استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۱
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

آیفون تصویری

آیفون تصویری
قیمت آیفون تصویری

استفاده از آیفون تصویری و یا سیستم درب باز کن ، رفاه و آسایش ساکنین ساختمان را افزایش داده است. پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر، باعث شده است تا با نمایش فضای مقابل درب ساختمان علاوه بر ارتباط صوتی، از طریق تصویر نیز دسترسی به محیط خارج از ساختمان را فراهم شود.

آیفون‌ تصویری علاوه بر انتقال صدا، تصویر را نیز با کیفیتی مناسب به مانیتور داخل ساختمان منتقل می نماید. امکان ثبت و ضبط صوت و تصویر در سری های جدید آیفون تصویری باعث شده است که کاربرد آن ها در زمینه های امنیتی و حفاظتی ساختمان افزایش یابد.

نصب آیفون تصویری
سیستم درب بازکن

اجزای آیفون تصویری

آیفون تصویری به منظور بهره برداری مناسب و دقیق، از اجزای مختلفی مانند پنل، صفحه کلید و دوربین تشکیل شده است. نوع و امکانات این دستگاه به نوع هر یک از این تجهیزات وابسته است که در ادامه شرح داده می شود.

پنل یا صفحه کلید

عموما پنل آیفون تصویری در ورودی ساختمان و در ارتفاع ۱۴۵ سانتی متری از سطح زمین وصل می گردد. صدای زنگ واحد قابل تنظیم بوده و حداقل مقدار آن عمدتا ۷۰ دسی بل است. همچنین به طور معمول بدنه پنل ایفون تصویری از جنس آلومینیوم آلیاژی می باشد.

دوربین

وظیفه دوربین ایفون تصویری، دریافت تصاویر و ارسال آن به مانیتور قرار گرفته در واحد موردنظر است. که بر حسب نوع دوربین استفاده شده، تصاویر ارسالی به صورت رنگی یا سیاه و سفید می باشند.

آیفون تصویری
آیفون تصویری

همچنین جهت حفاظت از لنز دوربین و کنترل تاثیر نور بر تصاویر، یک محافظ شیشه ای بر روی لنز دوربین متصل می گردد. دوربین ایفون تصویری در دو حالت زاویه دید باز و معمولی قابل ارائه است. به طوری که در صورت استفاده از دوربین باز، زاویه دید دوربین بیشتر می باشد.

میکروفن، بلندگو، کلیدهای زنگ، پیچ های تنظیم دوربین، پایانه های اتصال سیم مانیتور آیفون تصویری به پنل، سیستم اتصال تغذیه و سیستم درب بازکن از دیگر تجهیزات آن به شمار می آیند. نوع پنل و همچنین صفحه کلید از عوامل بسیار تعیین کننده در بودن یا نبودن تجهیزات دیگر هستند.

قابلیت های آیفون تصویری

ایفون های تصویری مختلف موجود در بازار دارای قابلیت های متنوعی هستند که متناسب با نیاز افراد قابل خریداری و اجرا می باشند. علاوه بر آن قیمت نیز از دیگر عوامل مهم و تعیین کننده در انتخاب تجهیزات است. در ادامه انواع تجهیزات آیفون تصویری با قابلیت های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

صفحه نمایش 

صفحه نمایش ایفون تصویری متناسب با رنگ تصویر، اندازه و وضوح دارای انواع مختلفی است که هر یک قیمت متفاوتی نیز دارند. امروزه استفاده از صفحه نمایش های رنگی نسبت به صفحه نمایش سیاه و سفید به دلیل وضوح تصویر بالاتر، بیشتر شده است. براساس نیاز و کاربرد، صفحه نمایش در اندازه ۲.۵ تا ۱۰ اینچ قابل تهیه می باشد. در ادامه سایر قابلیت های صفحه نمایش ایفون مورد بررسی قرار گرفته است.

کلید لمسی

داشتن کلیدهای لمسی از دیگر ویژگی های بارز نسل جدید صفحه نمایش آیفون تصویری است. این ویژگی نه تنها باعث سادگی کاربری می شود بلکه زیبایی بیشتری نیز دارد. 

حافظه داخلی

داشتن حافظه داخلی این امکان ابرای کاربر فراهم می کند که از اشخاص مراجعه کننده به ساختمان آن ها تصویر تهیه و نگه داری کنند. بنابراین پس از بازگشت می توانند ببینند در نبود آن ها چه کسی به منزلشان مراجعه کرده است.

پنل آیفون تصویری
پنل آیفون تصویری

باز کردن درب پارکینگ

برخی از انواع ایفون تصویری دارای قابلیت باز کردن درب پارکینگ می باشند که با زدن کلید مورد نظر روی مانیتور، این امکان فراهم می شود.

ارتباط داخلی

این ویژگی امکان برقراری ارتباط بین واحدهای مختلف را از طریق صفحه نمایش فراهم می کند. این نوع صفحه کلید در انتخاب آیفون تصویری برای ساختمان های پر واحد کاربرد بیشتری دارد.

سیم کشی آیفون تصویری

انجام این کار با توجه به نقشه آیفون تصویری انجام می شود. برای انجام سیم کشی به صورت صحیح، آشنایی با سیم ها و نقاط اتصال پنل الزامی است. این در حالی است که در انواع برندها، سیم ها با رنگ های متنوع وظایف مختلفی از قبیل انتقال تصویر، صوت، فرمان باز کردن درب و تغذیه مدار آن را برعهده دارند. بنابراین برای سیم کشی آیفون تصویری ، برند و مدل آن نقش اساسی دارد.

نقشه آیفون تصویری
نقشه آیفون تصویری

انواع آیفون تصویری

اجرا و انتخاب نوع ایفون تصویری به عوامل مختلفی مانند تعداد طبقات، قیمت تجهیزات و محل اتصال بستگی دارد. بنابراین متناسب با شرایط، انواع مختلف ایفون تصویری قابل تهیه و متصل می باشد.

آیفون تصویری آنالوگ

آیفون‌های تصویری آنالوگ دارای کاربرد بیشتری نسبت به ایفون های تصویری دیجیتال در آپارتمان‌های کوچک هستند. در این نوع، آیفون تصویری در نمای ساختمان متصل شده که در ازای هر واحد آپارتمان دکمه‌ای روی پنل آیفون تعبیه می شود. بنابراین با فشردن دکمه مربوط، تصویر و صدای مراجعه کننده از طریق میکروفون و دوربین به صفحه نمایش داخل واحد ارسال شود.

آیفون تصویری آنالوگ در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ، معمولاً با بیش از ۳۰ واحد، به دلیل احتمال بروز مشکلاتی مانند تداخل زنگ‌ واحدهای مختلف، زنگ نخوردن آیفون ، تداخل تصویر و غیره، اجرا نمی‌شود. 

درب بازکن تصویری
درب بازکن تصویری

آیفون تصویری دیجیتال

آیفون تصویری دیجیتال دارای یک پنل با ۹ دکمه اصلی، نامگذاری شده از ۰ تا ۹، است. در این نوع در ازای هر واحد، یک دکمه مجزا تعبیه نمی شود. چرا که  ایفون تصویری دیجیتال برای ساختمان های بزرگ با بیش از ۳۰ واحد کاربرد بیشتری دارد. بنابراین تعبیه دکمه در ازای هر واحد به دلیل بروز مشکلات مختلف، منطقی نخواهد بود. بنابراین با شماره گیری کد مورد نظر هر واحد تصویر و صدای مراجعه کننده به داخل واحد منتقل می شود. آیفون کدینگ از بهترین نمونه های نوع دیجیتال است که در ادامه بررسی می شود.

آیفون تصویری کدینگ

آیفون کدینگ (کد دار یا coding) یکی از انواع آیفون تصویری پرکاربرد در ساختمان های بزرگ است. در واقع این ایفون تصویری معمولاً در ساختمان ‌هایی با تعداد واحد زیاد مانند برج‌ ها و مجتمع ‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد آیفون کدینگ به این ترتیب می‌ باشد که مراجعه کننده با وارد کردن شماره واحد شخص مورد نظر و سپس فشردن شستی زنگ آن بر روی پنل، می تواند ارتباط تصویری خود را برقرار نموده و شخص مراجعه کننده برای باز نمودن درب، از رمز استفاده نماید که این امر موجب افزایش امنیت ساختمان می گردد.

تعمیر آیفون تصویری

نحوه عیب یابی و اتصال کلیه سیستم ها از جمله سیستم های صوتی و تصویری نیازمند تجربه و مهارت کافی می باشد. بنابراین تعمیر آیفون تصویری و صوتی باید توسط افراد متخصص در این زمینه صورت پذیرد. خدماتی که جهت اتصال و تعمیر آیفون تصویری و صوتی قابل ارائه است، عبارتند از:

تعمیرکار آیفون تصویری
تعمیر آیفون تصویری و صوتی
 • سیم کشی و مسیریابی کابل ها
 • اجرا و تعمیر پنل جلوی درب
 • اجرا و تعمیر پنل های داخلی برای هر واحد
 • اجرا و تعمیر مانیتور آیفون تصویری
 • اجرا و تعمیر منبع تغذیه
 • اجرا و تعمیر قفل درب بازکن

قیمت آیفون تصویری

قیمت آیفون تصویری در سال ۱۴۰۰ متناسب با کاربرد آن در ساختمان های مختلف با توجه به تنوع مدل های و رشد سریع آن ها، متغیر است. پس از انتخاب مدل موردنظر ، بسیاری از فروشگاه ها خدمات اجرا این محصولات را نیز ارائه می دهند. از عوامل موثر در قیمت ایفون تصویری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تعداد واحدهای ساختمان

به طور معمول با افزایش تعداد واحدهای یک ساختمان، هزینه کلی ساختمان افزایش می یابد. اما با توجه به شرایط، ممکن است قیمت آیفون تصویری برای هر واحد کاهش پیدا کند. همچنین گاها با پیشرفت سیستم ها، صاحبان ساختمان تصمیم به تغییر می گیرند تا امنیت و امکانات رفاهی بیشتری را برای ساختمان و ساکنین آن فراهم نمایند. در چنین مواردی اگر اتصال سیستم آیفون تصویری و یا صوتی مستلزم انجام سیم کشی مجدد باشد و به صورت روکار و با اتصال داکت انجام گیرد، هزینه داکت کشی هم به هزینه آن اضافه خواهد شد.

مدل دستگاه

ایفون تصویری از سری کلاهایی است که نمونه های داخلی و خارجی زیادی با قابلیت های متنوع دارد. متناسب با تفاوت ساختار پنل ها و همچنین تولیدکنندگان هر یک از این برند ها، هزینه نهایی خرید آیفون تصویری متغیر خواهد بود.

هزینه ایاب و ذهاب

چنانچه اجرای سیستم به دلایلی با رفت و آمد زیاد نصاب به محل همراه باشد، هزینه ایاب و ذهاب نیز به دستمزد نهایی نصاب اضافه می ‌گردد.

برای مطالعه بیشتر:

قفل دیجیتال

درب اتوماتیک

درب ضد سرقت ، امنیت ، آسایش زیبایی

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته مخفی

انواع دوربین مدار بسته

دستگاه کنترل تردد

هوشمند سازی ساختمان

آنتن مرکزی

دزدگیر اماکن – دزد گیر خانه

۸ نظر

 1. ممنون از اطلاعاتتون . لطفا قیمت انواع آیفون تصویری رو هم ذکر کنین

 2. سلام آیفون تصویری ما دوتا دوربین داره یعنی روی صفحه کلید آیفون نوشته که دوربین یک و دوربین دو اما دوربین دو کار نمیکنه و به جاش یه صفحه آبی رنگ رو نشون میده چطور وقتی تلویزیون تصویرش میپره اونطوری میشه راهنماییم کنید کهدمشکلش از کجا میتونه باشه؟؟!

 3. سلام وقت بخیر ، امکان تعویض آیفون های ساده ی صوتی رو با آیفون تصویری رو دارید ؟؟؟

 4. آیفون تصویری که عکس بگیره یا فیلم صبط کنه دارید؟

  • سلام بله متناسب با بودجه شما در برندهای مختلف این آیفون قابل تهیه است. می تونید برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

 5. قیمت نصب آیفون تصویری برای ساختمان سه طبقه چقدره حدودا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت