تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت

تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت

دسته بندی
تیرآهن زنبوری
تعداد ارائه دهنده ها
۳ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۵۸۹۹۰۰۰ تومان تا ۵۸۹۹۰۰۰ تومان
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
رشت x

تیرآهن لانه زنبوری ۱۴ ذوب آهن اصفهان

فروشندهشماره تماستحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی

عمران مدرن

۵

phone۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲location

تماس بگیرید

-

تیرآهن لانه زنبوری ۱۴ انبار اصفهان

فروشندهشماره تماستحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی

عمران مدرن

۵

phone۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲location

کیلوگرم

۴,۰۶۴,۱۰۰

امروز

تیرآهن لانه زنبوری ۱۴ بنگاه تهران

فروشندهشماره تماستحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی

عمران مدرن

۵

phone۰۹۱۰۱۹۱۰۵۳۲location

تماس بگیرید

-

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

قیمت تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت

تیرآهن زنبوری ۱۴ نوعی تیرآهن است که به دلیل شکل ظاهری، به این نام شناخته می شود. در واقع در پهنای جان تیراهن لانه زنبوری ، حفره های توخالی شش ضلعی وجود دارد که به شکل لانه زنبور دیده می شود. هدف از ساخت تیراهن لانه زنبوری ۱۴ این است که تیر بتواند با وزن کمتر و کمترین تغییر شکل، ممان خمشی بیشتری تحمل کند. تیرآهن لانه زنبوری با عنوان تیرآهن شبکه نیز شناخته می شود. امروزه این حفره ها به صورت دایره نیز ایجاد می شوند. این نوع تیرآهن از مقاومت بیشتری در برابر تنش های برشی برخوردار است.

 

تیرآهن زنبوری ۱۴
تیرآهن لانه زنبوری 14

 

روش ساخت تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت

تیرآهن زنبوری ۱۴ از برش دادن تیرآهن معمولی و اتصال قطعات برش خورده به یکدیگر تولید می شود. بدین صورت که تیرآهن معمولی را به صورت زیگزاگ برش می زنند. برش تیرآهن به دو روش امکان پذیر است. در روش اول از گیوتین استفاده می شود که نوعی برش سرد است. در روش سرد یا کوپال، شش ضلعی هایی بر روی جان تیرآهن رسم شده و با گیوتین اقدام به برش آن می نمایند.

در روش دوم تولید تیرآهن زنبوری ۱۴ ، با کمک خال جوش، محل برش را مشخص می کنند. در این روش که نوعی روش گرم است، برش به کمک شعله بنفش رنگ قوی ناشی از گاز استیلن و اکسیژن انجام می شود. پس از برش تیر، لبه های کنگره مانند دو قطعه ایجاد شده را بر روی یکدیگر قرار داده و جوش می کنند. در واقع قطعه بالایی را به اندازه یک دندانه جابه جا کرده و دندانه های دو قطعه را مقابل هم قرار می دهند. زاویه سوراخ های ایجاد شده بین ۴۵ تا ۶۰ درجه می باشد. ارتفاع تیراهن لانه زنبوری ایجاد شده حدودا ۱/۵ برابر ارتفاع تیرآهن اولیه است. این زاویه باید به صورتی انتخاب شود که تنش برشی افقی در تار خنثی از حد مجاز تجاوز نکند.

 

قیمت تیرآهن زنبوری
کاربرد تیرآهن لانه زنبوری

 

موارد کاربرد تیراهن لانه زنبوری ۱۴ در رشت

عمده ترین کاربرد تیرآهن زنبوری ۱۴ در اجرای ستون و سقف و همین طور ساخت پل و سوله می باشد. استفاده از آن سبب می شود که حفره های تیر توسط بتن پر شده و ضعف تیرآهن زنبوری در مواردی همچون ناپایداری پیچشی، کاهش یابد. همچنین بتن موجب برطرف شدن عیوب تیراهن زنبوری ، همچون کاهش مقاومت برشی، کمانش موضعی بال و جان و همین طور اثرات تغییر شکل های ثانویه در تیراهن لانه زنبوری می شود.

استفاده از تیرآهن زنبوری ۱۴ به عنوان اعضای باربر جانبی مجاز نیست. در صورت لزوم ایجاد سوراخ دسترسی در جان تیر، این سوراخ باید خارج از ناحیه حفاظت شده دو انتهای تیر و در نیمه میانی طولی دهانه تیر قرار گیرد. اطراف سوراخ باید به نحوی تقویت شود که مقاومت برشی و خمشی تیر به طور کامل فراهم گردد.

 

مزایای تیرآهن زنبوری 14 در رشت

از مهم ترین مزایای آن، کاهش وزن تیرآهن لانه زنبوری می باشد. کمتر بودن وزن تیرآهن زنبوری ۱۴ علاوه بر کاهش بار سازه ، موجب صرفه اقتصادی نیز می شود. کاهش وزن کلی ساختمان، سبب کاهش بار زلزله وارد بر سازه و درنتیجه ایمن تر شدن آن می گردد. حفره های موجود در جان تیر، امکان عبور راحت تر تجهیزات تاسیساتی و برقی را فراهم می کند. تیراهن زنبوری ۱۴ نسبت به نمونه های تیرآهن IPE سایز ۱۴، ممان اینرسی و مقاومت خمشی بالاتری دارد.

 

قیمت روز تیرآهن لانه زنبوری
تیرآهن شبکه

 

در مقابل مزایای فراوان، تیرآهن زنبوری ۱۴ ، معایبی نیز دارد. یکی از این معایب، ، کاهش مقاومت برشی تیراهن لانه زنبوری در محل اتصال پل به ستون یا اتصال تیرآهن فرعی به پل لانه زنبوری می باشد. برای رفع این مشکل تیرآهن زنبوری 14 ، بعضی از حفره ها را با ورق فلزی پر می کنند. ضریب اطمینان این نوع تیرآهن نسبت به سایر مقاطع فولادی کمتر است. این موضوع باید در باید در طراحی سازه مدنظر قرار گیرد.

 

قیمت تیرآهن زنبوری 14 در رشت

قیمت روز تیرآهن زنبوری ۱۴ ، با توجه به شرایط مختلف تغییر می یابد. یکی از عوامل موثر بر قیمت تیرآهن زنبوری ۱۴ ، قیمت روز فولاد می باشد. میزان عرضه و تقاضا بر روی قیمت ها تاثیرگذار است. در صورتی که میزان تقاضا از عرضه بیشتر گردد، قیمت تیرآهن زنبوری ۱۴ افزایش می یابد. ممکن است وزن هر شاخه تیرآهن زنبوری ۱۴ تولید هر کارخانه ای با کارخانه دیگر متفاوت باشد. وزن تیرآهن زنبوری ۱۴ برندهای مختلف، وابسته به مواد اولیه به کار رفته و استاندارد تولیدی کارخانه می باشد.

قیمت تمام شده برندهای مختلف تیراهن لانه زنبوری در کارخانه ها با یکدیگر متفاوت است. علاوه بر این قیمت تیرآهن زنبوری ۱۴ در شهرهای مختلف، یکسان نیست. به طور کلی استفاده از تیراهن زنبوری در پروژه های ساخت و ساز، مقرون به صرفه می باشد.

تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رشت، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در خشکبیجار، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در خمام، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در سنگر، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در کوچصفهان، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در لشت نشا، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در آستارا، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در لوندویل، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در آستانه اشرفیه، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در کياشهر، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در املش، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رانکوه، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در بندرانزلی، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در تالش، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در اسالم، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در حریق، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در کرگان رود، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رضوانشهر، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در پره سر، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رودبار، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در خورگام، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رحمت آباد و بلوکات، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در عمارلو، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رودسر، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در چابکسر، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رحیم آباد، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در کلاچای، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در سياهکل، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در دیلمان، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در شفت، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در احمد سر گوراب، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در صومعه سرا، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در تولم، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در میرزاکوچک جنگلی، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در فومن، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در سردار جنگل، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در لاهیجان، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در رودبنه، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در لنگرود، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در اطاقور، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در کومله، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در ماسال، تیرآهن زنبوری ۱۴ در رشت در شاندرمن.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما