بلوک پرلیتی

بلوک پرلیتی

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت بلوک پرلیتی به کیفیت مواد اولیه مانند پرلیت و سیمان، کیفیت مواد افزودنی و روش های تولید بستگی دارد. انواع بلوک پرلیتی شامل بلوک های مناسب برای سقف، بلوک تیغه پرلیت و پوکه و ... می شود. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات فروش بهترین کیفیت بلوک پرلیتی با مناسب ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

بلوک پرلیتی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بلوک پرلیتی

بلوک پرلیتی یکی از کاربردی ترین مصالح در حوزه صنعت ساختمان محسوب می شود. بلوک پرلیتی در ایران جزو مصالح نوین می باشد زیرا به تازگی در بازار معرفی شده و استفاده از آن رواج پیدا کرده است. از بلوک پرلیتی می توان به عنوان جایگزینی برای بلوک های سفالی و سیمانی بهره برد. منشا این متریال از طبیعت است و از همین رو متریال سبز به شمار می رود.

 

بلوک پرلیتی
بلوک پرلیتی توخالی

 

با توجه به آزمایشاتی که به روی بلوک پرلیتی صورت گرفته، هر یک سانتی متر از بلوک پرلیتی از لحاظ انتقال حرارت با ۸ تا ۱۰ سانتی متر از یک دیوار آجری و ضخامت ۱۸ سانتی متر از یک دیوار بتنی و ضخامت ۲۰ سانتی متر از یک دیوار سنگی، برابری می کند.بنابر آزمایشات انجام شده یک سانتی متر ضخامت بلوک پرلیتی از نظر انتقال حرارت باضخامت ۱۰-۸ سانتی متر دیوار آجری و ضخامت ۱۸ سانتی متر دیوار بتنی و ضخامت ۲۰ سانتیمتر دیوار سنگی برابری می کند که این خاصیت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و از طرفی کاهش هزینه های تاسیسات ساختمان می شود.

 

قیمت بلوک پرلیتی

صرفه جویی در هزینه ها، یکی از مهم ترین دلایل انتخاب بلوک پرلیتی به عنوان مصالح اصلی ساختمانی است. قیمت بلوک پرلیتی بسیار مناسب بوده و تهیه آن باعث صرفه جویی در برآورد نهایی قیمت ها می شود. از عوامل موثر بر قیمت بلوک پرلیتی می توان به نوع و کیفیت ماده پرلیت اولیه، ابعاد بلوک ها و نوع و طرح آن ها، کیفیت مواد افزودنی و سیمان مورد استفاده در تولید بلوک پرلیتی و ... اشاره نمود.

 

قیمت بلوک پرلیت
بلوک پرلیتی توپر

 

دانه بندی مورد دیگری است که در تعیین قیمت بلوک پرلیتی موثر است. هر چقدر ناخالصی های پرلیت مورد استفاده بیشتر باشد، قیمت بلوک پرلیت کمتر می شود و کیفیت آن نیز پایین می آید. هزینه های بالاسری مانند حمل و نقل نیز بر برآورد قیمت بلوک پرلیتی موثر هستند. اما بلوک ها در کل سبک هستند و هزینه های حمل آن ها نیز نسبت به بلوک های معمولی خیلی کمتر است. سعی کنید بلوک پرلیتی را از نزدیک ترین کارگاه یا تولیدی تهیه کنید تا هزینه های حمل و نقل نیز تا حد امکان کاهش یابد. قیمت بلوک پرلیتی معمولا از میزان تراکم بلوک نیز متاثر می شود. بولک توپر گران تر از بلوک تو خالی است.

 

قیمت بلوک پرلیت و ابعاد آن

منظور از ابعاد که بر روی قیمت بلوک پرلیت تاثیرگذار است، طول، عرض و ضخامت بلوک ها می باشد. به طور کلی چنانچه طول و عرض بلوک ها یکسان باشد، قیمت بلوک پرلیت با ضخامت بیشتر، بالاتر خواهد بود.

علاوه بر ابعاد، تعداد جداره ها نیز تعیین کننده قیمت بلوک پرلیت می باشد. هر چه تعداد جداره ها بیشتر باشد، قیمت بلوک پرلیت افزایش می یابد.

 

قیمت بلوک پرلیت و مواد اولیه آن

از دیگر عوامل موثر بر قیمت بلوک پرلیت ، کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت می باشد. بدیهی است که هر چه کیفیت این مواد بالاتر باشد، قیمت بلوک پرلیت نیز بیشتر خواهد بود. در ساخت این محصول از سیمان استفاده می شود که عیار، نوع و مقدار سیمان مصرفی در ساخت نیز بر روی قیمت بلوک پرلیت تاثیرگذار است.

 

قیمت بلوک پرلیت و نوع آن

همان طور که پیشتر نیز بیان شد این بلوک ها در انواع توخالی و توپر تولید می شوند که به هنگام خرید باید این موضوع را مدنظر قرار داد. بلوک های توپر وزن بالاتری داشته و سنگین تر هستند. قیمت بلوک پرلیت توپر و توخالی با یکدیگر متفاوت است.

 

بلوک پرلیت چیست؟

برای آشنایی بیشتر با بلوک پرلیتی باید با مواد اولیه این متریال آشنایی لازم را پیدا کنیم. پرلیت ماده ای است که بلوک پرلیت از آن به دست می آید. در پاسخ به پرسش بلوک پرلیت چیست ، می توانیم به روش های تولید و تهیه پرلیت و پرداخت آن تا مرحله ساخت بلوک بپردازیم. پرلیت یک نوع سیلیس طبیعی به شمار می رود که از گدازه های آتشفشانی در دمای پایین به دست می آید. به دلیل سرد شدن سریع این متریال بخاراتی که داخل سنگ به دام می افتد، ساختاری شیشه ای مانند به پرلیت می دهد. فرایند تشکیل بلوک پرلیت بعد از گرم کردن پرلیت تا ۹۰۰ درجه سیلیسیوس و انبساط و گسترش پرلیت ، کامل می شود.

 

انواع بلوک پرلیتی

انواع بلوک پرلیتی در هر نوع ابعاد و رنگی قابل تولید است. رنگ بلوک پرلیتی برای خود بلوک ها بوده و اگر خراشیدگی یا خوردگی در دیوار یا بلوک ایجاد شود، رنگ زیرین بلوک پرلیتی باز هم همان خواهد بود. بلوک های پرلیتی از لحاظ چگالی نیز دسته بندی های متفاوتی دارد. به عنوان مثال بلوک پرلیتی با چگالی ۱۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می تواند تا دو برابر گران تر از چگالی ۷۰ باشد. 

 

قیمت بلوک پرلیتی
انواع بلوک پرلیتی

 

بهترین و اقتصادی ترین جایگزین سفال دو جداره و فوم جهت عایق سازی دیوار ها، بلوک پرلیتی است. در تولید بلوک تیغه پرلیت و پوکه از پرلیت و سایر مواد مصرفی درجه یک استفاده می شود که از لحاظ وزن و عایق در میان انواع بلوک هارایج در ساختمان سازی، بسیار سبک و کارآمد می باشند. با توجه به سبکی بلوک پرلیتی ، سرعت اجرای آن ها نیز چندبرابر بیشتر از بلوک های معمولی بوده و تعداد کارگران و مصالح مصرفی نیز کاهش می یابد.

 

بلوک پرلیتی سقفی

همان طور که گفته شد، بلوک پرلیتی از خاصیت عایق حرارتی و صوتی بسیار مناسبی برخوردار است، به همین جهت استفاده از آن برای عایق کردن سقف بسیار ایده مناسبی می باشد. وزن کم بلوک سقفی پرلیت امکان آسیب دیدگی افراد در هنگام بحران هایی مانند زلزله را کاهش می دهد.

 

بلوک پرلیتی
بلوک های پرلیت

 

بلوک تیغه پرلیت و پوکه

بلوک های پرلیتی برای تیغه چینی از مناسب ترین گزینه ها هستند. حمل و جایجایی آسان این متریال به دلیل وزن کمی که دارد، عامل بسیار مهمی است تا از طرفی هزینه های حمل و نقل را کاهش دهد و از طرفی دیگر سرعت اجرای دیوار افزایش یابد. 

 

قیمت بلوک پرلیت
ابعاد مختلف بلوک های پرلیت

 

کاربرد بلوک پرلیتی

همان طور که گفته شد، بلوک پرلیتی جزو مصالح نوینی است که در صنعت ساختمان کاربرد های زیادی دارد.

 • عایق دیوار ها: یکی از کاربرد های بلوک پرلیتی به عنوان عایق صوتی و حرارتی در دیوار ها می باشد. این متریال به دلیل ویژگی های خاصی که دارد، می تواند به عنوان یک عایق کاربردی در دیوار ها و تیغه ها به کار گرفته شوند.
 • دیوارچینی داخلی و خارجی: بلوک تیغه پرلیت و پوکه از مهم ترین متریال ها در استفاده برای دیوار چینی می باشد. این متریال با خاصیت کم وزن بودن خود، سبک تر شدن دیوار و در نتیجه پایین آمدن هزینه های حمل و نقل را تضمین می کند.

 

بلوک تیغه پرلیت و پوکه
بلوک تیغه پرلیت و پوکه

 

 • سازه سقف: بلوک پرلیتی سقفی یکی دیگر از محصولات بلوک پرلیتی می باشد که برای اجرای انواع سقف ها گزینه مناسبی می باشد، زیرا این محصول به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی خوب به شمار می رود و استفاده از آن نیز در کاهش هزینه های انرژی ساختمان تاثیر به سزایی دارد.
 • آستر شومینه: یکی دیگر از کاربرد های بلوک پرلیتی ، استفاده از آن در ساختار آستر شومینه می باشد. ضد حریق بودن و مقاومت در برابر این متریال، آن را برای استفاده در آستر شومینه مناسب کرده است.
 • قطعات پیش ساخته پرلیتی: آجر های پرلیتی محصول پیش ساخته ای است که در ساخت پارتیشن یا دیوار غیر حمال کاربرد دارد. افزایش عایق کاری ساختمان و کاهش مصرف هزینه های انرژی مزایای استفاده از قطعات پیش ساخته پرلیتی را به گونه ای کرده است که این متریال امروزه جایگزین یونولیت و پلی اورتان شده است.

 

قیمت بلوک پرلیت
آجر پیش ساخته پرلیتی

 

ابعاد بلوک پرلیتی

بلوک پرلیتی معمولا در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شود، اما ابعاد استانداری نیز برای این بلوک ها در نظر گرفته شده که در ادامه به آن ها اشاره می گردد.

 

وزن بلوک پرلیتی

کیلوگرم

ابعاد بلوک پرلیتی‌ ( طول*عرض*ضخامت) 

سانتی متر

۶/۵ - ۷ ۶۰*۲۵*۹
۷/۵ - ۸ ۶۰*۲۵*۱۴
۴/۵ - ۵ ۵۰*۲۰*۹
۶ - ۵/۵ ۵۰*۲۰*۱۴

 

در یک دسته بندی کلی تر ابعاد بلوک های توپر و توخالی به طور مجزا بررسی شده اند.

 

نوع بلوک پرلیتی

ابعاد بلوک پرلیتی‌ ( طول*عرض*ضخامت) 

سانتی متر

بلوک تو خالی پرلیت10×20×50
15×20×50
بلوک توپر پرلیت10×20×50
15×20×50
20×20×50

 

مزایای بلوک پرلیتی

 • وزن کم: از مهم ترین مزایای بلوک پرلیتی می توان به سبک بودن آن ها اشاره نمود. وزن مخصوص بلوک تیغه پرلیت و پوکه از ۴۰۰ - ۵۰۰ به ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب (حدود ۳۰ درصد سبک تر از بلوک سفالی) است. وزن مخصوص پایین بلوک پرلیتی باعث کاهش وزن سازه می شود و در هنگام زلزله امکان آسیب رسیدن به سازه را تا حد موثری کاهش می دهد.
 • عایق صوت و حرارت: بلوک های پرلیتی به دلیل وجود تخلخل و نوع بافت خاصی که دارد، عایق صوتی و حرارتی خوبی می باشد و استفاده از آن در کاهش هزینه های انرژی موثر است.
 • مقاوم در برابر حریق: از مهم ترین ویژگی ها و مزایای بلوک پرلیتی ، ضد حریق بودن آن ها است. دیوار های ساخته شده با بلوک پرلیتی تا 48 ساعت در برابر آتش سوزی و حرارت مقاوم هستند و آسیب نمی بینند.
 • مقاومت بالا: بلوک پرلیتی قابلیت برش و میخ پذیری داشته، ریزش کمی دارد و خاصیت کشسانی آن نیز از جمله مزایای بلوک پرلیتی محسوب می شود.
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی: بلوک پرلیتی از نظر شیمیایی بی اثر بوده و PH خنثی دارد.
 • دوستدار محیط زیست: بلوک پرلیتی به دلیل آن که از طبیعت برآمده است و متریال اصلی آن طبیعی می باشد، به محیط زیست نیز هیچ آسیبی نمی رساند و به نوعی متریال سبز به حساب می آید.

 

بلوک پرلیتی
دانه های پرلیت

 

معایب بلوک پرلیتی

بلوک پرلیتی در کنار تمام مزایا، معایبی نیز دارد که در هنگام خرید باید به آن ها توجه داشته باشید. بلوک پرلیتی تجدیدپذیر نیست و مقاومت فشاری زیادی ندارد. در هنگام مراحل تولید بلوک پرلیتی ، گرد و غباری که ناشی از تولید آن است، می تواند به دستگاه تنفسی انسان ها آسیب برساند.

 

ترکیب پرلیت با دیگر متریال

پرلیت قابلیت ترکیب شدن با انواع متریال ها مانند بتن و سیمان یا گچ را دارد. در ادامه به معرفی ترکیب این ماده با متریال هایی مانند سیمان یا گچ می پردازیم.

 

پرلیت و سیمان

پرلیت را می‌توان به نسبت های مختلف با سیمان مخلوط کرد و از آن قطعه‌های سبک وزن تهیه کرد. ملات پرلیت از ملات سیمان سبک تر، هدایت گرمایی آن کم و جذب صدای آن بیشتر است. صفحات پرلیتی را به کمک پرلیت و یک ماده چسباننده نظیر گچ می‌توان تهیه نمود. این صفحات وزن کم دارند و به عنوان عایقهای خوب حرارتی و صوتی بکار می‌روند. صفحات جذب صدا، از مخلوط پرلیت و آزبست پرس شده تهیه می‌گردند.

 

قیمت بلوک پرلیت
بلوک استاندارد پرلیتی

 

معمولاً بسته به نوع و درجه حرارت عایقی از پرلیت منبسط با دانه بندی های ۰,۵ تا ۱ و ۱ تا ۴ میلیمتر استفاده می شود. در قسمت هایی از ساختمان که در معرض رطوبت قرار دارند و نیز سطوح خارجی به ویژه نماسازی از اندود پرلیت - سیمان بصورت اسپری استفاده می شود. این نوع اندود در هر شکل و اندازه زیرکاری برای گرفتن روزنه ها بکار می رود و نیاز به اتصالات یا کلاف بندی را برطرف می کند. اندود پرلیت - سیمان، حریق را به مدت چهار ساعت به تاخیر می اندازد.

 

پرلیت و گچ

در سفیدکاری دیوارهای منزل، کارگاه ها و آموزشگاه هایی که نیاز به درجه بالایی از عایق صوتی و عایق حرارتی دارند از اندود گچ و پرلیت استفاده می شود. وزن این محصول ۶۰% از اندود معمولی کمتر است و براساس کاربرد در هر ۱۰۰ مترمربع بار مرده ساختمان را ۱ تا ۲ تن را کاهش داده و از هر نوع ترک خوردگی جلوگیری می کند.

اگر هنوز در مورد هبلکس چیست سوالی دارید، این متن را مطالعه نمایید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۲.۵ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

حمید فرجی

سلام از نظر قیمت بلوک پرلیت چند درصد بالاتر از لیکا میشه؟

بهار اسفندیاری

سلام و تشکر از مطلب خوبتون. ولی یه سوال برام پیش اومده. اینکه برای انبوه سازی قیمت بلوک پرلیت بصرفه هست؟!

رضا اشرفی

سلام. یه سوال داشتم خدمتتون، قیمت بلوک پرلیت بیشتر هست یا هبلکس؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما