استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

روف گاردن کوچک

روف گاردن کوچک
طراحی روف گاردن کوچک

طراحی روف گاردن کوچک می تواند شامل اجرای باربیکیو یا چند فلاورباکس باشد. امروزه صنعتی شدن شهرها و کم شدن فضاهای سبز و محیط های طبیعی، باعث شده که مردم به استفاده از فضای حداقلی حیاط یا بام بیشتر توجه کنند. روف گاردن کوچک در خانه هایی با متراژ پایین و آپارتمان هایی کوچک قابل اجرا می باشد. طراحی و اجرای روف گاردن های کوچک آسان تر و کم هزینه تر از اجرای بام سبزهای بزرگ است.

روف گاردن کوچک
استفاده از مبلمان در طراحی بام سبز کوچک

اجرای روف گاردن کوچک و یا بزرگ دارای الزاماتی است که باید رعایت شود. از جمله این الزامات می توان به استفاده از گل و گیاهان مناسب اقلیم و مقاوم در فضای بام سبز، استفاده از خاک فرآوری شده و سبک بر روی بام و لزوم رعایت وزن وارد بر ساختمان و سازه اشاره کرد. روف گاردن کوچک قیمت ثابتی ندارد و تحت تاثیر عواملی چون نوع طراحی و المان های استفاده شده در اجرای بام سبز کوچک است.

طراحی بام سبز می تواند گذاشتن چند گلدان سبک و سنگین روی پشت بام سازه اصلی باشد و در طراحی پیشرفته تر شامل اجرای آلاچیق یا استخر باشد. طراحی بام سبز کوچک اهمیت خیلی زیادی دارد. زیرا یک خطای کوچک باعث نازیبا شدن سطحی و همچنین نشست زمین می‌شود. بنابراین، پیش از هرگونه اقدام در ارتباط با طراحی روف گاردن باید با یک مشاور مشورت کرد تا با انجام محاسبات لازم ایده‌های طراحی را با شما در میان بگذارد. شرکت عمران مدرن با حضور متخصصین حوزه های مرتبط با اجرای روف گاردن کوچک، مشاوره رایگان ارائه می دهد.

تاریخچه روف گاردن

در گذشته پشت بام خانه ها برای محافظت ساختمان از گرما و سرما کاربرد داشت. در واقع از آنجایی که پشت بام ساختمان قابل رویت نیست اغلب مردم آن را فراموش می کردند. بعدها با طراحی قرنیز در حدود یک متر برای پشت بام ها، عده ای از بام خانه به عنوان حیاط در شب های تابستان برای خواب استفاده می کردند. اما امروزه پشت بام تنها مکانی برای پوشاندن بالاترین قسمت ساختمان نیست و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح است. اولین بار در آلمان روی پشت بام ساختمان ها باغچه هایی ساختند. ساخت بام سبز در ایران با گذاشتن گلدان روی پشت بام ساختمان ها آغاز و با گذشت زمان با ساخت سایبان و آلاچیق ادامه پیدا کرد. این روند در آخر به اجرای فضای سبز و باغچه های پر از گل و درخت و طراحی بام سبز مدرن منجر شد.

روف گاردن کوچک

 

ایده های طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن کوچک

امروزه ساخت و استفاده از بام سبز در زندگی های شهری متداول و مرسوم است. اجرای روف گاردن کوچک یا بزرگ نیازمند سطح استقامت بالای ساختمان است. لذا در ساختمان هایی که در هنگام ساخت به این موضوع در آنها توجه نشده باشد، اجرای بام سبز در زمان نوسازی و بازسازی ساختمان امکان پذیر نخواهد بود. در طراحی بام سبز کوچک گیاهان اهمیت زیادی دارند.

روف گاردن کوچک

 

طراحی بام سبز کوچک

اولین فاکتور در انتخاب گل ها و گیاهان، توجه به این موضوع است که باید گل ها و گیاهان مناسب فضای بیرونی و مقاوم در اقلیم باشند. به عنوان مثال نمی توان از گل های آپارتمانی و یا گیاهان سایه دوست در طرح کاشت روف گاردن استفاده نمود چرا که در مدت کوتاهی پس از کاشت بدلیل سرما یا گرمای هوا و یا تابش مستقیم آفتاب از بین می روند. استفاده از فلاور باکس ها در طراحی و اجرای روف گاردن کوچک با توجه به محدودیت فضا اهمیت زیادی دارد. در واقع در طراحی روفگاردن های کوچک با توجه به کمبود فضای کافی برای محوطه سازی و کاشت فضای سبز می توان با قرار داد چند گلدان یا فلاور باکس بتنی جلوه ی ویژه ای به فضای بام سبز بخشید.

هزینه روف گاردن کوچک

یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه روف گاردن کوچک نوع طراحی آن است. طراحی روفگاردن کوچک می تواند ساده باشد و به یک گلدان و باربیکیو ختم شود یا پیچیده تر باشد و شامل آبنما و نیمکت و .. باشد. طبیعی است که هزینه بام سبز با طراحی ساده کمتر است. همچنین عواملی چون نورپردازی روفگاردن، نوع گیاهان، در هزینه نهایی روفگاردن کوچک تاثیر دارد. نورپردازی بام سبز تاثیر بسزایی در زیبایی آن دارد همچنین باعث می شود که بام سبز در شب همچنان پویا و سرزنده باشد.

روف گاردن کوچک

 

اهمیت نورپردازی در اجرای بام سبز کوچک

با توجه به محدودیت فضا در روف گاردن کوچک از میز و صندلی های تاشو استفاده می شود. هزینه روفگاردن کوچک با توجه به تجهیزات مصرفی در فضای محدود متغیر است. طراحی و اجرای بام سبز کوچک کاری تخصصی است و نیازمند مشاوره با متخصصین این زمینه است. بنابراین بهتر است هزینه بیشتری را صرف طراحی و اجرای بام سبز کرد، که از خسارات احتمالی ناشی از بام سبز های غیر استاندارد جلوگیری شود.

اجرای روف گاردن کوچک

اجرای روفگاردن کوچک یا بزرگ کاری تخصصی است و نیازمند مهارت های خاصی است. برای اجرای روف گاردن های کوچک می توان از چمن مصنوعی استفاده کرد. هرچه فضای پشت بام یا تراس مورد نظر برای طراحی بزرگتر باشد، اجرای آن زمان طولانی تر خواهد بود. زیرا از المان های بیشتری مثل اجرای باربیکیو، اآب نما آلاچیق، گیاهان طبیعی و .. می توان استفاده کرد و اجرای اصولی هرکدام نیازمند زمان بیشتر و هزینه بیشتر می باشد. اجرای بام سبز علاوه بر ایجاد مکان تفریحی، موجب کاهش آلودگی هوا نیز می شود. همچنین سبب تعدیل دمای ساختمان می گردد. این امر کاهش مصرف انرژی را در پی دارد. از دیگر مزایای اجرای بام سبز می توان به افزایش ارزش ملک اشاره نمود.

برای مطالعه بیشتر:

شرکت طراحی روف گاردن

دیوار سبز اصفهان

فلاورباکس بتنی

آلاچیق

وان فضای باز

ابعاد جکوزی یک نفره

اندازه جکوزی دو نفره

مجری روف گاردن

اجرای روف گاردن در اصفهان

طراحی و اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن در شمال

روف گاردن ویلا

آلاچیق روف گاردن

گیاهان مناسب روف گاردن

روف گاردن ساده و ارزان

روف گاردن چوب پلاست

نورپردازی روف گاردن

نمای دیوار حیاط ارزان

رووف گاردن

سقف متحرک روف گاردن

روف گاردن چیست

ساخت دیوار سبز

طرح روف گاردن

شرکت دیوار سبز

اجرای روف گاردن در تهران

بام سبز

جکوزی خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.6 ( 5 نظر)