کاشت گل و گیاه

کاشت گل و گیاه

تعداد ارائه دهنده ها

۲۵ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

کاشت گل و گیاه

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
مدل ساز

مدل ساز

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

نوآوران اثر

نوآوران اثر

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱٢٢

آرامش سبز تهران

آرامش سبز تهران

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

سورن بام

سورن بام

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

بیونیکا

بیونیکا

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

بارش سبز

بارش سبز

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

نیروانا

نیروانا

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

پردیس سبز پارسیان

پردیس سبز پارسیان

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

ویرا طرح اسپرلوس

ویرا طرح اسپرلوس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

آرچی پرژن

آرچی پرژن

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

گلدن لوتوس

گلدن لوتوس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

فراکارنو

فراکارنو

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

گروه ساختمانی آبان

گروه ساختمانی آبان

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

آی آر گاردن

آی آر گاردن

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۴

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

گلکاری فضای سبز حیاط ویلا

گلکاری فضای سبز حیاط


در ادامه با ویلاطور در مقاله ( گلکاری فضای سبز حیاط ) همراه باشید تا در مورد انواع گلکاری فضای سبز حیاط خانه و ویلا که آرامش و فضای زیبایی را به حیاط منزل شما میدهد آشنا شوید. و در صورت علاقه، خودتان قادر به طراحی و پیاده سازی گلکاری فضای سبز در حیاطتان خواهید بود تا از آن لذت ببرید.


گلکاری فضای سبز حیاط

محوطه سازی با فضای سبز گلکاری چمن ویلاطور

اگر به دنبال راه های ساده برای گلکاری فضای حیاط، پاسیو و بالکن خود هستید، به هیچ عنوان این مطلب ویلاطور را از دست ندهید. ایده های بسیار ساده ای وجود دارند که در عین کم خرج و کم دردسر بودن، جالب ترین انواع گلکاری را در بر می گیرند. این ایده ها می توانند به فضای مورد نظر شما رنگ و روی دیگری داده و محیط را با زیبایی هر چه تمام تر زینت بدهند.
ایده های گلکاری محوطه حیاطگیاهان چندساله با عمر طولانی بکارید

گیاهان چندساله چندسال پیاپی رشد می‌کنند و گل‌ می‌دهند در حالیکه گیاهان یک ‌ساله تنها یک سال زنده هستند و در واقع فقط یک فصل زندگی می‌کنند. بهتر است که برای حفظ بودجه‌ خود از گیاهان چندساله استفاده‌ کنید. باغچه خود را با گیاهان چندساله آراسته کنید.


گیاهان چندساله با عمر بالا ویلاطور

گلکاری فضای سبز حیاط


در زیر چند نمونه گیاه چندساله با عمر طولانی را نام بردیم:

ومادران


آقونیطون


آلیسوم (گل عسل)


آنمون


بابونه


ساه پسند


تاج الملوک
برای گلکاری حیاط یک گلدان زیبا به ‌ایده‌های خود اضافه کنید

اگر کمی به کشاورزی و باغبانی علاقه داشته باشید، یا اگر حیاطی داشته باشید که هر از گاهی به آن رسیدگی می‌کنید، پس احتمالا هر آنچه برای گل‌کاری و صیفی‌ نیاز هست را دارید و نیازی نیست که ابزارهای کشاورزی گران‌ قیمت از فروشگاه‌های باغبانی بخرید.


گلدان گلکاری ویلاطور

بعلاوه این که وسایلی مانند جعبه‌ها و بشکه‌های انواع نوشیدنی‌ها لاستیک‌ اتومبیل و یا پالت‌های کهنه می‌توانند جایگزین‌های جالبی برای گلدان‌ها به شمار روند. نکته قابل‌ توجه این که استفاده این‌ها در یک‌ فضا با ایجاد تغییر سطح منظره زیبایی را نیز تولید می‌کند.


گلکاری گلدان ویلاطوراز دوستانتان قلمه گیاهان مختلف را بگیرید

گل‌ها و گیاهان زیادی هستند که می‌توانند با قلمه از گیاه دیگری رشد و نمو کنند. قبل از اینکه تصمیم به خرید گیاه، دانه‌گیاه یا پیازگلی بگیرید که می‌توانند هزینه زیادی برای شما داشته باشند؛ بهتر است از دوستانتان که گیاهان زیبایی دارند قلمه بگیرید.


قلمه گل و گیاه ویلاطور

بعضی از گل‌ها و گیاهان‌ زیبا مثل اقاقیا یا گل‌های‌ کاکتوس با قلمه‌زدن به‌ خوبی رشد می‌کنند و حیاط ‌منزل شما را آراسته و زیبا می‌کنند.


قلمه گل ویلاطور

گلکاری فضای سبز حیاط


اگر گل‌های چندساله را به خوبی نمی‌شناسید، ویلاطور چند نمونه زیر را پیشنهاد می دهد:


آلیوم


آستیله


گل میمون


گل شب ‌بو


گل مخروطی


پنجه‌ کانگورو


مریم ‌گلی


ورونیکا
برای فضا سازی حیاط از چمن استفاده کنید

( ارزان و همیشگی )


استفاده از چمن به‌ باغچه شما شکلی مدرن و زیبا می‌دهد. درحالیکه بسیار زیبا هستند و نیاز به نگهداری زیادی نیاز ندارند به بودجه مالی شما هم آسیبی نمی‌رسانند. اما به حیاط شما جلوه‌ای زیبا و مجلل می‌دهند.


چمن در گلکاری ویلاطور

انواع چمن هایی که می‌توانید استفاده کنید عبارتند از:

چمن جو دو سر


چمن نی زار پرمانند


کتان


چمن چشمه‌ای


چمن ساقه‌ای کوچک


چمن معمولی


چمن در محوطه سازی ویلاطوربرای گلکاری حیاط استفاده از گل و گیاهان چهار فصل مناسب است

باغچه های چهار فصل از فصل بهار تا تابستان و اوایل پاییز و تا اواسط آذر سبز و سر حال باقی می­مانند. حتی در وسطای زمستان هم باغچه ها ساختار سبز خود را حفظ می کنند و نشانه های حیات و زندگی را به نمایش میگذارد. وجود یک گلخانه کوچک و گلدان های رنگارنگ آن هم در اوج زمستان، نشانه ای از وجود عزم جدی صاحب خانه و باغچه برای استقبال ازفصل بهار با گیاهان همیشگی و جدید است.


در کاشت درختان میوه باید نکاتی را رعایت کرد. از جمله اینکه این درختان معمولا پیوندی هستند یعنی یک گیاه با میوه خوب و مشخصات مورد نظر ما روی یک گیاه دیگر که ریشه های قوی دارد یا بومی منطقه ماست پیوند زده می شود تا خصوصیات مورد نظر ما از نظر مثلا میوه خوب یا آفات کمتر یا … در کنار ریشه‌های قوی برای ما تجلی پیدا بکند.


 


محل پیوند کاملا روی گیاه و معمولا در درختان میوه سردسیری در ارتفاع ۱۵ یا ۲۰ سانتیمتری پایین گیاه قابل مشاهده است. این محل جایی است گیاه دومی روی گیاه اولی وصل شده است.


 


نکته مهم در کاشت درختان پیوندی این است که محل پیوند باید بالاتر از سطح خاک قرار گیرد. در صورتی که پیوند زیر خاک بماند در سالهای آتی که شاخه‌ها وجوانه‌های جانبی تولید می شوند معلوم نخواهد بود که این شاخه متعلق به پایه است یا پیوند؟ چرا این نکته اهمیت دارد؟ زیرا شما به عنوان باغبان باید شاخه‌های روییده از پایه را قطع کنید. چرا که این شاخه‌ها خصوصیات خوب پیوند را ندارند و باعث تلف شدن انرژی کلی هم خواهند شد.


 


علاوه بر این تماس خاک با محل پیوند ممکن است منجر به فعالیتهای عوامل بیماری زای قارچی – باکتریایی شده و پیوند بشکند.


در رزها این مساله کاملا مشهود است. زیرا رزها معمولا روی رز وحشی (سگ رز – گیلدیک) پیوند می شوند و اگر این پایه اجازه رشد پیدا بکند گلهای ریز سفیدرنگی با تیغ های فراوان تولید می کند و رز اصلی را کاملا کنار زده و پیوند را می شکند.


 


آماده‌سازی زمین:


فرض ما این است که شما میخواهید در باغچه خانه درخت بکارید.


 


محلی که می خواهیم درخت میوه را در آن بکاریم باید دارای خاک حاصلخیز و غنی باشد. اگر ساختمان را تازه احداث کرده‌اید احتمالا بقایای مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان و … در خاک باغچه باشد. این مواد باید از باغچه خارج و مخلوط خاک زراعی مرغوب همراه با کود حیوانی پوسیده و ماسه حداقل به ارتفاع نیم متر و اگر مقدور بود بیشتر از آن در باغچه خانه ریخته شود. اگر می توانید پیشنهاد باغبانها این است که بیشتر از یک و نیم متر از عمق خاک باغچه را بردارید (زیرا درختان میوه تا چند متری عمق زمین هم ریشه می دوانند) و با خاکی که مخلوطی از خاک زراعی و کود حیوانی و ماسه باشد جایگزین شود. (البته هر چقدر خاک شما حاوی باقیمانده موجودات زنده اعم از گیاهان یا جانوران – مانند پوست مو پودر خون پودر استخوان و… باشد در آینده رشد گیاهان شما به دلیل وجود مواد آلی بیشتر – بهتر خواهد بود).


 


آشنایی با روش کاشت درخت,آموزش درختکاری


محلی که می خواهیم درخت میوه را در آن بکاریم باید دارای خاک حاصلخیز و غنی باشد


 


بهترین خاک زراعی آن خاکی است که رنگ آن تیره باشد و از قرمز به قهوه‌ای و سیاهی بگراید. این خاک باید از سطح زمین جمع آوری شود و به عمق بیش از سی سانتی متری نرود (خاک سطح الارض) خاک زراعی را مصالح فروشیها و حمل خاک ها برای شما می‌آورند. ولی حتما از بهترین محل خاک را تهیه کنید.


 


(در مناطق استثنایی کره زمین عمق خاک سطح الارض زیادتر از این عدد است و بستگی به محل زیست شما دارد. ممکن است از این عدد هم کمتر باشد)


 


خاک زراعی خوب را در حالت خشک، وقتی در مشت‌تان بگیرید و فشار دهید به هم می چسبد و فشرده می شود ولی با یک ضربه کوچک از هم جدا شده و دوباره پودر مانند می شود. خاک زراعی بد به شدت چسبنده است و از هم جدا نمی شود. خاک فقیر هم رنگ و روی جالبی ندارد و به زردی و خاکستری می گراید و برای باغچه خوب نیست.


 


آماده سازی چاله:


بعضی درختان میوه مانند گلابی یا گردو ریشه اصلی Tap root خیلی محکم و درازی دارند و برای این درختان لازم است که چاله عمیق تری کنده شود. عرض نیم متر برای مثال و عمق ۷۵ سانتی متر برای خاکی که مناسب است کنده می شود ولی اگر محل شما کاملا نامناسب و سنگلاخی است می توانید تا دو متر عمق و یک متر عرض بکنید و با خاک خوب پر کرده و درختکاری کنید. در کل عمق و قطر گودال باید از عمق و طول ریشه‌ها بیشتر باشد.


محل چاله باید عاری از ریشه های گیاهان دیگر باشد.


 


برای باغکاری معمولا توصیه می شود این چاله را از پاییز بکنید و آماده بگذارید تا بهار که میخواهید کشت کنید رطوبت درون چاله افزایش یافته و موجودات ذره بینی در محل چاله آماده خدمتگذاری به نهال جدید باشند.


در حال حاضر تراکتورهای مجهز به چاله‌کن نیز وجود دارند و می توانند سرعت چاله‌کنی را چندین برابر کرده و هزینه کارگر را پایین تر بیاورند (این خدمت در گلستان علی نیز ارائه می شود)


 


آماده سازی نهال:


تا قبل از کاشت باید ریشه‌ها را پاشنه پوشی کرد. یعنی ریشه‌ها نباید در معرض نور و هوا باشد و بهتر است اطراف ریشه‌ها را با خاک یا ماسه یا کیسه پلاستیکی سیاه پوشاند.


معمولا شب قبل از کاشت، نهالها را در آب می گذارند تا ریشه‌ها به اندازه کافی آبگیری بکنند و رقابت اسمزی بین خاک و ریشه اگر بوجود آمد ریشه ها آب از دست نداده و خشک نشوند.


 


ریشه های نهالی که می خرید باید کاملا قوی و سالم باشد. در هنگام در آوردن گیاه ریشه‌ها صدمه می بیند. این قسمتهای صدمه دیده را با قیچی تیز باید هرس کنید. تا سطح تماس محل زخم با خاک کمتر شده و احتمال بروز بیماریهای قارچی کاهش یابد. این عمل همچنین موجب تحریک ریشه به تولید ریشه های فرعی می شود.


از طرف دیگر چون حجم ریشه‌ها در اثر انتقال کم شده است. بهتر است حجم ساقه‌ها را نیز هرس کرد تا ریشه و ساقه متناسب باشند.


 


آموزش کاشت درخت,نحوه کاشت درخت


بهتر است حجم ساقه‌ها را هرس کنید تا ریشه و ساقه متناسب باشند


 


در صورتیکه محل شما بادگیر است. همراه با نهال یک قیم محکم نیز کنار نهال قرار دهید تا باد نهال را خم کرده و نشکند. و این قیم ممکن است لازم باشد چند سال در کنار نهال باقی بماند.


 


نحوه کاشت نهال, بهترین زمان آبیاری نهال


همراه با نهال یک قیم محکم قرار دهید


 


همچنین نهال میوه را معمولا کوتاه نگه میدارند تا عمل میوه چینی راحت باشد. برای این کار مثلا در مورد سیب ساقه اصلی را پس از کاشت تا ۸۰ سانتیمتر بالای محل پیوند نگه داشته و بالاتر از آن را حذف می کنند. این کار باعث می شود ساقه های جانبی به شکل یک جام رشد کرده و نور کافی به درون شاخه‌ها برسد. (این موضوع مبحث بزرگی به نام «هرس» است و در کتاب های مختلفی به زبان فارسی به طور تخصصی توضیح داده شده است.)


 


عمل پرالیناژ:


در مقیاس بزرگ برای اینکه درصد موفقیت کاشت درختان بیشتر شود، پرالیناژ تمهیدی است که کمک زیادی به باغبان می کند. این عمل عبارت است از آغشته کردن ریشه نهال به موادی چسبنده و ضدعفونی کننده.


 


مراقبت و نگهداری نهال,نحوه انتخاب درخت مناسب


عمل پرالیناژ عبارت است از آغشته کردن ریشه نهال به موادی چسبنده و ضدعفونی کننده


 


در یک بشکه ۱۰۰ لیتری آب مقدار ۱۰ کیلوگرم رس الک شده + ۵ کیلوگرم پهن الک شده + ۳۰۰ گرم سم قارچ کش مانند بنومیل مخلوط می کنند. و ریشه نهال را درون آن فرو برده و سپس می کارند.


 


رس و پهن به ریشه‌ها می چسبد و به دلیل خاصیتهای مختلفی که خداوند به آنها داده موجب ترمیم زخم‌های ریشه و حفظ رطوبت اطراف ریشه و تامین مواد غذایی اولیه مورد نیاز ریشه می شوند. سم قارچ کش نیز که فعالیت قارچها را در اطراف ریشه کم می کند.


 


این عمل در هر مقیاسی قابل انجام است و شما میتوانید به جای ۱۰۰ لیتر آب از ۱۰ لیتر آب+۱ کیلوگرم رس+نیم کیلوگرم پهن + ۳۰گرم سم قارچ کش استفاده کنید برای کاشت چند نهال از این مخلوط استفاده کنید.


 


انجام کاشت نهال:


بعد از کندن چاله، مهم طرز و محل قرار گیری نهال است. محل پیوند باید حدود ۱۵ سانتیمتر (یکم بالا پایین اشکال ندارد) بالاتر از سطح خاک قرار گیرد.


ریشه ها باید به صورت مرتب در خاک قرار گیرند و پیچیده و در هم نباشند. برای اینکار معمولا مقداری خاک به صورت کله قندی در ته چاله می ریزند و ریشه‌های نهال را روی آن مرتب رو به پایین می گذارند.


 


آموزش درختکاری, آموزش کاشت درخت


ریشه ها باید به صورت مرتب در خاک قرار گیرند و پیچیده و در هم نباشند


 


روی ریشه ها را با خاک خوب سطح الارض می پوشانند و می توانید اطراف نهال را به صورت کاسه مانندی شکل بدهید تا آب در آن خوب جای بگیرد و به مرور ته نشین شود.


 


نحوه کاشت درخت,آشنایی با روش کاشت درخت


روی ریشه ها را با خاک خوب سطح الارض می پوشانند


 


نهال را به صورت عمود بر سطح قرار داده و تراز بودن آن را از دو طرف چک کنید، قبل از آبیاری خاک اطراف نهال را معمولا با ضربات پا محکم می کنند و بلافاصله آبیاری انجام می شود.


 


نحوه کاشت درخت, نحوه کاشت نهال


قبل از آبیاری خاک اطراف نهال را با ضربات پا محکم کنید و بلافاصله آبیاری انجام دهید


 


از این پس آبیاری باید به موقع انجام شود تا وقتی که گیاه بتواند ریشه های جدید تولید بکند و از رطوبت خاک حداکثر استفاده را بکند. مقدار آبیاری به نوع درخت ربط زیادی دارد. مثلا نهال صنوبر یا بید به آبیاری زیاد جواب مثبت داده رشد بیشتری می کنند ولی برخی نهالها ممکن است به غرق آبی حساسیت نشان داده و بدتر خراب بشوند. لذا بهتر است آبیاری به اندازه باشد. در نهال جوان تازه کاشته شده می باید آب به اندازه کافی فراهم بشود و هر چند روز یکبار قبل از خشک شدن اطراف ریشه حتما آبیاری کنید.


 


راهنمای فنی انتقال و کاشت نهال


بسته بندی و انتقال نهال :


یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت درختکاری، بسته بندی و انتقال از مراکز تولید نهال یعنی نهالستان، به منطقه مورد کاشت می باشد. پس از انتخاب نهال سالم، باید ریشه نهالها را کاملاً در داخل پوششی از پلاستیک یا گونی یا چادر برزنتی قرار داد تا ریشه های نهال در اثر مجاورت با باد و آفتاب و هوای آزاد از بین نرود، سپس با وسایل نقلیه، نسبت به انتقال سریع نهال ها اقدام شود. باید توجه شود به اندازه میزان مصرف روزانه نهال از نهالستان تحویل گرفته شود.


 


دستورات فنی کاشت نهال


آماده کردن عرصه کاشت :


در صورت مسطح بودن زمین، با استفاده از ادوات کشاورزی، گاوآهن و غیره، شیاری به عمق حدود ۴۰ سانتیمتر و به فواصل لازم، بسته به شرایط منطقه ایجاد می گردد. سپس محل چاله ها در داخل و حاشیه شیارهای ایجادشده، مشخص می شود.


 


اول با استفاده از تراز دستی یا دوربین، خطوط تراز و همچنین محل غرس نهال، مشخص می گردد. سپس روی خطوط تعیین شده، شیاری به ابعاد حداقل ۴۰ × ۲۰ سانتیمتر، به منظور جمع آوری هرز آبهای سطحی بین دو خط تراز و جلوگیری از فرسایش خاک حفر و در داخل آن، چاله احداث می شود.


 


تراکم کاشت :


به طور کلی فواصل کاشت نهال از یکدیگر، بستگی به اهداف و شرایط محیطی دارد. فواصل کشت در شمال کشور کمتر، در جنوب و مناطق بیابانی بیشتر و در سایر مناطق متوسط می باشد. در ایجاد فضای سبز هم، فواصل کشت با توجه به نوع گونه و شرایط منطقه و اهداف تغییر می یابد.


در هر صورت بهتر است از نظرات و تجارب اهل فن و کارشناسان منابع طبیعی منطقه استفاده گردد.


 


گودبرداری :


شکل چاله غرس نهال درختکاری، معمولاً بصورت مکعب مستطیل، مکعب مربع بوده، به وسیله دست یا به وسیله مته گود برداری حفر می شود. موقع کندن، خاک رویی را (به عمق ۳۰-۲۰ سانتیمتری ) که به آن خاک زراعی گفته می شود جداگانه ریخته و خاک زیری را از آن جدا کرده ، با مقداری کود پوسیده دامی مخلوط کرده، سپس کف گوده را پس از پایان عملیات خاکبرداری شخم زده، نرم می نمائیم.


 


ابعاد چاله ها براساس سن، وضعیت ریشه و نوع گونه تعیین می گردد بطور کلی هر قدر ابعاد آن بزرگتر باشد، استقرارو رشد نهال بهتر خواهد بود.


 


زمان کاشت :


بهترین زمان کاشت نهال، معمولاً هنگام خواب نهال است در مناطق گرم و متعدله و نیمه سردسیر، بهترین زمان کاشت، پائیز پس از خواب رفتن نهال است ولی درمناطق سردسیر نهال کاری بهتر است پس از سپری شدن یخبندان انجام شود.


 


بهترین شرایط برای غرس نهال روزهای ابری وهوای آرام است.


در روزهای آفتابی وگرم و یا یخبندان و روزهایی که باد شدید است از کاشت نهال جداً خودداری شود .ختم زمان کاشت در پائیز طوری تنظیم و برنامه ریزی شود که ریشه نهال با محیط جدید قبل از فرارسیدن یخبندان انس پیدا نموده باشد لذا بایستی پایان زمان کاشت ۲ الی ۳ هفته قبل از بیداری ظاهری نهال باشد.


البته زمان کاشت نهالهای گلدانی، از قاعده فوق مستثنی است زیرا نقل وانتقال و کاشت آنها در تمام طول سال عملی است مع الوصف رعایت موارد ذیل ضروری است.


 


۱- درموقع انتقال نهال نبایستی درجه حرارت مبدا با مقصد اختلاف داشته باشد.


۲- رطوبت بافت خاک گلدان درحدی باشد که مانع از هم پاشیدگی خاک گلدان شود.


۳- موقع کاشت ، ظرف گلدان ( نایلون و سفال و…) با احتیاط جداگردد، از کاشت نهال با ظرف و گلدان بطور جدی خودداری شود.


 


نحوه کاشت نهال :


پس از پایان عملیات ترازیابی،احداث شیار و حفره چاله،عرصه آماده کشت برای نهال کاری می گردد.طریقه کاشت به شرح زیر صورت می گیرد:


 


ابتدا در داخل چاله مقداری خاک سطحی زمین که با کود پوسیده دامی مخلوط شده ریخته می شود بطوریکه در موقع قراردادن نهال در داخل چاله ، یقه (طوقه ) نهال در سطح کف بانکت قرار می گیرد سپس بقیه خاک را مخلوط با مقداری کود به داخل چاله ریخته و نهالهای ریشه لخت را به آرامی تکان داده ، تا خاک چاله در لابه لای ریشه قرار گیرد. آنگاه خاک اطراف یقه نهال با فشار پا فشرده می شود. نهال اصولاً بایستی در وسط چاله کشت شود.


 


آبیاری :


بعد از کاشت، بلافاصله بایستی آبیاری انجام و آبیاری های بعدی نیز با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و زمان شروع فعالیت نهال تنظیم گردد.

شناخت درخت و آموزش درختکاری


روشهای مختلفی برای آبیاری وجود دارد، با توجه به شرایط کشور از نظر محدودیت آب قابل دسترس، بهترین روش آبیاری از نظر صرفه جویی در مصرف آب و هزینه (در بلند مدت ) و سهولت کار آبیاری، آبیاری قطره ای می باشد.


 


عملیات مراقبت و نگهداری :


برای بهبود شرایطی که مناسب بقاء و رشد بعدی نهالها باشد عملیات مراقبت (سله شکنی، وجین علف هرز، مرمت حصار و قیم، واکارینهالهای خشکیده ) و در صورت لزوم آبیاری پس از کاشت نهال امری ضروری است


 


چطور درخت مناسبی انتخاب کنیم؟


برای انتخاب درخت مناسب باید ۶ فاکتور را در محل کاشت در نظر بگیریم. این فاکتورها نیازهای درختان هستند و هر درخت با میزان متفاوتی از آنها سازگار است:


– رطوبت


– نور


– آلاینده‌ها


– دما


– خاک


– آفت


 


چطور درخت بکاریم؟


نهال های ریشه عریان:


۱ـ قراردادن ریشه در آب به مدت ۳ تا ۶ ساعت


۲ـ حفر چاله‌ای بزرگ‌تر از ریشه


۳ـ قراردادن نهال در چاله به صورت عمودی و بدون فشار آوردن به ریشه‌ها


۴ـ پرکردن چاله و آبیاری نهال


۵ـ ریختن اندکی کود دور چاله بدون این که تنه درخت را لمس کند.


۶ـ آبیاری درخت هر ۷ تا ۱۰ روز یک‌بار.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما