بلوک نما

بلوک نما

دسته بندی

بلوک دیواری

توضیحات قیمت

قیمت بلوک نمادار به کیفیت مواد اولیه مانند سنگ دانه ها، سیمان، خاک و ... بستگی دارد. هم چنین هزینه های بالاسری مانند حمل و نقل، دستمزد کارگر و مانند آن در تعیین هزینه های خرید بلوک نما موثر است. خدمات خرید و تهیه بلوک سیمانی نمادار و استعلام قیمت بلوک یک طرف نما و دوطرف نما در عمران مدرن ارائه می شود.

بلوک نما

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۲ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت بلوک نمادار به کیفیت مواد اولیه مانند سنگ دانه ها، سیمان، خاک و ... بستگی دارد. هم چنین هزینه های بالاسری مانند حمل و نقل، دستمزد کارگر و مانند آن در تعیین هزینه های خرید بلوک نما موثر است. خدمات خرید و تهیه بلوک سیمانی نمادار و استعلام قیمت بلوک یک طرف نما و دوطرف نما در عمران مدرن ارائه می شود.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک نما

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۱

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک نما

بلوک نما که سیستم بلوک نما نیز نامیده می شود، یکی از بهترین جایگزین ها برای دیوار های سنتی می باشد. از بلوک نما برای دیوارچینی استفاده می شود. در اجرای دیوار های با بلوک نمادار پرتی مصالح به حداقل می رسد و سرعت اجرا نیز بسیار بالا است. ازجمله مزایای استفاده از بلوک نمادار برای چینش دیوار ها می توان به زیبایی ظاهری که این بلوک ها نسبت به دیوار های سنتی دارند اشاره کرد. بلوک نما با استفاده از بتن به صورت پیش ساخته در اختیار پیمانکار قرار گرفته و به علت ظاهر مناسب، بعد از چینش و اتمام کار نیازی به نماسازی ندارد.

 

بلوک سیمانی نمادار
دیوار چینی با کمک بلوک سیمانی نمادار

 

همان طور که گفته شد، تفاوتی که بلوک نما یا بلوک نمادار با بلوک های معمولی دارد ظاهر مناسب آن ها است. بلوک های نمادار می توانند به صورت یکطرفه یا دوطرفه طراحی شوند. در طراحی های یک طرفه، نمای دیوار تنها از یک سمت نیاز به نماسازی نداشته و در بلوک دورو نما ، هر دو طرف نمای زیبایی دارد. بلوک نما بادبر نمای طبیعی و منحصر به فردی نمای سنگ های بادبر را دارد.

 

قیمت بلوک نمادار در تهران

قیمت بلوک نمادار معمولا ثابت نیست و نمی توان قیمت کلی آن را تعیین کرد. برای تولید انواع بلوک نما از متریال های مختلف با کیفیت های مختلفی استفاده می شود. انواع بلوک های نمادار مانند بلوک بتنی نمادار یا بلوک سیمانی نمادار از سیمان و سنگدانه هایی تشکیل شده که کیفیت آن ها بسیار مهم است و بر کیفیت نهایی محصول بلوک نمادار تاثیرگذار است. در واقع با تغییر قیمت مصالح پایه و مواد اولیه مانند سیمان، مصالح سنگی، انواع رنگ ها و یا هزینه های بالاسری مثل هزینه های ناشی از تعمیر دستگاه های خط تولید، دستمزد کارگران، هزینه های حمل و نقل و ... بر تعیین قیمت بلوک نمادار موثر است.

 

بلوک نمادار
بلوک بتنی نمادار گوشه

 

انواع بلوک نما

انواع بلوک نما در چهار دسته بندی جای می گیرند. کلیات و متریال هر دو دسته یکی بوده و شاید تنها تفاوت اساسی قیمت بلوک نمادار باشد که در هر دو دسته بندی کمی متفاوت است.

 

بلوک نما
انواع بلوک های نمادار

 

بلوک نمادار یک رو

بلوک نمادار یک رو برای دیوار های حائل و یا دیوار های خارجی منازل مسکونی یا دیوارچینی اطرلاف باغچه ها به کار می رود. این نوع بلوک تنها در یک طرف طرح زیبا داشته و نیازی به نماسازی ندارد. بلوک نمادار یک رو ، بلوک یک طرف نما نیز نامیده می شود. قیمت بلوک یک طرف نما به علت هزینه های کمتری که در خط تولید نسبت به نوع دوطرفه دارد، کمتر می باشد.

 

بلوک نمادار دو رو

بلوک های نمادار دورو برای دیوار باغ ها، حصارکشی محوطه ها و در کل مکان هایی که مخاطب فضایی به هر دو طرف دیوار دید داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا طرح و رنگ هر دو سمت این بلوک ها یکسان بوده و تفاوتی با هم ندارند.

 

بلوک سیمانی نمادار
تولید بلوک نمادار در کارگاه

 

بلوک نمادار گوشه

از بلوک نمادار گوشه برای اجرای گوشه های دیوار و کنج ها و در کل قسمت هایی از دیوار که نیاز به سه وجه از نما است، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بلوک نمادار درپوش

از بلوک های نما درپوش دیوار برای پوشاندن روی دیوار استفاده می شود. این بلوک ها باریک تر بوده و تنها در یک یا دو وجه باریک نماسازی شده اند.

 

کاربرد بلوک نمادار

با کمک بلوک نما امکان اجرای همه نوع نما از منحنی تا صاف و مدور وجود دارد. نکته قابل توجه رنگ های گوناگون بلوک نمادار است. رنگ در جریان تولید قطعه بتنی به مخلوط اضافه شده و به دستگاه تولید قطعه هدایت می شود و در نتیجه کل قطعه رنگ یکنواختی داشته و به مرور زمان نگرانی از بابت افت کیفیت رنگ قطعه را نخواهیم داشت. 

 

بلوک نمادار سیمانی
نمای بلوک نمادار

 

کار با این سیستم به صورت خشکه چینی می باشد و ملاتی حین نصب نیاز نیست. این بلوک ها وزن استاندارد ۳۵ کیلوگرم را دارند. با این نوع بلوک ها می توان تا ارتفاع ۱/۵ متر دیوار را بدون تسلیح دیوار حائل کار کرد. با ویژگی خود ایستا بودن ، ولی برای دیوارهای بالای ۱/۵ متر ارتفاع همانند بقیه نماها از المان های تسلیح باید استفاده کرد. برای پایداری هر دیوار لازم است که حدود ۱۰ درصد ارتفاع دیوار را پایین تر از تراز تمام شده دیوار پایین خاک برداری کرد و بلوک های دفنی را اجرا کرد تا به کنترل لغزش دیوار کمک کند و باعث پایداری شود.

 

بلوک سیمانی نما
بلوک های نمادار مورد استفاده در نمای ساختمان

 

بلوک نما دیوار ساختمان

امروزه بلوک نمادار برای پروژه های گوناگون مانند پروژه های تجاری، مسکونی، اداری و صنعتی به کار می رود. از آن جایی که قیمت بلوک سیمانی نمادار یا بلوک بتنی نمادار متنوع بوه و در رنگ های گوناگون تولید می شود، در هنگام انتخاب و استفاده از آن ها نیز می توان به سادگی نمای مورد نظر را با محیط هماهنگ و یکدست است و از این لحاظ دست طراحان و کارفرما باز است.

 

بلوک نمادار
چینش دیوار محوطه با کمک بلوک های نمادار

 

بلوک نما دیوار محوطه

از بلوک سیمانی نمادار برای طراحی دیوار ها و نمای محوطه نیز استفاده می شود. از موارد استفاده آن می توان به دیوار باغ ها، حصار ها و ... اشاره نمود.

 

بلوک سیمانی نما
انواع رنگ های بلوک های نمادار

 

بلوک نما دیوار حائل

از بلوک نمادار بتنی یا سیمانی به عنوان دیوار حائل نیز استفاده می شود. در برخی مناطق که فرسایش و رانش خاک آسیب های جبران ناپذیری به ساختمان های اطراف وارد می کند، استفاده از دیوار های حائل بسیار واجب است. در این مواقع نصب بلوک سیمانی نمادار یا بلوک نمادار بتنی علاوه بر جلوگیری از رانش خاک، جلوه زیبایی به محوطه داده و از لحاظ نماسازی نیز نیازی به نازک کاری و هزینه های اضافی ندارد. بلوک نما دیوار حائل دارای مقاومت فشاری حداقل ۲۱ مگاپاسکال است. درصد جذب آب این بلوک ها کمتر از ۶ درصد بوده که از آسیب پذیری دیوار در مناطق مرطوب جلوگیری می کند. یکی دیگر از نام های بلوک نمادار دیوار حائل ژئوبلوک است.

 

بلوک نما
بلوک نمای سیمانی رنگی

 

ژئوبلوک

ژئوبلوک ها نوعی قطعات پیش ساخته بتنی هستند که به عنوان بلوک نما به کار می روند. این قطعات به عنوان المان های اصلی دیوار حائل استفاده می شوند. ژئوبلوک نما مشابه بلوک سیمانی  نمادار است با این تفاوت که حفره هایی در وسط دارد. ضخامت بدنه ژئوبلوک ها به مراتب بیشتر از بلوک های سیمانی نمادار بوده و بدون نیاز به میلگرد در هم چفت و بست می شوند و به راحتی با ملات ریزی خشک مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

بلوک سیمانی نما
بلوک بتنی نما دوطرفه

 

مزایای بلوک نما

 • کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی نسبت به روش های سنتی دیوارچینی مانند دیوار های سنگی، آجری و ...
 • اجرای سریع و آسان
 • تنوع در رنگ ها و طرح های گوناگون
 • تراکم و کیفیت بالای بلوک نمادار
 • عدم پرت قطعات در حین حمل یا نصب
 • بدون نیاز به بندکشی
 • امکان اجرای دیوار دو رو نما با کمک بلوک نمادار دو طرفه
 • زیبایی منظر و نما
 • امنیت بالای اجرای بلوک نما
 • امکان استفاده از بلوک های دیوارچینی نما در هر زمان و شرایط مختلف آب و هوایی
 • ماندگاری بالا و طول عمر زیاد، بدون فرسایش
 • استحکام بالا و توانایی جذب آب زیاد
 • عایق کامل سرما و گرما و رطوبت

 

بلوک سیمانی نمادار
انواع بلوک نمادار با رنگ ها و طرح های مختلف

 

نحوه تولید بلوک نمادار

قطعات بلوک نما با تراکم و کیفیت بالا تولید می شوند که لازمه آن، خط تولید به روز و پیشرفته است. دستگاه های تولید بلوک نمادار با استفاده از سیستم ویبره و پرسی قابلیت تولید قطعات با کیفیت و تراکم بالا را دار می باشد. قطعات بعد از مرحله تولید توسط دستگاه پرس به اتاق بخار انتقال داده شده تا عمل آوری شوند و به کیفیت و مقاومت مطلوب و استاندارد برسند. بعد از تکمیل تمامی مراحل، قطعات بتنی روی پالت های چوبی سوار شده تا آماده انتقال به انبار ها و دسته بندی شوند.

 

بلوک نما
انواع بلوک های نمای دو طرفه

 

نکات مهم در خرید بلوک نما

بلوک‌ های نمایی که این روز ها استفاده می‌ شوند عمدتاً در کارگاه‌ هایی استفاده می‌شوند که احتمال نقص در فرایند ساخت بلوک در آن‌ ها کم نیست. با توجه به این نکته بهتر است در راستای یک خرید موفق، فاکتورهایی در نظر گرفته شود.

 

وزن بلوک نما

بهترین بلوک نما ، بلوکی است که باوجود وزن کم، در برابر ضربه وفشار مقاوم باشد. مورد دوم چگالی بلوک است. بلوک‌ سیمانی نما با وجود وزن کم، چگالی مناسبی داشته و بسیار مقاوم است. هرگاه فضا های خالی درون بلوک بیش از نیمی از حجم آن را تشکیل دهد بلوک مقاومت خود را از دست می‌دهد و طبیعتاً وزن آن نیز بالا می‌رود.

 

بلوک نمادار
دیوار اجرا شده با بلوک سیمانی

 

مقاومت بلوک نما

به‌طور کلی می‌توان ادعا نمود که بلوک‌ های سنگین نسبت به سبک مقاوم‌ تر هستند اما بلوک های نما با شیوه ساخت و تولید منحصر به فردی که دارند، در عین کم وزن بودن، مقاومت بالایی نیز دارند. در هنگام خرید باید به ترک ها و پریدگی های بلوک نما توجه نمود تا کیفیت بلوک نما تضمین شود.

 

قیمت بلوک نمادار

تجربه ثابت کرده است گاهی هزینه‌ی بیشتر برای یک محصول خاص، هزینه‌های بعدی شامل ترمیم و تعویض را کاهش می‌دهد. بلوک‌های سبک نما نیز جزئی از همین دسته محسوب می‌شوند. شاید این بلوک ها در ابتدا هزینه های خرید بالاتری داشته باشند اما نکته مهم این است که هزینه های جانبی و ترمیم دیوار ها را کاهش می دهند. 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

hadi esmaily

سلام خسته نباشین لطفا قیمت بفرمایین

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما