نورپردازی استخر

نورپردازی استخر

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

نورپردازی استخر

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۵۷
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

نورپردازی استخر

نورپردازی استخر نه تنها از نظر زیبایی بلکه از نظر امنیت، اهمیت زیادی دارد. طراحی اصولی نورپردازی استخر سرپوشیده و روباز می تواند جلوه بسیار زیادی برای استخر و فضای اطراف آن ایجاد کند. علاوه بر آن از نورپردازی داخل استخر برای نشان دادن عمق و شیب نیز استفاده می شود.

 

 

این در حالی است که جهت تابش نور به استخر به نحوی باشد که شیب و عمق قابل رویت باشد. این کار شامل روشنایی سقف، کف و دیوارهای اطراف می شود که از عوامل زیادی مانند سرباز یا سرپوشیده بودن، عمق، نوع و رنگ کاشی ها تأثیر می پذیرد. در ادامه اصول و عوامل مهم نورپردازی استخر مورد بررسی قرار می گیرد. 

 نورپردازی داخل استخر
نورپردازی استخر و محوطه اطراف

 

اصول نورپردازی استخر

نورپردازی استخر بایستی به شیوه ای کاملا اصولی و با استفاده از تجهیزات مناسب انجام شود. عدم توجه به این موضوع می تواند خسارت مالی زیادی را به همراه داشته باشد. 

  • توجه به درجه حفاظت و هم خوانی چراغ با مواد تصفیه کننده مورد استفاده از نکات مهم در نورپردازی استخر است.
  • انتخاب نور چراغ باید به نحوی باشد که نه تنها روشنایی کافی را تامین کند بلکه با رنگ کاشی و فضای اطراف سازگاری داشته باشد.
  • شدت نور نباید به نحوی باشد که باعث آزار افراد شده و آلودگی بصری ایجاد کند.
  • تا حد ممکن از چراغ های توکار و مخفی استفاده شود. چرا که در يک استخر استاندارد هر چه تعداد موانع کمتر باشد بهتر است و احتمال وقوع حوادث احتمالی نیز کم تر خواهد بود.
  • با قرار دادن منابع نور در مقابل هم ، تا حد ممکن از ایجاد سایه در نورپردازی استخر ویلا باغ جلوگیری می شود.
  • توجه به روشنایی سطوح مختلف آب و فضای اطراف از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • برای ایجاد روشنایی مناسب باید از تعداد لامپ‌های کافی استفاده شود. تعداد چراغ مورد نیاز برای نورپردازی داخل استخر ویلا به شکل استخر، ابعاد، رنگ و جنس کاشی استخر بستگی دارد.
  • نصب چراغ های مخصوص به صورت رو در رو در اطراف پله های استخر،  برای استفاده راحت تر از پله ها انجام می شود.

 

خرید چراغ دفنی برای اجرای نورپردازی استخر
نصب چراغ دفنی در نورپردازی استخر

 

انواع نورپردازی استخر

 نورپردازی استخر ویلا متناسب با نوع آن، سرباز یا سرپوشیده بودن، تغییر می کند. به طور کلی این کار براساس نوع نصب و ساختار اتصال چراغ به صورت توکار و روکار در دیوار، سقف و کف استخر انجام می شود. جانمایی چراغ های استخر باید در فواصل مناسب برای ایجاد نور یکنواخت انجام شود. 

نورپردازی استخر به صورت توکار

در این نوع نورپردازی چراغ ها به همراه کاسه بتنی در داخل دیواره استخر قرار می گیرند. به طوری که چراغ ها هیچگونه برجستگی در دیوار ایجاد نکرده و با دیوار هم سطح هستند. با این حال این نوع از چراغ ها، شعاع نورپردازی کمی داشته و شرایط تعمیر و نگه داری سختی نیز دارند. نصب چراغ های توکار در دیواره استخر انتخاب بهتری خواهد بود. چرا که برای تعویض و نصب آن ها نیاز به تخلیه کامل آب استخر نمی باشد. انواع چراغ های LED و هالوژن در این زمینه کاربرد زیادی دارند.

 

خرید چراغ استخر
چراغ دیواری در نورپردازی استخر سرپوشیده

 

نورپردازی استخر به صورت روکار

این نوع چراغ ها در نورپردازی داخل استخر ، بدون نیاز به کاسه بتونی روی دیوار نصب می شوند؛ به همین دلیل نسبت به سطح استخر دارای برآمدگی هستند. تعویض و نصب این نوع از چراغ ها راحت تر بوده و نسبت به روش دیگر، شعاع نور بیشتری دارد.

 

انواع چراغ ها در نورپردازی استخر

انتخاب نوع چراغ متناسب با سلیقه و ترجیح افراد انجام می شود. با این حال توجه به یک سری از نکات می تواند نورپردازی داخل استخرباغ را تا حد زیادی زیبا نماید. استفاده از چراغ های دفنی در مسیرهای تردد اطراف استخر  می تواند ایمنی رفت و آمد را افزایش دهد. توجه به نورپردازی فضای اطراف و سازگاری نور استخر با آن می تواند فضا را بسیار دلنشین کند. به طوری که می توان از نورپردازی گیاهان، درختان و دیوارهای کنار استخر برای ایجاد زیبایی استفاده شود. استفاده از وال واشرها و ریسه های نوری نیز می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای نورپردازی استخر به ویژه استخرهای با آبشار باشد.

 

نورپردازی استخر ویلا و باغ

نورپردازی داخل استخر ویلا و باغ

 

محاسبه تعداد چراغ ها در نورپردازی استخر

 تعداد چراغ مورد نیاز برای روشنایی مناسب استخر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعداد چراغ مورد نیاز معمولاً از فرمول خاصی برای روشنایی پیروی نمی کند. اما به صورت تجربی در ازای هر متر مربع سطح استخر، حدود 5.4 وات نور چراغ هالوژن مورد نیاز است. در حالی که راندمان چراغ های LED بین 3 تا 5 برابر آن ها است. بنابراین  تعداد چراغ های LED در نورپردازی استخر باغ از چراغ های هالوژن کمتر خواهد بود.

 

خرید ریسه نوری led
استفاده از ریسه نوری در نورپردازی استخر باغ

 

هزینه نورپردازی استخر

ساخت استخر در محوطه بیرونی و یا داخلی ساختمان بسیار کاربردی و رایج است. نوع استخر و تجهیزات مورد استفاده مانند رنگ کاشی ها و فضای اطراف تاثیر زیادی در انتخاب نورپردازی استخر دارد. هزینه نورپردازی استخر ویلا متناسب با نوع چراغ ها، روکار و توکار بودن، متغیر است که بایستی توسط افراد متخصص انجام شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما