بلوک سیمانی

بلوک سیمانی

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
از عوامل موثر بر برآورد لیست قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۱ می توان به تعداد جداره بلوک، ابعاد بلوک سیمانی ، درجه کیفیت مواد و ... اشاره نمود. انواع بلوك سيماني در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات خرید و فروش انواع بلوک سیمانی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

بلوک سیمانی

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک سیمانی

بلوک سیمانی از جمله قطعات پیش ساخته پر مصرف در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود. بلوک سیمانی دیواری در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. قیمت بلوک سیمانی نیز بر اساس نوع  و ابعاد آن متغیر است. یک بلوک سیمانی دیواری با کیفیت بافت یکنواختی داشته و بدون ترک و لب پریدگی می باشد. استحکام بالا، مقاومت سایشی و فشاری از جمله ویژگی هایی است که تعیین قیمت بلوک سیمانی دیواری موثر است. برای اطلاع از لیست قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۱ می توانید با همکاران ما در عمران مدرن تماس بگیرید.

 

بلوک سیمانی
بلوک های سیمانی دیواری

 

قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۱ 

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید بلوک سیمانی ، سیمان پرتلند مناسب، آب بدون افزودنی و سنگدانه های سبک است. هر چه کیفیت این مواد اولیه بیشتر باشد، قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۱ نیز بیشتر خواهد بود. از دیگر عوامل موثر بر قیمت بلوک سیمانی می توان به ابعاد و نوع کابرد بلوک های سیمانی اشاره کرد. از دیگر عوامل موثر بر برآورد لیست قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۱ می توان به تعداد جداره بلوک، ابعاد بلوک سیمانی ، درجه کیفیت مواد و ... اشاره نمود. مسافت محل تحویل بلوک، هزینه ارسال آن نیز بر تعیین قیمت بلوک سیمانی دیواری موثر هستند.

 

انواع بلوک سیمانی
انواع بلوک های سیمانی

 

انواع بلوک سیمانی دیواری

انواع بلوک سیمانی در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود. به عنوان مثال سطح بلوک سیمانی می تواند صاف و یا نقش دار باشد. بلوک های سیمانی هم می توانند اتصالات ساده داشته باشند و هم به صورت کام و زبانه باشند تا اتصالات راحت تر و حرفه ای تری داشته باشند.

 

بلوک سیمانی
بلوک نر و ماده سیمانی

 

بیشترین تفاوت بلوک سیمانی دیوار با انواع دیگر بلوک ها، در خاصیت عایق کاری بیشتر و ضخامت جداره ها است. از انواع بلوک سیمانی دیواری برای ساخت دیوار های غیر باربر و باربر استفاده می شود. تاب فشاری بلوک سیمانی باربر نباید از ۶۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع کمتر باشد. این عدد برای بلوک های سیمانی غیرباربر ۴۰ کیلوگرم بر سانتی مربع است. اگر بخواهیم از لحاظ ظاهری بلوک های سیمانی دیوار را دسته بندی کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • بلوک سیمانی توخالی باربر
 • بلوک سیمانی توخالی غیر باربر
 • بلوک های سیمانی توپر

 

بلوک سیمانی دیواری
 بلوک سیمانی ته پر

 

انواع بلوک سیمانی بنا به درخواست مشتری و نوع استفاده از این محصول در دو نوع معدنی و صنعتی تولید می شود. بلوک های سیمانی بنا بر وزن مخصوص ظاهری که دارند در دسته بندی های مختلفی جای می گیرند که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته شده است.

 

نوع بلوک سیمانی

وزن مخصوص ظاهری بعد از خشک شدن

کیلوگرم بر متر مکعب

بلوک سیمانی رده یک

۵۰۰-۷۰۰

بلوک سیمانی رده دو

۷۰۰-۱۰۰۰

بلوک سیمانی رده سه

۱۰۰۰-۱۷۰۰

بلوک سیمانی رده چهار

۱۷۰۰-۲۰۰۰

 

از دیگر انواع دسته بندی ها برای بلوک سیمانی دیواری می توان به وزن آن ها اشاره کرد. انواع بلوک سیمانی در وزن های سنگین، نیمه سبک و سبک تولید می شود. بلوک های سیمانی سنگین بیشترین چگالی را داشته و ضخامت جداره های آن ها نیز بالاتر است. بلوک سیمانی سبک دارای جرم مخصوص خشک ظاهری کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب و بلوک های نیمه سبک دارای جرم مخصوص خشک ظاهری ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. به بلوك سيماني با جرم مخصوص خشک ظاهری بالای ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب نیز، بلوک سیمانی سنگین گفته می شود. 

 

بلوک سیمانی
 استفاده از بلوک سیمانی سنگین در فونداسیون

 

کاربرد بلوک سیمانی دیوار 

از انواع بلوک سیمانی در موارد مختلفی استفاده می شود که بنا بر نوع استفاده و روش ها تولید آن ها، قیمت بلوک سیمان نیز متغیر خواهد بود. به عنوان مثال از بلوک های سیمانی در ساخت دیوار های خارجی یا دیوار زیرزمین می توان استفاده نمود، همچنین استفاده از این محصول برای دیوار چینی های داخلی و ساخت تیغه ها نیز گزینه مناسبی می باشد. سقف های تیرچه بتنی از دیگر موارد استفاده از انواع بلوک سیمانی است.

 

بلوک سیمانی معمولی
 دیوارچینی با بلوک سیمانی سنگین

 

نکات استفاده از بلوک سیمانی دیواری

هنگام دیوارچینی با بلوک سیمانی دیوار باید به حفظ رطوبت این محصول حتی بعد از اتمام کار توجه ویژه داشت. دقت داشته باشید برای حفظ چسبندگی بین بلوک های سیمانی باید، دیوار رطوبت دهی شود و این فرآیند تا مستحکم شدن دیوار ها ادامه داشته باشد. هم چنین برای مقاومت و استحکام بهتر و بیشتر بلوک سیمانی دیوار می توان میلگرد های فلزی را از داخل بلوک ها عبور داد. از همین رو قیمت بلوک سیمانی معمولی با بلوک هایی که با میلگرد مقاوم سازی شده اند، متفاوت است.

 

بلوک سیمانی
عبور میلگرد های فلزی داخل بلوک ها

 

در کل عمل آوری بلوک سیمانی با روش های مختلفی صورت می گیرد. روش های عمل آوری مختلف بلوک سیمانی قیمت اجرای آن را نیز تغییر می دهد. 

 • عمل آوری با آب: آبپاشی منظم و کافی یکی از روش های معمول عمل آوری بلوک سیمانی دیوار است که در درست انجام دادن آن در تعیین قیمت بلوک سیمانی ۱۴۰۱ دیوار نیز موثر است. این روش حدود یک هفته زمان می برد.
 • عمل آوری با گرما: حفظ رطوبت موجود در بلوک ها در این روش از مهم ترین نکات است. استفاده از بادبزن های بزرگ برقی و عدم قرار دادن بلوک ها در جریان هوای آزاد از مهم ترین نکاتی است که باید در این روش به آن ها دقت داشت.
 • عمل آوری با بخار آب: سریع ترین روش عمل آوری بلوک های سیمانی ، استفاده از بخار آب است. این روش نیازمند تجهیزات خاصی است که بر تعیین قیمت بلوک سیمان تاثیر گذار است.

 

انواع بلوک سیمانی
بلوک های توخالی سیمانی

 

استاندارد تولید بلوک سیمانی

برای تولید هر محصولی نیاز به رعایت و در نظر داشتن موارد و نکاتی است و بلوک سیمانی نیز از این قائده مستثنی نیست. برای تولید و تعیین قیمت بلوک سیمانی در مرحله اول باید به ابعاد و اندازه ها توجه ویژه داشت. بلوک های توخالی ابعاد استاندارد ۲۰*۳۰*۴۰ و ۲۰*۲۰*۴۰ و ۲۰*۱۰*۴۰ سانتی متر داشته و بنا بر درخواست مشتری می توانند ابعاد بزرگ تر و یا کوچک تری نیز داشته باشند. دقت داشته باشید، جمع سطوح توپر در جهت عمود بر بار وارده به بلوک باید بیش از ۵۰ درصد سطح بلوک سیمانی باشد. در صورت رعایت نکردن این استاندارد کیفیت پایین آمده و قيمت بلوك سيماني نیز کاهش می یابد. 

 

بلوک های سیمانی
 دستگاه بلوک زنی

 

مزایای بلوک های سیمانی

استفاده از بلوک های سیمانی در ساخت تیغه ها یا دیوار های پیرامونی، مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

 • افزایش سرعت انجام پروژه
 • سهولت جابجایی و حمل و نقل مصالح
 • مناسب بودن قيمت بلوك سيماني
 • عایق نسبی حرارت و صوت
 • سازگاری بالای بلوک سیمانی دیوار با محیط زیست

 

بلوک سیمانی
 بلوک سیمانی

 

معایب بلوک سیمانی دیواری

استفاده از بلوک های سیمانی علاوه بر مزایا و ویژگی های مثبتی که دارد، ملاحظاتی نیز وجود دارند که در هنگام استفاده از آن ها باید به آن ها توجه نمود. ناپایداری در برابر رطوبت از ویژگی های بلوک سیمانی دیواری است که باید در مناطقی که رطوبت آب و هوا در آنجا بالا است، به این مورد توجه نمود. هم چنین توصیه می شود در ارتفاعات بالای ۳ متر از این مصالح استفاده نشود، زیرا مقاومت آن کاهش می یابد.

 اگر هنوز در مورد هبلکس چیست سوالی دارید، این متن را مطالعه نمایید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۵ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

شریفی

تعداد جداره ها در تعیین قیمت بلوکسیمانی تاثیر داره؟

مظفر شهدوست

قیمت بلوک خواستیم مقاله ارائه دادید

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما