بلوک لیپر

بلوک لیپر

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک لیپر

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۳ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک لیپر

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۱

۳

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۸

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک لیپر

بلوک لیپر نوعی بلوک سبک سیمانی است که از پوکه های معدنی برای ساختن آنها استفاده می شود. پرلیت ماده اصلی در تولید این نوع بلوک است.

پرلیت دارای ویژگی های بسیاری نظیر متخلخل و وزن سبک آن اشاره کرد همچنین از میزان عایق بالایی برخوردار است. از پرلیت در مصارف زیادی استفاده می شود که از مهم ترین آنها می توان به تولید بلوک های سبک ساختمان سازی اشاره کرد. پریلت کروی شکل است و حاوی انتقال حرارتی بسیار پایینی است.

استفاده از پرلیت در تولید بلوک لیپر موجب افزایش مقاومت این نوع بلوک در برابر زلزله می شود. همچنین استفاده از پرلیت موجب ایجاد مقاومت حرارتی مناسب و انتقال حرارتی بسیار کم در بلوک لیپر شده است. برای تولید بلوک لیپر علاوه بر پرلیت از آب سیمان، پوکه کرپ، میکروسیلیکا، الیاف پلی پروپیلن و دیگر مواد افزودنی استفاده می شود.

خرید بلوک لیپر

خرید بلوک لیپر هر روز بیش از گذشته مورد استقبال قرار میگیرد. این بلوک مزیت های زیر را دارد:

دارای استاندارد ملی 7782 ایران

دارای گواهینامه فنی برای هشتمین سال متوالی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی.

دارای تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی.

گواهینامه ایزو ISO9001:2015 در مدیریت کیفیت از شرکت QUALITY ASSESSMENT LIA (QAL) کشور انگلستان.

گواهینامه استاندارد ASTM C129 موسسه ملی استاندارد آمریکا برای بلوک های سبک.

دارای عایق صوت و حرارت بی نظیر و مقاومت در برابر آتش (مطابق با الزامات مبحث 18 و 19) به شرح زیر :

بلوک سبک لیپر عایق صوت

عایق صوت معادل  Db50 (دسی بل) افت صوتی با عرض 15CM دو جداره.

بلوک سبک لیپر عایق حرارت

عایق حرارت با ایجاد 18 درجه اختلاف دما بین دو سمت دیوار با عرض 15 سانتی متر 2 جداره.

بلوک سبک لیپر مقاوم در برابر آتش

دارای مقاومت در برابر آتش به مدت بیش از 180 دقیقه در دمای 1200 درجه سانتی گراد با عرض 15 سانتی متر 2 جداره.

بلوک سبک لیپر دارای الیاف پلی پروپیلن

دارای الیاف پلی پروپیلن جهت افزایش مقاومت ، کاهش پرتی و جلوگیری از خردشدن در هنگام شیار زدن و قابلیت گیرش میخ ، پیچ ، رول پلاک بدلیل وجود الیاف.

لیپر چیست

بلوک لیپر یکی از انواع بلوک های سبک سیمانی است که برای تولید آن از پوکه معدنی استفاده می شود. این نوع بلوک دارای ویژگی و مزایای منحصر به فرد و زیادی است. یک نوع بلوک سیمانی بسیار سبک داریم که از perlite یک نوع پوکه صنعتی تشکیل شده است.

این بلوک سیمانی به بلوک سبک لیپر مشهور است و می توان از ویژگی های منحصر به فرد بلوک به عایق صوت، عایق حرارت و عایق آتش اشاره کنیم.

بلوک لیپر سبک توسط روش اتوکلاو تولید شده است که تقریباً از روش بلوک هبلکس برای تولید آن الگو گرفته اند.

از مزایای این بلوک بسیار سبک می توانیم به ضد اشتغال بودن و مقاومت بالا بلوک اشاره کنیم.

همچنین بلوک لیپر قابلیت رنگ پذیری و برش دارند و بعلاوه قابلیت میخ پذیری و اتصال با انواع ملات بدون اینکه فاسد شود را دارد.

تفاوت بلوک لیکا و لیپر

لیکا چیست؟ اسم لیکا یا دانه رس سبک منبسط شده از کلمات Light Expanded Clay Aggregate(LECA) گرفته شده است. لیکا نتیجه انبساط خاک رس در کوره گردانی تحت حرارت 1200 درجه سانتی گراد میباشد. این سبک دانه‌ها تقریبا کروی شکل هستند و لمسی زبر و ناهموار دارند. اگر به صورت میکروسکوپی دانه لیکا را مورد مطالعه قرار دهید،  متوجه تخلخل زیاد ولی ریزی در سطح آن خواهید شد. رنگ لیکا در سطح خارجی قهوه‌ای و در داخل سیاه رنگ می باشد.

 لیکا به علت وجود همین خلل و فرج وزن بسیار کمی داشته و عایق صوتی مناسبی محسوب شده و از هدایت حرارتی بسیار پایینی برخوردار است. همچنین پایداری شیمیایی این دانه رسی و مقاومت آن در برابر آتش آن را به گزینه‌ای خوب برای استفاده به عنوان پرکننده در بلوک سبک بتونی که بلوک لیکا نامیده می‌شود، تبدل کرده است.

لیپر چیست؟ بلوک لیپر  (LIPER) بر خلاف لیکا که اسم محصول خاصی است، اسمی تجاری بوده و برای اشاره به بلوکی که در آن از سیمان، دانه صنعتی پرلیت، پوکه کرپ، میکروسیلیکا، الیاف پروپیلن و طبیعتا آب و برخی افزودنی‌های دیگر استفاده شده، به کار می‌رود. ترکیب پرلیت به عنوان یک جامد آمورف شیشه‌ای آتشفشانی که از شکلی کروی، متخلخل و سبک برخوردار است در کنار الیاف پلی پروپیلن، مقاوت حرارتی بسیار خوب و هدایت حرارتی بسیار پایینی را برای این نوع از بلوک ایجاد کرده و همچنین استفاده مواد نام برده شده در بلوک لیپر خاصیت عایق صوتی و پایداری شیمیایی مناسبی را برای آن فراهم کرده است. وزن مواد تشکیل دهنده نیز بسیار سبک می‌باشد.

قیمت بلوک لیپر

بلوک لیپر در برابر زلزله از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین این نوع بلوک از عایق صوتی و حرارتی مناسبی برخوردار است. این نوع بلوک از افت صوت بین 50 الی 56 دسی بل و تحمل دما بیش از 180 دقیقه در دمای 1200 درجه سانتی گراد برخوردار است. به همین دلیل در برابر حریق و آتش سوزی بسیار مقاوم هستند. استفاده از بلوک لیپر در ساختمان سازی و بعد از گذشت زمان طولانی فاسد نمی شوند و از مقاومت بالایی در برابر تغییرات شیمیایی برخوردار هستند.

قابلیت رنگ پذیری و برش پذیری از دیگر ویژگی های بلوک لیپر است. زیرا الیاف پلی پروپیلن یکی از مواد اولیه در تولید این نوع بلوک است. بلوک های لیپر حاوی مقاومت فشاری حدود 28 کیلوگرم بر سانتی متر مکعب هستند. این نوع بلوک دارای وزنی بین 700 تا 1000 کیلوگرم بر متر مکعب هستند.

بلوک لیپر سبک وزن است و موجب افزایش سرعت نصب و در نتیجه سرعت اجرای کار نیز افزایش پیدا می کند. همین امر باعث کاهش نیروی انسانی برای اجرا و کاهش هزینه های اجرایی می شود. بلوک لیپر از عایق حرارتی مناسبی برخوردار است و استفاده از آن در ساختمان سازی موجب کاهش مصرف انرژی می شود.

جدول مشخصات بلوک لیپر

نوع بلوک سیمانی

کد محصول

ابعاد(cm)

وزن

 

بلوک لیپر

LP7

7*20*40

4

LP10

10*20*40

5

LP15

15*20*40

7/5

LP20

20*20*40

9

بلوک سوپر لیپر

SLP10

10*20*40

(سه جداره)

6

SLP14

14*20*50
(سه جداره)

10

بلوک لیپر  2/1

BLP5

5*10*20

آجر

1/2LP10

10*20*20

نیمه 10

1/2LP15

15*20*20

نیمه 15

1/2LP20

20*20*20

نیمه 20

بلوک سوپر لیپر  2/1

1/2SLP10

10*20*20

نیمه سوپر لیپر 10

1/2SLP14

14*20*25

نیمه سوپر لیپر 14

 

بلوک لیپر قیمت

قیمت بلوک لیپر بر اساس کاربرد های آن متفاوت است. موارد زیر را در مورد تفاوت انواع بلوک لیپر قیمت و کاربرد آن در نظر داشته باشید:

·         بلوک سیمانی عرض 7 سانتی متر لیپر: مناسب برای تیغه های داخلی و دیوار سرویس بهداشتی.

·         بلوک سیمانی عرض 10 سانتی متر لیپر: معمولا برای تیغه های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد.

·         بلوک سیمانی عرض 15 سانتی متر لیپر: مناسب برای دیوار های بین واحد ها، دیوار جانبی، دیوار نما، دیوارهای چاله آسانسور و راه پله ها می باشد.

·         بلوک سیمانی عرض 20 سانتی متر لیپر: مناسب برای دیوار های محیطی، دیوار های بین واحد ها،دهنه های دارای بادبند و دیوار نما.

·         بلوک سیمانی عرض 10 سانتی متر سه جداره لیپر: مناسب برای تیغه های داخلی و دیوار های بین واحد های مجزا در هر طبقه و دیوار چاله آسانسور و راه پله های ساختمان.

·         بلوک سیمانی عرض 14 سانتی متر سه جداره لیپر: معمولا برای دیوار های بین واحد ها و دیوار های جانبی و دیوار نما مورد استفاده قرار می گیرد.

·         آجر سیمانی سبک لیپر: مناسب برای یک رگه کردن نقشه های معماری، پر کردن درز بین دیوار و سقف که ضخامت آن کمتر از ارتفاع بلوک باشد، اجرا های مورب

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما