نصب هود

نصب هود

نصب هود

دسته بندی
نصب تجهیزات آشپزخانه
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

نصب هود

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵
ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب هود

از هود در آشپزخانه به منظور مکش دود، بوی نامطبوع و چربی حاصل از پخت و پز استفاده می شود. به طوری که در صورت عدم نصب هود در آشپزخانه، خصوصا در آشپزخانه هایی که فضای کوچکی دارند، محیطی مناسب برای رشد باکتری فراهم می گردد که می تواند سلامت ساکنین را تحت تاثیر قرار دهد.


انواع هود  در تهران

هود ها بر حسب نوع ساختار آشپزخانه با تنوع گسترده ای عرضه می شوند اما از پرکاربردترین هود ها می توان به هود شومینه ای ، هود زیرکابینتی ، هود جزیره ای و هود توکار یا مخفی اشاره کرد.


هود شومینه ای

هود شومینه ای یا فلت به این علت که صفحه مکش آن کاملا اجاق گاز را تحت پوشش قرار می دهد، میزان مکش قابل توجهی را ایجاد می کند. این مدل از هود ها عمدتا به شکل قیف برعکس و در طرح های شیشه ای ، استیل و ترکیبی از شیشه و استیل تولید می شوند. از طرفی هود فلت تمامی مزایای هود زیرکابینتی را دارا بوده و صدای کمتر و قدرت مکش بیش تری را نیز تولید می کند.


 هود شومینه ای
هود شومینه ای


هود زیرکابینتی

هود آشپزخانه زیرکابینتی یکی از قدیمی ترین مدل های طراحی شده است که عملکرد ساده ای نیز دارد. این نوع از هود های آشپزخانه در زیر کابینت و بالای اجاق گاز یا فر نصب می شوند. 

نگهداری آسان، قیمت مناسب و اشغال فضای کم، از مزایای هود زیرکابینتی به شمار می رود. اما این مدل از هود ها در مقایسه با مدل های جدیدتر، صدای زیاد و قدرت مکش پایینی تولید می کنند.


هود زیرکابینتی
هود زیرکابینتی


هود جزیره ای

هود جزیره ای با ظاهری زیبا و فانتزی و به شکل مکعب، استوانه و کره طراحی می شود. صفحه مکش این مدل از هود ها اغلب کوچک است؛ از این رو عمدتا برای آشپزخانه هایی پیشنهاد می شود که اجاق گاز در مرکز آشپزخانه تعبیه شده است. 

البته هود های جزیره ای که صفحه مکش بزرگ تری دارند، تقریبا مشابه هود های شومینه ای می باشند؛ با این تفاوت که به جای وصل شدن به دیوار، به سقف متصل می شوند.


هود جزیره ای
هود جزیره ای


هود توکار یا مخفی

هود توکار یا مخفی کاملا در داخل کابینت قرار می گیرد و به تبع مهم ترین مزیت این مدل از هود های آشپزخانه این است که فضای کمتری را اشغال نموده و ظاهر بسیار زیبایی برای آشپزخانه به ارمغان می آورند. از نظر مکش ، صدا و سایر ویژگی ها، هود های توکار تفاوت چندانی با هود های شومینه ای ندارند.


هود توکار
هود توکار


مراحل نصب هود 

اولین گام جهت نصب هود ، انتخاب هود مناسب بر اساس ساختار آشپزخانه است. لذا در ابتدا فضای بالای اجاق ‌گاز اندازه گیری می شود. چراکه عمدتا پیشنهاد می شود که هود در فاصله 24 الی 30 اینچی بالای اجاق گاز نصب شود و کل بخش پخت و پز را پوشش دهد. 

بنابراین در صورتی که فضای بالای اجاق گاز دارای فضای خالی کافی باشد، می‌ توان از هود هایی که دارای دودکش مستقیم هستند، استفاده نمود اما اگر اجاق ‌گاز دقیقا در زیر کابینت قرار دارد، لازم است از هود زیرکابینتی استفاده شود.

همچنین پیشنهاد می شود که محل نصب هود نزدیک به خروجی آن باشد تا ضمن تسریع در روند خروج آلاینده‌ ها، مدت زمان استفاده از هود و فشار موتور نیز کاهش یابد.

پس از تعیین هود مناسب، در گام بعدی لازم است که جریان برق از طریق جعبه فیوز یا مدارشکن قطع گردد. این کار برای پیشگیری از شوک الکتریکی در هنگام نصب هود می باشد. 


نصب هود
نصب هود


در گام بعدی هود در محل تعبیه شده، نصب می گردد. نصب هود لازم است با استفاده از پیچ رولپلاک صورت پذیرد و از نصب هود آشپزخانه با پیچ های خودکار و بدون درگیر شدن آن ها با دیوار ، پرهیز شود.

اما استفاده از پیچ‌ های خودکار تنها زمانی مناسب می ‌باشد که دیوار آشپزخانه با کابینت فاصله زیادی داشته باشد و نتوان از پیچ رولپلاک استفاده نمود. در این صورت اتصال با استفاده از تعداد کافی واشر فلزی و پیچ خودکار ، برحسب وزن هود صورت می پذیرد.

همچنین در هنگام نصب هود آشپزخانه ، لازم است تنظیم و قرارگیری صحیح و متقارن هود نسبت به طرفین افقی و عمودی صفحه کابینت ، مورد توجه قرار گیرد.


نصب هود آشپزخانه
نصب هود آشپزخانه


برق هود نیز لازم است از بالای کابینت به آن متصل شود. به عبارتی سیم برق هود در بالای تاج کابینت قرار گیرد؛ چرا که اتصال برق هود به پریزهای زیر آن موجب می شود که کابل برق در معرض حرارت مستقیم اجاق گاز قرار گرفته و خطر آتش سوزی و انفجار ، افزایش یابد.

در گام بعدی هواکش هود به صورت مستقیم اجرا می گردد. برای هدایت مکش هود آشپزخانه نیز پیشنهاد می گردد که از خرطومی پلاستیکی ارتجاعی استفاده شود و از به کار بردن لوله‌ های بخاری و آکاردئونی فلزی اجتناب شود.

البته در هود های زیرکابینتی ، دودکش در بالای کابینت و یا در پشت دیوار تعبیه می شود. همچنین در برخی از آشپزخانه ها که امکان تعبیه خروجی هود وجود ندارد، می‌ توان از فیلتر ذغالی استفاده نمود. این فیلتر قطعه ‌‌ای است که در بالای موتور هود ، نصب شده و تهویه را ممکن می سازد.

از طرفی لازم است، خروجی تعبیه شده برای هود آشپزخانه به هیچ وجه با دیگر خروجی ها نظیر خروجی آبگرمکن ، پکیج و... مشترک نباشد، چرا که این امر موجب بازگشت گازهای کشنده وسایل مذکور از طریق هود به فضای خانه شده که می تواند سلامت ساکنین را تحت تاثیر قرار دهد.


قیمت نصب هود

همانطور که اشاره گردید صرف نظر از قیمت نصب هود ، وجود هود در آشپزخانه می تواند موجب ارتقاء سلامت ساکنین گردد اما به طور کلی از عوامل موثر بر قیمت نصب هود می توان به محل نصب ، نوع هود و نوع دودکش آن اشاره کرد.

Powered by Froala Editor

نصب هود در تهران، نصب هود در تهران - آفتاب، نصب هود در تهران - بومهن، نصب هود در تهران - پردیس، نصب هود در تهران - کن، نصب هود در اسلام شهر، نصب هود در اسلام شهر - چهاردانگه، نصب هود در پاکدشت، نصب هود در پاکدشت - شریف آباد، نصب هود در دماوند، نصب هود در دماوند - رودهن، نصب هود در رباط کریم، نصب هود در رباط کریم - بوستان، نصب هود در رباط کریم - پرند، نصب هود در رباط کریم - صالح آباد، نصب هود در رباط کریم - گلستان، نصب هود در رباط کریم - نصیرآباد، نصب هود در ری، نصب هود در ری - حسن آباد، نصب هود در ری - خاوران، نصب هود در ری - کهریزک، نصب هود در شهریار، نصب هود در شهریار - اندیشه، نصب هود در فيروزکوه، نصب هود در فيروزکوه - ارجمند، نصب هود در قدس، نصب هود در لواسان، نصب هود در لواسان - فشم، نصب هود در ملارد، نصب هود در ملارد - صفا دشت، نصب هود در ورامین، نصب هود در ورامین - پیشوا، نصب هود در ورامین - جوادآباد، نصب هود در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

امیر مهدی محمدی

سلام اجاق گاز ما روی اپن آشپزخانه قرار داره یعنی تقریبا میشه گفت وسط آشپزخونه قرار داره ، اگر قصد نصب هود رو داشته باشیم باید چکار کنیم ، چطوری هود رو روی اجاق گاز نصب می کنند؟

لاوازی

نصب هود که محل عبور هوا نداشته باشد چگونه صورت میگیرد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما