نقاشی دیواری

نقاشی دیواری

دسته بندی
پتینه و نقاشی هنری
تعداد ارائه دهنده ها
۱۰ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نقاشی دیواری

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۰

۴

location

تهران

phone

******۰۹۳۹۹

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

phone

******۰۹۳۵۱

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۹

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۰۰

۳

location

تهران

phone

******۰۹۳۳۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نقاشی دیواری

نقاشی دیواری از هنرهایی است که انسان از زمانی که در غارها سکونت داشت و هنوز اقدام به خانه سازی نکرده بود، بر روی جداره های غارها اقدام به نقاشی از طبیعت و اتفاقات روزمره با استفاده از رنگ های گیاهی می کرد. آنچه به عنوان تزئینات رایج در معماری به رسمیت شناخته شد، در معماری دوران قرون وسطی در اروپا و معماری زمان ساسانیان در ایران به چشم می خورد. انواع نقاشی روی دیوار با توجه به سبک معماری در متفاوت است. نقاشی روی دیوار امروزه هم در دیوار خارجی هم در دیوار داخلی به کار گرفته می شود. در این مطلب سعی شده به انواع سبک های نقاشی روی دیوار پرداخته شود.

 

قیمت نقاشی دیواری شهری

نقاشی روی دیوار

 

انواع نقاشی دیواری در سبک های معماری

نقاشی روی دیوار با توجه به نوع کاربری ساختمان و نوع سبک معماری متفاوت است. در این بخش سعی شده تا به انواع روش های رایج نقاشی روی دیوار پرداخته شود.

 

نقاشی دیواری خانه

نقاشی روی دیوار نشیمن

 

نقاشی دیواری دوران باروک

در دوران قرون وسطی تمامی هنرها با اهداف رسیدن به خدا و درون مایه های معنوی بودند. بدین ترتیب ساختمان هایی که در تزئینات آن نهایت ظرافت را به خرج می دادند کلیساها بودند. علاوه بر کلیساها، کاخ های پادشاهان نیز با انواع تزئینات از جمله نقاشی دیواری تزئین می شدند. بیشتر نقاشی های دیواری این دوران با موضاعاتی در مورد مقدسات، فرشتگان آسمانی و پیامبران بوده است. این نقاشی ها علاوه بر دیوار بر روی سقف ها نیز به چشم می خورد.

 

طراحی روی دیوار

نقاشی دیواری دوران باروک

 

در پی گذر زمان و گذر از دوران قرون وسطی به دوران رنسانس سبک نقاشی روی دیوار به تکامل رسید و دوران اوج این هنر را می توان در نقاشی های باروک مشاهده کرد که موضوعات نقاشی ها اغلب به نبرد بین حق و باطل است که سبک نقاشی بسیار پخته تر از قبل و پرتره ها دقیق تر و با احساس تر شده است.

 

نقاشی دیواری دوران باستان ایران

نقاشی در معماری ایرانی از دوران بسیار قدیم رواج داشته، حتی در سنگ نبشته های دوران آشوری نیز نقاشی هایی یافت شده است. در دوران ساسانیان این هنر به طور جدی تری دنبال شد و در دوره ایلخانی در آثاری همچون گنبد سلطانیه نقاشی دیواری به اوج خود رسید. هرچند در معماری باستان ایران به دلایل اعتقادی از تصویر انسان و شمایل نگاری در نقاشی ها اجتناب می شده است. بیشتر نقاشی های این دوران مربوط به تصاویری انتزاعی از گیاهان و طبیعت است. این نوع نقاشی به نقاشی موتیف معروف است.

 

طرح روی دیوار با رنگ

نقاشی دیواری موتیف ایرانی

 

در دوران صفویه به تدریج با نفوذ فرهنگ غرب در ایران، تصاویری انسان در نقاشی های دیواری مشاهده شد. در کاخ چهلستون و عالی قاپو اصفهان از هنر نقاشی روی دیوار به وفور استفاده شده است.

 

طرح نقاشی روی دیوار

نقاشی روی دیوار کاخ چهلستون

 

نقاشی دیواری مدرن

در دوران مدرن نقاشی دیواری به صورت انتزاعی از شکل های هندسی با ترکیب رنگ های اصلی و یا تک رنگ، مطرح شد. نقاشی روی دیوار به سبک مدرن بسیار ساده بوده و از شمایل نگاری و تصاویر انسان ها اجتناب می شود.

 

نقاشی دیواری خانه

نقاشی مدرن

 

نقاشی دیواری شهری

در پی مطرح شدن آزادی بیان و حرکت های اعتراضی به قوانین و واقعیت های اجتماعی، هنری مخفی شکل گرفت که گرافیتی نامیده می شود. در ابتدا گرافیتی عملی مجرمانه بود که باعث تخریب اموال عمومی می شد. نقاشی دیواری خیابان بسته به محل آن می تواند شامل طرح های مختلفی باشد که در ادامه بدان ها اشاره شده است.

 

نقاشی دیواری شهری

نقاشی خلاقانه روی دیوار شهر

 

اما رفته رفته به عنوان هنر به رسمیت شناخته شد و امروزه انواع نقاشی دیواری با موضوعات مختلف بر روی دیوارهای شهر یا ایستگاه های مترو تحت نظر شهرداری اجرا می شود.

در مواردی که ساختمانی از لحاظ بصری فاقد زیبایی باشد، شهرداری جهت زیباسازی شهر مالک ساختمان را موظف به زیباسازی دیوار می کند. یکی از کم هزینه ترین روش ها جهت زیباسازی دیوارهای قدیمی اجرای نقاشی دیواری است که گاهی اوقات صحنه های بسیار جالبی را در شهر می آفریند.

 

نقاشی دیواری شهری

نقاشی روی دیوار قدیمی

 

یکی دیگر از مواردی که از نقاشی روی دیوار بهره گرفته می شود. نمای جانبی ساختمان هاست که عموما سیمانکاری می شود.

 

طرح نقاشی روی دیوار

نقاشی روی نمای جانبی ساختمان

 

نقاشی دیواری شهری در برخی گذرهای اصلی جهت یادبود اشخاص و یا رویدادهای مهم اجرا می شود. در اکثر موارد متولی اجرای این نقاشی ها شهرداری است.

 

قیمت نقاشی دیواری شهری

نقاشی یادبود اشخاص روی دیوار شهر

 

نقاشی سه بعدی دیواری

نوعی از نقاشی سه بعدی دیواری است که هنرمند با ایجاد خطای دید و حجم دهی به سطح دیوار که با رنگ انجام می دهد، حس سه بعدی به دیوار می دهد. این نوع نقاشی روی دیوار در شهر بسیار رواج پیدا کرده است و باعث تنوع بخشی به دیوارهای وسیع شهری که باعث انسداد دید انسان ها می شود، شده است.

 

نقاشی دیواری مدرسه

نقاشی سه بعدی دیواری روی نمای جانبی ساختمان

 

انواع نقاشی دیواری بر اساس کاربری فضا

نقاشی دیواری بر اساس نوع کاربری فضا متفاوت است. هنرمندان نیز عموما در حوزه های مشخصی مشغول به فعالیت هستند. در ادامه به انواع نقاشی در فضاهای مختلف پرداخته شده است.

 

نقاشی روی دیوار اتاق

نقاشی کارتونی روی دیوار

 

نقاشی روی دیوار اتاق خواب

نقاشی روی دیوار اتاق خواب می تواند پشت دیوار تخت خواب اجرا شود. بهتر است از طرح هایی با رنگ های ملایم مانند نقش هایی از طبیعت یا نقاشی مدرن بر حسب سبک دکوراسیون اتاق استفاده کرد.

 

نقاشی روی دیوار اتاق خواب

نقاشی روی دیوار اتاق خواب

 

نقاشی دیواری اتاق کودک

جهت تزئین اتاق خواب کودک یکی از گزینه ها نقاشی روی دیوار است. می توان از شخصیت های محبوب کارتونی کودکان در دیوار اتاق کودک استفاده کرد. رنگ های شاد و هم چنین طرح های کارتونی باعث تقویت قدرت تخیل کودک خواهد شد.

 

 نقاشی دیواری اتاق کودک

نقاشی روی دیوار اتاق کودک

 

نقاشی روی دیوار پذیرایی

در نقاشی روی دیوار پذیرایی بهتر است سراغ نقاشی موتیف یا همان نقاشی های گل و پیچک که در نقاشی ایرانی نیز رایج بوده است، رفت.

 

نقاشی روی دیوار پشت تلویزیون

نقاشی موتیف روی دیوار پذیرایی

 

امروزه گرایش مردم به معماری سبک اروپا بسیار زیاد شده است. بنابراین می توان از نقاشی دیواری فرشته یا همان نقاشی دوران باروک استفاده کرد. نقاشی دیواری موتیف و نقاشی دیواری دوران باروک باعث مجلل شدن فضاهای طراحی شده می شوند.

 

نقاشی روی دیوار خانه

نقاشی دیواری کلاسیک روی دیوار پذیرایی

 

نقاشی دیواری رستوران و کافی شاپ

نقاشی دیواری در فضاهای جمعی مانند رستوران و کافی شاپ نیز می تواند باعث سرزنده سازی فضا شود. بسته به سبک معماری فضا می توان از سبک های نقاشی مختلف بهره گرفت.

 

طراحی روی دیوار

نقاشی روی دیوار کافی شاپ

 

در مواردی که سبک دکوراسیون داخلی کافی شاپ به گونه ای است که هدف ایجاد فضایی شاد و صمیمی است، می توان از نقاشی هایی با رنگ های شاد استفاده کرد.

 

قیمت نقاشی دیواری

نقاشی دیواری رستوران

 

نقاشی دیواری مدارس

نقاشی دیواری مدرسه بسته به مقطع مدرسه می تواند موضوعات و سبک متفاوتی داشته باشد. در نقاشی دیوار مهدکودک و ابتدایی بهتر است از شخصیت های کارتونی با رنگ های شاد استفاده شود تا باعث جذب کودکان به این فضاها شود.

 

نقاشی دیواری مدرسه

نقاشی روی دیوار مدرسه ابتدایی

 

در نقاشی روی دیوار حیاط مدرسه با مقاطع بالاتر بهتر است موضوعات اجتماعی، فرهنگی و آموزشی مطرح شود.

 

نقاشی دیواری مدارس

نقاشی روی دیوار مدرسه دبیرستان

 

نقاشی روی دیوار فضای بازی کودکان

در فضاهای بازی رو باز کودکان با تقاشی روی دیوار به راحتی می توان باعث نشاط و سرزندگی فضا شد. در فضاهای روباز عموما از مصالح سرد و بی روح مانند سیمان و سنگ استفاده می شود. که نقاشی روی آنها می تواند باعث جان بخشی به فضا شود.

 

قیمت نقاشی دیواری شهری

نقاشی روی دیوار خارجی محل بازی

 

نقاشی روی دیوار داخلی فضاهای وسیع

یکی دیگر از محل های کاربرد نقاشی دیواری ، فضاهایی وسیع با دیوارهای داخلی طولانی است. نقاشی روی این دیوارها با کوتاه به نظر رسیدن دیوارها باعث از بین رفتن خسته کنندگی دیوارها و در نتیجه فضا می شود.

 

طرح روی دیوار با رنگ

نقاشی روی دیوار داخلی با طول زیاد

 

انواع روش های نقاشی دیواری

نقاشی دیواری بسته به ظرافت طرح، وسعت کار و فاصله دید تماشاگرها از دیوار با روش های مختلفی اجرا می شود. یکی از ابزارهای رایج قلمو است که بسته به ظرافت کار، دیوار داخلی یا خارجی از شماره های مختلفی استفاده می شود.

 

نقاشی دیوار مهدکودک

نقاشی با قلمو روی دیوار

 

در نقاشی سه بعدی دیواری و هم چنین نقاشی هایی با وسعت بزرگ که عموما در دیوارهای خارجی اجرا می شود، از اسپری جهت رنگ آمیزی استفاده می شود. نقاشی دیواری شهری با اسپری رنگ در دیوارهایی با مصالح آجر یا سیمان گزینه مناسبی است.

 

نقاشی دیواری خیابان

نقاشی با اسپری روی دیوار

 

قیمت نقاشی دیواری

قیمت نقاشی دیواری بسته به حرفه ای بودن هنرمند و طرح روی دیوار متفاوت است. اگر طرح از ظرافت بالایی برخوردار باشد که باعث زمانبر بودن نقاشی شود، قیمت نقاشی روی دیوار بالا خواهد بود. اگر  هنرمند خود نقوش را طراحی کرده باشد، جز هزینه اجرای آن، هزینه طراحی نیز بدان اضافه خواهد شد.

 

نقاشی دیوار مهدکودک

نقاشی روی دیوار مدارس ابتدایی

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

سدنا

سلام نقاشی دیواری تا چند سال دوام دارد و میتوان از رنگ های اکلیلی در آن استفاده کرد؟

یکتا دماوندی

سلام به نظر من نقاشی دیواری خیلی قشنگ تر از یک سری از دیوارکوب ها و کاغذ دیواری هاست و حتی خیلی قشنگ تر از رنگ ساده است ، اما خیلی از کسایی ‌که در حوزه نقاشی ساختمان کار می کنند اصلا بلد نیستند که طرح های زیبایی بکشند و صرفا به صورت تجربی یاد گرفتن که دیوارها رو یه دست یک رنگ بزنن یا با شابلون یه طرح تکراری رو بکشند ولی خب هنر نقاشی یه چیز دیگه است و خیلی ها این کار رو انجام نمیدن برای دیوار و فقط روی بوم یا فضاهای کوچیک کار میکنن، بابت معرفی شرکت ها و کارگاه هایی که این کار رو تخصصی انجام میدن ازتون ممنونم

شایان

سلام برای نقاشی دیواری که تصاویرش رو گذاشتید در شهر تهران نمایندگی یا مرکزی که با این کیفیت کار کنه رو معرفی می فرمایید.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما