پارتیشن چوبی / MDF (ام دی اف)

پارتیشن چوبی / MDF (ام دی اف)

دسته بندی
اجرای پارتیشن
تعداد ارائه دهنده ها
۴۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت پارتیشن mdf ، به کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت آن، دستمزد نصب چارتیشن ام دی اف و مکانیزم عملکردی آن بستگی دارد. خدمات نصب انواع پارتیشن چوبی با بهترین قیمت ها در عمران مدرن موجود است. از جمله کاربرد پارتیشن های چوبی ام دی اف (MDF) می توان به استفاده در منازل مسکونی، ادارات و یا فضاهایی با کاربردی تجاری اشاره نمود.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

related-0دیوارچینیrelated-1بازسازی ساختمان

نصب پارتیشن چوبی / MDF

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

رشت

phone

******۰۹۱۱۱

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۰۷

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۰۳

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۵۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

پارتیشن چوبی / MDF (ام دی اف)

نصب پارتیشن ام دی اف به عنوان دیوار جداکننده در محیط های مختلف مسکونی ، اداری و تجاری مورد استفاده انجام می شود و دارای انواع مختلفی است. نصب پارتیشن چوبی مدرن در این اماکن، به ویژه منازل مسکونی، از پرکاربردترین انواع پارتیشن چوبی محسوب می گردد. پارتیشن چوبي بر اساس نوع حرکت به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شود.

 

پارتیشن چوبی مدرن
پارتيشن چوبي متحرک

 

برای اجرای انواع پارتیشن های چوبی می توان از ام دی اف (MDF) نیز استفاده کرد که در واقع نوعی چوب محسوب می گردد. ام دی اف که از تخته فیبر به روش خشک تولید می شود، مقاوم بوده و ظاهری شیک و زیبا دارد. با استفاده از برش های مختلف می توان پارتیشن های ام دی اف در طرح های زیبا و مختلف ایجاد نمود.

 

پارتیشن چوبی
پارتیشن چوبی ثابت

 

قیمت پارتیشن چوبی

قیمت پارتیشن چوبی ام دی اف ، به کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت آن بستگی دارد. با افزایش کیفیت متریال، قیمت پارتیشن چوبی نیز افزایش می یابد. مکانیسم عملکردی نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. به طور قطع هزینه نصب پارتیشن چوبی ثابت با متحرک متفاوت خواهد بود. به طور مثال قیمت پارتیشن چوبی مشبک ثابت کمتر از نوع متحرک آن است. متراژ کار و نیز مدل پارتیشن چوبی ، عوامل دیگر موثر بر قیمت آن خواهند بود. 

 

انواع پارتیشن چوبی
پارتیشن چوبی مرکز تجاری

 

انواع پارتیشن چوبی

پارتيشن چوبي از نظر سیستم حرکتی دارای انواع ثابت و متحرک است. همان طور که از نام پارتیشن ثابت برمی آید، این نوع از پارتیشن های چوبی قابل جابه جایی نبوده و در جای خود ثابت هستند. اما نصب انواع پارتیشن چوبی متحرک بدین صورت است که امکان جابه جایی آن وجود دارد. پارتیشن های متحرک چوبی یا به صورت پاراوان می باشند و یا اینکه قابلیت حرکت بر روی پاشنه خود را دارند. پارتیشن های چوبی علاوه بر سیستم حرکتی، از نظر سبک اجرایی نیز دارای انواع متنوعی هستند. پارتیشن چوبی مدرن ، پارتیشن چوبی سنتی ، پارتیشن چوبی دکوری و پارتیشن چوبی مشبک از انواع آن می باشد. قیمت پارتیشن چوبی مشبک به علت پیچدگی های تولید ممکن است نسبت به سایر انواع پارتیشن چوبی کمی بیشتر باشد.

 

پارتیشن چوبی سنتی
پارتیشن چوبی سنتی

 

با توجه به دکوراسیون فضا می توان از انواع پارتیشن چوبی مدرن و یا پارتیشن چوبی سنتی استفاده کرد. پارتیشن چوبی دکوری که به صورت قفسه ای و کمددار ساخته می شود، برای منازلی که با کمبود فضا مواجه اند، بسیار کاربردی است. پارتیشن چوبی مشبک دارای فضاهای خالی است که امکان عبور نور و هوا را فراهم می کند. بنابراین برای فضاهایی که با کمبود نور مواجه اند، بسیار کاربردی است. پارتیشن چوبی سنتی با طرح گره چینی، اسلیم، منبت و … عرضه می گردد.

 

پارتیشن چوبی ثابت
پارتیشن چوبی مشبک

 

نحوه نصب پارتیشن ام دی اف

در اصطلاح عامیانه به پارتیشنی ام دی اف گفته می شود که هم دیواره پرکننده و هم فریم یا سازه دور پارتیشن از جنس ام دی اف تولید شده باشد . که این نوع از پارتیشن برحسب نحوه مونتاژ و دمونتاژ به گروه پارتیشن های ام دی اف بد مونتاژ و پارتیشن های ام دی اف خوش مونتاژ دسته بندی می شود . مونتاژ و دمونتاژ راحت پارتیشن اداری بسیار مهم میباشد به هم این دلیل باید در نصب پارتیشن ام دی اف بسیار دقت نمود.

 

مدل پارتیشن چوبی
پارتیشن اداری چوبی

 

برای اینکه پارتیشن به درستی نصب گردد، ابتدا باید محل نصب علامت گذاری گردد. علامت گذاری نه تنها در کف بلکه باید بر روی بقیه سطوح کار نیز انجام شود. پس از آن قاب یا اسکلت پارتیشن بر روی خطوط علامت گذاری شده نصب می گردد. سپس تیرک های عمودی نصب می شود. در مرحله آخر نصب پارتیشن چوبی ام دی اف ، ام دی اف هایی که از قبل برش داده شده اند را در محل تعیین شده قرار داده و با استفاده از پیچ های سرمته ای در جای خود محکم می کنند.

 

نصب پارتیشن ام دی اف
نصب پارتیشن چوبی

 

کاربرد پارتیشن چوبی مدرن

عمده کاربرد نصب پارتیشن چوبی مدرن در منازل مسکونی می باشد. از این پارتیشن به منظور جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی استفاده می گردد. زیرا بسیاری از افراد فضایی جداگانه برای پذیرایی از مهمانان را می پذیرند. همچنین برای ایجاد فضاهایی همچون کتابخانه در اتاق نشیمن می توان از نصب پارتيشن چوبي بهره برد. در واقع این پارتیشن ها هم نقش جداکننده داشته و هم می توان به صورت کاربردی از آن استفاده کرد. علاوه بر کتاب، می توان وسایل دکوری و تزئینی همچون گلدان، قاب عکس، مجسمه، ظروف تزئینی و ... نیز در آن قرار داد.

 

مدل پاریتشن چوبی
اجرا و استفاده از پارتيشن چوبي برای قرار دادن وسایل تزئینی

 

همچنین می توان از نصب پارتیشن ام دی اف برای جداسازی سالن غذاخوری و اتاق پذیرایی نیز استفاده کرد. پارتيشن چوبي برای جداسازی فضای ورودی منزل هم کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای این پارتیشن می توان به جداسازی فضا در اتاق خواب های بزرگ اشاره نمود.

 

پارتیشن چوبی سنتی
پارتيشن چوبي اتاق خواب

 

به طور کلی بهتر است از پارتیشن های چوبی در محیط های استفاده گردد که فاقد رطوبت بوده و یا اینکه رطوبت کمی داشته باشند. زیرا چوب در برابر رطوبت آسیب پذیر است و نصب پارتیشن چوبی در چنین محیط هایی سبب می گردد که پارتیشن به مرور زمان خراب شود. 

 

پارتیشن چوبی سنتی
پارتیشن ام دی اف

 

در مراکز اداری و تجاری نیز می توان از نصب پارتیشن چوبی ام دی اف به منظور جداسازی فضا بهره برد. اجرای پارتیشن چوبي در این اماکن موجب نظم بخشیدن به فضا و نیز ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان می گردد.

 

مزایای پارتیشن چوبی ام دی اف

از جمله مزایای نصب پارتیشن ام دی اف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان اجرا در طرح و رنگ های مختلف
  • سهولت در نصب
  • سادگی نصب پارتیشن ام دی اف
  • وزن کمتر نسبت به برخی دیگر از پارتیشن ها
  • زیبایی ظاهری و تنوع رنگ های بالای نصب پارتیشن ام دی اف
  • زمان تولید کوتاهتر نسبت به پارتیشن آلومینیومی
  • مناسب بودن قیمت پارتیشن mdf
  • امکان اجرای روسازی های مختلف چوبی و غیر چوبی بعد از نصب پاریتیشن ام دی اف

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

صدیق رحمانی

لطفاً طرحهای بیشتری از پارتیشن چوبی بزارید

علیرضا

پارتیشن چوبی نسبت به آلومینویم چگونه است از نظر عزینه و دوام و زیبایی؟

قادری

سلام قیمت پارتیشن چوبی / MDF برای ادارات چگونه است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما