کفراژ بندی

کفراژ بندی

دسته بندی

داربست

تعداد ارائه دهنده ها

۲۸ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

هزینه کفراژ بندی به حجم کار، اجرت اجرا، جنس قالب و ... وابسته است. کفراژ بندی داربست به معنای نصب زیاد داربست با بیشتر از چهار پایه، می باشد. کفراژبندی به منظور قالب بندی و شکل دادن به بتن خمیری انجام می شود. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات کفراژ بندی با بهنیه ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

کفراژ بندی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
داربست تهران

داربست تهران

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۲

داربستان

داربستان

۵

location

تهران

phone

******۰۹۳۷۱

داربست نما پایدار

داربست نما پایدار

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

داربست فلزی معراج

داربست فلزی معراج

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

آدران داربست

آدران داربست

۵

location

تهران

phone

******۰۹۰۱۱

ضمان

ضمان

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

داربست فلزی تهران

داربست فلزی تهران

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۷

باردوما

باردوما

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۶

معراج بست

معراج بست

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

داربست تهران اطلس

داربست تهران اطلس

۳

location

کرج

phone

******۰۹۱۵۴

داربست فلزی پارسا

داربست فلزی پارسا

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

داربست خرمی

داربست خرمی

۲

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۹

طهران داربست

طهران داربست

۳

location

تهران

phone

******۰۹۹۰۵

داربست کرج

داربست کرج

۴

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

کفراژ بندی

کفراژ نوعی داربست است که لوله های آن به صورت مربعی به هم متصل می شوند. کفراژ بندی به منظور انجام عملیات بتن ریزی سقف ، پل و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به این موضوع که کفراژ بندی چیست و چه کاربردی دارد بیشتر پرداخته شده است.

 

کفراژ بندی چیست؟

کفراژ واژه ای فرانسوی و به معنای پوشش سطحی است. کفراژ بندی نیز عبارت است از نصب داربست به صورت حجمی که بیشتر از چهار پایه داشته باشند. همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید از کفراژبندی به منظور بتن ریزی (به ویژه بتن ریزی سقف سازه ها) استفاده می شود. در واقع هدف اصلی از کفراژ بندي ، شکل دادن به بتن خمیری است. از این رو می توان گفت کفراژ به نوعی نگهدارنده قالب های بتنی سنگین می باشد.

کفراژ بندی موجب جلوگیری از نشت قالب ها در اثر بتن ریزی می گردد. علاوه بر این، استفاده از کفراژ ، سطح بیشتری را برای نگهداری قالب ها فراهم می نماید. در انتهای لوله بیرونی مورد استفاده در کفراژ بندي از پیچ تنظیم و مهره استفاده می گردد که به کمک آنها می توان ارتفاع جک را تنظیم نمود.

 

کفراژ بندی
کفراژبندی

 

علاوه بر کفراژ بندي به کمک داربست که به آن کفراژ داربستی نیز گفته می شود، گاهی قالب بندی نیز به عنوان کفراژ بندی شناخته می شود و بر اساس موقعیت و میزان بار ناشی از سازه ، از انواع مختلف آن استفاده می گردد. در کفراژبندی داربستی فاصله پایه ها از یکدیگر بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

هزینه کفراژ بندی

هزینه کفراژ بندی در درجه اول به جنس قالب مورد استفاده وابسته است. متراژ کار نیز تعیین کننده هزینه های تمام شده خواهد بود. از دیگر عوامل موثر بر هزینه کفراژبندی می توان به اجرت اجرا اشاره کرد.

 

انواع روش های کفراژ بندی

کفراژ بندی به صورت های مختلفی همچون کفراژ بندي با قالب چوبی ، قالب فلزی ، قالب فایبرگلاس و پلیمری ، قالب لغزنده و ... انجام می شود. در ادامه به معرفی برخی از آنها پرداخته شده است. 

کفراژ بندی با قالب چوبی

در کفراژ بندی چوبی ، از نئوپان و تخته سه لایه استفاده می شود. از مزایای آن ، سهولت در افزایش اندازه قالب ها به کمک میخ و پیچ می باشد. همچنین چوب از جمله مصالح سبک می باشد که حمل آن نیز آسان است.

اما در مقابل سرعت اجرای آنها در پروژه های بزرگ ، کم می باشد. همچنین نشت مخلوط آب و سیمان از درز قالب ها ، از دیگر معایب کفراژ بندی با قالب چوبی است. علاوه بر این، میزان تحمل این کفراژها در برابر بارهای عظیم چندان قابل توجه نمی باشد. سطح بتن داخل قالب چوبی ناهموار است.

 

کفراژ بندی داربست
کفراژبندی با قالب چوبی

 

کفراژ بندی با قالب فلزی

قالب های فلزی در مقایسه با قالب های چوبی ، سطوح صاف تری ایجاد می کنند. همچنین از سرعت و سهولت اجرایی بیشتری برخوردار می باشند. از این رو، امروزه کفراژ بندي با قالب فلزی نسبت به قالب های چوبی رواج بیشتری یافته است. از دیگر مزایای کفراژ بندی با قالب فلزی ، دوام و عمر بالای قالب ها می باشد. 

کفراژ بندي با قالب فایبرگلاس و پلیمری

از این کفراژها در قالب بندی سقف استفاده می شود. کفراژهای فایبرگلاس و پلیمری کاملا نفوذناپذیر بوده و سرعت اجرایی بالایی دارند. از دیگر مزایای این روش کفراژ بندی ، می توان به ضریب امنیتی بالای آنها و کاهش وزن نهایی سازه اشاره نمود. در واقع کفراژهای فایبرگلاس و پلیمری ، امکان سبک سازی سقف و پی های گسترده را فراهم می نماید.

کفراژ بندي با قالب های لغزنده

در سیستم قالب لغزنده از جک های هیدرولیکی ، هوای فشرده ، الکتریکی و یا دستی استفاده می گردد. از این بین استفاده از جک های هیدرولیکی رایج تر بوده و سیستم جک دستی تقریبا روشی منسوخ شده محسوب می شود. 

قالب های لغزنده به دو دسته عمودی و افقی تقسیم بندی می شوند. کفراژهای افقی در بتن ریزی تونل ها ، کانل های زهکشی و ... مورد استفاده قرار می گیرند. از نوع عمودی آن در ساخت سیلوها ، دیوارهای برشی در سازه های بلند ، برج ها ، مخازن و ... استفاده می گردد. در شرایطی که قالب لغزنده به سمت بالا حرکت می کند، عملیات بتن ریزی و آرماتوربندی نیز ادامه یافته و دائما مخلوط بتن از بالا به درون قالب ریخته می شود.

 

کفراژ بندي
قالب لغزنده

 

کفراژ بندی با قالب های پلاستیکی

از این قالب ها در اجرای سازه های بتنی ساده استفاده می گردد. از مزایای این قالب ها وزن و هزینه کم آنها می باشد. از دیگر مزایای کفراژ بندی با قالب های پلاستیکی می توان به مقاومت آنها در برابر خوردگی اشاره نمود.

 

کفراژبندی با قالب مانگار

قالب های مورد استفاده در کفراژبندی با قالب ماندگار ، به عنوان بخشی از سازه شناخته می شوند. این قالب ها باید ثابت، کاملا محکم و با دوام بالایی باشند. این قالب ها باید در زمان بتن ریزی و پس از آن فاقد جابجایی باشند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

رامان شاهانی

برای کفراژ بندی سازه چه روش هایی داریم و ایمن ترین و مطمئن ترین شیوه کفراژ بندی چیه ؟!

حیبی احمدی

تا چند مت امکان کفراژبندی وجود داره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما