بلوک نمادار

بلوک نمادار

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۴۰ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت بلوک نمادار به کیفیت مواد اولیه مانند سنگ دانه ها، سیمان، خاک و ... بستگی دارد. هم چنین هزینه های بالاسری مانند حمل و نقل، دستمزد کارگر و مانند آن در تعیین هزینه های خرید بلوک نما موثر است. خدمات خرید و تهیه بلوک سیمانی نمادار و استعلام قیمت بلوک یک طرف نما و دوطرف نما در عمران مدرن ارائه می شود.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

ابعاد

ابعاد را مشخص کنید

رنگ

رنگ را مشخص کنید

نوع

نوع را مشخص کنید
cctv_banner
https://omranmodern.com/files/products/4vG1XbHaIX5PHrPV6PDbbVijZZBtMEoG.jpg

بلوک نمادار - کامل -wb10100

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

خاکستری

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/HkjQNybB1ATsWLiulx9K43NIEIz3jEq5.jpg

بلوک نمادار - کامل -wb10101

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

قرمز

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/vF0YJSkgbsiz4KkiXCEm8pRuVZ9dcEc2.jpg

بلوک نمادار - کامل -wb10102

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

قهوه ای

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/aj2gZdd4eGkcqfCIpN7WqYR4uAsivlF9.jpg

بلوک نمادار - کامل -wb10103

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

آبی

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/iU3z7B5Xa1AbJZM1f9PkXgNlamVXo3tS.jpg

بلوک نمادار - کامل دو رو -wb10104

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

خاکستری

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/BVfywuviyzNu61CMntJ2st98UtIJPMVQ.jpg

بلوک نمادار - کامل دو رو -wb10105

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

قرمز

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/lfTGfRyhh1BQT74xkJkn6DibZeMMbniB.jpg

بلوک نمادار - کامل دو رو -wb10106

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

قهوه ای

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/6DVWFhr3Y4hnSi2MdIafsDYUpVpHhHWU.jpg

بلوک نمادار - کامل دو رو -wb10107

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۴۰x۲۰x۲۰

رنگ:

آبی

وزن (کیلوگرم):

۲۰
https://omranmodern.com/files/products/513OUiYaH1ZAIhub11gMOPwFKvRVX2wJ.jpg

بلوک نمادار - نیمه -wb10108

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۲۰x۲۰x۲۰

رنگ:

خاکستری

وزن (کیلوگرم):

۹
https://omranmodern.com/files/products/07Ox11jARu6ZwLw7sI40o3iZCzamLb6n.jpg

بلوک نمادار - نیمه -wb10109

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

ابعاد:

۲۰x۲۰x۲۰

رنگ:

قرمز

وزن (کیلوگرم):

۹
ابتدا
۱
۲
۳
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بلوک نمادار

بلوک نمادار که سیستم بلوک نما نیز نامیده می شود، یکی از بهترین جایگزین ها برای دیوار های سنتی می باشد. از بلوک نما برای دیوارچینی استفاده می شود. در اجرای دیوار های با بلوک نمادار پرتی مصالح به حداقل می رسد و سرعت اجرا نیز بسیار بالا است. ازجمله مزایای استفاده از بلوک سیمانی نمادار برای چینش دیوار ها می توان به زیبایی ظاهری که این بلوک ها نسبت به دیوار های سنتی دارند اشاره کرد. بلوک نمادار بتنی با استفاده از بتن به صورت پیش ساخته در اختیار پیمانکار قرار گرفته و به علت ظاهر مناسب، بعد از چینش و اتمام کار نیازی به نماسازی ندارد. قیمت بلوک طرح دار نما با توجه به فاکتورهایی مانند طرح و مدل بلوک، جنس و مرغوبیت آن و ابعاد مشخص می شود.

 

بلوک سیمانی نمادار
دیوار چینی با کمک بلوک نمادار

 

همان طور که گفته شد، تفاوتی که بلوک نمادار یا بلوک نمادار بتنی با بلوک های معمولی دارد ظاهر مناسب آن ها است. بلوک های نمادار می توانند به صورت یک طرفه یا دوطرفه طراحی شوند. در طراحی های یک طرفه، نمای دیوار تنها از یک سمت نیاز به نماسازی نداشته و در بلوک دورو نما ، هر دو طرف نمای زیبایی دارد. بلوک نما بادبر نمای طبیعی و منحصر به فردی نمای سنگ های بادبر را دارد.

 

قیمت بلوک نمادار

قیمت بلوک نمادار بتنی معمولا ثابت نیست و نمی توان قیمت کلی آن را تعیین کرد. برای تولید انواع بلوک نمادار از متریال های مختلف با کیفیت های مختلفی استفاده می شود. انواع بلوک های نمادار مانند بلوک نمادار یا بلوک سیمانی نمادار از سیمان و سنگدانه هایی تشکیل شده که کیفیت آن ها بسیار مهم است و بر کیفیت نهایی محصول بلوک طرح دار نما تاثیرگذار است. در واقع با تغییر قیمت مصالح پایه و مواد اولیه مانند سیمان، مصالح سنگی، انواع رنگ ها و یا هزینه های بالاسری مثل هزینه های ناشی از تعمیر دستگاه های خط تولید، دستمزد کارگران، هزینه های حمل و نقل و ... بر تعیین قیمت بلوک نمادار موثر است.

 

بلوک نمادار
بلوک بتنی نمادار گوشه

 

انواع بلوک نما

انواع بلوک نما در چهار دسته بندی جای می گیرند. کلیات و متریال هر دو دسته یکی بوده و شاید تنها تفاوت اساسی قیمت بلوک نمادار باشد که در هر دو دسته بندی کمی متفاوت است.

 

قیمت بلوک یک طرف نما

بلوک نمادار یک رو برای دیوار های حائل و یا دیوار های خارجی منازل مسکونی یا دیوارچینی اطرلاف باغچه ها به کار می رود. این نوع بلوک طرح دار تنها در یک طرف طرح زیبا داشته و نیازی به نماسازی ندارد. بلوک نمادار یک طرف ، بلوک یک طرف نما نیز نامیده می شود. قیمت بلوک یک طرف نما به علت هزینه های کمتری که در خط تولید نسبت به نوع دوطرفه دارد، کمتر می باشد.

 

بلوک نما دو طرف

بلوک های نمادار بتنی دورو برای دیوار باغ ها، حصارکشی محوطه ها و در کل مکان هایی که مخاطب فضایی به هر دو طرف دیوار دید داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا طرح و رنگ هر دو سمت این بلوک ها یکسان بوده و تفاوتی با هم ندارند.

 

بلوک سیمانی نمادار
تولید بلوک نمادار در کارگاه

 

بلوک نمادار گوشه

از بلوک طرح دار نمادار گوشه برای اجرای گوشه های دیوار و کنج ها و در کل قسمت هایی از دیوار که نیاز به سه وجه از نما است، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بلوک نمادار درپوش

از بلوک طرح دار نما درپوش دیوار برای پوشاندن روی دیوار استفاده می شود. انواع دیوار نمادار، بلوک نمادار، دیوار حائل و … با این بلوک ها قابل اجرا می باشد.

 

بلوک طرح دار

برخی از بلوک هایی که برای نما استفاده می شوند، به صورت بلوک سیمانی طرح دار ، در مدل ها و طرح های گوناگونی تولید و عرضه می شوند. بلوک سیمانی طرح دار در ابعاد مختلفی ساخته شده و با طرح های گوناگونی در اختیار خریداران قرار می گیرد. قالب بلوک سیمانی طرح دار با توجه به نوع قالب و طرحی که دارد متنوع است. در تصویر زیر نمونه از بلوک سیمانی طرح دار با طرح صخره ای را مشاهده می نمایید. انواع بلوک سیمانی طرح دار در مدل سنگی ، آجری، صخره ای و طرح های فانتزی وجود دارد.

 

بلوک سیمانی طرح دار مدل سنگی

 

کاربرد بلوک نمادار

با کمک بلوک نمادار بتنی امکان اجرای همه نوع نما از منحنی تا صاف و مدور وجود دارد. نکته قابل توجه رنگ های گوناگون بلوک نمادار است. رنگ در جریان تولید قطعه بتنی به مخلوط اضافه شده و به دستگاه تولید قطعه هدایت می شود و در نتیجه کل قطعه رنگ یکنواختی داشته و به مرور زمان نگرانی از بابت افت کیفیت رنگ قطعه را نخواهیم داشت. دیوار نمادار، بلوک نمادار، دیوار حائل و دیوار باغ ها و … را می توان با بلوک طرح دار سیمانی اجرا نمود.

کار با این سیستم به صورت خشکه چینی می باشد و ملاتی حین نصب نیاز نیست. این بلوک ها وزن استاندارد ۳۵ کیلوگرم را دارند. با این نوع بلوک ها می توان تا ارتفاع ۱/۵ متر دیوار را بدون تسلیح دیوار حائل کار کرد. با ویژگی خود ایستا بودن ، ولی برای دیوارهای بالای ۱/۵ متر ارتفاع همانند بقیه نماها از المان های تسلیح باید استفاده کرد. برای پایداری هر دیوار لازم است که حدود ۱۰ درصد ارتفاع دیوار را پایین تر از تراز تمام شده دیوار پایین خاک برداری کرد و بلوک های دفنی را اجرا کرد تا به کنترل لغزش دیوار کمک کند و باعث پایداری شود.

 

بلوک سیمانی نما
بلوک های نمادار مورد استفاده در نمای ساختمان

 

بلوک نما دیوار ساختمان

امروزه بلوک نمادار برای پروژه های گوناگون مانند پروژه های تجاری، مسکونی، اداری و صنعتی به کار می رود. از آن جایی که قیمت بلوک سیمانی نمادار یا بلوک بتنی نمادار متنوع بوه و در رنگ های گوناگون تولید می شود، در هنگام انتخاب و استفاده از آن ها نیز می توان به سادگی نمای مورد نظر را با محیط هماهنگ و یکدست است و از این لحاظ دست طراحان و کارفرما باز است.

 

بلوک نمادار
چینش دیوار محوطه با کمک بلوک های نمادار

 

بلوک نما دیوار محوطه

از بلوک نمادار برای طراحی دیوار ها و نمای محوطه نیز استفاده می شود. از موارد استفاده آن می توان به دیوار باغ ها، حصار ها و ... اشاره نمود.

 

بلوک سیمانی نما
انواع رنگ های بلوک های نمادار

 

بلوک نما دیوار حائل

از بلوک نمادار بتنی یا سیمانی به عنوان دیوار حائل نیز استفاده می شود. در برخی مناطق که فرسایش و رانش خاک آسیب های جبران ناپذیری به ساختمان های اطراف وارد می کند، استفاده از دیوار های حائل بسیار واجب است. در این مواقع نصب بلوک سیمانی نمادار یا بلوک نمادار بتنی علاوه بر جلوگیری از رانش خاک، جلوه زیبایی به محوطه داده و از لحاظ نماسازی نیز نیازی به نازک کاری و هزینه های اضافی ندارد. بلوک نما دیوار حائل دارای مقاومت فشاری حداقل ۲۱ مگاپاسکال است. درصد جذب آب این بلوک ها کمتر از ۶ درصد بوده که از آسیب پذیری دیوار در مناطق مرطوب جلوگیری می کند. یکی دیگر از نام های بلوک نمادار دیوار حائل ژئوبلوک است.

 

بلوک نما
بلوک نمای سیمانی رنگی

 

ژئوبلوک

ژئوبلوک ها نوعی قطعات پیش ساخته بتنی هستند که به عنوان بلوک نما به کار می روند. این قطعات به عنوان المان های اصلی دیوار حائل استفاده می شوند. ژئوبلوک نما مشابه بلوک سیمانی  نمادار است با این تفاوت که حفره هایی در وسط دارد. ضخامت بدنه ژئوبلوک ها به مراتب بیشتر از بلوک های سیمانی نمادار بوده و بدون نیاز به میلگرد در هم چفت و بست می شوند و به راحتی با ملات ریزی خشک مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

مزایای بلوک نمادار

 • کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی نسبت به روش های سنتی دیوارچینی مانند دیوار های سنگی، آجری و ...
 • اجرای سریع و آسان
 • تنوع در رنگ ها و طرح های گوناگون
 • تراکم و کیفیت بالای بلوک نمادار
 • عدم پرت قطعات در حین حمل یا نصب
 • بدون نیاز به بندکشی
 • امکان اجرای دیوار دو رو نما با کمک بلوک نمادار دو طرفه
 • زیبایی منظر و نما
 • امنیت بالای اجرای بلوک نمادار بتنی
 • امکان استفاده از بلوک های دیوارچینی نما در هر زمان و شرایط مختلف آب و هوایی
 • ماندگاری بالا و طول عمر زیاد، بدون فرسایش
 • استحکام بالا و توانایی جذب آب زیاد
 • عایق کامل سرما و گرما و رطوبت

 

بلوک سیمانی نمادار
انواع بلوک نمادار با رنگ ها و طرح های مختلف

 

نحوه تولید بلوک نمادار

قطعات بلوک نما با تراکم و کیفیت بالا تولید می شوند که لازمه آن، خط تولید به روز و پیشرفته است. دستگاه های تولید بلوک نمادار با استفاده از سیستم ویبره و پرسی قابلیت تولید قطعات با کیفیت و تراکم بالا را دار می باشد. قطعات بعد از مرحله تولید توسط دستگاه پرس به اتاق بخار انتقال داده شده تا عمل آوری شوند و به کیفیت و مقاومت مطلوب و استاندارد برسند. بعد از تکمیل تمامی مراحل، قطعات بتنی روی پالت های چوبی سوار شده تا آماده انتقال به انبار ها و دسته بندی شوند.

 

نکات مهم در خرید بلوک نمادار

بلوک‌ های نمایی که این روز ها استفاده می‌ شوند عمدتاً در کارگاه‌ هایی استفاده می‌شوند که احتمال نقص در فرایند ساخت بلوک سیمانی نمادار در آن‌ ها کم نیست. با توجه به این نکته بهتر است در راستای یک خرید موفق، فاکتورهایی در نظر گرفته شود.

 

وزن بلوک نما

بهترین بلوک نما ، بلوکی است که باوجود وزن کم، در برابر ضربه وفشار مقاوم باشد. مورد دوم چگالی بلوک است. بلوک‌ نمادار با وجود وزن کم، چگالی مناسبی داشته و بسیار مقاوم است. هرگاه فضا های خالی درون بلوک بیش از نیمی از حجم آن را تشکیل دهد بلوک مقاومت خود را از دست می‌دهد و طبیعتاً وزن آن نیز بالا می‌رود.

 

بلوک نمادار
دیوار اجرا شده با بلوک سیمانی

 

مقاومت بلوک نما

به‌طور کلی می‌توان ادعا نمود که بلوک‌ های سنگین نسبت به سبک مقاوم‌ تر هستند اما بلوک های نما با شیوه ساخت و تولید منحصر به فردی که دارند، در عین کم وزن بودن، مقاومت بالایی نیز دارند. در هنگام خرید باید به ترک ها و پریدگی های بلوک نما توجه نمود تا کیفیت بلوک طرح دار نما تضمین شود.

 

قیمت بلوک نمادار

تجربه ثابت کرده است گاهی هزینه‌ی بیشتر برای یک محصول خاص، هزینه‌های بعدی شامل ترمیم و تعویض را کاهش می‌دهد. بلوک‌های سبک نما نیز جزئی از همین دسته محسوب می‌شوند. شاید قیمت بلوک نمادار در ابتدا بیشتر باشد اما نکته مهم این است که هزینه های جانبی و ترمیم دیوار ها را کاهش می دهند. 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۵ رای

نظرات کاربران

hadi esmaily

سلام خسته نباشین لطفا قیمت بفرمایین

محسن دهقانی

سلام ،قیمت بلوک نمادار یک طرف چند هست

امین افشار

نمایندگی در شیراز دارید ؟

مهدی طاهری

لطفا قیمت اعلام بفرمایین . سپاس

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما