بلوک سیمانی

بلوک سیمانی

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک سیمانی

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۶ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر
شهر را مشخص کنید

بلوک سیمانی

فروشندهمحلشماره تماس

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک سیمانی

بلوک سیمانی از پرکاربردترین مصالح مصرفی در دیوارچینی است. ابعاد بلوک سیمانی متفاوت بوده و با توجه به نیاز و نقشه های از پیش تعیین شده، می توان اقدام به خرید آن کرد. این بلوک ها عمدتا از سیمان پرتلند، شن، ماسه و آب ساخته می شوند. سطح بلوك سيماني ساده باید به صورتی باشد که هنگام اندودکاری، چسبندگی و گیر کافی با اندود ایجاد کند.

بلوک های سیمانی به دو صورت دستی و پرسی قابل تولید هستند. در روش دستی، ملات ساخته شده را درون قالب ریخته و پس از گذشت مدت زمان مورد نیاز، آن را از قالب خارج می کنند. روش پرسی خود به دو نوع پرسی خشک و پرسی تر دسته بندی می شود.

 

بلوک سیمانی

 بلوک سیمانی

 

انواع بلوک سیمانی

انواع بلوک سیمانی بر اساس محل کاربرد را می توان به دو دسته دیواری و سقفی تقسیم بندی کرد. بلوك سيماني در دو دسته باربر و غیرباربر تولید شده و بسته به شرایط در ساخت دیوارهای باربر و غیرباربر مورد استفاده قرار می گیرد. تاب فشاری بلوک سیمانی باربر نباید از ۶۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع کمتر باشد. این عدد برای بلوک های سیمانی غیرباربر ۴۰ کیلوگرم بر سانتی مربع است.

این بلوک ها به دو صورت ته باز و یا ته بسته (ته پر) عرضه می شوند. از بلوک سیمانی ته باز معمولا در ساخت استخر و چاه استفاده می شود. کاربرد عمده بلوک سیمانی سنگین ته بسته در ساخت دیوارهای محوطه، دیوارچینی طبقه همکف و احداث سازه های بنایی می باشد.

 

قیمت بلوک سیمانی

 بلوک سیمانی ته پر

 

بر اساس وزن بلوک سیمانی نیز می توان این مصالح را به انواع سبک، نیمه سبک و سنگین دسته بندی کرد. بلوک سیمانی سبک دارای جرم مخصوص خشک ظاهری کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب و بلوک های نیمه سبک دارای جرم مخصوص خشک ظاهری ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. به بلوك سيماني با جرم مخصوص خشک ظاهری بالای ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب نیز، بلوک سیمانی سنگین گفته می شود.

غالبا ابعاد بلوک سیمانی سنگین ، نسبت به سایر انواع بلوک سیمانی بیشتر است. همچنین ضخامت آنها نیز بیشتر است. متداول ترین اندازه بلوک سیمانی ، ۲۰×۲۰×۴۰ سانتی متر می باشد.

 

ابعاد بلوک سیمانی

 دستگاه بلوک زنی

 

مزایای استفاده از بلوک سیمانی

ابعاد بلوک سیمانی بزرگ بوده و باعث افزایش سرعت دیوارچینی می شود. این بلوک ها تا حدودی عایق صوت و حرارت می باشند. از دیگر مزایای بلوك سيماني ، امکان مسلح کردن آن است. این امر با استفاده از میلگرد امکان پذیر است. بلوک سیمانی سنگین به راحتی با استفاده از سوراخ های موجود در آن، مسلح می شود. همچنین قیمت بلوک سیمانی نسبت به بسیاری از مصالح دیگر ارزان تر است.

 

قیمت هر عدد بلوک سیمانی

 استفاده از بلوک سیمانی سنگین در فونداسیون

 

قیمت بلوک سیمانی

قیمت بلوک سیمانی در درجه اول وابسته به نوع آن از نظر سنگین، سبک و یا نیمه سبک بودن می باشد. قیمت بلوک سیمانی سنگین کمتر از دو نوع دیگر است، زیرا ماسه ارزان تر از پوکه معدنی است. ابعاد بلوک سیمانی نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است. عامل دیگر موثر، کیفیت مصالح مصرفی در ساخت آن می باشد. با افزایش کیفیت بلوک، قیمت آن نیز افزایش می یابد. همچنین با تغییر قیمت مصالح اولیه، قیمت بلوک سیمانی تغییر خواهد کرد.

 

قیمت بلوک سیمانی سنگین

 دیوارچینی با بلوک سیمانی سنگین

 

در حال حاضر با نوسان قیمت سیمان، قیمت بلوک سیمانی نیز متغیر است. به طور کلی هزینه دیوارچینی با بلوك سيماني کمتر از دیوارچینی با آجر سفالی است. در برآورد هزینه ها باید، هزینه بارگیری و حمل و نقل را نیز در نظر گرفت. همچنین قیمت ها بر اساس قیمت هر عدد بلوک سیمانی ارائه می گردد. شایان ذکر است که هنگام خرید بلوک سیمانی باید توجه داشت که بلوک به طور کامل سالم و بدون عیب باشد.


بلوک سیمانی در تهران

بلوک سیمانی در تهران، بلوک سیمانی در تهران - آفتاب، بلوک سیمانی در تهران - بومهن، بلوک سیمانی در تهران - پردیس، بلوک سیمانی در تهران - کن، بلوک سیمانی در اسلام شهر، بلوک سیمانی در اسلام شهر - چهاردانگه، بلوک سیمانی در پاکدشت، بلوک سیمانی در پاکدشت - شریف آباد، بلوک سیمانی در دماوند، بلوک سیمانی در دماوند - رودهن، بلوک سیمانی در رباط کریم، بلوک سیمانی در رباط کریم - بوستان، بلوک سیمانی در رباط کریم - پرند، بلوک سیمانی در رباط کریم - صالح آباد، بلوک سیمانی در رباط کریم - گلستان، بلوک سیمانی در رباط کریم - نصیرآباد، بلوک سیمانی در ری، بلوک سیمانی در ری - حسن آباد، بلوک سیمانی در ری - خاوران، بلوک سیمانی در ری - کهریزک، بلوک سیمانی در شهریار، بلوک سیمانی در شهریار - اندیشه، بلوک سیمانی در فيروزکوه، بلوک سیمانی در فيروزکوه - ارجمند، بلوک سیمانی در قدس، بلوک سیمانی در لواسان، بلوک سیمانی در لواسان - فشم، بلوک سیمانی در ملارد، بلوک سیمانی در ملارد - صفا دشت، بلوک سیمانی در ورامین، بلوک سیمانی در ورامین - پیشوا، بلوک سیمانی در ورامین - جوادآباد، بلوک سیمانی در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما