بلوک پلیمری

بلوک پلیمری

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

بلوک پلیمری

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک پلیمری

بلوک پلیمری (عایق حرارتی، صوتی، رطوبتی)، ضد ضربه، حذف سیمان، ماسه و شن، نصب از طریق چسب مخصوص (کم هزینه)، نصب آسان و سریع و جایگزینی مطمئن با بلوکهای سیمانی و بلوکهای سفالی. بتن پلیمری یا بتن رزینی شامل یک چسبانده ی پلیمری که ممکن است ترموپلاستیکها باشند اما غالاً یک ترموست می باشد و یک پر کننده ی معدنی مانند شن و ماسه ، شن و یا سنگ های گسسته است .قیمت بتن های با کیفیت پلیمری در مقایسه با نمونه بتن عادی افزایش قابل ملاحضه ای دارد لذا پلیمر ها باید در مواردی مصرف شوند که هزینه دسمزد کمتر ، خواص فوق العاده آنها ، انرژی کمتر در جابه جایی و اجرا قیمت آنها را توجیه نماید اما باید یک مهندس طراحی با توجه به شرایط و اهداف یکی را انتخاب کند. سبکی این بلوک ها یکی از مزایای اصلی آنها می باشد که برای ایمنی زلزله میتواند یکی از پارامتر های انتخاب این محصول شود. باید توجه داشت این بلوک ها قابلیت طراحی و رنگ بندی دارند و  میتوانند در طراحی ساختمان نیز موثر باشند مقاومت در برابر شرایط جوی و تولید محصول منطبق با شرایط کاربری از خواص دیگر این محصول است.

بلوک پلیمری ( Splite )

سرعت گیرایی و چسبندگی بتن بلوک پلیمری نسبت به دیگر بتن ها بسیار بیشتر است به نحوی که تقریبا سرعت سفت شدن آن یک سوم سرعت دیگر بتن های معمولی می باشد. تقریبا بلوک پلیمری برای سفت شدن تنها به60 دقیقه زمان نیاز دارد به همین دلیل از آنها برای ساخت برج ها، آسمان خراش ها و سازه های بلند استفاده می گردد. از دیگر معیارهای اساسی این نوع بلوک پلیمری می توان به افزایش مقاومت سازه وکاهش وزن آن نیز اشاره کرد.

انواع بتن برای بلوک های پلیمری

بتن‌های باردار شده توسط پلیمر (PIC)

شامل بتن پرتلند پیش ریخته شده‌ که توسط یک سیستم مونومری باردار شده‌ و متعاقباً در محل پلیمریزه می‌شود.

بتن‌های پلیمر – سیمان (PCC)

شامل یک مونومر است که به مخلوط آب بتن تازه افزوده می‌شود و متعاقباً در محل پلیمریزه می‌شود.

بتن‌های پلیمری (PC)

شامل یک سیستم مخلوط از سنگریزه (Aggregate) و پراکنده (Filler) در مونومر است که متعاقباً در محل پلیمریزه می‌شود.

بتن‌های پلیمر – گوگرد (PSC)

شامل یک سیستم مخلوط از بتن‌های گوگردی است که توسط پلیمرهای اصلاح خواص پیدا کرده است.

قیمت بلوک پلیمری

بتن رزینی شامل یک چسباننده پلیمری که ممکن است ترمو – پالستیکها باشند اما غالبا" بیشتر یک پولیمرترموست می باشد و یک پرکننده  معدنی مانند شن و ماسه ، شن و یا سنگ گسسته است ، مقاومت باالتر ، مقاومت بیشتر در برابر مواد شیمیایی و خورنده ها ، جذب آب کمتر و پایداری باالتر در مقابل پدیده یخ زدگی – ذوب نسبت به بتن سیمان پرتلند رایج دارند . بتن پلیمرها مواد مرکبی هستند که چسباننده آنها تماما" شامل پلیمرهای مصنوعی می باشد ، که اشکال متفاوتی از آنها مانند بتن رزینهای مصنوعی ، بتن رزین پالستیک یا بتن ساده رزینی شناخته شده اند . به دلیل استفاده از پلیمر به جای سیمان پرتلند افزایش واقعی قیمت وجود خواهد داشت لذا پلیمرها فقط باید در مواردی مصرف شوند که بتوان خواص فوق العاده آنها ، هزینه دستمزد کمتر در عمل آوری و جابجایی را با قیمت باالی آنها توجیه کرد . بنابراین مهم است که یک طراح و  مهندس آگاهی کافی از قابلیت ها و محدودیت های بتن پلیمر داشته باشد و با توجه به کارا بودن و اقتصادی بودن محصول برای کاربری و محدودیت های ویژه یکی را انتخاب کند .

بتن پلیمری شامل یک پرکننده معدنی  مثل شن و ماسه و .. ( و یک چسباننده پلیمری ) ترموپالستیک یا ترموست ( می باشد . البته وقتی که به عنوان یک پرکننده استفاده شود ، ترکیب مورد نظر را به مالت پلیمری نسبت می دهند . پرکننده های دیگر هم شامل موارد زیر می باشد :

سنگهای شکسته ، شن ، سنگ آهک ، گچ ، نرمه سیلیس ، گرانیت ، کوارتز ، رس ، کف شیشه ، سنگدانه فلزی و به طور کلی هر ماده خشک ، ضد آب و جامدی می تواند به عنوان پرکننده استفاده شود . در تولید بتن پلیمر یک منومر یا سخت کننده و یک کاتالیزور با پرکننده ها مخلوط می شوند . دیگر مواد متشکله اضافه شده به مخلوط شامل پالستی سایزرها و ضد آتشها و گاهی اوقات افزودنی های مضاعف کننده ی سیالن نیز برای افزایش مقاومت پیوستگی بین مالت پلیمر و پرکننده ها می باشد .جهت دستیابی به پتانسیل کامل محصوالت بتن پلیمری برای کاربری های خاص ، الیاف تقویتی گوناگون استغاده می شود . این آرماتور ها شامل : الیاف شیشه ، پشم شیشه ، الیاف فلزی و شبکه های سیمی می باشد .

زمان گیرش و زمان افزایش مقاومت ماکزیمم را در بتن پلیمر به آسانی می توان از چند دقیقه تا چندین ساعت به وسیله یک تغییر کوچک در دما و یا سیستم کاتالیزور تغییر داد .

بلوک سبک پلیمری

چسباننده ی اپوکسی شبیه پلی استر ، یک پلیمر ترموست ) گرماسخت ( است . چسباننده ی اپوکسی با موادهای افزودنی عمل آورنده ی مختلف سخت میشوند . پلی آمینها ) ترتیاری پلی آمین ( بیشترین مصرف را دارند . استفاده از پلی آمین به عنوان سخت کننده ) ماده افزودنی عمل آورنده ( باعث می شود که PC حاصل ، از مقاومت شیمیایی باالیی برخوردار شود . از دیگر افزودنی های عمل آورنده میتوان پلی آمیدها و پلیمرهای پلی سولفید را نام برد . PC های اپوکسی عمل آورده شده با پلی آمید دارای انعطاف پذیری بیشتر ، مقاومت گرمایی بهتر و کاهش سفیدکهای ناشی از هوازدگی خارج از ساختمان می باشند . ولی حاللیت پذیری و مقاومت شیمیایی آنها کمتر از محصوالت عمل آورده شده با پلی آمین ها می باشد . PC اپوکسی های تولید شده با پلی سولفیدها هم محصوالتی با انعطاف پذیری بسیار باالتر را موجب می گردند .

اپوکسی PC ها مقاومت چسبندگی باالیی با دیگر مواد از خود نشان میدهند ، همچنین دارای جمع شدگی کمی )در مراحل مختلف گیرش ( می باشند . مقاومت شیمیایی باال و مقاومت در برابر خستگی و خزش وارفتگی از دیگر خواص این محصوالت است . به دلیل قیمت نسبتا باالی چسباننده های اپوکسی ، این محصوالت به طور گسترده ای نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند و تنها در کاربریهای ویژه که  میتوان ، آسانی و خواص خوب را با قیمت زیاد توجیه کرد ، استفاده می شوند . به عنوان مثال در مواردی که نیاز به مقاومت فیزیکی و شیمیایی باال در کفپوش های صنعتی ، نیاز به مقاومت لغزشی در روکش های بزرگراهها ، اپوکسی پالستر برای دیواره های خارجی ، روکش کاری برای

نواحی فرسوده و کهنه ، همچنین اپوکسی PC های تقویت شده ) آرماتور بندی شده ( با الیاف شیشه ، الیاف کربن و نیز در پانلهای پیش ساخته ی نیمه شفاف ، بدنه ی قایق ها و بدنه ی اتومبیل ها استفاده می شوند .

بتن بلوک های پلیمری

 از پلیمر به عنوان ماده چسبنده به جای سیمان استفاده می شود. انواع بتن های پلیمری را می توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

1- بلوک پلیمری (PC)

 که از پلیمریزاسیون (بسپارش) مخلوطی از مونومر و سنگدانه ها تشکیل می شود و در آن هیچ نوع دیگری از مصالح چسبنده وجود ندارد.

2- بتن اصلاح شده با لاتکس (LMC)

 که به بلوک پلیمری با سیمان پرتلند (PPCC) نیز موسوم است، و همان بتن با سیمان پرتلند معمولی است که معمولا از جایگزین کردن یک لاتکس (امولسیون پلیمر) به جای بخشی از آب بتن ساخته می شود.

3- بتن با پلیمر تزریقی (PIC) ، که از طریق تزریق کردن یا نفوذ دادن مونومر به درون بتن با سیمان پرتلند سخت شده و متعاقب آن پلیمریزاسیون مونومر در محل تولید می شود.

تولید بلوک پلیمری

ساخت اعضای بتن معمولی در جا: همانطور که بعدا تشریح می شود، از آنجاییکه کیفیت بتن قبل از نفوذ، از نظر خواص محصول نهایی مهم نیست، هیچگونه مراقبت خاصی در انتخاب مصالح و نسبت اختلاط بتن لازم نیست. ضخامت مقطع به طور کلی به حد اکثر حدود 150 mm محدود می باشد، زیرا نفوذ کامل در مقاطع ضخیم مشکل است.

پس از خارج کردن اعضا از قالب ها، عمل آوری آنها در دماهای محیط، از طریق عمل آوری مرطوب معمولی برای مدت 28 روز و یا 7 روز مناسب است، زیرا خواص نهایی PIC تابع کیفیت تراوایی بتن نیست. برای برنامه زمان بندی تولید سریع، ممکن استفن آوری های عمل آوری نیز اعمال گردد.

زمان و دمای مورد نیاز برای خارج کردن آب آزاد از منافذ مویینه از محصولاتی که با رطوبت عمل آور شده اند، تابع ضخامت عضو است. ممکن است لازم باشد که یک نمونه استوانه ای با ابعاد 150*300 mm، به مدت 3 تا 7 روز در دمای خشک شدن معمولی یعنی (100 تا 110 درجه سلسیوس) قرار گیرد تا همه ی آب آزاد آن خارج شود. دماهایی در حد 150 تا 175 درجه می تواند روند خشک شدن را تسریع بخشد، بنابر این فرآیند در 1 تا 2 روز کامل می شود؛ اگر تمام منافذ و ریز ترک ها در نتیجه نفوذ مونومر پر شوند، ممکن است که خطر ترک خوردگی حرارتی ناشی از حرارت دادن و سرد کردن سریع چندان اهمیت نداشته باشد.

اگر نفوذ نسبتا سریع (در مدت 1 ساعت) و عین حال کامل، مد نظر باشد، اعضای خشک شده باید قبل از غوطه ور شدن در مونومر باید مکیده شوند. انجام این روند ممکن است در کار بردهای دوام ضروری نباشد. در چنین حالتی، غوطه ور کردن بتن خشک شده در درون مونومر در تمامی طول شب، بدون مکش قبلی آن، موجب می شود که عمق نفوذ، به نصف تا سه چهارم ضخامت، نسبت به سطح ورود مونومر برسد.

غوطه ور کردن بتن خشک شده، در داخل مونومر

 تزریق درجای بتن در کارگاه ممکن است از طریق به شکل حوضچه در آوردن سطح آن حاصل شود، اما اعضای پیش ساخته مستقیما در مخلوط مونومر – کاتالیزور غوطه ور می گردند. مونومرهای تجاری شامل بازدارنه ها هستند. این مواد، از پلیمریزه شدن زودرس پلیمرها در هنگام انبار کردن آنهاجلوگیری می کنند؛ کاتالیزور ها، برای غلبه بر تاثیر ناشی از استفاده از بازدارنده ها به کار می روند. در صورت استفاده از MMA، می توان به میزان 3 درصد وزنی پروکسید بنزوییلی را به عنوان کاتالیزور به کار برد.

بلوک پلیمری الیاف دار

بتن پلیمری PC یا بتن رزینی شامل یک چسباننده ی پلیمری است که ممکن است از ترموپالستیک ها باشد. اما غالبا یک پلیمر ترموست میباشد و یک پرکننده ی معدنی مثل شن و ماسه ، سیلیس دانه بندی شده ، شن و یا سنگ گسسته است . PC ها مقاومت بالالتر در برابر نیروهای وارده و همچنین مقاومت بیشتر در برابر مواد شیمیایی و خورنده ها ، جذب آب کمتر و پایداری باالتری در مقابل پدیده یخ زدگی ، ذوب - ذوب مجدد- نسبت به بتن سیمان پرتلند رایج را دارد . امروزه با جایگزینی بتن پلیمر به جای بتن سیمان پرتلند رایج ، بسیاری از محدودیت های پروژه های اجرایی که به دلیل ضعف بتن های سیمانی به وجود می آمده است مرتفع گشته ؛ به عنوان مثال یکی از معایب بتن سیمانی ضعف

این ماده در برابر نیروهای کششی وارد بر سازه بود و کاربران را ملزم به تسلیح با میلگردهای فوالدی میکرد که این امر خود موجب باال رفتن ضخامت و وزن سازه می گشت و همچنین به دلیل جذب آب این ماده و زنگ زدگی فوالد ، مسایلی چون تضعیف و تخریب سازه به وجود می آمد که در حال حاضر با جایگزینی پلیمر به جای سیمان و همچنین مسلح کردن بتن پلیمری با انواع الیاف ، میتوان مشکالتی از این قبیل را مرتفع نمود .

سیمان پلیمری

امروزه سیمان های مختلف برای کاربردهای متفاوت در دنیا وجود دارد. از روزی که سیمان ابداع شده است یعنی از حدود 2000 سال پیش، تغییرات فراوانی در ترکیب و ساختار آن انجام شده و همچنین عملکرد آن هزاران بار بهتر از گذشته شده است. ساخت بناها و سازهای عظیم الجثه در خشکی، دریا، ارتفاعات و در زیر زمین همه و همه مرهون ایجاد و بهبود شرایط سیمان است. در مقاله های قبلی در مورد سیمان هایی که در مقابل سولفات ها و کلرید ها (سیمان پوزولانی) مقاوم بودند صحبت کردیم. امروز مطلب جدید و جالب سیمان پلیمری را بررسی خواهیم کرد.

عایق بلوک پلیمری

برای عایق بندی مخازن یا یک بنا در مقابل آب از چه روشی استفاده می شود؟ استخرها را چگونه عایق می کنند؟ آیا جایگزینی برای ایزوگام وجود دارد؟ پاسخ این سوالات سیمان پلیمری است. سیمان پلیمری به عنوان عایق می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. برای کف و دیواره ی استخرها و برای عایق بندی مخازن آب و همچنین عایق بندی سازه هایی که با آب زیاد در ارتباط هستند نیز سیمان پلیمر استفاده می شود. این نوع سیمان ها اخیراً جایگزین خوبی برای ایزوگام و قیرگونی شده اند. می توان از آن در تمام سطوح چه عمودی و چه افقی استفاده کرد.

فروش بلوک پلیمری

یکی از محصولات شرکت های سیمان پلیمری ارائه ی رنگ های مخصوص این نوع سیمان ها است. مثلاً در مورد استخرها اول دیوارها را با سیمان پلیمری عایق می کنند تا مبادا آب از قسمتی از دیواره به بیرون نفوذ کند و خرابی به بار آورد. بعد از عایق بندی از رنگ مخصوص این عایق ها استفاده ی کنند که در اثر جذب آب تبله نکند. رنگ استخرها بسیار متنوع و زیبا هستند و علاوه بر استخر می توان از آن ها در جاهای دیگری بهره برد.

در دهه های اخیر مهندسان و معماران برای دستیابی به مقاومت و پایداری سازه و همچنین الزامات طراحی از بتن پیش ساخته استفاده می کنند.

مزایای بتن بلوک پلیمری

1.        مقاومت مناسبی در برابر ضربه و حریق دارند.

2.      انتخابهای هنری و زیبایی شناختی تقریبا نامحدود به لحاظ شکل ، رنگ و ... دارند .چنانچه ساختار سطحی مناسب آن برای اجرای هر

3.     نوع طراحی شرایط مناسبی را جهت طراحی های معمارانه فراهم می آورد.

4.      بدلیل تولید کارخانه ای آن کنترل کیفیت دقیقتری صورت می گیرد و سازگاری فوق العاده ای بین اجزاء سازه ایجاد می کند.

5.      -سرعت ساخت و اجرا بیشتر آن سبب کاهش تأخیرهای ناخواسته و کاهش قیمت تمام شده آن نسبت به سایر روشهای ساخت می گردد.

6.      بازده حرارتی عالی و مقاومت مناسب در برابر تغییرات آب و هوایی از دیگر مزایای آن است.

الیاف فیبر در بتن بلوک پلیمر

سالهاست که تحقیقات گسترده ای برای ارزیابی و بررسی مزیت های کیفی استفاده از فیبر در بتن در کارهای عمومی مهندسی عمران در جریان است.فیبرهای افزودنی مختلفی در ترکیب با بتن برای کاربردهای خاص طراحی و برای بهبود خواص مکانیکی آن آزمایشهای زیادی صورت گرفته است.محققان در مواد جدید به دنبال افزایش شکل پذیری ، دستیابی به مقاومت فشاری بیشتر و یا افزایش مقادیر سختی ناهمسانگرد هستند.مواردی که بیشتر در طراحی سازه ها در مناطق لرزه خیز کاربرد دارد. تحقیقات صورت گرفته بطورکلی به ارزیابی اثرات فیبرهای ساخته شده از فوالد،شیشه، کربن و یا کنف روی رفتار بتن می پردازد. انتخاب مواد مختلف برای این صورت گرفته است تا خواص بتن الزامات ویژه طراحی را تامین کند. تعدادی از این الزامات شامل مقاومت قلیایی،مقاومت در برابر خوردگی،عدم حساسیت مغناطیسی و افزایش شکل پذیری اتصال تیر به ستون برای اتالف انرژی در هنگام فعالیت گسلها و وقوع زلزله می باشد

معایب سیمان پلیمر

یکی از ایرادهای سیمان پلیمری قیمت بالای آن ها است. مصرف این سیمان ها به علت قیمت بالا محدود شده است. اما در مواقع ضروری و حساس چنان عملکرد خوبی دارند که کم کم خود را در بازار نشان داده و مردم را به سوی خود جذب می کنند. یکی از این موارد حساس در تعمیرات بسیار فوری است. چون سیمان پلیمری مخصوصاً PC بسیار زودگیر است و در حدود 4 الی 5 ساعت به بیشترین مقاومت خود می رسد می توان از آن در هنگام تخریب های خطرناک مانند شرایط معدن یا موارد مشابه استفاده کرد. البته در صورت استفاده از کاتالیزور زمان آن تا 2 ساعت نیز کاهش می یابد.

بلوک پلیمری یک از انواع متعدد بلوک ها می باشد که از آن در ساختمان سازی بسیار استفاده می گردد. امروزه یکی از اصلی ترین نوع مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز های مختلف به ویژه ساختمان های بلند و برج ها، بلوک پلیمری دیواری و بتن ها می باشند. اما هر بلوک پلیمری و بتنی برای استفاده در همه ساختمان ها مفید و کاربردی نیستند. عوامل تاثیر گذار درنوع بتن و بلوک پلیمری کاربردی عبارتند از ارتفاع سازه، مقاومت خاک، شرایط جوی منطقه و ...

علاوه بر نکات گفته شده استفاده از بلوک پلیمری در ساخت و سازها موجب کاهش وزن، مقاومت در برابر شرایط جوی، مقاومت در برابر سایش و خوردگی و ... می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد این نوع بلوک پلیمری توضیحات بیشتری بدهیم و همچنین به معرفي انواع آن بپردازیم؛ بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 بلوک پلیمری PC

این نوع بلوک پلیمری را از ترکیب مونومر و سنگدانه ها تهیه و تولید می کنند. این نوع بتن عاری از هرگونه مصالح چسبنده دیگری می باشد. بلوک پلیمری Pc می تواند مقاومت های فشاری حدود 140 مگاپاسکال را تا حداقل 1 ساعت تحمل کند به همین دلیل از آن بیشتر برای کارهای بتنی معدن، تونل و جاده ها استفاده می شود.

 

 


بلوک پلیمری در تهران

بلوک پلیمری در تهران، بلوک پلیمری در تهران - آفتاب، بلوک پلیمری در تهران - بومهن، بلوک پلیمری در تهران - پردیس، بلوک پلیمری در تهران - کن، بلوک پلیمری در اسلام شهر، بلوک پلیمری در اسلام شهر - چهاردانگه، بلوک پلیمری در پاکدشت، بلوک پلیمری در پاکدشت - شریف آباد، بلوک پلیمری در دماوند، بلوک پلیمری در دماوند - رودهن، بلوک پلیمری در رباط کریم، بلوک پلیمری در رباط کریم - بوستان، بلوک پلیمری در رباط کریم - پرند، بلوک پلیمری در رباط کریم - صالح آباد، بلوک پلیمری در رباط کریم - گلستان، بلوک پلیمری در رباط کریم - نصیرآباد، بلوک پلیمری در ری، بلوک پلیمری در ری - حسن آباد، بلوک پلیمری در ری - خاوران، بلوک پلیمری در ری - کهریزک، بلوک پلیمری در شهریار، بلوک پلیمری در شهریار - اندیشه، بلوک پلیمری در فيروزکوه، بلوک پلیمری در فيروزکوه - ارجمند، بلوک پلیمری در قدس، بلوک پلیمری در لواسان، بلوک پلیمری در لواسان - فشم، بلوک پلیمری در ملارد، بلوک پلیمری در ملارد - صفا دشت، بلوک پلیمری در ورامین، بلوک پلیمری در ورامین - پیشوا، بلوک پلیمری در ورامین - جوادآباد، بلوک پلیمری در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما