بلوک لیکا

بلوک لیکا

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت بلوک لیکا ۱۴۰۱ به کیفیت مواد اولیه و نوع افزودنی ها و هزینه های جانبی مانند حمل و نقل و ... وابسته است. برای برآورد قیمت بلوک سیمانی لیکا باید با انواع بلوک سه جداره لیکا ، دوجداره و ... آشنایی داشته باشید. عمران مدرن بهترین خدمات خرید و فروش بلوک لیکا با مناسب ترین قیمت ها و بهترین کیفیت را ارائه می کند.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

بلوک لیکا

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک لیکا

بلوک لیکا جزو بلوک های سبک است که از مخلوط سبک دانه با آب و سیمان تولید می شود. در تولید بلوک لیکا به جای سنگدانه های معمولی، از سنگدانه های سبک استفاده می شود که این امر موجب کاهش وزن بلوک لیکا می گردد. از آنجایی که سبکدانه های مصرفی در ساخت این بلوک ها، لیکا نام دارد، بلوک های ساخته شده با آن نیز، به همین نام شناخته می شوند. بلوك ليكا در ابعاد و اشکال گوناگون تولید می گردد که با توجه به نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. لیکا خلاصه شده عبارت Light Expanded Clay Aggregate است.

 

بلوک لیکا
بلوک لیکا

 

بلوک لیکا از مهم ترین بلوک های سبک سیمانی است که استفاده از آن ها در ساختمان سازی رواج دارد. در تولید بلوک لیکا از مخلوط سبک دانه با سیمان و آب استفاده می شود. بلوک دیواری لیکا قابلیت شیار زنی داشته و می توان تاسیسات را به راحتی از میان آن ها عبور داد. شیارزدن توسط دستگاه مخصوص شیارزن صورت می گیرد. 

 

قیمت بلوک لیکا ۱۴۰۱

قیمت بلوک لیکا وابسته به عوامل متعددی است. قیمت بلوک لیکا ۱۴۰۱ با توجه به نوع آن متفاوت است. قیمت ابعاد مختلف بلوک سبک لیکا با یکدیگر متفاوت می باشد. قیمت روز بلوک لیکا با توجه به برند آن نیز متغیر است. پیش از خرید بلوک لیکا باید از نوع، ابعاد و کیفیت آن اطمینان حاصل کرد. خرید این محصول باید از مراکز معتبر فروش بلوک لیکا انجام شود تا بهترین محصول با بهترین کیفیت خریداری شده و از هدر رفت سرمایه جلوگیری به عمل آید. هم چنین در کارخانه ها و کارگاه ها، ابعاد استاندارد بلوک لیکا در نظر گرفته شده و با توجه به آن ابعاد و اندازه ها تولید می شوند.

 

بلوک لیکا
بلوک لیکا دو جداره

 

لیست قیمت بلوک لیکا

قیمت روز بلوک لیکا به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله آن ها می توان به جنس و نوع متریال اولیه بلوک سیمانی سبک لیکا و ابعاد بلوک سیمانی لیکا اشاره کرد. کیفیت سیمان، نوع مواد افزودنی و میزان تخلخل و ... همگی بر تعیین لیست قیمت بلوک لیکا ۱۴۰۱ موثر هستند. از مهم ترین فاکتور های ساختمان سازی امروزه، صرفه جویی در مصرف انرژی و عایق سازی پوسته ها می باشد. در همین راستا استفاده از مصالح با مقاومت حرارتی بالا به عنوان یک عایق عمل کرده و در کاهش هزینه ها تاثیر به سزایی دارد. قیمت بلوک لیکا سه جداره از بقیه انواع آن تا حدی بیشتر است زیرا در کاهش هزینه های کلی ساختمان نیز تاثیر بیشتری دارد.

 

انواع بلوک لیکا

انواع بلوک لیکا را می توان به انواع دیواری، تیغه ای و سقفی تقسیم بندی کرد. بر طبق استاندارد آپارتمان سازی آمریکا، ابعاد بلوک لیکا و سایر بلوک های سیمانی باید به صورتی باشد که بتوان آن را با ملات مهار کرد. بنابراین ارتفاع آنها باید کمتر از ۲۰ سانتی متر باشد. به همین دلیل بلوک سیمانی سبک لیکا ، در ارتفاع ۲۰ سانتی متر و ضخامت و پهنای متفاوت تولید می گردد. انواع بلوک لیکا بر اساس تعداد جداره ها و توپر و توخالی بودن به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. قیمت بلوک سیمانی لیکا نیز با توجه به انواع آن قابل تغییر است. در ادامه به معرفی انواع بلوک لیکا پرداخته شده است.  

 • بلوک سیمانی لیکا در ابعاد آجر
 • بلوک سه جداره لیکا : توخالی ته پر در دو نوع دیواری و تیغه ای تولید می شود.
 • بلوک لیکا چهار جداره : تو خالی و توخالی ته پر در ابعاد مختلف و برای دیوار ها و تیغه کشی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بلوك ليكا شش جداره توخالی ته پر
 • بلوک لیکا هشت جداره
 • بلوک سبک لیکا نیمه : توخالی ته پر و تیغه ای ته پر که برای اجرای دیوار نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بلوک لیکا فوم دار
 • بلوک لیکا فارسی بر
 • بلوک دیواری لیکا با سه سوراخ : نوع تیغه ای و دیواری توخالی ته پر برای ساخت دیوار های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع بلوک لیکا
انواع بلوک لیکا

 

تولید بلوک لیکا

تولید بلوک لیکا شامل سه مرحله فرآوری، خشک کردن و پختن می باشد. در مرحله فرآوری، خاک رس را وارد آسیاب سوراخ دار می کنند. همچنین به منظور جلوگیری از آسیب به تجهیزات، به کمک نقاله آهنربایی مواد معدنی را از خاک رس جدا می کنند. پس از ورود خاک رس به درون آسیاب سوراخ دار، به آن آب اضافه می کنند تا گل تهیه شود. در درون دستگاه گل به خوبی ورز داده شده و سپس به میکسر حلزونی منتقل می گردد. در میکسر حلزونی مواد مخصوصی به گل اضافه شده و در صورت کم بودن رطوبت گل، به آن آب اضافه می کنند.

 

انواع بلوک لیکا
بلوك ليكا تیغه ای توپر

 

در مرحله دوم ساخت دانه های مورد استفاده در ساخت بلوک لیکا ، گل تولید شده را در کوره خشک می کنند. با این کار، خاک به شکل دانه های دایره ای کوچک در می آید. گام سوم تولید بلوک لیکا ، مرحله پخت است. دما در مرحله پخت، در سه گام افزایش داده می شود. در گام اول دما را به ۲۰۰ درجه سانتی گراد می رسانند. این مرحله حدود ۲ ساعت طول می کشد. در مرحله دوم دما را به ۴۰۰ درجه سانتی گراد و در گام بعدی دما را به ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد می رسانند.

 

فروش بلوک لیکا
بلوک لیکا سه جداره

 

پس از پخت دانه های مورد استفاده در تولید بلوک لیکا ، به آن زمان می دهند تا سرد شده و گاز درون آن خالی شود. گازهای ایجاد شده در داخل دانه ها منبسط شده و تعداد زیادی سلول هوای ریز تشکیل می شود. با سرد شدن مصالح این سلول ها باقی مانده و حفره هایی روی سطح دانه لیکا ایجاد می شود. پس از تولید دانه های مورد استفاده در تولید بلوک لیکا ، آن را با نسبت مشخصی با سیمان و آب مخلوط می کنند. ملات تولید شده را درون قالب های مشخصی ریخته و پس از خشک شدن بلوک سبک لیکا تولید می شود. قالب های ابعاد بلوک سیمانی لیکا نیز از قبل در کارخانه ها و مراکز تولید تهیه می شود.

 

فروش بلوک لیکا
تولید بلوک لیکا

 

فروش بلوک لیکا 

فروش بلوک لیکا در دسته بندی های مختلفی از ضخامت و ابعاد آن ها صورت می گیرد. در ادامه جدولی از استاندارد های تولید و فروش بلوک لیکا آورده شده است.

 

ضخامت اسمی دیوارردیفنوع محصول

ارتفاع*عرض*طول

سانتی متر

وزن محصول بیشینه

کیلوگرم

وزن مخصوص بیشینه

کیلوگرم بر متر مکعب

مقاومت فشاری کمینه

کیلوگرم بر متر مربع

۲۵۱دیواری توخالی هشت جداره با ۲۱ سوراخ۴۹*۲۵*۲۰۱۷۷۰۰۲۰
۲۰۲دیواری توخالی ته پر چهار جداره۴۹*۱۹*۲۰۸/۱۲۶۹۰۲۰
۳دیواری توخالی ته پر دو جداره۴۹*۱۹*۲۰۱۲۶۴۵۲۰
۴دیواری توخالی ته پر نیمه دو جداره۲۴*۱۹*۲۰۵/۷۶۲۵۲۰
۵دیواری توخالی ته پر دو جداره۴۰*۱۹*۲۰۱۰۶۶۰۲۰
۶دیواری تو پر۴۹*۱۹*۲۰۳.۱۷۶۳۰۴۵
۱۷.۵۷دیواری توخالی ته پر سه جداره۴۹*۵/۱۷*۲۰۱۲۷۰۰۲۰
۸دیواری توخالی ته پر نیمه سه جداره۴۹*۵/۱۷*۲۰۵/۶۸۰۰۲۰
۱۵۹دیواری توخالی ته پر دو جداره۴۹*۵/۱۴*۲۰۵/۹۶۷۰۲۰
۱۰دیواری توخالی ته پر سه جداره۴۹*۵/۱۴*۲۰۷/۱۰۷۶۰۲۰
۱۱دیواری توخالی چهار جداره۴۹*۵/۱۴*۲۰۱۱۷۷۵۲۰
۱۲دیواری توخالی ته پر نیمه دو جداره۲۴*۵/۱۴*۲۰۷/۴۶۷۵۲۰
۱۲۱۳دیواری توخالی سه جداره۴۹*۱۲*۲۰۲.۹۷۸۵۲۵
۱۰۱۴تیغه ای توخالی ته پر دو جداره۵۹*۱۰*۲۰۵/۸۷۲۰۲۰
۱۵تیغه ای توخالی ته پر سه جداره۴۹*۱۰*۲۰۵/۷۷۷۰۲۰
۱۶تیغه ای توخالی ته پر دو جداره سه سوراخه۴۹*۱۰*۲۰۷/۶۶۸۵۲۰
۱۷تیغه ای توخالی ته پر دو جداره۴۰*۱۰*۲۰۸/۵۷۲۵۲۰
۱۸تیغه ای توخالی ته پر سه جداره۴۰*۱۰*۲۰۵/۶۸۲۰۲۰
۱۹تیغه ای تو پر نیمه۲۰*۱۰*۲۰۴۱۰۰۰۴۵
۲۰تیغه ای تو پر فارسی بر۴۰*۱۰*۲۰۸۱۰۰۰۴۵
۲۱تیغه ای تو پر ۴۹*۱۰*۲۰۵/۹۹۷۰۴۵
۲۲بلوک ابعاد آجر۲۰*۱۰*۵/۵۲/۱۱۰۹۰-
۸۲۳تیغه ای تو پر۴۰*۸*۲۰۳/۶۹۸۵۴۵
۲۴تیغه ای تو پر۴۹*۸*۲۰۲/۷۹۳۰۴۵

 

ابعاد بلوک لیکا

ابعاد بلوک لیکا باید به شکل های هندسی و ترجیحا مستطیل شکل باشد. سطح روی بلوک ها اما می تواند نقش دار یا ساده باشد. اما در کل ابعاد بلوک سیمانی لیکا به صورت استاندارد و طبق خط تولید کارخانه ها وارد بازار می شود. به عنوان مثال حداقل ضخامت دیواره های خارجی بلوک سه جداره لیکا باید حداقل ۱۳ میلی متر باشد. 

 

ابعاد استاندارد بلوک لیکا

بلوک های لیکا تولید شده در کارخانه ها معمولا به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم بندی می شوند و ابعاد استانداری برای هر کدام از آن ها در نظر گرفته شده که در جدول زیر به آن ها اشاره شده است.

 

نوعارتفاععرضطول
بزرگ۲۰۳۰۴۰
متوسط۲۰۲۰و۱۵۴۰
کوچک۲۰۱۰و۸۴۰

 

خرید بلوک لیکا

در هنگام خرید بلوک لیکا باید به مواردی از قبیل ویژگی های ظاهری توجه داشته باشید. تمامی بلوک های لیکا باید سالم و بدون ترک یا شکستگی باشند. هر گونه نقص در هنگام تولید بلوک لیکا در آینده موجب ضعف بلوک های لیکا می شود. هم چنین موقع خرید بلوک لیکا نما توجه داشته باشید هیچ گونه نقص ظاهری مانند ترک از فاصله ۶ متری نمایان نباشد. به روی پالت و محموله خریداری شده باید اطلاعات زیر ثبت و ذکر شده باشند.

 • ارجاع به استاندارد ملی ایران
 • درج علامت استاندارد در صورت دارا بودن پروانه کاربرد علامت استاندارد
 • نام تجاری تولید کننده بلوک لیکا
 • رده وزن مخصوص بلوک لیکا
 • رده مقاومت فشاری
 • ابعاد اسمی
 • تاریخ تولید

 

بلوک لیکا
بلوک سیمانی لیکا

 

کاربرد بلوک لیکا

از بلوك سيماني ليكا برای تیغه چینی دیوار ها و ساخت انواع دیوارهای داخلی و خارجی استفاده می شود. کاربرد بلوک لیکا در صنعت ساختمان به دلیل وزن کم و سادگی حمل و نقل و سهولت جابجایی زیاد بوده و استفاده رایج آن در ساخت دیوار می باشد.

 

بلوک سبک لیکا
بلوک های چندجداره لیکای سبک

 

مشخصات بلوک لیکا

بلوک لیکا از ویژگی های منحصر به فرد و مزایای زیادی بر خودار است که استفاده از این محصول را در ساختمان سازی رواج داده است. در ادامه به بررسی مشخصات بلوک لیکا و مزایای و معایب آن پرداخته شده است. 

 

مزایای بلوک لیکا

 • وزن کم: کاهش زمان اجرا و هزینه های حمل و نقل از جمله مزایای بلوک لیکا می باشد. سبکی بلوک ساختمانی لیکا نقش موثری در کاهش وزن کلی ساختمان دارد. وزن دیوار ساخته شده با بلوک های لیکا در مقایسه با مصالح سنتی مانند آجر تا ۲٫۵ برابر کمتر است.
 • مقاومت حرارتی بلوک لیکا : بلوک سبک لیکا با ضریب هدایت حرارتی ۰٫۰۹ w/mk زیر مجموعه عایق های حرارتی محسوب می شود. بتن سبکدانه به دلیل تخلخل بالایی که دارد ، مقاومت حرارتی بلوک لیکا را بالا برده و با چگالی ۷۵۰ تا ۹۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب دارای ضریب هدایت حرارتی ۰٫۱۵ w/mk تا ۰٫۱۷ می باشد.
 • مقاومت در برابر آتش سوزی: دیوار های ساخته شده با بلوک سیمانی لیکا حداقل 2 تا 3 ساعت در برابر آتش سوزی مقاومت دارند. بلوک های لیکا طبق استاندارد های ملی جزو متریال ضد حریق به شمار می رود.
 • مقاومت در برابر ترک خوردن: بلوک های سیمانی بر اثر تکمیل فرایند هیدراسیون به مرور زمان دچار جمع شدگی و گاها ترک می شوند. میزان جمع شدگی در بلوک سیمانی لیکا به مراتب کمتر از بلوک های معمولی سیمانی است و همین امر مانع از ترک خوردگی و جمع شدگی بلوک لیکا می شود.
 • سادگی اجرای بلوک های لیکا : از دیگر مزایای بلوک لیکا می توان به اجرای آسان بلوک های لیکا بدون نیاز به نیروهای ماهر و متخصص و نصب نسبتا ساده و سریعی اشاره نمود. معمولا شیار زدن بلوک سیمانی لیکا توخالی ساده تر از نوع توپر آن است.
 • اندازه بلوک لیکا : بلوك سيماني ليكا در انواع ابعاد و اندازه ها تولید می شود و همین ویژگی موجب شده تا استفاده از این بلوک برای کاربری های مختلف بسیار مناسب بوده و از تنوع بالایی در اجرا برخوردار باشد. اندازه بلوک لیکا معمولا به صورت استاندارد از قبل مشخص شده و تولید می شوند.

 

قیمت بلوک لیکا
بلوك ليكا توخالی ته پر

 

معایب بلوک لیکا

در کنار مزایای بیشمار، بلوک لیکا داری معایبی نیز می باشد. بلوك ليكا ترد و شکننده بوده و از این رو پرتی آن زیاد است. دیوارهای ساخته شده از این مصالح، برای سفیدکاری در ابتدا نیاز به یک لایه گچ و خاک دارند. قیمت بلوک سبک لیکا نسبت به بلوک های سیمانی بیشتر بوده و موجب افزایش هزینه های ساخت و ساز می شود.

 

خرید بلوک لیکا
کاربرد بلوک لیکا

 

مشخصات فنی بلوک لیکا

وزن مخصوص بلوک لیکا معمولا کمتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. مقاومت بلوک دیواری لیکا حداقل ۳۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع بوده و اگر به مقاومت های بالا تری نیاز باشد می توان با طرح اختلاط مناسب این مقاومت را تا ۱۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر نیز رساند. میانگین چگالی بلوک سیمانی لیکا باید به ترتیب زیر باشد.

 

رده چگالیچگالیkg/m3حداقل نتیجه هر آزمونحداکثر نتیجه هر آزمون
۱۷۰۰-۵۰۰۴۵۰۷۷۰
۲۱۰۰۰-۷۰۰۶۳۰۱۱۰۰
۳۱۷۰۰-۱۰۰۰۹۰۰۱۸۷۰
۴۲۰۰۰-۱۷۰۰۱۵۳۰۲۲۰۰

 

میانگین جذب آب بلوک سبک لیکا باید طبق الزامات به ترتیب زیر باشد.

 

نوع بلوک بر اساس رده چگالیحداکثر جذب آب به طور میانگین بر حسب کیلوگرم
۱و۲و۳۲۸۸
۴۲۴۰

 

میزان جمع شدگی از دیگر فاکتور های تعیین کیفیت در هنگام خرید بلوک لیکا می باشد. در جدول زیر مشخصات فنی بلوک لیکا در زمینه جمع شدگی بررسی شده است.

 

خطر جمع شدگی خطی برحسب درصدحداکثر درصد رطوبت در مناطق مرطوبحداکثر درصد رطوبت در مناطق نیمه مرطوبحداکثر درصد رطوبت در مناطق خشک
کمتر از ۰/۰۳۴۵۴۰۳۵
۰/۰۳ تا کمتر از ۰/۰۴۵۴۰۳۵۳۰
۰/۰۴۵ تا حداکثر ۰/۰۶۵۳۵۳۰۲۵

 

مقاومت فشاری بلوک لیکا غیر باربر طبق جدول زیر و استاندارد های ذکر شده بررسی می شوند. انواع رنج قیمت قيمت بلوك ليكا براساس میزان مقاومت فشاری آن ها وجود دارد.

اگر هنوز در مورد هبلکس چیست سوالی دارید، این متن را مطالعه نمایید.

 

رده مقاومت فشاریحداقل مقاومت فشاری بر اساس میانگین نتیجه سه آزمونحداقل مقاومت فشاری بر اساس نتیجه منفرد هر آزمون
CS2۲/۵۲
CS4۵۴
CS6۷/۵۶
CS8۱۰۸

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

کیارش محمدی

سلام ، بلوك ليكا تیغه ای توپر رو از کجا باید تهیه کنم ، این تیپ بلوک لیکا خیلی خوبه دیگه نیازی به پر کردنش با ملات و سنگ و... نیست ؟

پرنیانی

بلوك ليكا تیغه ای توپر باعث افزایش بار مرده ساختمان نمیشود؟ آیا قبل از اجرا در طراحی باید نوع بلوک ها مشخص شود؟

مائده سلامی

لیکا بلوک سیمانی هست الزاما یا با متریال دیگری هم قابل تولید می باشد؟

پیروزفر

مطالب بسیار مفید بود متشکرم. اگر امکان داره کمی بیشتر درباره مزایا و معایب بلوک لیکا توضیح بدین

پیروزفر

مطالب بسیار مفید بود متشکرم. اگر امکان داره کمی بیشتر درباره مزایا و معایب بلوک لیکا توضیح بدین

گل محمدی

عرض و طول در ابعاد بلوک لیکا 15 با چه مقادیری تولید می شه؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما