استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قیمت پوکه معدنی در تهران

قیمت پوکه معدنی در تهران
پوکه معدنی تهران

قیمت پوکه معدنی در تهران تحت تاثیر عوامل مختلفی است. در این مطلب توضیح مختصری در این خصوص و عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی در تهران داده شده است. قیمت پوکه معدنی در تهران به کیفیت، وزن، میزان خرید و … وابسته است. هر چه پوکه وزن مخصوص پایین تری داشته باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. زیرا وزن مخصوص کم، یکی از موارد تعیین بهترین نوع پوکه معدنی می باشد. خرید به صورت عمده و یا خرد از دیگر موارد موثر بر قیمت پوکه معدنی در تهران است. قیمت عمده فروشی کمتر از قیمت خرده فروشی محصول است. بنابراین در پروژه های بزرگ، خرید عمده پوکه معدنی مقرون به صرفه تر خواهد بود. واحدهای فروش پوکه معدنی مترمکعب، کیلوگرم و تن می باشد. البته رایج ترین واحد، مترمکعب است.

آخرین قیمت پوکه معدنی در تهران با توجه به تغییرات نرخ ارز و تورم دارای نوساناتی می باشد علاوه بر این اندازه، کیفیت، نوع خرید و شرایط بازار هم روی قیمت پوکه معدنی تهران تاثیر گذار هستند. برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص قیمت پوکه معدنی در تهران با مشاوران عمران مدرن تماس حاصل فرمایید.

پوکه معدنی تهران

پوکه معدنی تهران به دانه های سبکی گفته می شود که دارای وزن بسیار کمی بوده و از فعالیت های آتشفشانی بدست می آیند. سبک بودن وزن پوکه معدنی تهران موجب کاهش وزن سازه می شود. این امر سبب می گردد که استحکام ساختمان در برابر نیروی زلزله بیشتر شده و آسیب نبیند. از دیگر فواید پوکه معدنی تهران متخلخل بودن آن در عین دارا بودن درجه سختی بالا است. به پوکه معدنی اسکوریا یا پومیس نیز گفته می شود. از ترکیب پوکه معدنی تهران، سیمان و آب، بتن سبک تولید می شود. پوکه معدنی تهران به ندرت دچار فرسایش و دگرگونی شده و از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است.

قیمت پوکه معدنی در تهران
پوکه معدنی

از دیگر ویژگی های آن می توان به خنثی بودن از نظر شیمیایی و مقاوم بودن در برابر حمله موریانه و حشرات موذی اشاره کرد. کی از ویژگی های پوکه معدنی تهران میزان تخلل آن است وجود تخلخل در سنگ پوکه سبب محبوس شدن هوا درون آن می گردد و به همین دلیل پوکه معدنی تهران را به عایق صدا و حرارت تبدیل می کند. بر اساس این پارامتر، بهترین پوکه معدنی پوکه ای خواهد بود که ضمن دارا بودن تخلخل بیشتر از درجه سختی بالایی برخوردار باشد.

بهترین قیمت پوکه معدنی در تهران

چگالی بر اساس نسبت جرم به حجم بدست می آید. با کاهش وزن و افزایش حجم،‌ چگالی کاهش می یابد. پوکه معدنی پوکه ای که که چگالی کمتری داشته باشد جزو بهترین ها محسوب می شوند و قیمت آن ها بیشتر خواهد شد. این ویژگی از این محصول به ساخت سازه ها و مصالح سبک تر کمک شایانی می نماید. همانطور که پیش تر ذکر شد وزن پوکه یکی از عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی در تهران است. وزن پوکه معدنی به قدری کم است که بر روی آب شناور می ماند. البته وزن مخصوص پوکه معدنی های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. وزن مخصوص به وزن پوکه در یک متر مکعب (واحد حجم) اطلاق می گردد.

به عبارتی وزن مخصوص به معنی وزن ماده در واحد حجم می باشد. یکی از دلایل افزایش کاربرد پوکه معدنی، به دلیل وزن مخصوص کم آن است، زیرا در سبک سازی تاثیر بسزایی دارد. کاهش وزن سازه به ویژه در هنگام وقوع زلزله حائز اهمیت بوده و موجب مقاومت سازه در برابر نیروهای وارده می گردد. علاوه بر وزن کم، سختی و استحکام این پوکه ها بسیار بالا است. از دوام و طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشند. وزن مخصوص پوکه معدنی یکی از عوامل تعیین کننده کاربرد آن در صنایع می باشد. این تفاوت از نحوه تشکیل و معادن استخراج پوکه معدنی ناشی می شود.

قیمت پوکه معدنی در تهران
پوکه معدنی

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی در تهران میزان تخلخل پوکه است. تخلخل به معنی وجود فضای خالی در سنگ پوکه می باشد. حفره ها در اثر شرایط تشکیل پوکه به وجود می آیند. پوکه تحت حرارت و فشار بالا ایجاد می شود و به هنگام سرد شدن حفره ایجاد می گردد.

انواع پوکه معدنی تهران

پوکه معدنی تهران بر اساس اندازه و سایز به انواع پوکه بادامی ، نخودی ، عدسی ، فندقی ، گردویی و … دسته بندی می گردد. در ادامه به معرفی انواع پوکه معدنی پرداخته شده است.

پوکه معدنی نخودی دارای اندازه ای بین ۵ تا ۱۰ میلی متر است. این پوکه ها استحکام و مقاومت زیادی داشته و وزن بسیار کمی دارند.

اندازه پوکه معدنی بادامی بین ۱۸ تا ۲۶ میلی متر است. پوکه بادامی دارای ویژگی هایی همچون وزن کم، تراکم ناپذیری و عمر مفید بالا بوده و از بهترین انواع پوکه معدنی محسوب می گردد.

یکی دیگر از انواع پوکه معدنی تهران، پوکه عدسی است از پوکه معدنی عدسی در ساخت بلوک سبک استفاده می شود.

برای مطالعه بیشتر:

بهترین پوکه معدنی

پوکه بادامی

پوکه معدنی دماوند

وزن پوکه معدنی

پوکه معدنی چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.37 ( 6 نظر)