نصب شیرآلات

نصب شیرآلات

دسته بندی
لوله کشی آب و فاضلاب
تعداد ارائه دهنده ها
۳۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب شیرآلات

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

اصفهان

******۰۳۱۳۷

۴

location

قم

******۰۲۵۳۲

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

اصفهان

******۰۹۹۰۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۴

location

کرج

******۰۹۱۲۰

۳

location

تهران

******۰۹۱۰۳

۲

location

تهران

******۰۹۱۰۰

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب شیرآلات 

از شیرآلات برای قطع و وصل جریان سیال استفاده می شود اما در کاربرد ساختمانی علاوه بر قطع و وصل جریان، وظیفه مخلوط کردن آب سرد و گرم را نیز بر عهده دارند. شیرآلات بهداشتی ممکن است به دلیل نشت آب ، گرفتگی ، خرابی قطعات و... تعویض شوند. در برخی موارد نیز به دلیل تغییر دکوراسیون خانه، لازم است شیرآلات جدید نصب گردد. 

اما در ساختمان های تازه ساخت، نصب شیرآلات بهداشتی پس از انجام لوله کشی ساختمان صورت می پذیرد. البته لازم است توجه شود که در ساختمان های در حال ساخت، به منظور جلوگیری از انحراف موقعیت شیرآلات ، در هنگام لوله کشی و عملیات ساختمانی، فواصل در نظر گرفته شده برای نصب آن ها دچار تغییر نگردد.


 نصب شیرآلات
نصب شیرآلات


مراحل نصب شیرآلات 

در اولین گام از نصب شیرآلات بهداشتی لازم است که دریچه ‌های تأمین آب سرد و گرم بسته شوند. اگر این دریچه ‌ها از قبل وجود نداشته باشند، باید شیرفلکه اصلی آب خانه بسته شود. سپس شیر ها باز می شوند تا هر گونه فشار در خطوط آب یا به عبارتی آب اضافه تخلیه گردد.

در صورت وجود شیرآلات قدیمی نیز، شیلنگ پیسوار که از یک طرف به شیرآلات و از طرف دیگر به دریچه‌ های تأمین آب وصل است، باز شده و در نهایت شیر قدیمی برداشته می شود.


شیلنگ پیسوار
شیلنگ پیسوار


لوله گذاری و اجرای تأسیسات مکانیکی عمدتا پیش از نازک کاری ساختمان اجرا می ‌شود، لذا گاهی ضخامت دیوار با اجرای نازک کاری افزایش پیدا کرده و دسترسی به لوله ها دشوار می شود. در چنین مواقعی لازم است پیش از نصب شیر ، بوشن مغزی نصب گردد. 

برای نصب بوشن ، لازم است بخشی از آن که به لوله‌ ها متصل می ‌شود، با نوار تفلون آب بندی گردد. سپس اتصال آن به لوله ها با استفاده از آچار مخصوص محکم می شود.


شیر حمام
بوشن مغزی


در گام بعدی، لنگی شیر نصب می گردد. برای نصب لنگی هم مانند بوشن مغزی لازم است بخشی از آن که به بوشن متصل است با نوار تفلون آب بندی شود. سپس با استفاده از آچار مخصوص، اتصال محکم می گردد.

شیرآلات ظرفشویی ، روشویی و حمام بر حسب نیاز می توانند بر روی دیوار و یا سینک نصب شوند. لذا لنگی برحسب نیاز به دیوار و یا سینک متصل می شود. 

فرآیند فوق برای هر دو خروجی آب سرد و گرم صورت می پذیرد و در این مرحله از نصب شیرآلات ساختمان، لازم است دقت شود که فاصله بین دو لنگی دقیقا به اندازه فاصله بین ورودی آب سرد و گرم باشد.


شیر ظرفشویی
لنگی شیر


لازم به ذکر است که تعداد دورهای پیچیدن نوار تفلون در هنگام نصب شیرآلات مختلف، متفاوت است و این مقدار به جنس فلز و سایز دنده ها وابسته است. اما برای رزوه های معمولی تعداد پیچیدن نوار تفلون معمولا ۱۰ تا ۱۵ دور است که کیفیت نوار تفلون هم می تواند در مقدار تفلون مصرفی، تاثیر گذار باشد. 

در گام بعدی، نصب شیر در دستور کار قرار می گیرد. ممکن است شیرآلات جدید دارای واشر یا پلیت جهت آب بندی باشند، لذا ابتدا این واشر نصب شده، سپس با استفاده از پیچ ‌های مخصوص، شیر برنجی به سینک یا دیوار متصل می گردد.

اکنون شیلنگ پیسوار شیرها آماده اتصال به دریچه ‌های تأمین آب است. اما قبل از آن بهتر است قسمت رزوه شده لوله خطوط آب سرد و گرم با نوار تفلون آب بندی گردد.

سپس شیلنگ پیسوار آب سرد به خط لوله تأمین آب سرد متصل شده و مهره شیلنگ با آچار فرانسه محکم می گردد. این فرآیند برای شیلنگ پیسوار آب گرم نیز تکرار می شود.

البته می توان بر حسب نیاز از شیر پیسوار نیز در حین نصب شیرآلات استفاده نمود. لازم به ذکر است که شیر پیسوار یک قطعه فلزی و یا پلاستیکی است که در انتهای خروجی لوله کشی آب نصب می گردد تا امکان قطع و وصل بخش مربوطه را فراهم سازد.

در نهایت دریچه ‌های تأمین آب یا فلکه آب باز می گردد تا هر گونه نشتی بررسی شود. در صورت وجود نشتی آب لازم است تمامی اتصالات بررسی شود تا از محکم بودن آن ها اطمینان حاصل گردد.


نصب شیرآلات بهداشتی
نصب شیرآلات بهداشتی


قیمت نصب شیرآلات 

نصب غیر اصولی شیرآلات می تواند موجب ایجاد نشت آب در واحد مربوطه و یا واحدهای مجاور شده و خسارت قابل توجهی را متوجه ساکنین نماید. لذا صرف نظر از قیمت ، لازم است نصب شیرآلات توسط افراد متخصص و با استفاده از تجهیزات استاندارد صورت پذیرد. اما به طور کلی از عوامل موثر بر هزینه نصب شیرآلات می توان به تعداد ، قیمت و محل نصب آن ها اشاره نمود.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

مهران واعظی

هزینه نصب شیرآلات آشپزخانه چقدره و چه چیزی روی هزینه نصب شیرآلات تاثیر میذاره که کمتر یا بیشتر در میاد گاهی اوقات؟

احمدپور

نصب شیرآلات سنسور دار با شیرآلات ساده متفاوت است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما