بلوک سفالی

بلوک سفالی

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت بلوک سفالی به کیفیت، ابعاد و ساده یا فوم دار بودن آن وابسته است. ابعاد بلوک سفالی متنوع بوده و با توجه به محل کاربرد و نوع کارایی، انتخاب می گردد. وزن بلوک سفالی دیواری کمتر از سیمانی است و باعث کاهش بار مرده ساختمان می شود. قیمت بلوک سفالی درجه ۱ بیشتر از درجه ۲ بوده و وزن کمتری دارد. برای خرید بلوک سفالی با مناسب ترین قیمت با عمران مدرن تماس بگیرید.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

بلوک سفالی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بلوک سفالی

بلوک سفالی از جمله پرکاربردترین مصالح مصرفی در دیوارچینی ساختمان است. این بلوک ها از خاک رس ساخته می شوند. از جمله مزایای استفاده از بلوک سفالی سرعت اجرا، حمل آسان و سبکی وزن می باشد. این بلوک ها غالبا به صورت توخالی تولید می شوندُ در نتیجه استفاده از آن موجب کاهش وزن بار مرده ساختمان می گردد. ابعاد بلوک سفالی متنوع بوده و هم به صورت توپر و تو توخالی و فومدار تولید می شود. بلوک سفالی سبک با سوراخ های قائم، عمدتا در ساخت دیوارهای داخلی و خارجی باربر یا غیرباربر مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک سفال سبک با سوراخ های افقی برای دیوارچینی غیرباربر و دیوار داخلی استفاده می شود. قیمت بلوک سفالی بر اساس نوع، ابعاد و … متغیر است.

 

بلوک سفالی
 بلوک سفالی

 

قیمت بلوک سفالی

قیمت بلوک سفالی دیواری با توجه به درجه کیفیت آن متفاوت است. بلوک سفالی قیمت مناسبی دارد اما توجه داشته باشید برآورد قیمت بلوک سفال درجه یک بیشتر از درجه دو می باشد. در مناطق مرطوب و پربارش باید از نوع درجه یک آن استفاده کرد، زیرا در غیر این صورت بلوک سفالی شوره می زند. قیمت بلوک سفالی فوم دار نیز از نوع ساده آن بیشتر است. ابعاد بلوک سفالی عامل دیگر تعیین کننده قیمت آن است. به طور مثال قیمت بلوک سفالی 15سانتی بیشتر از قیمت بلوک سفالی دیواری ۱۰ سانتی با همان مشخصات است. شایان ذکر است که قیمت بلوک های سفالی نسبت به بلوک هایی همچون بلوک هبلکس کمتر است.

 

ابعاد بلوک سفالی

ابعاد بلوک سفالی بسیار متغیر بوده و با توجه به محل اجرا و نوع کارایی انتخاب می شود. در جدول زیر با ابعاد بلوک سفالی آشنا خواهید شد.

 

بلوک سفالی دیواری تیغه

ابعاد بلوک سفالی به سانتی متر

بلوک سفال 7 سانتی

۷×۲۰×۲۰

 ۷×۲۰×۲۲/۵

بلوک سفالی 10 سانتی

۱۰×۲۰×۲۲/۵

۱۰×۲۰×۲۰

 

بلوک سفالی 15 سانتی

۱۵×۲۰×۲۲/۵

 ۱۵×۲۰×۲۰

 

ابعاد بلوک سفالی
 ابعاد مختلف بلوک سفال

 

انواع بلوک سفالی

بلوک سفالی دیواری به دو صورت درجه یک و درجه دو تولید می شوند. وزن بلوک سفالی درجه یک کمتر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار است. از دیگر ویژگی های بلوک سفالی دیواری درجه یک می توان به ترک و شکستگی کمتر آن ها و نیز نزدیک تر بودن ابعاد بلوک سفالی به اندازه های استاندارد اشاره کرد. بلوک سفالی به صورت فوم دار نیز تولید می شوند که عمده کاربرد آنها در مناطق با شرایط جوی نامناسب می باشد. در واقع در این بلوک ها از یک لایه فوم به عنوان عایق استفاده می شود. مقدار عایق بودن بلوک سفالی فوم دار وابسته به دانسیته یونولیت مورد استفاده در آن می باشد. این بلوک ها از هدر رفت انرژی جلوگیری می نمایند. وزن بلوک سفالی فوم دار کمی از بلوک های سفالی توخالی بیشتر است.

 

قیمت بلوک سفالی
 بلوک سفال فوم دار

 

از منظری دیگر، بلوک سفالی توخالی به سه نوع بلوک سفال سبک باربر و غیرباربر با سوراخ های قائم، بلوک سفال سبک غیرباربر با سوراخ های افقی و پنل آجری رسی سبک غیرباربر با سوراخ های افقی دسته بندی می شود. نوع اول دارای سوراخ هایی عمود بر سطح بستر می باشد. نوع دوم بلوک های سفالی با سوراخ های به موازات سطح بستر و با ارتفاع اسمی کمتر از عرض اسمی می باشند. نوع سوم  انواع بلوک سفالی ، بلوک هایی با سوراخ های به موازات سطح بستر، با ارتفاع اسمی بیشتر از ضخامت اسمی و بدون الگوی مشخص سوراخ می باشند.

 

بلوک سفالی تیغه ۱۵ سانتی

بلوک سفال تیغه ۱۵ سانتی در اجرای دیوارهای ضخیم استفاده می شود. از این بلوک ها می توان در دیوارهای داخلی و پیرامونی ساختمان با ضخامت زیاد استفاده کرد. به دلیل بزرگتر بودن ابعاد آن، وزن بلوک سفالی تیغه ۱۵ نسبت به دو نوع دیگر بیشتر است. قیمت سفال 15 سانتی به علت بزرگ تر بودن ابعاد نسبت به دیگر انواع تا حدودی بیشتر باشد.

 

قیمت سفال دیواری
 بلوک سفال تیغه ۱۵ سانتی

 

بلوک سفالی تیغه ۱۰ سانتی

از این بلوک ها در دیوارچینی دیوارهای با ضخامت کمی بیشتر استفاده می شود. کاربرد این دیوارها در اجرای دیوارهای داخل ساختمان و دیوارهای بین اتاق ها می باشد. این بلوک ها معمولا دارای ۶ حفره می باشند.

 

قیمت بلوک سفالی
 بلوک سفال تیغه ۱۰ سانتی

 

بلوک سفالی تیغه ۷ سانتی

از این بلوک ها برای دیوارهایی که قطر زیادی مدنظر نباشد، استفاده می گردد. از این رو در ساخت دیوارهای نازک، دیوارهای اطراف آسانسور و دیوارهای اطراف راه پله مورد استفاده قرار می گیرد. این بلوک ها دارای ۳ یا ۴ حفره می باشند. برای دیوارهای با ضخامت کمتر می توان از بلوک سفال تیغه ۵/۵ استفاده کرد. وزن بلوک سفالی 7 سانتی حدود ۱.۲ کیلوگرم بوده و با دو روش خشک می شوند. اول روش آفتابی و دوم روش دستگاه خشک کن است که بلوک سفال خارج شده از دستگاه خشک کن ظاهر شکیل تر و زیباتری نسبت به نوع خشک شده در برابر آفتاب دارد.

 

بلوک سفالی دیواری
بلوک سفال تیغه ۷ سانتی

 

تفاوت بلوک سیمانی و سفالی

بارزترین تفاوت بلوک سیمانی و سفالی ، مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آن ها می باشد. در ساخت بلوک سفالی از خاک رس استفاده می گردد، در صورتی که بلوک های سیمانی معمولی از شن، ماسه و سیمان ساخته می شوند. تفاوت دیگر این دو بلوک در مراحل ساخت آنها می باشد. بلوک سفال پس از قالب گیری در کوره پخته می شوند. وزن بلوک سفالی کمتر از بلوک های سیمانی معمولی است. قیمت و همچنین ابعاد بلوک سفالی و سیمانی هم با یکدیگر متفاوت است.

 

بلوک سفالی دیواری
 بلوک سفالی دیواری

 

مزایا و معایب بلوک سفالی

بلوک سفال مقاومت بالایی در برابر حریق داشته و تغییر شکل نمی دهد. از آنجایی که این بلوک ها به صورت توخالی می باشند، وزن بارگذاری دیوارها تا حدود قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. بلوک سفال عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشد. همچنین به منظور کاهش انتقال صوت و حرارت می توان در درون حفره های آن از مصالح عایق استفاده کرد. این بلوک ها قیمت مناسبی دارند. از آنجایی که ابعاد بلوک سفالی بزرگتر از آجرهای معمولی است، سرعت اجرا افزایش می یابد. هنگام خرید بلوک سفالی به کیفیت ظاهری بلوک ها مانند یکنواختی رنگ و پریدگی لبه های بلوک ها توجه داشته باشید.

 

دیوارچینی با بلوک سفالی
 دیوارچینی با بلوک سفالی

 

در مقابل مزایای بی شمار، بلوک سفال دارای معایبی همچون شکننده بودن، پرتی به دلیل شکستن هنگام حمل و نقل و انجام کار می باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۹ از ۵ - از مجموع ۸ رای

نظرات کاربران

سردار آشخانه

خوب

عباس رضايي

سلام. شماره تماس نداريد كه تماس بگيريم؟!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما