بلوک لیپر

بلوک لیپر

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

برآورد لیست قیمت بلوک لیپر به عوامل مختلفی مانند ابعاد، کیفیت مواد اولیه و نحوه تولید آن بستگی دارد. هر چه از مواد با کیفیت بالاتر و دستگاه های پیشرفته تری در تولید بلوک سبک لیپر استفاده شود، قیمت بلوک سیمانی لیپر نیز بالاتر می رود. بهترین انواع بلوک لیپر با مناسب ترین قیمت ها را در عمران مدرن بیابید.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

بلوک لیپر

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بلوک لیپر

بلوک لیپر نوعی بلوک سیمانی است که برای تیغه چینی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک لیپر از ویژگی های منحصر به فرد و مزایای بالایی برخوردار است که استفاده از آن را در صنعت ساختمان رایج کرده است. ماده اصلی تشکیل دهنده بلوک سبک لیپر ، پرلیت می باشد. پرلیت انتقال حرارتی بسیار پایینی داشته و غیر قابل اشتعال است. استفاده از بلوک لیپر در افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله بسیار موثر است. 

 

بلوک لیپر
بلوک لیپر

 

اما پرلیت تنها ماده اصلی به کار رفته در تولید بلوک یبک لیپر نیست، بلکه از مواد دیگری مانند آب، سیمان، پوکه کرپ، میکروسیلیکا، الیاف پلی پروپیلن و دیگر مواد افزودنی نیز در تولید بلوک لیپر استفاده می شود. بلوک عایق دیواری سبک لیپر برای اجرا به چسب مخصوص نیازی نداشته و با هرنوع ملات ماسه سیمانی قابل اجرا می باشد. بلوک سبک لیپر در دو نوع دوجداره و سه جداره تولید می شود. 

 

قیمت بلوک لیپر

قیمت بلوک لیپر به عوامل مختلفی مانند ابعاد، کیفیت مواد اولیه و نحوه تولید آن بستگی دارد. برای برآورد قیمت بلوک سبک لیپر می توانید با همکاران ما در عمران مدرن تماس بگیرید. بلوک لیپر در اشکال، ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شوند و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای تولید بلوک سبک لیپر در کارخانه ها از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی پیشرفته استفاده می شود. هر چه از مواد با کیفیت بالاتر و دستگاه های پیشرفته تری در تولید بلوک سبک لیپر استفاده شود، قیمت بلوک لیپر نیز بالاتر می رود. با افزایش کیفیت مواد به کار رفته در تولید بلوک عایق دیواری سبک لیپر ، کارایی این محصول نیز افزایش پیدا کرده و قیمت بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

بلوک سیمانی لیپر
انواع چند جداره بلوک لیپر

 

بلوک لیپر  قابلیت شیارپذیری داشته و اجرای تاسیسات به روی آن به سادگی قابل انجام است. حمل بلوک سبک لیپر تا محل به صورت تسمه کشی شده و با شیرینگ و به روی پالت است. کیفیت حمل و نقل و روش های نگهداری پس از تولید نیز بر قیمت بلوک سیمانی لیپر تاثیرگذار است.

 

لیست قیمت بلوک لیپر

 در کل اکثر کارخانه ها در تولید بلوک لیپر قیمت یکسانی را دارا می باشند. از مهم ترین عوامل موثر بر برآورد لیست قیمت بلوک لیپر می توان به کیفیت مواد اولیه آن اشاره نمود. 

 • سیمان: از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده بلوک سبک لیپر می توان به سیمان اشاره نمود. مهم ترین ویژگی سیمان کیفیت بالای آن می باشد و هرچه کیفیت سیمان بیشتر باشد، قیمت بلوک سیمانی لیپر نیز بالاتر خواهد رفت.
 • آب: برای تولید ملات باید آب را با سیمان و مواد افزودنی ترکیب کرد تا به غلظت و کیفیت مورد نظر رسید و بتوان از آن در تولید قاطی کرد تا ملات با کیفیت تولید شده و از این ملات در تولید بلوک های سیمانی استفاده کرد.
 • سنگدانه های معدنی: از اصلی ترین بخش های بلوک لیپر ، سنگدانه های ریز صنعتی و معدنی می باشد که با کیفیت های مختلفی تولید می شوند. این سنگدانه ها در بالا بردن قدرت و مقاومت بلوک سبک لیپر بسیار موثر هستند.

 

بلوک لیپر
بلوک لیپر

 

علاوه بر تمام مواد ذکر شده در تعیین قیمت بلوک سیمانی لیپر ، هزینه های دیگری نیز وجود دارند که به جهت نظارت بر محصولات تولیدی به طور مستمر محاسبه شده و نقش مهمی در تضمین کیفیت محصول نهایی دارند. تمامی این موارد باعث بالا رفتن قیمت بلوک سبک لیپر با کیفیت می گردد.

 

بلوک لیپر چیست؟

امروزه مصالحی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، باید به گونه ای باشد تا ساختمان ها کمترین آسیب پذیری را در برابر حوادث طبیعی داشته باشند. هر چه وزن بلوک لیپر مورد استفاده در ساختمان سازی کمتری باشد، ریسک ایجاد فاجعه پس از حادثه نیز پایین می آید. به همین منظور بهتر است از بلوک سبک لیپر در ساختمان سازی استفاده شود.

 

بلوک سبک لیپر
نصب بلوک لیپر

 

همان طور که پیش تر نیز گفته شد، از مواد اولیه در تولید بلوک لیپر می توان به الیاف مصنوعی مانند پلی پروپیلن و دانه های پرلیت اشاره کرد. در کارخانه تولید بلوک عایق دیواری سبک لیپر از دستگاه های کاملا خودکار و پیشرفته استفاده می شود و همین امر باعث شده تا ضریب خطا در هنگام ساخت بلوک سیمانی کاهش یافته و بلوک لیپر از کیفیت و کارایی مناسبی برخوردار باشد.

 

انواع بلوک عایق دیواری سبک لیپر

انواع بلوک لیپر به دو دسته دوجداره و سه جداره تقسیم بندی می شود، در همین راستا ابعاد و وزن بلوک لیپر دو جداره نسبت به سه جداره کمتر است. 

 

بلوک عایق دیواری سبک لیپر
بلوک عایق دیواری سبک لیپر

 

بلوک لیپر دو جداره

بیشترین کاربرد بلوک سبک لیپر دوجداره برای ساخت دیوار های اصلی یا جداکننده می باشد. ساخت دیوار ها به کمک بلوک لیپر دو جداره سرعت پایین تری دارد.

 

بلوک سبک لیپر
بلوک لیپر دوجداره

 

بلوک لیپر سه جداره

از بلوک سبک لیپر سه جداره برای ساخت دیوار های جانبی یا دیوار های آسانسور استفاده می شود. بلوک لیپر سه جداره عایق های حرارتی و صوتی بهتری نسبت به دوجداره ها هستند و استفاده از آن ها در کاهش مصرف انرژی موثر تر است.

 

بلوک سبک لیپر
بلوک لیپر سه جداره

 

ابعاد بلوک سبک لیپر

بلوک لیپر توسط کارخانه ها و شرکت ها گوناگونی تولید می شود و هر کدام از این شرکت ها و کارخانه ها بر اساس قالب های خود کارخانه، ابعاد مختلفی را تولید می کنند. در کل سه دسته بندی کوچک، بزرگ و متوسط وجود دارد. طول و عرض و ضخامت بلوک لیپر قابل تغییر کرد و برای دیوار های داخلی تا 10 سانتی متر و برای دیوار های خارجی از ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر قابل تغییر کرد.  

 

بلوک لیپر
بلوک های سبک لیپر

 

 

جدول مشخصات بلوک لیپر

 

نوع بلوک سیمانی لیپر

کد محصول

ابعاد(cm)

وزن

 

بلوک لیپر

LP7

7*20*40

4

LP10

10*20*40

5

LP15

15*20*40

7/5

LP20

20*20*40

9

بلوک سوپر لیپر

SLP10

10*20*40

(سه جداره)

6

SLP14

14*20*50
(سه جداره)

10

بلوک لیپر  2/1

BLP5

5*10*20

آجر

1/2LP10

10*20*20

نیمه 10

1/2LP15

15*20*20

نیمه 15

1/2LP20

20*20*20

نیمه 20

بلوک سوپر لیپر  2/1

1/2SLP10

10*20*20

نیمه سوپر لیپر 10

1/2SLP14

14*20*25

نیمه سوپر لیپر 14

 

کاربرد بلوک لیپر سیمانی

بلوک عایق دیواری سبک لیپر بر اساس ابعاد و اندازه های تولید شده ، برای کاربری های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه انواع کاربرد بلوک لیپر بر اساس ابعاد و اندازه های بلوک ها بررسی شده است.

 • بلوک لیپر عرض ۷ سانتی : مناسب برای دیوار های داخلی و دیوار سرویس بهداشتی
 • بلوک سبک لیپر عرض ۱۰ سانتی : معمولا برای تیغه های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • بلوک لیپر عرض ۱۵ سانتی : مناسب برای دیوار بین واحد ها، دیوار جانبی، دیوار نما، دیوارهای چاله آسانسور و راه پله می باشد.
 • بلوک عایق دیواری سبک لیپر عرض ۲۰ سانتی : برای دیوار های محیطی و دیوار بین واحد ها، دهنه های دارای بادبند و دیوار نما مناسب می باشد.
 • بلوک لیپر سه جداره ۱۰ سانتی : برای تیغه های داخلی و دیوار بین واحد ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بلوک سبک لیپر سه جداره ۱۴ سانتی : برای دیوار های بین واحد ها و دیوار های جانبی و دیوار نما بهترین گزینه هستند.

 

بلوک سیمانی لیپر
بلوک چند جداره لیپر

 

مزایای بلوک سبک لیپر

همان طور که گفته شد، استفاده از بلوک لیپر مزایا و ویژگی های منحصر به فرد و خوبی را به سازه اضافه می کند. در ادامه تعدادی از این ویژگی ها بررسی می شوند.

 • مقاومت بالا: بلوک عایق دیواری سبک لیپر به علت کیفیت و نوع مواد اولیه ای که در تولید آن به کار رفته است، مقاومت بالایی داشته و در برابر ضربه و فشار آسیب نمی بیند.
 • عایق صوت: بلوک لیپر به عنوان یک عایق صوتی بسیار مناسب شناخته می شود و استفاده از آن آلودگی های صوتی را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.
 • مقاومت در برابر حریق: بلوک سبک لیپر می تواند تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند و آسیبی نبیند.
 • برش پذیری: بلوک لیپر به علت وجود الیاف پلی پروپیلن در آن، به آسانی برش خورده و نیاز به دستگاه برش خاص ندارد.
 • مقاومت در برابر تغییرات شیمیایی: بلوک عایق دیواری سبک لیپر در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی داشته و نسبت به دیگر انواع بلوک دیرتر دچار فرسودگی و آسیب می شود.
 • وزن پایین: از مهم ترین ویژگی های بلوک لیپر ، وزن پایین آن ها و در نتیجه سادگی حمل و نقل و پایین آمدن هزینه های جابجایی و بالا رفتن سرعن نصب می باشد.
 • عایق حرارتی: بلوک سبک لیکا عایق حرارتی مناسبی بوده و استفاده از آن در دیوار های ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

اگر هنوز در مورد هبلکس چیست سوالی دارید، این متن را مطالعه نمایید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما