبت و محاسبات مرتبط با تغییرات مجددا اعمال شود.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
کلبه پیش ساخته بتنی

 

خرید خانه پیش ساخته بتنی شیراز

برای خرید خانه پیش ساخته بتنی می توانید به کارگاه ها و کارخانه های تولید فرآورده های بتنی مراجعه و از آن ها ساختمان پیش ساخته مورد نظرتان را خریداری کنید و یا به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کرده و ویلا پیش ساخته بتنی را در محل تحویل بگیرید. هم چنین می توانید در طراحی نقشه و ابعاد آن، مانند ارتفاع سقف خانه پیش ساخته بتنی ، تعداد اتاق خواب ها، فرم کلی خانه و … نظر دهید تا در خرید خانه پیش ساخته بتنی بیشترین رضایت را داشته باشید.

 

اجزای خانه های بتنی پیش ساخته شیراز

هر خانه بتنی پیش ساخته ای از اجزای مختلفی تشکیل شده است مانند کف، دیواره ها، سقف و … که هر کدام به شیوه ای مختلف تولید شده و اتصالات گوناگونی دارند. در ادامه با توضیحات دیوار خانه پیش ساخته بتنی آشنا می شوید.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
مراحل سر هم بندی خانه بتنی پیش ساخته

 

سازه پیش ساخته بتنی

سازه پیش ساخته بتنی در واقع روشی از ساختمان سازی است که شامل مونتاژ اجزای یک سازه در محل کارگاه و حمل مجموعه کامل سازه تا سایتی که قرار است سازه نصب شود و در نهایت مونتاژ و کنترل کیفیت خواهد بود.

 

ساختمان پیش ساخته بتنی
فونداسیون خانه پیش ساخته بتنی

 

سازنده باید ترکیبی از طراحی دقیق و تجهیزات مدرن و کارایی بالا و روش‌های تولید کنترل شده و با کیفیت را در خدمت گیرد تا دو مرحله اساسی ساخت قطعات و نصب آن در موقعیت مکانی دیگر با موفقیت انجام شود و در نهایت خانه پیش ساخته بتنی تکمیل گردد. در واقع واژه سازه پیش ساخته بتنی به فرآیند صفر تا صدی ساخت یک سازه در کارگاه ها و غیر درجا را می گویند.

 

خانه های پیش ساخته
خانه های پیش ساخته 

 

دیوارهای ساختمان پیش ساخته بتنی

دیوارهای خانه پیش ساخته بتنی به صورت کاملا پیش ساخت از قطعات ۶ متری تهیه شده است. جانمایی درب و پنجره از پیش روی این دیوارها انجام می شود. کیفیت بتن و استحکام دیوارها به مراتب از دیوارهایی که به صورت درجا اجرا می‌شود بالاتر است.

 

خانه های پیش ساخته
جابجایی دیوارهای ساختمان پیش ساخته

 

درب و پنجره دو جداره و با کیفیت بالا روی هر دیوار نصب می گردد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
نصب قاب پنجره به روی دیوار های خانه پیش ساخته

 

سیستم‌های گرمایشی برای سازه ۲۵۰ متری معمولا با شوفاژ تامین می‌شود. سیستم‌های سرمایشی خانه پیش ساخته بتنی نیز معمولا با کولر در هر سوئیت تامین می‌ شود. می توان این سازه ۲۵۰ متری را به عنوان یک مسافر خانه ۴ تا ۵ اتاقه استفاده کرد یا به عنوان یک عمارت ویلایی بزرگ و ارزان قیمت مورد استفاده قرار داد.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
دیوارهای خانه های پیش ساخته بتنی

 

اتصالات ساختمانهای پیش ساخته بتنی شیراز

در بخش‌های قبلی تلاش شد که در هر کدام از سیستم‌های ساخت خانه پیش ساخته بتنی نقاط آسیب پذیری اتصالات در نظر گرفته شود. در این بخش قصد داریم سه دسته بندی اصلی در مورد اتصالات خانه های پیش ساخته بتنی را مرور کنیم. به طور کلی سه شیوه دسته بندی برای اتصالات وجود دارد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
حمل قطعات تا محل پروژه

 

۱-  تقسیم بندی از نظر پیوستگی میان اجزا شامل:

 • اتصالات تر در ساخت خانه پیش ساخته بتنی : در این شیوه اتصالات از بتن کمک گرفته می‌شود. میان میلگردها با بتن پر میشود تا اتصال با پیوستگی بیشتری انجام شود و عملکرد لرزه ای مناسب تری داشته باشد.
 • اتصالات خشک در ساخت خانه بتنی پیش ساخته : منظور از اتصالات خشک سازه های پیش ساخته بتنی در واقع همان جوشکاری و پیچ است.

 

اتصالات فونداسیون

 

۲- از نظر درجه گیرداری سه دسته کلی برای اتصالات میتوان در نظر گرفت:

 • اتصالات صلب خانه های پیش ساخته بتنی : مقاوم در برابر بار جانبی و قائم
 • اتصالات ساده خانه پیش ساخته بتنی : از اتصالات ساده نباید مقاومت چندانی را در برابر دوران تیر و ستون انتظار داشت. این اتصالات تنها توانایی انتقال نیروهای برش و محوری را خواهند داشت. اگر در قاب ها از اتصال ساده استفاده شود تنها برای بار ثقلی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • اتصالات نیمه گیردار سازه های پیش ساخته ی بتنی : در این اتصالات میزان لنگر انتقالی کاهش خواهد داشت. برخلاف اتصالات صلب، دوران تیر و ستون در محل اتصال یکسان نیست. در آرماتورها یا وصله‌ها و مهاربندهای کششی ممکن است گسیختگی اتفاق بیفتند.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
سوییت بتنی پیش ساخته

 

انواع خانه های پیش ساخته بتنی شیراز

ساختمانهای پیش ساخته بتنی انواع مختلفی دارند. در ادامه به معرفی موردی خانه بتنی پیش ساخته پرداخته می شود.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته در مرحله اجرای قطعات

 

خانه پیش ساخته در مرحله اجرای نما

 

ساختمان های پیش ساخته بتنی سبک ۵۰ متری

شاید بتوان ارزان ترین تیپ سازه های پیش ساخته را در میان انواعی جستجو کرد که متراژ کم دارند. خانه های پیش ساخته بتنی ۵۰ متری معمولا به عنوان خانه باغ در کنار مزارع و خانه باغ‌ها ساخته می‌شود. یک دستشویی و حمام داده و اغلب یک اتاق خواب داخل آن تعبیه شده است. آشپزخانه اوپن کوچک در فضای پذیرایی بسیار ساده و کاربردی است. این نوع خانه پیش ساخته بتنی برای اقامت یک تا دو نفر در نظر گرفته شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی ارزان قیمت

معمولا از چنین خانه هایی به عنوان ویلاهای کوچک مناسب استراحت خانواده استفاده می ‎شود.از نظر سیستم‌ های گرمایش و سرمایش نیز تفاوتی با خانه‌های معمولی ندارد. یک بخاری می‌تواند خانه را به خوبی گرم کند. در نظر داشته باشید که دقت ساخت در خانه‌ پیش ساخته بتنی بسیار بالاست و دیوارها و پنجره‌ ها عایق مناسبی دارند و به راحتی فضای داخل خانه گرم و سرد می‎ شود. قیمت ساختمان پیش ساخته بتنی سبک ۵۰ متری معمولا ارزان است. سقف ها از ورق سبک گالوانیزه ساخته شده و درب و پنجره UPVC است. البته باید توجه داشته باشید که هزینه جزئیاتی مانند سیستم سرمایش باید از طرف مشتری تامین شود.

 

ویلا پیش ساخته بتنی
جابه جایی آسان خانه پیش ساخته بتنی

 

اتاقک پیش ساخته بتنی

اگر در زمان کوتاهی نیاز به اتاق کوچکی دارید که در زمین مورد نظرتان بی دردسر و سریع ساخته شود و هر زمان که بخواهیم اجزای آن دمونتاژ شده و باز شود و امکان فروش داشته باشد، ایده اتاقک پیش ساخته بتنی یا کلبه پیش ساخته بتونی بسیار جذاب است. این اتاقک‌ ها به آسانی حمل و نصب می شوند و مانند خانه پیش ساخته بتنی ثابت نیستند. برای اتاقک نگهبانی ، اتاق استراحت کشاورزان و حتی ا به عنوان یک مغازه کوچک کاربرد دارد. یک سرویس بهداشتی خیلی کوچک داخل اتاق تعبیه شده است. گرمایش آن با بخاری است. نصب و حمل این اتاقک ها بسیار راحت است و به آسانی امکان جابجایی دارد.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
اتاقک پیش ساخته بتنی

 

با توجه به توسعه سازه های پیش ساخته در چند سال گذشته می‌توان انتظار داشت که در سال‌های آینده بازار پررونقی از خرید و فروش خانه پیش ساخته بتنی دست دوم و حتی هر کدام از اجزای این سازه‌ها به وجود آیند. در مورد خرید خانه هاي پیش ساخته بتني محدودیت‌ هایی نیز وجود خواهد داشت. جانمایی سازه باید منطبق با محیط جدید باشد. دست شما برای هر گونه تغییر در ساختار سازه کاملا بسته است. انطباق لوله کشی و سیستم برق کشی و بسیاری از موارد دیگر از پیش باید در نظر گرفته شده باشد. باید دقت داشته باشید که حین دمونتاژ و جابجایی، اجزا آسیب نبیند و در صورت آسیب دیدگی ترمیم خانه بتنی پیش ساخته به درستی انجام شود.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته از جنس بتن

 

خانه پیش ساخته بتنی دوبلکس عرضی شیراز

این خانه های پیش ساخته با فناوری های جدید و به روز و با کمک بهترین مصالح در اختیار خریداران قرار می گیرد. در ادامه تصاویری از پلان و پرسپکتیو این ساختمان ها آورده شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ویلایی دوبلکس عرضی

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته دوبلکس عرضی

 

خانه پیش ساخته بتنی دوبلکس طولی در شیراز

این خانه های پیش ساخته بر خلاف مدل عرضی، عمق بیشتری داشته و در متراژ های گوناگونی تولید می شود. در ادامه تصاویری از این خانه ها را مشاهده می نمایید.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ویلایی دوبلکس طولی

 

ساختمان پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته دوبلکس طولی

 

خانه پیش ساخته بتنی یک طبقه طولی در شیراز

خانه های پیش ساخته یک طبقه در متراژ های مختلفی تولید می شود. تعداد قطعات و متراژ آن ها تاثیر زیادی بر قیمت و چیدمان خانه های پیش ساخته بتنی دارد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ۱۰ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ۱۴ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ۸ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی یک طبقه عرضی در شیراز

خانه های یک طبقه عرضی کشیدگی بیشتری داشته و نورگیری بهتری نیز دارند. در ادامه نمونه ای از خانه های پیش ساخته بتنی که در این دسته بندی جای می گیرند، آورده شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته یک طبقه عرضی ۱۰ قطعه

 

خانه پیش ساخته یک طبقه عرضی ۱۴ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته یک طبقه عرضی ۱۲ قطعه

 

طرح های تجهیز کارگاهی پیش ساخته بتنی  در شیراز

این طرح ها به جهت تجهیز کارگاه های ساختمانی آماده و به فروش می رسند. در جدول زیر متراژ و تعداد قطعات مورد استفاده برای هر کدام از انواع این طرح مورد بررسی قرار گرفته است.

                                                     متراژ خانه پیش ساخته بتنی                                                                                                                                                  

سانتی متر مربع 

         تعداد قطعات بتنی پیش ساخته                                   

 

۱۰۸

۱۵

۷۲

۱۰

۱۹۴.۴

۲۷

۱۴۴

۲۰

۱۴.۴

۲

۱۱۵.۲

۱۶

۳۶

۵

۲۸.۸

۴

۲۱.۶

۳

سیستم های سازه‌ای خانه پیش ساخته بتنی شیراز

سیستم‌های متفاوتی برای ساخت ساختمانهای پیش ساخته بتنی اجرا می‌شود. این روش‌ ها را می توان با هم ترکیب کرد تا در نهایت بهینه‌ترین و کارامدترین سیستم‌ها به اجرا درآید. سیستم‌های مرسوم در ساخت خانه پیش ساخته بتنی شامل ۶ مورد زیر است.

 • سیستم قابی سازه پیش ساخته بتنی
 • سیستم سلولی سازه پیش ساخته بتنی
 • سیستم تیر و ستون خانه پیش ساخته بتنی
 • سیستم سقف و کف خانه های پیش ساخته بتنی
 • سیستم های دیوار باربر ساختمانهای پیش ساخته بتنی
 • سیستم های نماسازی سازه های پیش ساخته بتنی

 

سیستم تیر و ستون خانه پیش ساخته بتنی سبک

ترکیبی از تیر و ستون برای ساخت خانه بتنی پیش ساخته نیاز است. بیشتر این تیرها شبیه به تیر مایل بام است. سیستم قاب اسکلتی مربوط به تیر و ستون دارای اتصالات متعددی است. باید بدانید که مهم‌ترین ضعف سازه های بتنی پیش ساخته در اتصالات است. در واقع آن چه طراح در نظر داشته در عمل اجرا نمی شود و یکپارچگی سازه به شدت لطمه می‌خورد. به همین دلیل است که هنوز مهندسان برای مناطق زلزله خیر نتوانستند به سازه‌های پیش ساخت اعتماد کنند. این اتصالات دردسرساز در زمینه تیر و ستون در ساخت خانه پیش ساخته بتنی شامل موارد زیر است.

 • اتصال تیر به ستون
 • اتصال تیر به تیر
 • اتصال ستون به ستون
 • اتصال ستون به فونداسیون

 

ویلا پیش ساخته بتنی
ویلای پیش ساخت بتنی

 

سیستم های سقف و کف ساختمانهای بتنی پیش ساخته

سیستم های سقف و کف وظیفه انتقال بار قائم به المان های سازه ای را دارند که تحت تنش بار قائم قرار میگیرند. بعلاوه در سازه های پیش ساخته بتنی سیستم های سقف و کف درواقع بخش معمی از پایدار سازی سازه را بر عهده دارد. در واقع کف و سقف بارهای افقی را نیز به کمک دیافراگم منتقل میکنند. در روش کف سازی در خانه پیش ساخته بتنی به شرح زیر است:

 • کفسازی مجوف
 • کفسازی با سپر دوبل

همانطور که در بخش قبل گفته شد، اتصالات نقش مهمی از پایداری سازه های پیش ساخته بتنی ایفا می‌کنند. در زمینه سیستم های سقف و کف خانه پیش ساخته بتنی با اتصالات زیر مواجه هستید.

 • اتصال دال به دال، برای درزهای طولی داخلی سازه
 • اتصال دال به دال برای تکیه‌گاه داخلی سازه
 • اتصال دال به لبه‌ی عضو ، برای لبه‌های طولی
 • اتصال دال به تکیه‌گاه در بخش انتهایی

 

ساختمان پیش ساخته بتنی
ساختمانهای بتنی پیش ساخته

 

سیستم های دیوار باربر خانه پیش ساخته بتنی

در خانه های بتنی پیش ساخته دیوارها را به دو دسته دیوار باربر و دیوار غیر باربر تقسیم‌ بندی می‌ کنند.

دیوار باربر برای تحمل بار اعضای زیر کاربرد دارد:

 • تحمل بار کفسازی‌های سازه بتنی پیش ساخته
 • تحمل بار سقف‌های سازه پیش ساخته بتنی
 • بار تیرهای ساختمان پیش ساخته بتنی

اتصالات سیستم دیواری خانه پیش ساخته بتنی نیز مانند اتصالات سایر سیستم های خانه هاي پیش ساخته بتني می تواند نقطه ضعف سازه باشد. اتصالات این دیوارها عبارتند از:

 • اتصال دیوار به دیوار درزهای قائم و افقی خارجی و داخلی
 • اتصال دیوارها به فونداسیون

 

خانه های پیش ساخته
سازه بتنی پیش ساخته

 

سیستم قاب ممان گیر سازه های بتنی پیش ساخته

در صورتی که از ترکیب اعضایی به شکل H یا L یا قاب پرتال استفاده شود می توان ادعا نمود که از سیتسم قاب ممان گیر بری سازه به کار رفته است. این سیستم خانه پیش ساخته بتنی در تامین پایداری سازه بسیار تعیین کننده است. اتصالات همگن در محل تقاطع تیرها و ستون ها به اعضای پایدار کننده کمک میکند که در نقطه عطف اتصالات ، نیازی به مقاومت خمشی نباشد. اتصالات میان تیر و ستون برای رسیدن به ظرفیت مقاوم طراحی می شوند.

 

سیستم سلولی مجوف ویلای پیش ساخته بتنی

مجوف به معنای تو خالی است و سیستم های سلولی مجوف خانه پیش ساخته بتنی معمولا از ترکیب اعضای توخالی بسته یا باز با مقاطع U شکل یا L شکل ایجاد می شود. استفاده از اعضای حجره‌ای شکل و سلولی برای هر بخش از سازه امری عادی و مرسوم است. در این سیستم از قطعات مکعب مستطیل تو خالی استفاده می شود که هر کدام می توانند کل یا بخشی مجزا را شامل شوند. تعداد اتصالات این سیستم کم است. بنابراین میزان آسیب پذیری سازه هایی با سیستم جعبه ای پایین تر است. ساخت خانه بتنی پیش ساخته موقتی با ارتفاع کم با چنین سیستمی به راحتی امکان پذیر است. وزن بالای قطعات خانه پیش ساخته بتنی ، مشکل این سیستم است. امکان استفاد مجدد از قطعات این سیستم وجود دارد.

 

ویلا پیش ساخته بتنی
انواع ویلا بتنی پیش ساخته

 

سیستم سازه بتنی پیش ساخته اسکلتی

قاب هایی شامل تیر و ستون در این سیستم به چشم میخورد. اتصالات سیستم اسکلتی به صورت گیردار یا مفصلی است. در اتصالات مفصلی حتما باید به بارهای جانبی دقت ویژه شود. زیر گروه‌ های این سیستم در ساخت خانه پیش ساخته بتنی به شرح زیر است.

 • خانه بتنی پیش ساخته اسکلتی با ستون یکپارچه
 • ساختمانهای پیش ساخته بتنی اسکلتی با ستون مجزا
 • سازه های بتنی پیش ساخته با قاب پرتال

 

انتخاب سیستم مناسب سازه بتنی پیش ساخت در شیراز

طراحان سازه به خوبی می دانند که برای رسیدن به رفتار سازه ای مناسب خانه پیش ساخته بتنی در برابر تنش های محیطی نیاز است یک یا چند سیستم سازه ای را همزمان به کار گیرند و با هم ترکیب کنند تا نتیجه ایده آل حاصل شود. نیاز است که تمامی نیروهای کششی و فشاری و برشی به دقت توسط طراح ثبت و مورد بررسی قرار گیرد. این روزها علاوه بر روش های گفته شده، از روش خرپای معادل نیز به وفور در ساخت سازه های بتنی پیش ساخته استفاده میکنند و این سیستم نتایج قابل قبولی داشته است.  

 

خانه پیش ساخته بتنی
حمل خانه های بتنی پیش ساخته

 

مزایای ساختمان پیش ساخته بتنی در شیراز

 • صرفه جویی در هزینه ، مصالح ، زمان و نیروی کار
 • عدم نیاز به داربست
 • راه اندازی خدمات ساختمان مانند لوله‌کشی‌ها و برق بلافاصله بعد از نصب سازه خانه پیش ساخته بتنی
 • امکان اجرا در هر شرایط آب و هوایی
 • نظارت دقیق بر پروسه تولید قطعات و بالا رفتن کیفیت و استانداردهای ساخت
 • کاهش میزان دورریز و پسماند در محل
 • امکان دمونتاژ کردن سازه و استفاده مجدد از خانه پیش ساخته بتنی
 • حفظ دقیق شکل و ابعاد با کمترین ضریب خطا
 • امکان اجرای دقیق قطعات ظریف و با جزئیات

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
خانه بتنی پیش ساخته

 

معایب خانه پیش ساخته بتنی شیراز

 • جابجایی و حمل ممکن است باعث آسیب و شکستگی قطعات خانه بتنی پیش ساخته شود.
 • اتصالات نادقیق و ضعیف ممکن است یکپارچگی سازه را تهدید کند.
 • کوچکترین قصوری در مونتاژ ممکن است تمامی محاسبات طراحی را به هم بزند.
 • هزینه‌های حمل نسبتا بالاست.
 • نیاز به تجهیزات مونتاژ وجود دارد.
 • نیاز به نیروی کار ماهر در اجرای خانه پیش ساخته بتنی شیراز وجود دارد.

خانه پیش ساخته بتنی شیراز، خانه پیش ساخته بتنی در ارژن، خانه پیش ساخته بتنی در زرقان، خانه پیش ساخته بتنی در صدرا، خانه پیش ساخته بتنی در کربال، خانه پیش ساخته بتنی در کوار، خانه پیش ساخته بتنی در آباده، خانه پیش ساخته بتنی در ارسنجان، خانه پیش ساخته بتنی در استهبان، خانه پیش ساخته بتنی در رونیز، خانه پیش ساخته بتنی در اقلید، خانه پیش ساخته بتنی در حسن آباد، خانه پیش ساخته بتنی در سده، خانه پیش ساخته بتنی در بوانات، خانه پیش ساخته بتنی در سرچهان، خانه پیش ساخته بتنی در مزایجان، خانه پیش ساخته بتنی در پاسارگاد، خانه پیش ساخته بتنی در پاسارگاد، خانه پیش ساخته بتنی در جهرم، خانه پیش ساخته بتنی در خفر، خانه پیش ساخته بتنی در سیمکان، خانه پیش ساخته بتنی در کردیان، خانه پیش ساخته بتنی در خرم بید، خانه پیش ساخته بتنی در مشهد مرغاب، خانه پیش ساخته بتنی در خنج، خانه پیش ساخته بتنی در محمله، خانه پیش ساخته بتنی در داراب، خانه پیش ساخته بتنی در جنت، خانه پیش ساخته بتنی در رستاق، خانه پیش ساخته بتنی در فورگ، خانه پیش ساخته بتنی در رستم، خانه پیش ساخته بتنی در سورنا، خانه پیش ساخته بتنی در زرین دشت، خانه پیش ساخته بتنی در ایزدخواست، خانه پیش ساخته بتنی در سپیدان، خانه پیش ساخته بتنی در بیضا، خانه پیش ساخته بتنی در همایجان، خانه پیش ساخته بتنی در سروستان، خانه پیش ساخته بتنی در کوهنجان، خانه پیش ساخته بتنی در فراشبند، خانه پیش ساخته بتنی در دهرم، خانه پیش ساخته بتنی در فسا، خانه پیش ساخته بتنی در ششده و قره بلاغ، خانه پیش ساخته بتنی در شیبکوه، خانه پیش ساخته بتنی در نوبندگان، خانه پیش ساخته بتنی در فیروزآباد، خانه پیش ساخته بتنی در میمند، خانه پیش ساخته بتنی در قیروکارزین، خانه پیش ساخته بتنی در افزر، خانه پیش ساخته بتنی در کازرون، خانه پیش ساخته بتنی در جره و بالاده، خانه پیش ساخته بتنی در چنار شاهیجان، خانه پیش ساخته بتنی در خشت، خانه پیش ساخته بتنی در کنارتخته و کمارج، خانه پیش ساخته بتنی در کوهمره، خانه پیش ساخته بتنی در گراش، خانه پیش ساخته بتنی در ارد، خانه پیش ساخته بتنی در لارستان، خانه پیش ساخته بتنی در اوز، خانه پیش ساخته بتنی در بنارویه، خانه پیش ساخته بتنی در بیرم، خانه پیش ساخته بتنی در جویم، خانه پیش ساخته بتنی در صحرای باغ، خانه پیش ساخته بتنی در لامرد، خانه پیش ساخته بتنی در اشکنان، خانه پیش ساخته بتنی در علامرودشت، خانه پیش ساخته بتنی در مرودشت، خانه پیش ساخته بتنی در درودزن، خانه پیش ساخته بتنی در سیدان، خانه پیش ساخته بتنی در کامفیروز، خانه پیش ساخته بتنی در کر، خانه پیش ساخته بتنی در ممسنی، خانه پیش ساخته بتنی در دشمن زیاری، خانه پیش ساخته بتنی در ماهور میلانی، خانه پیش ساخته بتنی در مهر، خانه پیش ساخته بتنی در اسیر، خانه پیش ساخته بتنی در گله دار، خانه پیش ساخته بتنی در وراوی، خانه پیش ساخته بتنی در نی ریز، خانه پیش ساخته بتنی در آباده طشک، خانه پیش ساخته بتنی در پشتکوه، خانه پیش ساخته بتنی در قطرویه.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۸ از ۵ - از مجموع ۱۲ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما