استعلام قیمت
۰۲۱-۶۵۰۲۳۱۰۹
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قیمت انواع فن کویل

انواع فن کوئل
انواع فن کویل

فن کویل با عبور هوا از میان کوئل مسی یا آلومینیومی حاوی آب سرد در تابستان و آب گرم در زمستان ، تهویه مطبوع در فصول مختلف سال را فراهم می سازد. به طور معمول فن کوئل به سیستم کانال کشی متصل نمی شود و هوا را مستقیما وارد فضا می کند. لذا به سبب نصب آسان آن ها، عمدتا در مواردی که لازم باشد درجه حرارت هر فضا به طور جداگانه کنترل گردد و از انتقال و جابجایی هوا و آلودگی بین فضاهای مختلف جلوگیری شود، استفاده از انواع فن کویل ها توصیه می شود. لازم به ذکر است که قیمت انواع فن کویل متناسب با محل راه اندازی ، جنس دریچه، ابعاد آن ها در کنار مدل های مختلف سقفی ، دیواری، زمینی و کانالی متغیر است.

قیمت انواع فن کویل
استفاد از انواع فن کویل در تهویه مطبوع ساختمان های مدرن

علاوه بر آن قیمت و مقدار مصرف برق انواع فن کویل یه گونه ای است که پیاده سازی آن در ساختمان های مختلف بسیار کاربردی و مقرون به صرفه است. البته در مواردی که کنترل اختصاصی دمای اتاق ها ضرورت نداشته باشد، می توان از یک فنکویل برای تغذیه چندین اتاق استفاده نمود. به طوری که با صرف هزینه کمتر برای قیمت انواع فن کویل ، تنها یک عدد به سیستم کانال کشی متصل شده و چندین دریچه را تغذیه می نماید. در این صورت برای تامین افت فشار بیش تر، لازم است موتور بزرگ تری برای فن کوئل انتخاب شود.

 انواع فن کویل ها

 

فن کویل دیواری

انواع فن کویل ها چیست

در پاسخ به سوال مشتری ها راجع به این که انواع فن کویل چیست باید گفت که تقسیم بندی انواع فن کویل ها براساس عوامل مختلفی از قبیل مکان نصب، نحوه تامین هوای تازه و ساختار لوله کشی انجام می گیرد. در بسیاری از موارد عوامل زیادی از قبیل میزان فضای در دسترس، بودجه و همچنین اندازه فضا تاثیر به سزایی در انتخاب نوع فن کوئل دارند که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد. فنکویل ها بر اساس مکان نصب، قرارگیری آن ها و قیمت به انواع فن کویل های زمینی ، دیواری و سقفی تقسیم می شوند.

اگرچه قرار گرفتن انواع فن کوئل‌ در فضای خانه، باعث آلودگی صوتی سیستم تهویه می شود، اما به دلیل سادگی و انعطاف پذیری در راه اندازی ، می توانند نسبت به دیگر سیستم های تهویه مطبوع مشابه، کاربردی تر و قیمت مناسب تر باشند.

همچنین انواع فن کویل ها می توانند به صورت مستقیم توسط کنترل پنل و یا از طریق ترموستات هوشمند ، در قیمت های مختلف با قابلیت های متنوع، کنترل شوند. از طرفی انواع فن کوئل عمدتا دارای کلید کنترل از راه دور سه مرحله ای بوده که امکان افزودن برد الکترونیکی جهت کنترل دور فن با توجه به دمای هوای خروجی کویل نیز وجود دارد. این گزینه موجب افزایش کارایی دستگاه در قیمت مناسب و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می گردد.

فن کویل زمینی

در انواع فن کویل زمینی عملیات مربوط به مکش هوا برای گرمایش و یا سرمایش از پایین صورت می گیرد. این در حالی است که دمش هوا متناسب با نوع نصب آن در فضای اتاق از بالا یا کناره می باشد. فن کوئل زمین به صورت روکار و توکار نصب می شود. در مدل توکار دستگاه و لوله ها در داخل دیوار نصب می شوند و تنها پنل آن قابل رویت است. قابلیت جابجایی و تعمیر آسان از مزایای فنکویل زمینی به شمار می رود.

فن کویل دیواری

فنکویل دیواری معمولا در ارتفاع دو متری قرار می گیرد. این دستگاه در فضاهای عمومی و تجاری نظیر بانک ها و مغازه ها کاربرد دارد. چرا که در این حالت نیازی به لوله کشی اضافه نبوده و فرآیند نصب به آسانی انجام می شود.

انواع فن کویل سقفی

 

قرارگیری انواع فن کویل سقفی در تاسیسات ساختمان

فن کویل سقفی

محل قرارگیری انواع فن کویل سقفی داخل سقف است که معمولاً در سقف های کاذب کاربرد بیشتری دارد. انواع فن کویل سقفی با قیمت های مختلف در بازار قابل تهیه و خریداری هستند که تفاوت آن ها در نوع کانال کشی و همچنین تعداد لوله های رفت و برگشت است. فنکویل کاستی از انواع فن کویل سقفی است که کاربرد آن در سقف کاذب، با توجه به اشغال کردن فضای کم و همچنین عدم نیاز به کانال کشی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

قیمت انواع فن کویل تهویه هواساز

تامین هوای تازه در انواع مختلف فن کویل به دو صورت در قیمت های متنوع انجام می شود. اساس این تقسیم بندی براساس نیاز و یا عدم نیاز به دستگاه هواساز برای مکش هوای تازه است که به طبع قدرت، اندازه و همچنین قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد.

دارای هواساز

در انواع فن کوئل ، هوای تازه توسط سیستم هواساز مرکزی تامین می شود. به طوری که هواساز از طریق یک کانال ، هوای تازه را پس از فیلتر کردن و در صورت نیاز پس از تنظیم رطوبت، در اختیار فن کوئل قرار می دهد. به طبع داشتن هواساز موجب بالا رفتن قیمت انواع فن کویل می شود. رنج قیمت انوع فن کویل هواساز متناسب با نوع و همچنین ظرفیت آن متغیر است.

بدون هواساز

در این نوع فنکویل ، هوای ورودی از طریق خود آن تامین می شود. مزیت این روش به طبع حذف دستگاه هواساز مرکزی بوده که میزان سروصدای تجهیز کمتر خواهد بود. اما در صورت نیاز به تنظیم دقیق رطوبت ، لازم است حداقل از یک هواساز در ساختمان استفاده شود.

فنکویل

 

فنکویل

فن کویل سرمایشی و گرمایشی

لوله‌کشی انواع فن کوئل ها به دو صورت دو لوله و چهار لوله ای صورت می پذیرد که تأثیر به سزایی در قیمت نهایی آن دارد. فنکویل دو لوله‌ای شامل یک لوله‌ی رفت و یک لوله‌ برگشت می باشد. این در حالی است که در فن کوئل چهار لوله ای ، از دو لوله‌ جهت ورود آب به دستگاه و از دو لوله جهت برگشت آب ، استفاده می شود. تفاوت بارز این دو نوع در قابلیت داشتن فن کویل سرمایشی و گرمایشی به صورت همزمان است. به طوری که بتوان از فن کویل هم برای اهداف سرمایشی و هم گرمایشی استفاده شود. چرا که جریان آب مورد نیاز در این حالت تامین شده است.

راه اندازی انواع فن کویل نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع با سهولت بیش تر و در قیمت بهتری صورت می گیرد. چرا که عمدتا به هر فن کوئل صرفا یک لوله ورود آب گرم از بویلر در زمستان، یا ورود آب سرد از چیلر در تابستان و یک لوله تخلیه ، متصل می شود. البته در انواع فن کویل های چهار لوله ای امکان ورود و خروج همزمان آب سرد و گرم به دستگاه نیز وجود دارد.

انواع کویل هواساز

 

انواع کویل هواساز

قیمت انواع دریچه فن کویل

در انواع فن کویل سقفی و زمینی امکان استفاده از جنس های مختلف دریچه وجود دارد. انواع دریچه فن کویل چوبی ، آلومینیومی، استیل و پلاستیک از رایج ترین مدل ها هستند که متناسب با کاربرد در قیمت های مختلف قابل خریداری هستند.

دریچه فن کویل چوبی

چوب یکی از مواد بسیار پرکاربرد و در عین حال لوکس در دکوراسیون داخلی است. دریچه فن کویل چوبی انتخاب بسیار مناسب برای سخت پسندان است. چرا که با استفاده از رنگ های مختلف MDF در فضا، امکان سازگاری آن با سایر المان های ساختمان وجود دارد. با این حال قیمت انواع دریچه فن کویل چوبی در مقایسه با مدل های دیگر بیشتر است.

دریچه آلومینیومی فن کویل

دریچه آلومینیومی یکی از رایج ترین و در عین حال ارزان قیمت ترین انواع دریجه فن کویل است. این نوع دریچه قابل اجرا در مدل های مختلف آلومینیوم ساده، گریل دار، خطی، مشبک، گل سقفی، اسلوت و ترکیبی در انواع ساختمان های اداری و مسکونی قابل استفاده است.

انواع دریچه فن کویل

 

انواع دریچه فن کویل

دریچه فن کویل استیل

اسفاده از استیل برای دریچه فنکویل در موارد خاصی چون مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه های صنعتی و موارد مشابه کاربرد دارد. چرا که مقاومت آن در برابر رطوبت نسبت به سایز مدل ها بیشتر بوده و واکنش پذیری کمتری با شرایط محیطی متغیر دارد. با این حال به دلیل قیمت بالای استیل ، این ماده برای دریچه انواع فن کویل کاربردی ندارد.

دریچه پلاستیکی فن کوئل

انواع دریچه های پلاستیکی در طرح ها و رنگ های مختلف قابل خریداری و نصب هستند. پلاستیک به دلیل مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون و همچنین قیمت مناسب به عنوان دریچه انواع فن کویل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

نحوه عملکرد فن کویل

 

نحوه عملکرد فن کویل

نحوه عملکرد فن کویل

انواع فن کوئل ها از دو جزء فن و کوئل تشکیل شده است. فنکویل متشکل از لوله هایی است که به صورت حلقه (کویل) در هم پیچیده شده و هوای مطبوع از طریق فن به داخل محل فرستاده می شود. نحوه عملکرد فن کویل به این صورت است که جریان آب سرد و گرم به داخل کویل از طریق یک سوپاپ کنترل می شود. بنابراین با گردش آب و عملکرد فن هوای گرم و سرد در فضا پخش می شود. این نوع عملکرد از نظر اقتصادی بسیار بهتر بوده چرا که قیمت انواع فن کویل در مقایسه با سایر روش ها مناسب تر است.

دریچه فن کویل چوبی

 

دریچه انواع فن کویل سقفی

مصرف برق انواع فن کویل

انواع فن کویل در ظرفیت ها و قیمت های مختلف تولید می شوند. بنابراین مقدار مصرف برق آن ها یکسان نیست. با این حال از عوامل بسیار مؤثر در این زمینه می توان به ظرفیت و حجم هوادهی دستگاه اشاره کرد. با این حال مقدار مصرف برق فن کویل در مقایسه با سایر تاسیسات سرمایشی و گرمایشی کم تر بوده و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای مصارف اداری و مسکونی است.

برای مطالعه بیشتر:

گرما از کف

راه اندازی گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف

موتورخانه ساختمان

سیستم حرارت مرکزی

قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی منازل مسکونی

سیستم برق هوشمند ساختمان

سیستم سرمایش مرکزی چیلر

سیستم آبیاری هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۶ نظر

 1. لطفا قیمت انواع فن کویل رو هم به مطالب اضافه کنین

 2. سلام فن کویل از هوای داخل اتاقی که درش نصب هست رو سرد یا گرم می کنه منظورم حالتی شبیه به پنکه است از هوای خود اتاق استفاده میکنه؟؟!

 3. سلام ما ساکن منطقه کوهستانی هستیم و هوا زمستون واقعا سرده مشکلی که داریم این هست که کف خونه سرده و احساس میکنم فن کویل زمینی‌ به درد میخوره میشه راهنمایی کنید ببینم به درد میخوره یا نه؟!

 4. عکس فن کویل زمینی رو هم به سایت اضافه کنید

 5. فن کویل دیواری برای ارتفاع پایین تر از دو متر مناسب نیست ؟

 6. فن کویل زمینی چقدر هزینه میخواد؟

 7. چه عواملی در انتخاب نوع فن کویل موثر هستند ؟

 8. بر اساس چه عواملی فن کویل ها تقسیم بندی میشوند ؟

 9. در چه مواردی میتوان از یک فن کویل برای چندین اتاق
  استفاده کرد ؟

 10. فن کویل دیواری در چه مکانهایی کاربرد دارد ؟

 11. فن کویل سقفی چه مزایایی دارد ؟

 12. نصب فن کویل زمینی چه مزایایی دارد ؟

  • فن کوئل زمین به صورت روکار و توکار نصب می شود. در مدل توکار دستگاه و لوله ها در داخل دیوار نصب می شوند و تنها پنل آن قابل رویت است. قابلیت جابجایی و تعمیر آسان از مزایای فن کویل زمینی به شمار می رود.

 13. نصب لوله تخلیه فن کویل چگونه انجام میشود ؟

  • نصب فن کویل نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع با سهولت بیش تری همراه است. چرا که عمدتا به هر فن کوئل صرفا یک لوله رفت و برگشت جهت ورود آب گرم از بویلر در زمستان و یا ورود آب سرد از چیلر در تابستان و یک لوله جهت تخلیه ، متصل می شود. البته در فن کوئل های چهار لوله ای امکان ورود و خروج همزمان آب سرد و گرم به دستگاه نیز وجود دارد.

 14. محل نصب دستگاه فن کویل چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

  • به طور کلی محل نصب فن کویل نباید مانعی وجود داشته باشد تا مانع گردش هوا شود. کارشناسان پس از بازدید بهترین نقطه نصب را به شما معرفی خواهند کرد.

 15. آیا میتوان از یک فن کویل برای چندین اتاق استفاده کرد؟

 16. کدامیک از این فن کویل ها کارایی بیشتری دارد ؟

  • تعیین کارایی فن کویل به شرایط پروژه و جزئیات و چالش های اجرایی وابسته است. برای برقراری ارتباط با ما متخصصان اجرای فن کویل و دریافت مشاوره با کارشناسان عمران مدرن به شماره زیر تماس بگیرید تا اطلاعات کامل در اختیارتون قرار داده بشه:

   ۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵‌‌‍

 17. قیمت فن کویل زمینی چطوره ؟

 18. یک فن کویل معرفی کنید که به فضای کمتری احتیاج داشته باشه ؟

 19. بهترین مکان برای نصب فن کویل کجاست ؟

 20. فرق فن کویل و سیستم سرمایش مرکزی و چیلر ها چیه ؟

 21. تفاوت فن کویل دو لوله ای و فن کویل چهار لوله ای در چیست؟

 22. مراحل اجرای فن کویل چگونه است؟

 23. فن کویل سقفی واقعا عالیه و برای ظرافت منزل بهتره

 24. هزینه نصب فن کویل دیواری چقدر است؟

 25. قیمت و هزینه نصب فن کویل چقدر است؟

 26. مزایای استفاده از فن کویل چیست ؟

 27. هزینه نصب فن کویل چقدر است؟

 28. کدام یک از این فن کویل ها کارایی بهتری دارد؟

 29. هزینه نصب فن کویل چقدر است ؟

 30. ممنون از اطلاعاتتون . برای یک ساختمان پنج طبقه مسکونی چقدر هزینه لازمه برای خرید و نصب و کدوم نوع مناسب تره ؟

 31. با سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون درمورد فن کویل

 32. لطفاً در زمینه تعمیرات فن کویل هم مطلب بذارید
  ممنون

 33. سلام وقت بخیر، امکان معرفی یک شرکت هست که هم فن کویل و همه تجهیزات هوشمندسازی رو برای نصب داشته باشه.

 34. فن کویل خیلی سر و صدا داره، یعنی تو ادارات که هست و البته قدیمی ان، صدای زیادی میده، آیا براب منزل نصب فن کویل مناسب هست؟

 35. سلام، بنده چند سال پیش سیستم فن کویل منزل رو نصب کردم، امکان به روز کردنشون هست؟ فن کویل های جدید راندمان بهتری دارند

 36. سلام
  ممنون از توضیحاتتون در مورد فن کویل

 37. فن کوئل کلا خوبه هم تر تمیز در میاد هم کلاس کار حفظ میشه

 38. فن کویل با طرح های مدرن هم دارید؟

 39. چه فن کویل‌های قشنگی هست، من فک میکردم فقط مدل های قدیمی داره، فروشنده و نصاب معرفی می‌کنید؟