بلوک سفالی

بلوک سفالی

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک سفالی

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۷ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک سفالی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک سفالی

بلوک سفالی از جمله پرکاربردترین مصالح مصرفی در دیوارچینی ساختمان است. این بلوک ها از خاک رس ساخته می شوند. از جمله مزایای استفاده از بلوک سفال سرعت اجرا، حمل آسان و سبکی وزن می باشد. این بلوک ها غالبا به صورت توخالی تولید می شوند. در نتیجه استفاده از آن موجب کاهش وزن بار مرده ساختمان می گردد.

بلوک سفالی سبک با سوراخ های قائم، عمدتا در ساخت دیوارهای داخلی و خارجی باربر یا غیرباربر مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک سفال سبک با سوراخ های افقی برای دیوارچینی غیرباربر و دیوار داخلی استفاده می شود.

 

بلوک سفالی

 بلوک سفالی

 

انواع بلوک سفالی

بلوک سفالی دیواری به دو صورت درجه یک و درجه دو تولید می شوند. وزن بلوک سفالی درجه یک کمتر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار است. از دیگر ویژگی های بلوک سفال درجه یک می توان به ترک و شکستگی کمتر آنها و نیز نزدیک تر بودن ابعاد بلوک سفالی به اندازه های استاندارد اشاره کرد.

بلوک سفالی به صورت فوم دار نیز تولید می شوند که عمده کاربرد آنها در مناطق با شرایط جوی نامناسب می باشد. در واقع در این بلوک ها از یک لایه فوم به عنوان عایق استفاده می شود. مقدار عایق بودن بلوک سفالی فوم دار وابسته به دانسیته یونولیت مورد استفاده در آن می باشد. این بلوک ها از هدر رفت انرژی جلوگیری می نمایند.

 

قیمت بلوک سفالی

 بلوک سفال فوم دار

 

از منظری دیگر، بلوک سفالی توخالی به سه نوع بلوک سفال سبک باربر و غیرباربر با سوراخ های قائم، بلوک سفال سبک غیرباربر با سوراخ های افقی و پنل آجری رسی سبک غیرباربر با سوراخ های افقی دسته بندی می شود. نوع اول دارای سوراخ هایی عمود بر سطح بستر می باشد. نوع دوم بلوک هایی با سوراخ های به موازات سطح بستر و با ارتفاع اسمی کمتر از عرض اسمی می باشند. نوع سوم بلوک سفالی ، بلوک هایی با سوراخ های به موازات سطح بستر، با ارتفاع اسمی بیشتر از ضخامت اسمی و بدون الگوی مشخص سوراخ می باشند.

 

ابعاد بلوک سفالی

ابعاد بلوک سفالی بسیار متغیر بوده و با توجه به محل اجرا و نوع کارایی انتخاب می شود. ابعاد بلوک سفالی تیغه معمولا cm ۱۰×۲۰×۲۰ ، cm ۷×۲۰×۲۲/۵ ، cm ۱۰×۲۰×۲۲/۵ ، cm ۱۵×۲۰×۲۲/۵ ، cm ۷×۲۰×۲۰ و cm ۱۵×۲۰×۲۰ می باشد. در ادامه به معرفی برخی از پرکاربردترین ابعاد بلوک سفالی پرداخته شده است.

 

ابعاد بلوک سفالی

 ابعاد مختلف بلوک سفال

 

بلوک سفالی تیغه ۷ سانتی

از این بلوک ها برای دیوارهایی که قطر زیادی مدنظر نباشد، استفاده می گردد. از این رو در ساخت دیوارهای نازک، دیوارهای اطراف آسانسور و دیوارهای اطراف راه پله مورد استفاده قرار می گیرد. این بلوک ها دارای ۳ یا ۴ حفره می باشند. برای دیوارهای با ضخامت کمتر می توان از بلوک سفال تیغه ۵/۵ استفاده کرد.

 

بلوک سفالی دیواری

بلوک سفال تیغه ۷ سانتی

  

بلوک سفالی تیغه ۱۰ سانتی

از این بلوک ها در دیوارچینی دیوارهای با ضخامت کمی بیشتر استفاده می شود. کاربرد این دیوارها در اجرای دیوارهای داخل ساختمان و دیوارهای بین اتاق ها می باشد. این بلوک ها معمولا دارای ۶ حفره می باشند.

 

قیمت بلوک سفالی

 بلوک سفال تیغه ۱۰ سانتی

 

بلوک سفالی تیغه ۱۵ سانتی

بلوک سفال تیغه ۱۵ سانتی در اجرای دیوارهای ضخیم استفاده می شود. از این بلوک ها می توان در دیوارهای داخلی و پیرامونی ساختمان با ضخامت زیاد استفاده کرد. به دلیل بزرگتر بودن ابعاد آن، وزن بلوک سفالی تیغه ۱۵ نسبت به دو نوع دیگر بیشتر است.

 

قیمت سفال دیواری

 بلوک سفال تیغه ۱۵ سانتی

 

تفاوت بلوک سیمانی و سفالی

بارزترین تفاوت بلوک سیمانی و سفالی ، مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آنها می باشد. در ساخت بلوک سفالی از خاک رس استفاده می گردد، در صورتی که بلوک های سیمانی معمولی از شن، ماسه و سیمان ساخته می شوند. تفاوت دیگر این دو بلوک در مراحل ساخت آنها می باشد. بلوک سفال پس از قالب گیری در کوره پخته می شوند. وزن بلوک سفالی کمتر از بلوک های سیمانی معمولی است. قیمت و همچنین ابعاد بلوک سفالی و سیمانی هم با یکدیگر متفاوت است.

 

بلوک سفالی دیواری

 بلوک سفالی دیواری

 

مزایا و معایب بلوک سفالی

بلوک سفال مقاومت بالایی در برابر حریق داشته و تغییر شکل نمی دهد. از آنجایی که این بلوک ها به صورت توخالی می باشند، وزن بارگذاری دیوارها تا حدود قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. بلوک سفال عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشد. همچنین به منظور کاهش انتقال صوت و حرارت می توان در درون حفره های آن از مصالح عایق استفاده کرد. این بلوک ها قیمت مناسبی دارند. از آنجایی که ابعاد بلوک سفالی بزرگتر از آجرهای معمولی است، سرعت اجرا افزایش می یابد.

 

دیوارچینی با بلوک سفالی

 دیوارچینی با بلوک سفالی

 

در مقابل مزایای بیشمار، بلوک سفال دارای معایبی همچون شکننده بودن، پرتی به دلیل شکستن هنگام حمل و نقل و انجام کار می باشد.

 

قیمت بلوک سفالی

قیمت بلوک سفالی دیواری با توجه به درجه کیفیت آن متفاوت است. قیمت سفال دیواری درجه یک بیشتر از درجه دو می باشد. در مناطق مرطوب و پربارش باید از نوع درجه یک آن استفاده کرد، زیرا در غیر این صورت بلوک سفال شوره می زند. قیمت بلوک سفالی فوم دار نیز از نوع ساده آن بیشتر است.

ابعاد بلوک عامل دیگر تعیین کننده قیمت آن است. به طور مثال قیمت سفال ۱۵ سانتی بیشتر از سفال تیغه ۱۰ سانتی با همان مشخصات است. شایان ذکر است که قیمت بلوک سفالی نسبت به بلوک هایی همچون بلوک هبلکس کمتر است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما