بلوک لیکا

بلوک لیکا

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک لیکا

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۶ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک لیکا

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۷

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک لیکا

بلوک لیکا جزو بلوک های سبک است که از مخلوط سبک دانه با آب و سیمان تولید می شود. در تولید بلوک لیکا به جای سنگدانه های معمولی، از سنگدانه های سبک استفاده می شود که این امر موجب کاهش وزن بلوک لیکا می گردد. از آنجایی که سبکدانه های مصرفی در ساخت این بلوک ها، لیکا نام دارد، بلوک های ساخته شده با آن نیز، به همین نام شناخته می شوند. بلوك ليكا در ابعاد و اشکال گوناگون تولید می گردد که با توجه به نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. لیکا که خلاصه شده عبارت Light Expanded Clay Aggregate است، دانه منبسط و سبک ساخته شده از گل رس می باشد.

 

بلوک لیکا
بلوک لیکا

 

تولید بلوک لیکا در تهران

تولید دانه های لیکا شامل سه مرحله فرآوری، خشک کردن و پختن می باشد. در مرحله فرآوری، خاک رس را وارد آسیاب سوراخ دار می کنند. همچنین به منظور جلوگیری از آسیب به تجهیزات، به کمک نقاله آهنربایی مواد معدنی را از خاک رس جدا می کنند. پس از ورود خاک رس به درون آسیاب سوراخ دار، به آن آب اضافه می کنند تا گل تهیه شود. در درون دستگاه گل به خوبی ورز داده شده و سپس به میکسر حلزونی منتقل می گردد. در میکسر حلزونی مواد مخصوصی به گل اضافه شده و در صورت کم بودن رطوبت گل، به آن آب اضافه می کنند.

در مرحله دوم ساخت دانه های مورد استفاده در ساخت بلوک لیکا ، گل تولید شده را در کوره خشک می کنند. با این کار، خاک به شکل دانه های دایره ای کوچک در می آید. گام سوم تولید دانه های لیکا، مرحله پخت است. دما در مرحله پخت، در سه گام افزایش داده می شود. در گام اول دما را به ۲۰۰ درجه سانتی گراد می رسانند. این مرحله حدود ۲ ساعت طول می کشد. در مرحله دوم دما را به ۴۰۰ درجه سانتی گراد و در گام بعدی دما را به ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد می رسانند.

 

فروش بلوک لیکا
بلوک لیکا سه جداره

 

پس از پخت دانه های مورد استفاده در تولید بلوک لیکا ، به آن زمان می دهند تا سرد شده و گاز درون آن خالی شود. گازهای ایجاد شده در داخل دانه ها منبسط شده و تعداد زیادی سلول هوای ریز تشکیل می شود. با سرد شدن مصالح این سلول ها باقی مانده و حفره هایی روی سطح دانه لیکا ایجاد می شود.

پس از تولید دانه های مورد استفاده در ساخت بلوک لیکا ، آن را با نسبت مشخصی با سیمان و آب مخلوط می کنند. ملات تولید شده را درون قالب های مشخصی ریخته و پس از خشک شدن بلوک سبک لیکا تولید می شود.

 

فروش بلوک لیکا
تولید بلوک لیکا

 

انواع بلوک لیکا

انواع بلوک لیکا را می توان به انواع دیواری، تیغه ای و سقفی تقسیم بندی کرد. بر طبق استاندارد آپارتمان سازی آمریکا، ابعاد بلوک لیکا و سایر بلوک های سیمانی باید به صورتی باشد که بتوان آن را با ملات مهار کرد. بنابراین ارتفاع آنها باید کمتر از ۲۰ سانتی متر باشد. به همین دلیل بلوک سبک لیکا ، در ارتفاع ۲۰ سانتی متر و ضخامت و پهنای متفاوت تولید می گردد. برخی از انواع بلوک لیکا به شرح زیر می باشد:

 • دیواری توخالی ته پر (سه جداره)
 • دیواری توخالی (هشت جداره)
 • دیواری توخالی (چهار جداره)
 • دیواری توخالی (سه جداره)
 • تیغه ای توخالی ته پر (سه جداره)
 • تیغه ای توخالی ته پر با دو سوراخ
 • تیغه ای توخالی ته پر با سه سوراخ
 • دیواری توخالی ته پر با سه سوراخ
 • تیغه ای توپر فارسی بر
 • تیغه ای توپر (نیمه)
 • دیواری توخالی ته پر (نیمه)
 • بلوک سبک لیکا در ابعاد آجر

 

انواع بلوک لیکا
بلوك ليكا تیغه ای توپر

 

مزایای بلوك ليكا

بلوك ليكا دارای مزایای بیشماری است. از مهم ترین مزایای آن، کم بودن وزن بلوک لیکا می باشد. سبک بودن وزن بلوک لیکا موجب افزایش سرعت ساخت و ساز و همین طور خسارت کمتر به ساختمان به هنگام وقوع حوادثی همچون زلزله می باشد. وزن سازه ساخته شده با بلوک سبک لیکا ، به نسبت سازه ساخته شده با آجر معمولی، تا حدود ۲/۵ (دو و نیم) برابر کمتر است.

بلوك ليكا عایق صدا بوده و ورود صداهای مزاحم به درون ساختمان را تا حد زیادی کاهش می دهد. این مصالح، عایق حرارت هم می باشند. بلوک لیکا در برابر آتش سوزی مقاوم است. مقاومت در برابر ترک خوردن از دیگر ویژگی های آن می باشد. بلوک های معمولی سیمانی ممکن است دچار جمع شدگی و ترک خوردگی شوند، اما بلوک سبک لیکا کمتر دچار جمع شدگی و ترک خوردگی می شود.

 

قیمت بلوک لیکا
بلوك ليكا توخالی ته پر

 

معایب بلوک لیکا

در کنار مزایای بیشمار، بلوک لیکا داری معایبی نیز می باشد. بلوك ليكا ترد و شکننده بوده و از این رو پرتی آن زیاد است. دیوارهای ساخته شده از این مصالح، برای سفیدکاری در ابتدا نیاز به یک لایه گچ و خاک دارند. قیمت بلوک لیکا نسبت به بلوک های سیمانی بیشتر بوده و موجب افزایش هزینه های ساخت و ساز می شود.

 

خرید بلوک لیکا
کاربرد بلوک لیکا

 

قیمت بلوک لیکا

قیمت بلوک لیکا وابسته به عوامل متعددی است. قیمت بلوک لیکا با توجه به نوع آن متفاوت است. قیمت ابعاد مختلف بلوک سبک لیکا با یکدیگر متفاوت می باشد. قیمت لیکا با توجه به برند آن نیز متغیر می باشد. پیش از خرید بلوک لیکا باید از نوع، ابعاد و کیفیت آن اطمینان حاصل کرد. خرید این محصول باید از مراکز معتبر فروش بلوک لیکا انجام شود تا بهترین محصول با بهترین کیفیت خریداری شده و از هدر رفت سرمایه جلوگیری به عمل آید.

بلوک لیکا در تهران، بلوک لیکا در تهران - آفتاب، بلوک لیکا در تهران - بومهن، بلوک لیکا در تهران - پردیس، بلوک لیکا در تهران - کن، بلوک لیکا در اسلام شهر، بلوک لیکا در اسلام شهر - چهاردانگه، بلوک لیکا در پاکدشت، بلوک لیکا در پاکدشت - شریف آباد، بلوک لیکا در دماوند، بلوک لیکا در دماوند - رودهن، بلوک لیکا در رباط کریم، بلوک لیکا در رباط کریم - بوستان، بلوک لیکا در رباط کریم - پرند، بلوک لیکا در رباط کریم - صالح آباد، بلوک لیکا در رباط کریم - گلستان، بلوک لیکا در رباط کریم - نصیرآباد، بلوک لیکا در ری، بلوک لیکا در ری - حسن آباد، بلوک لیکا در ری - خاوران، بلوک لیکا در ری - کهریزک، بلوک لیکا در شهریار، بلوک لیکا در شهریار - اندیشه، بلوک لیکا در فيروزکوه، بلوک لیکا در فيروزکوه - ارجمند، بلوک لیکا در قدس، بلوک لیکا در لواسان، بلوک لیکا در لواسان - فشم، بلوک لیکا در ملارد، بلوک لیکا در ملارد - صفا دشت، بلوک لیکا در ورامین، بلوک لیکا در ورامین - پیشوا، بلوک لیکا در ورامین - جوادآباد، بلوک لیکا در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

کیارش محمدی

سلام ، بلوك ليكا تیغه ای توپر رو از کجا باید تهیه کنم ، این تیپ بلوک لیکا خیلی خوبه دیگه نیازی به پر کردنش با ملات و سنگ و... نیست ؟

پرنیانی

بلوك ليكا تیغه ای توپر باعث افزایش بار مرده ساختمان نمیشود؟ آیا قبل از اجرا در طراحی باید نوع بلوک ها مشخص شود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما