بلوک پرلیتی

بلوک پرلیتی

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک پرلیتی

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک پرلیتی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۰۱۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک پرلیتی

از لحاظ روش توليد مي‌توان انواع بتن سبك را به دو نوع بتن سبك‌دانه يا LAC و بتن متخلخل يا CLC تقسيم‌بندي نمود. بلوک پرلیتی در دسته انواع بتن سبک دانه قرار میگیرید. بتن سبك‌دانه LAC با جايگزيني مواد سبك طبيعي و يا صنعتي از قبيل پوميس Pumice، لیکا Light expanded clay aggregate  پرليت (Perlite)، ورميكوليت (Vermiculite)، پلي استايرن توليد مي‌شوند.

بلوک پرلیتی چیست

بلوک پرلیتی از سیمان پرتلند و پرلیت منبسط تشکیل شده است  و ظاهر آن شبیه بلوک های معمولی است. اما به دلیل پرلیت به کار رفته در آن دارای ویژگی های زیر می باشد:

وزن بلوک های پرلیتی کمتر از نصف وزن بلوک های معمولی است.

ü      عایق قوی حرارتی

ü      عایق صوتی

ü      نسوز

ü      قابلیت برش خوری و میخ پذیری

ü      قابلیت اتصال با انواع ملات

ü      حمل و نقل و نصب آن سریع و ارزان است.

بلوک پرلیت

بهترین و اقتصادی ترین جایگزین سفال دو جداره و فوم جهت عایق سازی دیوار های پیرامونی ، بلوک های پرلیتی می باشد. درتولید بلوک دیواری پرلیتی از پرلیت و سایرمواد مصرفی درجه یک استفاده میگردد که از نظر وزن وعایق در میان انواع بلوکهای موجود در بازار بسیار سبک وعالی می باشند و باتوجه به سبکی و راحتی نصب بلوک های پرلیتی سرعت اجراء را چندبرابر افزایش می دهد وازقیمت اجراء وحمل وتعداد کارگر ومصالح مصرفی می کاهد. همچنین باتوجه به عایق بودن بلوک پرلیتی در برابر سرما و گرما علاوه برصرفه جوئی درتجهیزات و تاسیسات در سطح حرارتی و برودتی موجب کاهش قابل ملاحظه مصرف انرژی خواهد بود

ویژگی بلوک پرلیتی

ü      وزن سبک: وزن مخصوص پرلیت بلوک دیواری پرلیتی وزن مخصوص از 400-500 به 150 تا 200 کیلو بر متر مکعب  (حدود 30 درصد سبک تر از بلوک سفالی ) که باعث کاهش وزن سازه ، نیروی مؤثر زلزله  و  هزینه های ساخت و ساز می گردد.

ü      عایق صوتی و حرارتی: بلوک سبک پرلیتی به دلیل داشتن شکل مولکولی شبیه بهحرف C انگلیسی دارای خاصیت جذب صوت بالایی تا حدودDb 160 می باشد ( 8 برابرمصالح بتنی ) می باشد.

ü      عایق حرارتی: بنابر آزمایشات انجام شده 1 سانتی متر ضخامت بلوک پرلیتی از نظر انتقال حرارت باضخامت 10-8 سانتی متر دیوار آجری و ضخامت 18 سانتی متر دیوار بتنی و ضخامت 20 سانتیمتر دیوار سنگی برابری می کند که این خاصیت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و از طرفی کاهش هزینه های تاسیسات ساختمان می گردد.

ü      از دیگر مزایای بلوک های پرلیتی می توان به خاصیت ضد اشتعال تا 4 ساعت(8برابر دیوار معمولی) ، مقاومت بالا 84  کیلوگرم درسانتی متر مربع (1.5 برابر استاندارد ملی شماره 7782)،قابلیت برش و میخ پذیری ، ریزش کم ، پایین بودن مدول کشسان اشاره کرد.

ابعاد بلوک پرلیتی

·         بلوک پرلیتی  : 6.5-7 کیلوگرم - ابعاد ۶۰*۲۵*۹

·         بلوک پرلیتی  : 7.5-8 کیلوگرم - ابعاد ۶۰*۲۵*۱۴

·         بلوک پرلیتی  : 4.5-5 کیلوگرم - ابعاد ۵۰*۲۰*۹

·         بلوک پرلیتی  : 5.5-6 کیلوگرم  - ابعاد ۵۰*۲۰*۱۴

بلوک پرلیت چیست

پرلیت ماده ای معدنی است که با پخت در شرایط خاص حالت منبسط و سبکی پیدا می کند. از این ماده می توان در ساخت بلوک های سبک استفاده نمود. ازجمله مزایای استفاده از پرلیت در ساخت بلوک می توان به وزن کم، عایق صوتی و حرارتی و ضد اشتعال آن اشاره کرد. بلوک پرلیتی قابلیت برش و میخ پذیری دارد و با ریزش کم و فسادناپذیری و مقاومت بالاصرفه بیشتری در استفاده در صنعت ساختمانی دارد. حمل و نقل  این ماده بسیار آسان و نصب بلوک های پرلیتی سریع بوده و رنگ پذیری و قابلیت اتصال با انواع ملات را دارد

قیمت بلوک پرلیت

قیمت بلوک پرلیت معمولا بر اساس میزان تراکم بلوک تعیین می شود. بولک توپر گران تر از بلوک تو خالی است. در ادامه انواع بلوک های پرلیت را مرور میکنیم قیمت بلوک پرلیتی این لیست از کم به زیاد افزایش پیدا می کند:

انواع بلوک پرلیتی

·         پرلیت سرند شده (فله)

·         بلوک تو خالی پرلیت(10×20×50)

·         بلوک تو خالی پرلیت(15×20×50)

·         بلوک های تو پر پرلیت (10×20×50)

·         بلوک های تو پر پرلیت (15×20×50)

·         بلوک های تو پر پرلیت (20×20×50)

خط تولید بلوک پرلیتی

وزن این بلوک ها با ابعاد برابر30 درصد از بلوک های سفالی و 60 درصداز بلوک های سیمانی، سبک تر است.

بلوک سبک پرلیتی به دلیل ساختار سلولی خاص خود دارای خاصیت جذب صوت بالایی تا حدودDb 160 می باشد. این خاصیت یکی از بهترین دلایل برای استفاده از این بلوک ها درهتل ها، مدارس و مکانهای امنیتی می باشد.

قابلیت عایق بودن در بلوک های سبک پرلیتی تا 20 برابر بتون معمولی می باشد

·         بلوک پرلیتی، نسوز است و تا 4 ساعت در برابر تستهای آتش انجام شده دوام می آورد (8 برابردیوار معمولی) . بنابراین برای سقف و کف ضد حریق ایده آل می باشد.

·         بلوک پرلیتی به دلیل ساختار متخلخل دارای قابلیتهای ابزارپذیری (برش با اره یا دیسک) و نگهداری میخ وارد شده می باشد.

·         بلوک های پرلیتی نسبت به بلوک های سفالی ریزش کمتری دارد.

·         پرلیت در مقابل ترکیبات اسیدی و قلیایی مقاوم بوده و PH نزدیک 6/5 دارد.

·         محدوده وزن مخصوص توده ای بلوک هایسبک غیر باربر رده 1 و 2 ، طبق استاندارد ملی شماره 7782 از 500 تا 1000 کیلوگرم برمترمکعب می باشد.

·         بلوک های پرلیتی را می توان با رنگ بندیهای مختلف ارائه نمود،بطوری که کل ضخامت دیوار دارای یک رنگ باشد و دراثر خراشیدگی دیوار، بازهم رنگ زیرین همان رنگ می باشد.

·         دیوار بلوک سبک را می توان با همه نوع ملات کار کرد. (ملات سیمان، گچ و خاک و…)

مزایا و معایب بلوک پرلیت

الف ) سبک سازی

ب) عایق حرارتی و عایق صوتی

ج) مصارف دیگر ( صنعت کشاورزی)

پرلیت یک عایق فوق العاده بوده و به دلیل داشتن وزن سبک و متخلخل بودن آن  در برابر  آتش سوزی، پوسیدگی و موریانه زدگی مقاوم می باشد، از آن به شرح زیر استفاده می شود.

۱-عایق سبک و پرکننده – سیمان پرتلند و خمیر یا پلاستر سنگ گچ

۲-عایق زیر طبقات – عایق کردن سقف ها

۳-آستر شومینه –  ضد حریق نمودن

۴-بلوک ها – عایق نمودن لوله ها

بلوک سقفی پرلیتی

محصول طرح توجیهی حاضر تولید آجر پرلیتی از پرلیت منبسط شده می باشد که از آن به عنوان عایق صوت و حرارت در صنعت ساختمان استفاده می گردد. از جمله مصارف عمده پرلیت منبسط شده به عنوان ماده پر کننده ، عایق صوتی و حرارتی ، به عنوان صافی در صنایع کشاورزی ، تهیه بتن سبک و غیره می باشد. استفاده از پرلیت در صنعت ساختمان سازی به دلیل وزن کم آن سبب سبک سازی سازه و کاهش هزینه ها می گردد چرا که علاوه بر استحکام بیشتر وزن کمتری داشته و کاربرد آن هر روزه بیشتر می گردد.

همانگونه که پیشتر گفته شد بلوک یا آجر پرلیتی دارای خواص و مزایایی بسیاری می باشد که برخی از آنها شامل : وزن کم (این بلوک نسبت به بلوک های سیمانی بیش از ۶۰% سبک تر و نسبت به بلوک های سفالی ۳۰% سبکتر می باشد) که سبب تلفات جانی کمتر در زلزله می گردد. عایق صوتی : این بلوک های به دلیل ساختار مولکولی خود داری جذب بالای صدا می باشند. عایق حرارتی : بلوک های پرلیتی بیش از بیست برابر بلوک های سیمانی عایق حرارت می باشند. ضد اشتعال : بلوک های پرلیتی نسوز می باشند و تا حدود چهار ساعت در مقابل آتش مقاوم می باشد که جهت ساخت کف و سقف های ضد حریق مناسب می باشد. قابلیت برش و میخ پذیری : به دلیل ساختار بلوک های پرلیتی به راحتی با اره یا دیسک برش قابل برش و همچنین میخ خور هستند. ریزش کم. فساد ناپذیری. مقاومت بالا. قابلیت رنگپذیری. قابلیت اتصال با انواع ملات از دیگر مزیت های استفاده از بلوک های پرلیتی می باشند.

بلوک پرلیتی دیواری

بهترین و اقتصادی ترین جایگزین سفال دو جداره و فوم جهت عایق سازی دیوار های پیرامونی ، بلوک های پرلیتی می باشد. درتولید  بلوک دیواری  پرلیتی از پرلیت و سایرمواد مصرفی درجه یک استفاده میگردد که از نظر وزن وعایق در میان انواع بلوکهای موجود در بازار بسیار سبک وعالی می باشند و باتوجه به سبکی و راحتی نصب بلوک های پرلیتی سرعت اجراء را چندبرابر افزایش می دهد وازقیمت اجراء وحمل وتعداد کارگر ومصالح مصرفی می کاهد. همچنین باتوجه به عایق بودن بلوک پرلیتی در برابر سرما و گرما علاوه برصرفه جوئی درتجهیزات و تاسیسات در سطح حرارتی و برودتی موجب کاهش قابل ملاحظه مصرف انرژی خواهد بود

خرید بلوک پرلیتی

دلایل بسیاری برای مجاب کردن مهندسین و معماران به استفاده از بلوک پرلیت در امر ساختمان سازی وجود دارد. ب عنوان مثال کیفیت بالای عایق، وزن سبک و سازگاری با محیط از جمله دلایل استفاده از آنها می باشند اما صرفه جویی در هزینه ها، جزو مهم ترین دلایل برای استفاده از اين نوع بلوك ها هستند.

مشخصات فیزیکی بلوک پرلیتی

پرلیت نوعی سنگدانه آتشفشانی است که ترکیب اسیدی دارد پرلیت دارای آب  به میزان 2 تا 5 درصد میباشد که باعث بافت شیشه ای و اشکال کروی در آن میشود. در تولید صنعتی آن از کوره های مخصوص استفاده میشود.

بلوکهای پرلیتی بعلت اینکه در فرایند تولید پرلیت صنعتی از مواد شیمیایی استفاده نمیشود سازگاری عالی با محیط دارند.

عدم آتش گرفتن بلوکهای پرلیتی بدلیل داشتن نقطه ذوب 1260 درجه سانتیگراد

انتقال حرارتی بسیار پایین بین 0.11 - 0.14 Bt/mc

وزن 4 الی 18 کیلوگرم با توجه به اندازه بلوک

عایق صوتی با تفکیک صدای 0.35-0.65 db

پرلیت و بتن

بتن های پرلیتی ۲۰ برابر بتن های معمولی عایق حرارت و صوت هستند. با استفاده از این بتن، نیاز به استفاده از عایق های اضافی برطرف شده، از ضخامت دیوار و سقف کاسته می شود و این امر موجب کم شدن حجم فونداسیون و در نتیجه کاهش وزن نهایی سازه می شود.

با کاربرد این بتن می توان تعداد طبقات ساختمان را بدون تهدید خطر سنگینی سازه به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داد.

 قطعات پیش ساخته سبک پرلیت

آجرهای پرلیتی، پلاستر پرلیت محصولاتی است که به عنوان قطعات پیش ساخته پرلیتی در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعات پیش ساخته در ساخت پارتیشن و ایجاد دیوارهای غیر حمال و احداث سقف سازه کاربرد دارد. افزایش عایق کاری ساختمان و کاهش مصرف هزینه های انرژی، آجر نسوز، ورقهای نسوزاز مزایای استفاده از آن است بطوریکه در سالهای اخیر این قطعات پیش ساخته جایگزین یونولیت و پلی اورتان شده است.

پرلیت و سیمان

پرلیت را می‌توان به نسبتهای مختلف با سیمان مخلوط کرد و از آن قطعه‌های سبک وزن تهیه کرد. ملات پرلیت از ملات سیمان سبکتر، هدایت گرمایی آن کم و جذب صدای آن بیشتر است. صفحات پرلیتی را به کمک پرلیت و یک ماده چسباننده نظیر گچ می‌توان تهیه نمود. این صفحات وزن کم دارند و به عنوان عایقهای خوب حرارتی و صوتی بکار می‌روند. صفحات جذب صدا، از مخلوط پرلیت و آزبست پرس شده تهیه می‌گردند.

معمولاً بسته به نوع و درجه حرارت عایقی از پرلیت منبسط با دانه بندی های ۰,۵ تا ۱ و ۱ تا ۴ میلیمتر استفاده می شود. در قسمت هایی از ساختمان که در معرض رطوبت قراردارند و نیز سطوح خارجی به ویژه نماسازی از اندود پرلیت-سیمان بصورت اسپری استفاده می شود. این نوع اندود در هر شکل و اندازه زیرکاری برای گرفتن روزنه ها بکار می رود و نیاز به اتصالات یا کلاف بندی را برطرف می کند. اندود پرلیت-سیمان، حریق را به مدت چهار ساعت به تاخیر می اندازد.

وزن اسکلت ساختمان و فنداسیون آن را کاهش می دهد و به دلیل سبک بودن دستگاه اسپری، می توان در زمان کمتر مساحت بیشتری را اندود کرد.

پرلیت و گچ

در سفیدکاری دیوارهای منزل، کارگاه ها و آموزشگاه هایی که نیاز به درجه بالایی از عایق صوتی و عایق حرارتی دارند از اندود گچ و پرلیت استفاده می شود. وزن این محصول ۶۰% از اندود معمولی کمتر است و براساس کاربرد در هر ۱۰۰ مترمربع بار مرده ساختمان را ۱ تا ۲ تن را کاهش داده و از هر نوع ترک خوردگی جلوگیری می کند.

بلوک های سبک پرلیت

بلوک های پرلیتی دارای وزن بسیار سبکی هستند و می توان گفت که در حدود ۳۰ درصد از بلو ک های سفالی و ۶۰ درصد از بلو ک های سیمانی وزن کمتری دارند.

به خاطر ساختار سلولی خاصی که بلوک های پرلیتی دارند، قابلیت بالایی در جذب صدا داشته و به همین دلیل بلوک های پرلیتی در ساخت هتل ها، مکان های امنیتی و مدارس بسیار کاربرد دارند.

عایق حرارت و ضد حریق بودن بلوک های پرلیت از دیگر مزایای مهم این محصول است، چرا که برابر دیوارهای معمولی در برابر آتش دوام می آورند و استفاده از این بلوک های ضد حریق  در سقف و کف ساختمان گزینه مناسبی خواهد بود.

از آنجایی که بلو ک های سبک پرلیتی قابلیت  میخ زدن دارند و با همه نوع ملاتی  قابل استفاده هستند،  در صنعت ساختمان بسیار پرکاربرد هستند.

بلوک های پرلیتی دارای ریزش کمتری در مقایسه با بلو کهای سیمانی و سفالی هستند و مقاومت فشاری آنها بین  تا کیلو گرم بر سانتی متر مربع می باشد

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما