تابلو کنتور برق

تابلو کنتور برق

دسته بندی

تابلو برق

بازه قیمت

از ۱۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

دریافت انشعاب از شرکت برق و برقرسانی به یک منطقه مستلزم نصب تابلو کنتور برق است. متناسب با نوع برق تک فاز یا سه فاز ، تابلو کنتور برق خریداری می شود. بنابراین قیمت تابلو کنتور برق ساختمان تحت تأثیر عواملی چون تعداد واحد ها، تعداد فاز مورد نیاز برای تغذیه می باشد.

تابلو کنتور برق

دسته بندی
تابلو برق
تعداد ارائه دهنده ها
۳ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۱۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰۰۰ تومان
توضیحات قیمت
دریافت انشعاب از شرکت برق و برقرسانی به یک منطقه مستلزم نصب تابلو کنتور برق است. متناسب با نوع برق تک فاز یا سه فاز ، تابلو کنتور برق خریداری می شود. بنابراین قیمت تابلو کنتور برق ساختمان تحت تأثیر عواملی چون تعداد واحد ها، تعداد فاز مورد نیاز برای تغذیه می باشد.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


تابلو کنتور برق


قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران منطقه ۴

قیمت:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

تابلو کنتور برق

تابلو کنتور برق به طور معمول نزدیک درب ورودی اصلی ساختمان نصب می شود. کابل اصلی برق تک فاز و یا سه فاز که توسط اداره برق از تیرهای چراغ برق وارد ساختمان می شود، از تابلو کنتور برق عبور می کند. سپس وارد تابلو برق اصلی شده تا برق تمامی واحد های ساختمان و همچنین برق فضاهای مشاع را تأمین شود. قیمت تابلو کنتور برق ساختمان به عوامل مختلفی از قبیل تعداد واحدها و همچنین تکنولوژی مورد استفاده در کنتور بستگی دارد. از آن جا که نصب کنتور پس از ثبت درخواست مربوط توسط شرکت برق انجام می شود؛ تهیه تابلو برق کنتوری تأییدیه دار یکی دیگر از دغدغه ساکنین انواع ساختمان های تک واحدی و چند واحدی است. 

تابلو کنتور برق
تابلو کنتور برق 

قیمت تابلو برق کنتوری

دریافت انشعاب از شرکت برق و برقرسانی به یک منطقه مستلزم نصب تابلو کنتور برق است. متناسب با نوع برق تک فاز یا سه فاز مورد نیاز، تابلو کنتور برق طراحی و خریداری می شود. بنابراین قیمت تابلو کنتور برق ساختمان تحت تأثیر عواملی چون تعداد واحد ها، تعداد فاز مورد نیاز برای تغذیه می باشد. لازم به ذکر است که قیمت تابلو برق کنتوری به صورت کاملا مجزا از فرآیند ثبت درخواست و نصب ، توسط سازنده انجام می شود. فروش تابلو کنتور برق سه فاز و تکفاز برای انواع ساختمان های تک واحدی و چند واحدی توسط شرکت های معتبر در قیمت های مختلف انجام می شود.

انواع تابلو کنتور برق

هماهنطور که پیش تر گفته شد، انشعاب برق تابلو کنتور به دو صورت تک فاز و سه فاز از شرکت برق دریافت می شود. در ادامه کاربرد هر یک از این دو نوع کنتور برق سه فاز و تک فاز بررسی می شوند.

تابلو کنتور برق تک فاز

برق مورد نیاز برای مصارف عمومی ساختمان ها و داخل واحدها از نوع تک فاز است. تابلو کنتور برق تک فاز تنها دارای یک ورودی برق بوده که برای محاسبه مقدار برق مصرفی می باشد. دریافت انشعاب برق تک فاز از اداره برق با ثبت درخواست آغاز شده و پس از خریداری کنتور برق مربوط از شرکت های تأییدیه دار ، تکمیل می شود. لازم به ذکر است که توجه به نوع کنتور ( دیجیتال و یا آنالوگ) در تعیین ابعاد دقیق تابلو برق کنتوری ساختمان و قیمت آن تأثیرگذار است.

تابلو کنتور برق تک فاز
تابلو کنتور برق تک فاز

تابلو کنتور برق سه فاز

برق سه فاز به طور معمول برای کاربردهای خاص در کارگاه ها و یا مصرف تجهیزات ویژه در فضای ساختمان استفاده می شود. به عنوان مثال برای استفاده از بالابرهای ساختمانی و یا گچ پاششی، در محل ساختمان به تابلو کنتور برق سه فاز نیاز است. همچنین برق مورد نیاز آسانسور و بالابرهای خانگی سه فاز نیز از طریق تابلو برق کنتوری سه فاز ساختمان تأمین می شود. بنابراین سازندگان بایستی برای تأمین برق سه فاز درخواست نصب تابلو کنتور برق را ثبت کنند. لازم به ذکر است که کنتورها و به طبع تجهیزات سه فاز قیمت و قدرت بالاتری نسبت به تجهیزات تک فاز دارند.

انواع کنتور برق

اندازه گیری برق توسط تابلو کنتور های برق ساختمان ، با استفاده از دو نوع کنتور دیجیتال و آنالوگ انجام می شود. اساس کار کنتور برق آنالوگ، امواج الکترومغناطیس بوده در حالی که در نوع دیجیتال بر اساس مدار های الکتریکی عمل می کنند. 

تابلو کنتور برق آنالوگ

این نوع کنتور برق، ساده ترین نوع بوده که محاسبه مقدار مصرف از نمودارهای موجود در داخل دستگاه و با کسر اعداد کنتور صورت می گیرد. محاسبه مقدار مصرف در این نوع تابلو کنتور برق ساختمان تنها با یک نرخ قیمت می باشد. تابلو کنتور برق آنالوگ در سه نوع تکفاز ، سه فاز دیماندی و غیر دیماندی متناسب با مقدار بار قابل تغذیه به فروش می رسد.

فروش تابلو برق کنتور تکفاز
تابلو برق کنتوری آنالوگ ساختمان

 

در هنگام نصب تابلو کنتور برق ، یک سر سیم فاز به سر سیم پیچ جریان سر دیگر به سر سیم پیچ ولتاژ متصل می شود. زمانی که مصرف کننده ای به کنتور وصل می شود جریان از سیم فاز و نول می گذرد. با عبور جریان برق مصرفی در سیم پیچ جریان میدان مغناطیسی ایجاد می شود. سیم پیچ ولتاژ همواره به برق وصل بوده و دارای یک میدان مغناطیسی ثابت است که اثر این دو میدان بر یکدیگر موجب عملکرد تابلو برق کنتوری می شود. خروجی هر کنتور به کلید مینیاتوری و ترمینال های جعبه فیوز هر واحد متصل می شود. 

تابلو کنتور برق دیجیتال

اندازه گیری و نمایش مقدار مصرف برق در تابلو برق کنتوری دیجیتال ساختمان بر اساس مدارهای الکتریکی بر روی نمایشگرهای دیجیتال انجام می شود. محاسبه قیمت در تابلو کنتور برق ساختمان دیجیتال در سه نرخ متفاوت میان باری، کم باری و بار اوج امکان پذیر است. تابلو کنتور برق دیجیتال در دو نوع تکفاز و سه فاز برای انواع ساختمان های تک واحدی و چند واحدی، به فروش می رسند که کنتورهای سه فاز دارای ۸ تعرفه مختلف برای قیمت گذاری هستند. قیمت تابلو کنتور برق دیجیتال در مقایسه با نمونه آنالوگ بالاتر است. این در حالی است که به واسطه تعرفه های مختلف برای محاسبه مقدار مصرف برق، هزینه های طولانی مدت را تا حد قابل قبولی کاهش می دهند.

 

تابلو کنتور برق سه فاز
تابلو کنتور برق سه فاز دیجیتال 

نصب تابلو کنتور برق

قسمت ورودی تابلو کنتور برق تک فاز ، شامل یک یا دو سیم موازی و یا دو سیم ورودی به همراه کوپلینگ متصل به مدارات حفاظتی و کلیدهای اتوماتیک است که سرویس برق را دریافت می کند. خروجی کلید اتوماتیک فیوز شیشه ای جهت حفاظت چراغ سیگنال و مولتی متر سه فاز مجموعه دیجیتال و فیوز سکسیونری تغذیه می کند. این موارد به صورت مشابه با نمونه تک فاز در تابلو کنتور برق سه فاز نیز تکرار می شود.

مدارات کنترلی و حفاظتی موجود در تابلو کنتور برق شامل کلید قطع بار اصلی، قطع برق ساختمان به صورت یک جا و کلید های قطع اختصاصی بار در یک نقطه هستند که فیوزها را تغذیه می کنند. لازم به ذکر است این بخش از تابلو کنتور برق توسط اداره برق پلمپ می شود و مسئولیت آن با اداره برق است. فروش تابلو کنتور برق تکفاز به طور معمول برای ساختمان های تک واحدی صورت می گیرد.

خروجی تابلو کنتور برق

در خروجی تابلو کنتور برق از هر کنتور یک سیم به داخل یک فیوز آمده که این فیوز در سر راه کابل اصلی هر واحد ساختمان قرار دارد. چهار ردیف هواکش ۱۰۰-۸۰ میلی متري در بالا و پایین به فاصله ۱۵۰ میلی متر از لبه های بالا و پایین درب با حفظ تقارن در نصب تابلو کنتور برق در نظر گرفته می شود. 

 

قیمت تابلو کنتور برق
تابلو کنتور برق تک واحدی

ابعاد تابلو کنتور برق 

اندازه و قیمت تابلو برق کنتور ساختمان متناسب با تعداد واحدهای متغیر است؛ چرا که در ازای هر واحد نصب کنتور در داخل تابلو مورد نظر صورت می گیرد. برای مثال برای یک ساختمان ۲۰ واحدی، تابلو کنتور برق شامل ۲۰ کنتور برای هر واحد و یک کنتور عمومی می باشد. حداکثر ارتفاع تابلو های برق کنتوری ساختمان با توجه به تعداد واحدها، برابر ۱۳۰ سانتیمتر (۵%±) و حداقل ارتفاع آن ۸۰ سانتی متر است. حداقل عمق تابلو برای کنتور های برق غیر مصرفی ۲۰ سانتی متر است. برای داشتن شیب مناسب در بالای تابلو، ارتفاع پشت آن ۳۰ میلی متر بیشتر از جلوی نظر گرفته می شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما