استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سقف آشپزخانه

سقف آشپزخانه
سقف آشپزخانه

سقف کاذب به سقفی گفته می شود که باربری نداشته و به عنوان پوششی برای سقف اصلی سازه محسوب می گردد. اجرای سقف کاذب علاوه بر پوشاندن تاسیسات ، موجب زیبایی دوچندان فضا می گردد. سقف کاذب در اتاق های مختلف ساختمان قابل اجرا می باشد که سقف آشپزخانه از محبوب ترین آنها بشمار می آید. طرح سقف اشپزخانه در انواع ساده، مدرن و لوکس و با کناف، pvc ،cnc، طلق، چوب، آسمان مجازی قابل اجرا است. عمران مدرن مجری بهترین نوع سقف کاذب آشپزخانه با بهینه ترین قیمت می باشد.

سقف آشپزخانه
سقف اشپزخانه

یکی از مهم ترین دلایل اجرای این سقف، پوشش تجهیزات و تاسیسات عبوری از سقف می باشد. علاوه بر این، سقف اشپزخانه تنوع بالایی داشته و نصب آسانی دارد. با اجرای سقف کاذب ، زیبایی این فضا دوچندان می گردد.

سقف اشپزخانه
سقف کاذب برای اشپزخانه

قیمت سقف آشپزخانه

قیمت سقف آشپزخانه وابسته به نوع مصالح مصرفی می باشد. به طور مثال قیمت سقف pvc با قیمت کناف سقف متفاوت است. طرح و مدل سقف کاذب آشپزخانه از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن می باشد. هرچه طرح پیچیده تر باشد هزینه اجرای آن نیز بیشتر خواهد بود.

سقف آشپزخانه
تنوع طرح در اجرای سقف اشپزخانه

متراژ کار نیز بر روی قیمت سقف آشپزخانه تاثیرگذار است. با توجه به نوع نورپردازی ، قیمت سقف کاذب نیز تغییر می یابد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه اجرای این سقف می توان به اجرت نیروهای کار اشاره نمود.

سقف آشپزخانه
نورپردازی سقف اشپزخانه

انواع سقف اشپزخانه

از مهم ترین نکات در اجرای سقف آشپزخانه ، انتخاب مصالح درست و کارآمد است. زیرا آشپزخانه از جمله مکان هایی است که به دلیل پخت و پز، میزان آلودگی و چربی در آن زیاد بوده و در نتیجه نیاز به شست و شوی مداوم دارد. بنابراین بهتر است برای اجرای سقف اشپزخانه از مصالحی استفاده گردد که در عین زیبایی ، قابل شست و شو بوده و در برابر رطوبت مقاوم باشند. علاوه بر این، به دلیل پخت و پز ، کمی دمای هوای آشپزخانه افزایش می یابد؛ از این رو مصالح انتخابی باید از مقاومت مطلوبی در برابر گرما نیز برخوردار باشند.

سقف آشپزخانه
ترکیب مصالح مختلف در اجرای سقف اشپزخانه

با توجه به موارد ذکر شده می توان برای این فضای ساختمان از سقف آشپزخانه pvc ، کناف ، طلقی و… استفاده نمود.

از دیگر مواردی که در سقف اشپزخانه باید بدان توجه ویژه ای داشت ، هارمونی و هماهنگی سقف با دکوراسیون داخلی منزل و اشپزخانه ، ابعاد اشپزخانه و … است. بدین منظور می توان از انواع سقف مدرن ، ساده ، رنگی و … بهره برد.

سقف آشپزخانه
هارمونی سقف کاذب با دکوراسیون اشپزخانه

مدل سقف آشپزخانه نیز از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. بدین منظور باید عواملی همچون مساحت در دسترس سقف ، ارتفاع و نیز فرم سقف را مد نظر قرار داد. در ادامه به معرفی انواع سقف اشپزخانه چه از نظر جنس مصالح و چه از نظر طرح و سبک آن ، پرداخته شده است.

سقف اشپزخانه
طرح سقف کاذب اشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه

کناف سقف آشپزخانه ظاهری شکیل و زیبا به فضا می بخشد. این سقف ها نسبت به سقف کاذب رابیتس و گچ و خاک از وزن کمتری برخوردارند. همچنین سرعت اجرای کناف سقف اشپزخانه بیشتر است.

سقف آشپزخانه
مدل کناف سقف اشپزخانه

برای اجرای این سقف می توان از طرح کناف سقف آشپزخانه خمیده و گرد استفاده کرده و بر زیبایی آن افزود. همچنین کناف سقف اشپزخانه را می توان در ترکیب با سایر مصالح نیز اجرا نمود. برای مثال، اجرای طرح کناف سقف آشپزخانه به صورت ترکیبی با چوب از محبوب ترین آنها به شمار می آید. کناف کاری سقف اشپزخانه ، امکان نورپردازی های مخفی و آشکار در سقف را فراهم می نماید. به طور کلی مدل کناف سقف آشپزخانه بسیار متنوع بوده و می توان با توجه به سلیقه و نوع دکور آن را انتخاب نمود.

سقف آشپزخونه
نورپردازی زیبای سقف کناف اشپزخانه

سقف آشپزخانه pvc

سقف آشپزخانه pvc یکی از محبوب ترین انواع سقف کاذب می باشد. زیرا هم در برابر رطوبت مقاوم است و هم اینکه قابل شست و شو می باشد. علاوه بر این، امکان استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف در سقف PVC اشپزخانه وجود دارد. این امر گزینه های انتخابی بیشتری را مطابق با سلیقه مشتری فراهم می نماید.

پنل های مورد استفاده در اجرای سقف کاذب پی وی سی قابل تعویض بوده و پس از مدتی می توان آن را با طرح ها و رنگ های جدیدتر و مدرن تر جایگزین نمود. سقف پی وی سی آشپزخانه استحکام و مقاومت بالایی داشته و از دوام و طول عمر طولانی برخوردار است.

سقف اشپزخونه
سقف کاذب اشپزخانه PVC

سقف آشپزخانه cnc

سقف پی وی سی به صورت معرق نیز قابل اجرا است. به این سقف ها، سقف CNC یا سقف کاذب معرق گفته می شود. برش قطعات این سقف با دستگاه لیزری انجام شده و از کیفیت بالایی برخوردار است. سقف اشپزخانه cnc در ابعاد و طرح های مختلف قابل اجرا است.

سقف آشپزخونه
سقف اشپزخانه cnc

سقف طلقی آشپزخانه

سقف آشپزخانه طلقی یا پلکسی ، به دلیل قابلیت عبور نور از خود، از زیبایی بسیاری برخوردار است. زیرا با اجرای نورپردازی های مختلف می توان زیبایی دوچندانی به آن بخشید. از دیگر مزایای سقف کاذب طلقی اشپزخانه ، وزن کم آن می باشد. این امر سبب می گردد که بار اضافی چندانی به سقف و سازه وارد نگردد. سقف کاذب پلکسی در برابر تغییرات حرارتی به شدت مقاوم است.

سقف آشپزخانه
سقف طلقی اشپزخانه

سقف آشپزخانه آسمان مجازی

سقف آشپزخانه آسمان مجازی ، با طرح های مختلفی اجرا می شود. این طرح ها که به صورت چاپی بوده تصاویر زیبایی را ایجاد می کنند. اجرای آسمان مجازی امکان نورپردازی در پشت سقف را فراهم می نماید. سقف آسمان مجازی اشپزخانه را می توان به صورت چند تایل جدا از هم، در کنار یکدیگر نصب کرد.

سقف آشپزخونه
سقف آسمان مجازی اشپزخانه

یکی از مهم ترین مزیت های اجرای سقف آشپزخانه آسمان مجازی قابل شستشو بودن آن می باشد. علاوه بر این نگهداری آسانی نیز دارد. در اجرای این سقف می توان از تایل هایی با مناظر طبیعی، گل و شکوفه، آسمان و … استفاده کرد. از دیگر مزیت های این نوع از سقف کاذب، امکان چاپ طرح های مختلف بر روی آن می باشد. تعمیر این سقف به راحتی امکان پذیر بوده و در صورت آسیب تایل می توان به آسانی تایل جدید را جایگزین آن کرد.

سقف آشپزخانه
آسمان مجازی آشپزخانه

سقف چوبی آشپزخانه

غالبا برای اجرای این نوع سقف از ترکیب چوب با آینه و شیشه استفاده می شود. اجرای سقف کاذب چوبی برای آشپزخانه ، گرمای خاصی به فضا می بخشد. شایان ذکر است که در صورت بالا بودن رطوبت محیط ، برخی از انواع سقف کاذب چوبی اشپزخانه ممکن است سریع فرسوده شده و تخریب گردند.

سقف آشپزخانه
سقف چوبی اشپزخانه

اجرای سقف کاذب چوبی به شیوه های مختلفی همچون ساده، لوور و مشبک قابل انجام است. قابل بازیافت بودن چوب، از جمله مزایای اجرای این نوع سقف کاذب می باشد.

سقف اشپزخونه
سقف کاذب چوبی لوور

سقف اشپزخانه مدرن

این سقف بهتر است برای منازل و اشپزخانه های با سبک مدرن مورد استفاده قرار گیرد. زیرا هارمونی و تناسب سقف کاذب با دکوراسیون از مهم ترین عوامل انتخاب نوع سقف می باشد. به طور مثال برای اشپزخانه هایی با سبک و سیاق کلاسیک و سنتی نمی توان از سقف آشپزخانه مدرن استفاده نمود. زیرا این امر نه تنها بر زیبایی فضا نمی افزاید، بلکه نمایی ناخوشایند ایجاد می کند.

سقف آشپزخانه
سقف اشپزخانه مدرن

سقف ساده آشپزخانه

اجرای سقف های کاذب ساده آسان تر بوده و هزینه اجرای پایین تری نیز دارند. در واقع می توان با صرف هزینه کمتر ، به فضای آشپزخانه زیبایی بخشید. در این نوع سقف ها ، نورپردازی از اهمیت بالایی برخوردار است. اجرای سقف آشپزخانه ساده به صورت طبقه ای ، موجب می شود که فضای اشپزخانه در چشم بیننده ، لوکس و شیک به نظر بیاید. از مزیت های سقف اشپزخانه این است که نسبت به سایر سقف ها دیرتر قدیمی می شود.

سقف آشپزخانه
سقف ساده اشپزخانه

سقف کاذب رنگی

اجرای سقف رنگی آشپزخانه بهتر است با توجه به ابعاد فضا انجام شود. به طور مثال برای آشپزخانه های کوچک بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده گردد. این امر سبب بزرگتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می گردد. در آشپزخانه های بزرگ نیز می توان از رنگ های تیره تر استفاده کرد. همچنین می توان با توجه به دکوراسیون از ترکیب رنگ های مختلفی در کنار یکدیگر استفاده نمود.

سقف آشپزخانه
سقف رنگی اشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه

نورپردازی از مهم ترین پارامترها در فضاهای مختلف می باشد که با انتخاب مناسب آن می توان ضمن تامین نور کافی ، به زیبایی فضا نیز افزود. بدین منظور باید به طرح چراغ ها و محل قرارگیری آنها و نیز جهت نور توجه ویژه ای داشت.

سقف آشپزخانه
نورپردازی سقف آشپزخانه

از این رو برای نورپردازی سقف آشپزخانه می توان با توجه به نوع سقف، ابعاد فضا، دکوراسیون، رنگ و… از انواع نورهای مخفی لیزری ، لوستر ، چراغ های دکوراتیو و… استفاده کرد.

سقف اشپزخانه
استفاده از انواع مختلف چراغ در نورپردازی سقف آشپزخانه

انواع سقف کاذب

سقف های کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از نظر محل اجرا به سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب اتاق خواب ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و اشپزخانه تقسیم بندی می شوند. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به سقف کاذب مشبک ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، سقف کاذب لوور ، سقف کاذب تایل گچی و اجرای سقف کشسان اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

سقف کاذب پی وی سی سرویس بهداشتی

سقف کناف

سقف کشسان

آسمان مجازی

سقف کاذب گچی

سقف کاذب

کناف کاری سقف

سقف سرویس بهداشتی

سقف هال

نورپردازی سقف

سقف اتاق خواب

سقف متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!