گچ بری (ابزار زنی)

گچ بری (ابزار زنی)

تعداد ارائه دهنده ها

۵۰ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید
renov_banner

گچبری (ابزار زنی)

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
خدمات ساختمانی مقیمی

خدمات ساختمانی مقیمی

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۵

آرک نوا

آرک نوا

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

گچ کاری مرادی

گچ کاری مرادی

۳

location

تهران

phone

******۰۹۹۱۰

استاد تیمور یارمرادی

استاد تیمور یارمرادی

۳

location

همدان

phone

******۰۹۱۸۸

گچ بری مجتبی پارسایی

گچ بری مجتبی پارسایی

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

گچ بری شیک

گچ بری شیک

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۰

نوکلاسیک

نوکلاسیک

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

تبریز ساختمان

تبریز ساختمان

۴

location

تبریز

phone

******۰۴۱۳۳

گچ کاری جهانی

گچ کاری جهانی

۳

location

تهران

phone

******۰۹۳۶۶

گچ کاری بیرانوند

گچ کاری بیرانوند

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۶۶

سعید بلوچستان

سعید بلوچستان

۳

location

زاهدان

phone

******۰۹۱۸۴

گچ کاری کلاسیک

گچ کاری کلاسیک

۳

location

زاهدان

phone

******۰۹۱۵۶

گچ کاری نووین تالش

گچ کاری نووین تالش

۳

location

تالش

phone

******۰۹۱۱۶

گچ کاری ماهشهر

گچ کاری ماهشهر

۳

location

بندر ماهشهر

phone

******۰۹۳۶۳

ابتدا
۱
۲
۳
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گچ بری (ابزار زنی)

گچ بری از دیرباز به عنوان اصلی ترین تزئینات ساختمان محسوب می شده است. پیشینه تاریخی آن در ایران به دوره ساسانیان باز می گردد. در آثار باستانی این هنر که در کشور مشاهده می شود همگی با دست تراشیده شده اند. اما روش نسبتا نوینی در این صنعت پایه گذاری شده است که در طرح های مدرن و هندسی به کار گرفته می شود. این نوع گچ بري با استفاده از قطعاتی که به اصطلاح به آنها ابزار می گویند، انجام می شود. ابزار ها با برش طرح های مختلف بر لبه های قطعات پلاستیکی یا چوبی توسط خود گچبر ها ایجاد می شوند.

 

گچبری دیوار
ابزار زنی دیوار و ستون

 

گچ بری مدرن

گچ بری مدرن همان طور که از نامش پیداست، به آن دسته از گچ بري هایی گفته می شود که ظاهری نسبتا ساده و یا هندسی دارند. از جمله آن می توان به گچ بري گلویی سقف ، قاشقی لبه دیوار، گچ بري نور مخفی سقف ، گچ بري دور لامپ یا لوستر و انواع ابزار زنی های دیگر اشاره کرد. در این مطلب به انواع مدل این نوع ابزارزنی که در یک ساختمان می تواند به کار برده شود، پرداخته شده است.

 

گچ بری سقف ساده و شیک

ابزار زنی سقف

 

گچ بری سقف

گچ بری سقف شامل قسمت های مختلف سقف از جمله گچ بري نور مخفی سقف ، گلویی سقف، دور لامپ می باشد. در انتخاب نوع ابزار زنی سقف بهتر است مواردی را در نظر گرفت که ادامه به آنها اشاره شده است:

 

مدل گچبری سقف پذیرایی
گچ بري روی تیرریزی سقف

 

  • قبل از شروع به کار و انتخاب گچبر ابتدا سبک مورد دلخواه و متناسب با فضای مورد نظر باید انتخاب شود. اینکه سبک گچ بري مدرن انتخاب شود یا سبک مدرن علاوه بر سلیقه شخصی به ابعاد فضاها نیز ارتباط دارد. در آپارتمان های کوچک بهتر است از طرح های کلاسیک پرهیز شود و بیشتر سبک مدرن مدنظر است. علاوه بر این سبک دکوراسیون و مبلمان خانه نیز در تعیین سبک ابزار زنی موثر است.

 

گچبری دیوار پذیرایی
ابزار زنی ساده متناسب با دکوراسیون

 

  •  گچ بری هایی با طرح شلوغ یا پیچیده که کل سقف را پوشش می دهد، مناسب فضاهای با ارتفاع کم نیست و باعث کوتاه به نظر رسیدن ارتفاع فضا می شود. بهتر است از این طرح ها در فضاهایی که حداقل ارتفاع سقف آن 3 متر است استفاده کرد.

 

گچبری دور ستون
ترکیب گچ بری عمودی و افقی در سقف های بلند

 

  • میزان استفاده از گچ بري در آپارتمان یا خانه به متراژ واحد نیز بستگی دارد. در واحدهای کوچک بهتر است در میزان استفاده از ابزار زنی دقت کرد و از افراط در استفاده از آن پرهیز کرد. هم چنین از مدل های مدرن و کم حجم استفاده کرد.

 

قیمت گچبری سقف پذیرایی
گچ بري ساده در آپارتمان کوچک

 

  •  گچ بری هنری است که عموما در لبه ها و کنج های دیوار، سقف و ستون، یا در مرکز سقف و دیوار به منظور قاب کردن چراغ یا تابلو به کار برده می شود. بهتر است از افراط در به کارگیری آن در سطوحی بی مورد پرهیز شود.

 

مدل دیوار پذیرایی
گچ بری دور پنجره و دیوار

 

  •  می توان از رنگ های بسیار ملایم یا خنثی در رنگ آمیزی ابزارها استفاده کرد، اما رنگ سفید در گچ بري مدرن مناسب تر است و اغلب در طرح های کلاسیک از رنگ آمیزی یا پتیه کاری استفاده می شود.

 

گچبری ساده
ابزار زنی دیوار با پتینه کاری

 

گچ بری گلویی سقف

گچ بري گلویی سقف شامل انواع مختلفی است که بسته به محل آن و نوع زیرسازی می توان کارهای متفاوتی ارائه داد. در مواقعی که گلویی زیر کانال کولر اجرا شده و یا به به دلایل مختلف از سقف کاذب در آن قسمت بهره گرفته شده است.

 

مدل گچبری سقف پذیرایی ساده
گچ بري سقف اتاق نشیمن

 

قبل از شروع گچ بري ، ابتدا در قسمت زیر کانال کولر رابیتس کاری می شود. در برخی مواقع ابزار زنی به صورت مستقیم بر روی اعضای سازه ای مانند سقف یا تیر انجام می شود. در اجرای هر کدام تفاوت های جزئی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

 

گچبری نور مخفی سقف
گچ بری گلویی سقف با چراغ هالوژن

 

گچ بری دور لامپ

همان طور که ذکر شد، این هنر به منظور ایجاد سلسله مراتبی برای یک اتفاق در سقف یا دیوار استفاده می شود. گچ بري دور لامپ به منظور قاب کردن چراغ یا لوستر اجرا می شود تا چراغ به یکباره و بدون مقدمه روی سطح قرار نگیرد.

 

مدل گچبری سقف پذیرایی
گچ بری دور لامپ با نورپردازی خطی

 

در گچ بري مدرن از ابزار زنی دور لوستر روی محیط یک دایره یا مربع اجرا می شود. طرح ابزار و هندسه آن را می توان با مشورت گچبر انتخاب کرد.

 

گچ بری سقف پذیرایی
گچ بری دور چراغ سقف

 

گچ بری نور مخفی سقف

گچ بري نور مخفی سقف بسته به محل آن متفاوت است. در گلویی سقف به دلیل اجرای سقف کاذب فضای کافی در قسمت بالا فضایی برای نورپردازی ایجاد می شود. این نوع ابزار زنی فضایی کافی برای استفاده از نورپردازی هالوژن دارد.

 

گچبری دیوار پذیرایی
گچ بري نور مخفی سقف در اتاق ناهارخوری

 

در برخی مواقع گچ بري گلویی سقف روی برآمدگی های محل تیر اجرا می شود. در این صورت امکان استفاده از هالوژن وجود ندراد و باید از شیلنگ نوری که در رنگ های مختلف در بازار موجود است، استفاده کرد. می توان با فاصله گذاری از سقف، فضایی برای نورپردازی ایجاد کرد. ولی در بسیاری موارد بدون در نظر گرفتن فضای نورپردازی لبه ابزار به سقف اتصال کامل دارد.

 

گچبری نور مخفی سقف
گچ بری نور مخفی سقف با چراغ هالوژن

 

طرح رایج دیگری از گچ بري سقف باکس های مربع شکل یا فرورفتگی هایی به شکل دایره در سقف است. در واقع این نوع از ابزار زنی ، در سقف کاذب با رابیتس رواج دارد و در نورپردازی آن از چراغ های هالوژن یا شیلنگ نوری استفاده می شود.

 

گچبری گلویی سقف
گچ بري نور مخفی سقف

 

مدل دیگری که اغلب در پذیرایی استفاده می شود. سقف کاذبی به شکل دایره، بیضی یا چندضلعی در مرکز سقف است که دور آن نورپردازی مخفی انجام می شود و در داخل لوستر و نورپردازی اصلی قرار می گیرد.

 

گچ کاری سقف ساده و شیک
گچ بری نور مخفی سقف دور چراغ

 

گچ بری دور ستون

ستون سازه ای یکی از عناصری است خواه ناخواه در وسط فضاهای مختلف خصوصا نشیمن و پذیرایی قرار خواهد گرفت. بنابراین می توان با هنر گچ بري به زیبایی ستون و فضا افزود. ستون عنصری خطی محسوب می شود که نسبت ارتفاع به عرض آن زیاد است (نسبت حدود ۳ متر به ۰/۴ متر). در راستای متناسب کردن نسبت های اضلاع ستون می توان پایه و دور ستون را ابزار زنی کرد. همچنین کادربندی های وجوه ستون با ابزار زنی یکی از تزئینات رایج است. یکی از ابزار زنی های رایج دور ستون استفاده از قاشقی یا پیچک دور ستون است.

 

قیمت گچبری دور ستون
گچ بری دور ستون با ابزار زنی قاشقی

 

گچ بری سقف آشپزخانه

بهتر است گچ بري سقف آشپزخانه ساده باشد، زیرا کابینت و تجهیزات آشپزخانه فضای آشپزخانه را به طور کامل پر می کنند. بدین ترتیب افراط در آن باعث آشفتگی فضا خواهد شد. اگر بین کابینت و سقف فاصله ای وجود دارد، می توان از ابزار زنی گلویی بهره گرفت. اگر از سقف کاذب شیشه ای و یا انواع سقف کاذب های دیگر استفاده شده می توان، دور سقف کاذب را ابزار زنی کرد.

 

گچبری سقف آشپزخانه
گچ بري سقف آشپزخانه

 

گچ بری سقف پذیرایی

پذیرایی مجلل ترین قسمت هر خانه ای است که می توان از انواع این هنر فاخر در آن بهره جست. بسته به هزینه و سلیقه می توان از انواع طرح های سقف کاذب رابیتس و گچ بري های گلویی سقف با نورپردازی مخفی استفاده کرد.

 

گچ بری سقف
گچ بری مدرن سقف پذیرایی در امتداد تیرریزی

 

یکی دیگر از گچ بري های مدرن سقف پذیرایی ، به صورت خطوط منحنی و نقوش هندسی است که در سبک های مدرن مورد استقبال عموم قرار گرفته است.

 

گچ بری مدرن سقف
گچ بري سقف ناهارخوری

 

گچ بری دیوار

گچ بري دیوار در فضاهای ناهارخوری، راهرو، نشیمن و یا پذیرایی رایج است. عموما ابزار زنی دیوار برای کادر بندی دیوارهایی با طول زیاد مانند راهرو ها و یا تعریف فضا یا ایجاد تمرکز در دیوارهای قسمت ناهارخوری انجام می شود.

 

گچبری دیوار پذیرایی
گچ بري دیوار با کادربندی

 

 

هدف از کادر بندی در هر کدام از این فضا می تواند نصب چراغ های دیوارکوب و نورپردازی دیوار و یا نصب تابلو و یا آیینه باشد تا هر کدام از این تجهیزات و لوازم دکوری انسجام کافی با دیوار داشته باشد.

 

گچبری دیوار
گچ بری راهرو با کادربندی چراغ دیوارکوب

 

گچ بری دیوار پذیرایی

گچ بري دیوار پذیرایی می تواند مجلل تر از باقی قسمت ها باشد و در دیوارهای پشت مبل ها با هدف کادربندی دیوار بالای مبل ها و یا قاب کردن یک تابلو با ارزش انجام شود. شومینه یکی از عناصری در پذیرایی است که با ابزار زنی می توان طرح های بسیار متنوعی ارائه داد. انواع مدل های آن ادامه آمده است.

 

گچبری مدرن و شیک
گچ بری دیوار پذیرایی با کادربندی

 

اجرای گچ بری

قبل از شروع کار باید زیرسازی مناسب آن فراهم شود. زیرسازی گچ بري در صورتی که روی سقف کاذب رابیتس انجام شود نیاز به رابیتس کار خواهد داشت. قبل از رابیتس کاری میلگردهای فولادی از سقف بیرن گذاشته می شوند. سپس توسط رابیتس کار فرم دلخواه روی سقف یا دیوار پیاده می شود. داخل فضای رابیتس با گچ پر می شود. مرحله گچکاری به منظور صاف کردن سطوح انجام می شود. در نهایت سطح آماده ابزار زنی می شود. در مواردی که نیاز به سقف کاذب یا فرم روی دیوار نباشد. گچکاری به صورت مستقیم روی دیوار انجام شده و آماده ابزار زنی می شود.

 

گچبری با رابیتس
گچ بری سقف با رابیتس کاری

 

قیمت گچ بری

قیمت گچ بری بسته به نوع طرح، ابزار، مهارت استادکار و همچنین استفاده از سقف کاذب دارد. در صورت اجرای و زیرسازی سقف کاذب توسط گچبر هزینه های آن متفاوت خواهد بود. قیمت ابزار زنی به صورت متری محاسبه می شود و در ابتدا هر گچبر هزینه مورد نظر خود را بسته به طرح درخواستی اعلام می کند.

 

گچ بری سقف پذیرایی
گچ بری سقف با ترکیب نورپردازی مخفی، هالوژن و لوستر

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ارسلان ولی پور

گچبر های شما با همین ظرافت اجرا میکنن گچبری را؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما