Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار پیش ساخته بتنی
دیوار پیش ساخته بتنی

به جرات می توان گفت که دیوار پیش ساخته بتنی سابقه ای به طول یک قرن دارد. این دیوارها بعد از جنگ جهانی دوم به عرصه ساخت و ساز و صنعت انبوه سازی راه یافتند. چون بعد از جنگ برای سرعت بخشیدن به عمران و آبادانی شهرها و ساختن بناهای مختلف ، نیاز بود که از روش هایی استفاده شود که کمترین هزینه را داشته باشد و در سریع ترین زمان ممکن کارها پیش برود.

دیوار پیش ساخته بتنی امروزه نیز کاربرد گسترده ای دارد. از دیوار پادگان ها گرفته تا باغ ها و کارخانجات مختلف را دیوارهای پیش ساخته بتنی در برگرفته است. اگر بخواهیم پیش ساخته را در صنعت ساخت و ساز معنی کنیم باید بگوییم به معنی این است که به صورت انبوه بخشی یا تمام یک سازه را در کارخانه بسازیم و به صورت یکپارچه این سازه را در محل مورد نظر نصب و اجرا نماییم.

دیوار پیش ساخته بتنی
دیوار پیش ساخته بتنی محوطه

استفاده از دیوار پیش ساخته بتنی در اکثر کشورهای جهان حتی کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع استفاده از مصالح پیش ساخته یک راه موثر در افزایش بهره وری و سرعت بخشیدن به روند انبوه سازی و ساخت و ساز به شمار می رود.

البته باید بگوییم که این دیوارها به صورت دیوارهای گچی و پلی استایرنی نیز موجود هستند. اما موضوع مطلب ما در خصوص استفاده از دیوار بتنی می باشد. نکته مهمی که وجود دارد، قیمت دیوار پیش ساخته بتنی نسبت به بسیاری دیگر از روش های احداث دیوار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

دیوار پیش ساخته بتنی ارزان
دیوار پیش ساخته بتنی ارزان

این نوع از دیوارها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. به دلیل مصالحی که در آن به کار برده شده است و به نوعی میلگردها و میله های فولادی که در داخل دیوار وجود دارند سبب می شوند که این دیوارها استحکام بالایی داشته باشند و بتوانند در برابر زلزله ، طوفان ، سیل و … دوام بیاورند. این نوع دیوارها همچنین می تواند در سایزها و ابعاد مختلف با توجه به نیاز مشتری تولید شود. از ویژگی جالب این دیوارها این است که می توان آن را در طرح های مختلف سفارش داد و همچنین سفارش حک کردن آرم شرکت یا سازمان و … را بر روی آن داد. این دیوارها به دو صورت دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم و نو قابل خریداری می باشند.

دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم
دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم

مقایسه دیوار پیش ساخته بتنی با فنس کشی

شاید تصور کنید که برای دیوار سازی می توان از ساده ترین و کم هزینه ترین روش یعنی فنس کشی استفاده کنیم. باید بگوییم که اگرچه ممکن است در بعضی مکان ها فنس کشی به عنوان دیوار جواب دهد اما نمی تواند از نظر ایمنی مانع خوبی برای جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به داخل محوطه شخصی باشد. همچنین به راحتی می توان دیوار فنس کشی شده را تخریب کرد. اما در مورد دیوار بتنی پیش ساخته چنین چیزی تقریباً غیر ممکن است.

دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم
دیوار کشی با دیوار پیش ساخته بتنی

مزایای دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار پیش ساخته بتنی به سبب ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی که دارد از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. برخی از مزیت های مهم استفاده از آن نسبت به سایر انواع دیوارها در زیر بیان می شود:

–  این نوع دیوار ها در ابعاد و سایز های مختلفی وجود دارند.

–  می توان طرح دلخواه خود را با توجه به تنوع طرحی که دارند انتخاب کرد.

–  دیوارهای پیش ساخته بتنی اغلب در هر دو سطح خود از قابلیت اکسپوز بودن برخوردار هستند.

– سازمان ها ، شرکت ها و کارخانه ها می توانند بر روی پنل ها آرم و یا لوگو مورد نظر خود را حک کنند.

– نصب و جاسازی دیوار پیش ساخته با سرعت بسیار بالا انجام می گیرد.

– آسان بودن نصب این نوع از دیوارها و همچنین نیاز به نیروی انسانی کم برای به اجرا در آوردن آن ها یکی دیگر از مزیت های مهم دیوارهای پیش ساخته بتنی به شمار می رود.

– خرید دیوارهای پیش ساخته صرفه اقتصادی قابل قبولی برای سازمان ها و ارگان ها و کارخانه های مختلف که می خواهند محیط مورد نظر خود را دیوار کشی کنند دارد.

قیمت دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم
اجرای دیوار بتنی پیش ساخته

– به راحتی می توان ابعاد دیوار کشی را تغییر داد.

– جابه جایی دیوارهای پیش ساخته بتنی بسیار آسان است. حتی جابجایی کلی آن ها و تغییر مکان آن ها از محلی به محل دیگر به آسانی انجام می شود.

– کاهش هزینه نماسازی به دلیل نمای دو طرفه.

– تعمیر و نگهداری با هزینه بسیار کم نسبت به روش های مشابه دارد.

–  قیمت دیوار پیش ساخته بتنی بسیار به صرفه و قابل قبول است.

– در هر سطحی از سطح شیب دار گرفته تا هموار این نوع از دیوارها را می توان به آسانی نصب کرد.

کاربرد دیوار بتنی پیش ساخته

از استفاده های شخصی برای منازل مسکونی گرفته تا کارخانه ها و سازمان های مختلف از دیوار پیش ساخته بتنی استفاده می کنند. برخی از کاربردهای مهم آن می توان به استفاده از آن در زمین ها به عنوان دیوار های جدا کننده و یا همچنین استفاده به عنوان دیوار کشی محوطه ها اشاره کرد.

قیمت دیوار بتنی پیش ساخته
دیوار پیش ساخته بتنی خود ایستا

هر کجا و هر پروژه ای که نیاز است از دیوارهای مستحکم و تقویت شده استفاده شود می توان به کار بردن این نوع از دیوارها را در اولویت قرار داد. همچنین به عنوان حائل جاده ها و همچنین به عنوان جدا کننده مسیرها در جاده ها و اتوبان ها از دیوارهایی که سایز مشخصی دارند و مخصوص این کار هستند استفاده می شود. خرید دیوار پیش ساخته بتنی به منظور پیشبرد پروژه های گسترده صرفه اقتصادی بسیار بیشتری نصب به اجرا به روش های مرسوم دارد.   

انواع دیوار پیش ساخته بتنی 

شامل دیوار جامد، ساندویچ و پوسته نازک می باشند. در ادامه در خصوص هر کدام از آن ها توضیحات مختصری ارائه شده است.

قیمت دیوار پیش ساخته بتنی
طراحی دیوار بتونی پیش ساخته

جامد

در ساخت این نوع از دیوار بتنی پیش ساخته از بتون جامد استفاده می شود و به عنوان دیوارهای درونی برای تکمیل دیوارهای ساختمان استفاده می شوند.

ساندویچ پانل بتنی

یکی از پرکاربردترین دیوارهای پیش ساخته ، ساندویچ پانل است. این دیوارها بر حسب میزان مقاومتی که دارند از دو واحد ساندویچی و تو در تو ساخته می شوند. پانل های ساندویچ به دو لایه در هر دو سمت محدود شده است و بین آن یک لایه عایق سخت قرار گرفته است. مقاومت بسیار بالای آن ها و همچنین کاهش هزینه ها و افزایش امنیت استفاده از این دیوارها سبب شده است که کاربردهای گسترده ای داشته باشند.

قیمت دیوار بتنی پیش ساخته
ساندویچ پنل بتنی

پوسته نازک یا H پانل

پوسته نازک نوع دیگر دیوار پیش ساخته بتنی است. سرعت اجرای آن و کیفیت بالا و امکان جابجایی آسان آن سبب شده که کاربردهای زیادی در بخش های مختلف ساخت و ساز داشته باشد. به راحتی می توان آن را بر روی ستون های پیش ساخته بتنی یا ستون های H  شکل فلزی نصب کرد. قیمت پایین و نصب آسان این دیوارها سبب شده که کاربرد زیادی داشته باشند.

قیمت دیوار بتنی پیش ساخته
کاربرد دیوار بتنی پیش ساخته در معماری

مشخصات فنی دیوار پیش ساخته بتنی

مصالحی که در ساخت دیوار پیش ساخته بتنی با توجه به انواع آن مورد استفاده قرار می گیرد بستگی به محل نصب دیوار دارد. زیرا در این صورت درصد مواد تشکیل دهنده این نوع از دیوارها با توجه به انتظاری که از این دیوارها دارند و کاربری آنها متفاوت خواهد بود. اما به طور کل می توان مواد و مصالح تشکیل دهنده را به شرح زیر دانست.

–  استفاده از سیمان تیپ ۱ یا تیپ ۲  که بر طبق استانداردهای ملی تهیه شده باشند.

– آبی که برای ساخت این نوع از دیوارها استفاده می شود باید آبی تمیز و صاف باشد. برای مثال نمی توان آب آشامیدنی را برای این کار استفاده کرد. آبی که برای ساخت دیوار به کار برده می شود باید از مواد اسیدی ، بازی و آلی عاری باشد.

– استفاده از میلگرد با مقاومت کششی بالا مانند میلگرد A3

– استفاده از ترکیبات سنگدانه با توجه به استانداردهای ساخت دیوار پیش ساخته . این سنگدانه ها دارای ترکیباتی چون شن نخودی ، شن عدسی و ترکیبات ماسه ای باید باشند.

– برای این که سطح صیقلی و صاف درآید باید از مواد روان کننده که از کیفیت بالایی برخوردار باشند استفاده کرد.  

دیوارهای پیش ساخته بتنی
ساخت دیوار بتونی

والکریت

والکریت نوعی از دیوارهایی هستند که در ساختار آن ها از مش فولادی استفاده نشده است. این دیوارها در ساختار خود کامپوزیت دارند و مسلح سازی آن ها با الیاف مینرال و پلیمری و همچنین فیلترهای ریز مقیاس انجام می پذیرد. با این حال والکریت که در ساخت و تولید آن دانش روز به کار گرفته شده است به گونه ای است که مقاومت خمشی و فشاری بسیار بالایی را علی رغم این که مش فولادی در آن استفاده نشده است دارا است. از این نوع دیوار می توان به عنوان دیوارهای داخلی برای ساختمان ها و یا دیوارهای خارجی استفاده کرد.

دیوار پیش ساخته بتنی سبک
دیوار بتنی والکریت

دیوارهای والکریت جزو دیوار پیش ساخته بتونی سبک بوده و عایق صوت ، حرارت و برودت نیز هستند. همچنین مقاومت این دیوارها در برابر آتش سوزی و زلزله بسیار بالا است. هزینه این نوع دیوار با توجه به ساختاری که دارند بسیار مقرون به صرفه است.

دیوار پیش ساخته بتنی تهران
دیوار پیش ساخته بتنی تهران

قیمت دیوار پیش ساخته بتنی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دیوار پیش ساخته بتنی ، به طور مستقیم وابسته به قیمت مصالح و مواد تشکیل دهنده این نوع دیوارها است. اگر قیمت میلگرد ، ماسه ، شن ، سیمان و … در بازار تغییر کند؛ مطمئناً قیمت دیوار بتنی پیش ساخته نیز تغییر خواهد کرد. به طور معمول قیمت این مصالح، به صورت قیمت هر متر مربع دیوار پیش ساخته بتنی ارائه می گردد. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت هر متر مربع دیوار پیش ساخته بتونی ، عیار بتون و نوع سیمان مصرفی در ساخت آن می باشد. علاوه بر این قیمت دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم نیز با دیوار نو متفاوت است. برای خرید دیوار پیش ساخته بتنی ارزان تر ، دیوار بتنی دست دوم پیشنهاد می گردد. زیرا غالبا قیمت دیوار بتنی پیش ساخته دست دوم کمتر از نو آن است.

قیمت دیوار والکریت
دیوار پیش ساخته بتنی طرحدار

برای مطالعه بیشتر:

مجری بتن سخت

بتونیر – میکسر بتن

بتن مسلح

آزمایش بتن

بتن ریزی

بتن الیافی

پمپ بتن

بتن اکسپوز

بتن رنگی

بتن سخت

بتن مگر

فوم بتن

اجرای سازه بتنی

بتن و فرآورده های بتنی

اسپیسر بتن سپر دفاعی میلگردها

واش بتن

آزمایش مقاومت بتن سخت شده

زودگیر کننده بتن

تست غیر مخرب بتن

آزمایش ­های سنجش بتن تازه

ضد یخ بتن

کندگیر کننده بتن

واتراستاپ بتن

قیمت بتن

روان کننده بتن

قالب بتن

افزودنی بتن – قیمت و انواع

بتن آماده

خرید بتن آماده

خرید بتن آماده در کرج

خرید بتن آماده در تهران

نیوجرسی

میکروسیلیس

۵۱ نظر

 1. سلام ، واقعا اصلا فکرش رو هم نمی کردم که همچین چیزی داشته باشیم خیلی خوبه خیلی هم از لحاظ سرعت کار و هم از این لحاظ که دیگه دردسر ساخت دیوار و کثیف کاریش رو نداریم دیگه ، من از این دیوار پیش ساخته بتنی می خوام برای دیوار چینی قسمت پارکینگ استفاده کنم ، یه سوال در مورد دیوار پیش ساخته بتنی دارم و ممنون میشم جواب بدین اینکه، این دیوارها در هر سایزی در هر ارتفاع و عرضی که بخواییم رو می تونیم سفارش بدیم یا فقط در یک اندازه معین تولید میشن؟

 2. استفاده از ۲ دیوار پیش ساخته بتنی رو روی هم پیشنهاد میدین؟ ایا مشکلی پیش نمیاره

 3. سلام دیوارهای پیش ساخته بتنی امکان رنگ و یا تعویض رو دارند؟

 4. برای دیوار داخلی از کدوم نوع استفاده کنم که هم مقاومت و کیفیتش از بیقه بیشتر باشه

 5. سلام ، اگر از دیوار پیش ساخته بتنی برای حیاط استفاده بشه از لحاظ مجوز موردی نداره یعنی مشکل ساز نمیشه؟!

 6. دیوار پیش ساخته بتنی خیلی کار ساختمان سازی رو خیلی راحت کرده است

 7. دیوار پیش ساخته بتنی در سنندج هم ساخته میشه یا برای سفارش باید به تهران مراجعه کنم ؟

 8. کدامیک از این دیوارهای پیش ساخته بتنی قیمت پایین و
  نصب آسانی دارند ؟

 9. دیوار پیش ساخته بتنی در چه مواردی محدودیت استفاده داره ؟

 10. چرا مقاومت دیوار پیش ساخته بتنی نسبت به سایر دیوارها
  بیشتر است ؟

 11. تفاوت دیوار پیش ساخته بتنی با فنس کشی در چیست؟

 12. مشخصات فنی دیوار پیش ساخته چیست ؟

 13. قیمت و هزینه اجرای دیوار پیش ساخته بتنی چقدر است ؟

 14. طراحی دیوار پیش ساخته بتنی چگونه انجام می شود ؟

  • در طراحی دیوارهای بتنی پیش ساخته می‌توان سطح خارجی دیوار را با طرح‌ها و روش‌های گوناگونی طراحی کرد. به عنوان مثال می توان از یک بافت سطحی سنگدانه ای و بسیار زینتی استفاده کرد و یا حتی از اشکال مختلف و به شکلی حجاری شده و قالبی در محل استفاده نمود. دیوارهای پیش ساخته به صورت پانل در ابعاد مختلف تهیه می‌شوند که می‌توانند تا ارتفاع چندین طبقه گسترش یافته و یا به‌صورت روکش ستون‌ها عمل کنند. در نظر داشته باشید که معمولا دیوارهای پیش ساخته بتنی به صورت ضد آب تولید می شوند

 15. چه عواملی بر قیمت دیوار پیش ساخته بتنی تاثیر گذار است ؟

  • قیمت مصالح و مواد تشکیل دهنده دیوار پیش ساخته بر هزینه نهایی اجرای دیوار پیش ساخته تاثیر گذار است. اگر قیمت میلگرد ، ماسه ، شن ، سیمان و … در بازار تغییر کند؛ مطمئناً قیمت دیوار بتنی پیش ساخته نیز تغییر خواهد کرد.

 16. سلام کمترین قیمت دیوار های خود ایستا چقدره؟

 17. هزینه نصب دیوار پیش ساخته بتنی خودایستا چقدر است ؟

 18. با سلام
  لطفا قیمت این دیوارهای پیش ساخته را اعلام فرمایید

 19. قیمت وهزینه اجرای دیوار پیش ساخته بتنی چقدر است؟

 20. دیوار پیش ساخته واقعا محصول کاربردی و مفیدی هست

  • همینطوره. دیوار پیش ساخته در کاهش زمان اجرای پروژه و هزینه نهایی پروژه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و چالش های ساخت و ساز را کاهش می دهد.

 21. دیوار پیش ساخته بتنی فقط دارید؟ من دیوار گچی میخوام، پنل سبک گچی پیش ساخته

 22. برای خرید دیوار پیش ساخته بتنی دست دوم به کجا
  مراجعه کنم ؟

 23. دیوار پیش ساخته چقدر در برابر زلزله مقاومت داره ؟

  • محل‌های اتصال همواره تحت تاثیر نیروهای ناشی از زلزله هستند. در صورتی ‌که اتصالات به درستی اجرا نشده باشند، ناپایداری‌های ناشی از زلزله در محل‌ اتصالات افزایش خواهد یافت. بنابراین دیوارهای پیش ساخته جدید همچون پانل پیش ساخته وال اسپید و یا کناف با اتصالات استاندارد و مستحکم از این ناپایداری جلوگیری خواهند کرد. بعلاوه سبک سازی سازه به وسیله دیوار پیش ساخته عملکرد لرزه ای آن را بهبود خواهد داد.

 24. کدوم یکی از این دیوارا سبک تره؟

  • دیوارهای والکریت جزو دیوار پیش ساخته بتنی سبک بوده و عایق صوت ، حرارت و برودت نیز هستند. همچنین مقاومت این دیوارها در برابر آتش سوزی و زلزله بسیار بالا است.

 25. سلام وقت بخیر دیوار پیش ساخته بتنی برای یه ساختمون ۱۰۰ متری انتخاب مناسبیه؟

  • برای انتخاب دیوار پیش ساخته باید جزئیات شرایط پروژه را در نظر گرفت. با شماره کارشناسان عمران مدرن به شماره زیر تماس بگیرید و جزئیات پروژه را به متخصصان اطلاع دهید تا امکان استفاده از دیوارپیش ساخته برای پروژه مورد نظرتان بررسی شود.

   ۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵‌‌‍

 26. دیوار پیش ساخته بتنی چه مزایایی دارد ؟

  • ابعاد متنوع، طرح‌های متنوع، سرعت بالای اجرا، نیروی انسانی کم، صرفه اقتصادی، جابجایی آسان، کاهش هزینه نماسازی، تعمیر با هزینه کم و بسیاری از موارد دیگر از مزایای دیوار پیش ساخته است.

 27. برای ساخت دیوار پیش ساخته میشه طرح دلخواه رو سفارش داد و مثلثی باشه ؟

 28. چه عواملی بر قیمت دیوار پیش ساخته بتنی اثر گذار است؟

 29. آیا دیوار پیش ساخته بتنی ایمنی بیشتری نسبت به دیوار
  فنس کشی شده دارد؟

 30. درسته میگن دیوار پیش ساخته نازکه یا ضخامتش قابل تغییره ؟

 31. قیمت دیوار پیش ساخته بتنی چقدر است؟

 32. چند نوع دیوار پیش ساخته وجود دارد؟

 33. قیمت تمام شده ی دیوار پیش ساخته چقدر هست ؟

 34. قیمت دیوار پیش ساخته بتنی چقدر است؟

 35. هزینه دیوار پیش ساخته بتنی چقدراست؟

 36. هزینه کدام یک از این دیوار پیش ساخته بتنی مقرون به صرفه تر است؟

 37. با تشکر از مطالب کاربردیتون

 38. قیمت این دیوار پیش ساخته‌هاتون برای اینکه ارتفاعش بیش تر از سه متر باشه با اینکه ایرتفاعش کمتر از سه متر باشه فرق داره یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت